Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yüksek Lisans Eş Durumu

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
barisbagis

Yüksek Lisans Eş Durumu

Mesaj gönderen barisbagis » Sal Eyl 17, 2019 9:03 pm

Arkadaşlar selamlar forumda yeniyim. Yaşım 31 mimarım. Almanyada yüksek lisans için araştırma aşamasındayım kısa zaman sonra başvuru aşamaları için ielts belge toplama işlemlerine başlamayı düşünüyorum ancak benim için önemli bir konu var. Ben yüksek lisans kabulü aldıktan sonra eşimi de yanımda Almanyaya götürebiliyor muyum? Eşimin orada çalışma izni oluyor mu? Eşim de mimar ikimiz de başvurular yapacağız şansımızı artırmak için ancak bu konu hakkında bilgiye ihiyacımız var. Teşekkürler.

yusufjosef

Re: Yüksek Lisans Eş Durumu

Mesaj gönderen yusufjosef » Sal Eyl 17, 2019 9:23 pm

barisbagis yazdı: Sal Eyl 17, 2019 9:03 pm Arkadaşlar selamlar forumda yeniyim. Yaşım 31 mimarım. Almanyada yüksek lisans için araştırma aşamasındayım kısa zaman sonra başvuru aşamaları için ielts belge toplama işlemlerine başlamayı düşünüyorum ancak benim için önemli bir konu var. Ben yüksek lisans kabulü aldıktan sonra eşimi de yanımda Almanyaya götürebiliyor muyum? Eşimin orada çalışma izni oluyor mu? Eşim de mimar ikimiz de başvurular yapacağız şansımızı artırmak için ancak bu konu hakkında bilgiye ihiyacımız var. Teşekkürler.
Selamlar.Vize Ani Defterinde salii isimli bir kullanici vardi.O da ayni sekilde basvuru yapmisti,isterseniz onun deneyimlerini ordan bir okuyun. 68.sayfada var arkadasin ismi,ordan profiline girip mesajlarina bakabilirsiniz. Kolay gelsin.

peppybird

Mesaj gönderen peppybird » Çrş Eyl 18, 2019 9:06 pm

Youtube‘da Serkan Beyde diye bir kullanici var. O da ayni sekilde gitmisti sanirim. Videolarina göz atabilirsiniz.

cracker

Mesaj gönderen cracker » Çrş Eyl 18, 2019 11:21 pm

barisbagis yazdı: Sal Eyl 17, 2019 9:03 pm Arkadaşlar selamlar forumda yeniyim. Yaşım 31 mimarım. Almanyada yüksek lisans için araştırma aşamasındayım kısa zaman sonra başvuru aşamaları için ielts belge toplama işlemlerine başlamayı düşünüyorum ancak benim için önemli bir konu var. Ben yüksek lisans kabulü aldıktan sonra eşimi de yanımda Almanyaya götürebiliyor muyum? Eşimin orada çalışma izni oluyor mu? Eşim de mimar ikimiz de başvurular yapacağız şansımızı artırmak için ancak bu konu hakkında bilgiye ihiyacımız var. Teşekkürler.
Tavsiye 1: 2' nizde YL ile gidip orada aile birlesimi yapabilirsiniz ama ikinizin de tam zamanli calisma izni olmaz.
Tavsiye 2: Eslerden biri gider. YL' ye baslar. Daha sonra aile birlesimi yapilir. Okumayan esin tam zamanli calisma izni olur.

Bol sans.

barisbagis

Mesaj gönderen barisbagis » Cum Eyl 20, 2019 2:11 pm

Cevaplar için teşekkürler. @peppybird evet kendisini takip ediyorum ve blogunda bir çok soruma cevap buldum.

@cracker Tavsiye 2 daha mantıklı duruyor. Sanırım aile birleşimi için A1 Almanca isteniyor. Biraz da o konuya kafa yoralım.. Teşekkürler herkese.

duygugedik12

Mesaj gönderen duygugedik12 » Çrş Eki 09, 2019 9:51 pm

Merhabalar nişanlım bir yıldır Almanya da master yapıyor.Eylül de 1 yıl daha oturum aldı. Part-time çalışıyor Ekim sonunda nikahımız var bloke hesabımızla aile birleşimine başvurmayı düşünüyoruz bilgisi olan var mı?