Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ausländerlar için Lehramt

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
dogakdm

Ausländerlar için Lehramt

Mesaj gönderen dogakdm » Cmt Eyl 21, 2019 3:12 pm

Merhaba türkiyeden lehramt okunabilirmiş almanyada, aslında Erziehung falan istiyodum ama karşılığı yok diye kabul vermesi riskliymis, lehramt için hauptfach olan bölümün öğretmenliğine girmek gerekiyor dimi türkiyede? Ve Sekundarschule için sınıf öğretmenliğimi kazanmam lazım yoksa alan öğretmenliklerinden birinimi? Hauptfach deutch ve mathe çok yaygın deutsch seçersek (zor olur biliyorum) türkiyede almanca öğretmenliğinimi kazanmam gerekiyor? Yada englisch seçersek hf’ı. ing. Öğretmenliğimi yazmam lazım türkiyede?
Son olarak devlet memuru olmadanda devlet okullarında çalışabilirmiyim? Bu en önemlisi Alman vatandaşı olmadığım için devlet memuru olamam sonuçta. Maaşı düşük oluyormuş sanırım devlet memuru olmayanların. Bu konuda bilgisi olanlar varsa yardımcı olursa sevinirim teşekkürler

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Ausländerlar için Lehramt

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Eyl 23, 2019 10:07 am

Bu freund un frage leri verstehen yapan oldumu?
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com