Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Belgelerin Yanlis Yere Gitmesi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
yusufjosef

Belgelerin Yanlis Yere Gitmesi

Mesaj gönderen yusufjosef » Prş Eyl 19, 2019 6:51 pm

Selamlar arkadaslar.11 Temmuzda vize basvurusunda bulundum ve 70 gündür bekliyorum.Bugün yabancilar subesinden almis oldugum bilgiye göre belgelerim yanlis yere gitmis,bu yüzden islem görmemisler.Önümüzdeki hafta sinavim var,bu yüzden ne yapacagimi bilmiyorum.Yarin konsoloslugu arayarak bu hatadan dolayi magdur oldugumu ve sinavimin yaklastigini söylemeyi düsünüyorum.Acaba aranizda böyle bir sey yasamis olan var mi?Neler yapmaliyim? Degerli fikirlerinize ihtiyacim var.Simdiden herkese tesekkürler ve iyi günler.

NoNick01

Re: Belgelerin Yanlis Yere Gitmesi

Mesaj gönderen NoNick01 » Prş Eyl 19, 2019 7:58 pm

yusufjosef yazdı: Prş Eyl 19, 2019 6:51 pm Selamlar arkadaslar.11 Temmuzda vize basvurusunda bulundum ve 70 gündür bekliyorum.Bugün yabancilar subesinden almis oldugum bilgiye göre belgelerim yanlis yere gitmis,bu yüzden islem görmemisler.Önümüzdeki hafta sinavim var,bu yüzden ne yapacagimi bilmiyorum.Yarin konsoloslugu arayarak bu hatadan dolayi magdur oldugumu ve sinavimin yaklastigini söylemeyi düsünüyorum.Acaba aranizda böyle bir sey yasamis olan var mi?Neler yapmaliyim? Degerli fikirlerinize ihtiyacim var.Simdiden herkese tesekkürler ve iyi günler.
Merhaba,

Geçmiş olsun. Böyle bir şey nasıl olabiliyor? Bence konsolosluğa ulaşın ve durumu izah edin. Mağduriyetinizi söyleyin. 2 hafta+2 gün süresi de fazlasıyla geçmiş, belki konsolosluk vizeyi verebilir direk. Konsolosluğa uygun kanallar aracılığı ile acilen ulaşın. İnşallah sınavınıza yetişirsiniz ve eğitiminize başlarsınız.

Oxeon

Mesaj gönderen Oxeon » Prş Eyl 19, 2019 8:09 pm

NoNick01 yazdı: Prş Eyl 19, 2019 7:58 pm Merhaba,

Geçmiş olsun. Böyle bir şey nasıl olabiliyor? Bence konsolosluğa ulaşın ve durumu izah edin. Mağduriyetinizi söyleyin. 2 hafta+2 gün süresi de fazlasıyla geçmiş, belki konsolosluk vizeyi verebilir direk. Konsolosluğa uygun kanallar aracılığı ile acilen ulaşın. İnşallah sınavınıza yetişirsiniz ve eğitiminize başlarsınız.
hocam bahsettiğiniz süre 3hafta+ 2 iş günü ve bu süre bildiğim kadarıyla dil kursu vizelerini kapsamıyor, kölndeki merkezi arayıp orayla iletişime geçmesi daha mantıklı gibi geldi bana

yusufjosef

Mesaj gönderen yusufjosef » Prş Eyl 19, 2019 8:13 pm

NoNick01 yazdı: Prş Eyl 19, 2019 7:58 pm Merhaba,

Cok tesekkürler.Ben de saskinlik yasiyorum acikcasi ve üzüldügüm nokta su;eger ben sorgulatmasam belki de belgelerimin yanlis yere gittigi ortaya cikmayacak.Konsolosluga ulasip magduriyetimi belirtecegim.Umarim olumlu olur.

suat1503

Mesaj gönderen suat1503 » Prş Eyl 19, 2019 8:28 pm

İnşallah sorun çözülür ve vizen sınavından önce eline geçer. İstanbul'da mı başvuru yapmıştın yoksa Ankara'da mı?

yusufjosef

Mesaj gönderen yusufjosef » Prş Eyl 19, 2019 8:31 pm

suat1503 yazdı: Prş Eyl 19, 2019 8:28 pm İnşallah sorun çözülür ve vizen sınavından önce eline geçer. İstanbul'da mı başvuru yapmıştın yoksa Ankara'da mı?
Cok sagolun.Istanbul.

Rigwald

Mesaj gönderen Rigwald » Prş Eyl 19, 2019 8:33 pm

Dostum çok üzüldüm bunu duyduğuma, daha önce forumda 1-2 kişinin daha başına gelmişti sanırım. Diyecek hiçbir şey yok, yazık... Bu durumu önce okuluna anlat, sonra da gerekirse konsolosluğa gidip dilekçe ver, aldığın mailin çıktısıyla beraber git, yüzyüze görüş. Oxeon'un dediği gibi bir yandan da Almanya ile sürekli bağlantı kur. Her gün foruma bakarken İnşallah Yusuf da vizesini almıştır diye bakıyordum, üzülüyordum. Allah yardımcın olsun, beklediğin güzel haberleri İnşallah tez elden kavuştursun.

Okul sıkıntı çıkarmaz umarım?

yusufjosef

Mesaj gönderen yusufjosef » Prş Eyl 19, 2019 8:36 pm

Rigwald yazdı: Prş Eyl 19, 2019 8:33 pm Dostum çok üzüldüm bunu duyduğuma, daha önce forumda 1-2 kişinin daha başına gelmişti sanırım. Diyecek hiçbir şey yok, yazık... Bu durumu önce okuluna anlat, sonra da gerekirse konsolosluğa gidip dilekçe ver, aldığın mailin çıktısıyla beraber git, yüzyüze görüş. Oxeon'un dediği gibi bir yandan da Almanya ile sürekli bağlantı kur. Her gün foruma bakarken İnşallah Yusuf da vizesini almıştır diye bakıyordum, üzülüyordum. Allah yardımcın olsun, beklediğin güzel haberleri İnşallah tez elden kavuştursun.

Okul sıkıntı çıkarmaz umarım?
Iyi dileklerin icin cok sagol.Yarin konsoloslukla iletisime gececegim ve konsolosluga da 2 mail atmistim hafta basinda.Okul kayit olmak icin bu ayin 30‘una kadar sürem var ve eger bir durum olursa yeni bir tarih verebileceklerini söylediler ama 27 Eylül sinavdan sonra 7 Ekimde de dersim basliyor ve bu tarihe kadar 12 hafta dolmus oluyor.Bana konsolosluktan söylenen max süre 12 hafta ama umarim tam tarihime gidip yetisebilirim.

NoNick01

Mesaj gönderen NoNick01 » Prş Eyl 19, 2019 10:40 pm

Oxeon yazdı: Prş Eyl 19, 2019 8:09 pm hocam bahsettiğiniz süre 3hafta+ 2 iş günü ve bu süre bildiğim kadarıyla dil kursu vizelerini kapsamıyor, kölndeki merkezi arayıp orayla iletişime geçmesi daha mantıklı gibi geldi bana
Evet dediğiniz gibi. Yanlış yazmışım. 3 hafta + 2 iş günü normal şartlarda yabancılar polisinin konsolosluğa cevap verme süresi.

yusufjosef

Mesaj gönderen yusufjosef » Pzt Eyl 23, 2019 10:13 am

Arkadaslar merhabalar.Hala bir gelisme elde edemedim.Bu hafta sinavim var,acaba bir fikri olan var mi nereye ulasabilecegim hakkinda?