Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Dil Kursu ve şehir önerisi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ezgi10

Dil Kursu ve şehir önerisi

Mesaj gönderen ezgi10 » Sal Eyl 17, 2019 2:15 pm

Herkese merhaba. Almanyada bir dil kursuna gideceğim ama kalacağım yeri ve kursu kendim ayarlayacağım için tüm şehirler şeçeneklerim arasında. Maliyet olarak beni zorlamayacak şehir ve kurs önerileriniz var mı acaba?

sulun038

Re: Dil Kursu ve şehir önerisi

Mesaj gönderen sulun038 » Sal Eyl 17, 2019 3:23 pm

Merhaba,
Sadece dil öğrenmek için geleceksen ona göre seçim yapmalısın. Çünkü bir çok dil kursu TestDaf, DSH gibi sınavlara hazırlamak üzere A1 den itibaren ders veriyorlar. Hangi seviyede olduğunda önemli. Ben Essen'de BBL Sprachschule'de A2 den C1e kadar aldım. Memnunda kaldım. Tavsiye ederim. Ama özellikle bu bölgede dil kurslarında yoğunlaşmış milliyetler var. Mesela bizimkinde ciddi İran grubu, IBZ Essen'de çok fazla Çinli var. Eğer çok paran varsa Carl Duisburg Köln'e gidebilirsin. Hem çok güzel bi şehir hem de çok iyi bir dil kursu.

ezgi10

Mesaj gönderen ezgi10 » Sal Eyl 17, 2019 4:16 pm

sulun038 yazdı: Sal Eyl 17, 2019 3:23 pm Merhaba,
Sadece dil öğrenmek için geleceksen ona göre seçim yapmalısın. Çünkü bir çok dil kursu TestDaf, DSH gibi sınavlara hazırlamak üzere A1 den itibaren ders veriyorlar. Hangi seviyede olduğunda önemli. Ben Essen'de BBL Sprachschule'de A2 den C1e kadar aldım. Memnunda kaldım. Tavsiye ederim. Ama özellikle bu bölgede dil kurslarında yoğunlaşmış milliyetler var. Mesela bizimkinde ciddi İran grubu, IBZ Essen'de çok fazla Çinli var. Eğer çok paran varsa Carl Duisburg Köln'e gidebilirsin. Hem çok güzel bi şehir hem de çok iyi bir dil kursu.
Açıkçası fazla param yok o yüzden biraz ekonomik bir yere ihtiyacım var. B2 ve C1 kurlarını alacağım.

zeitung

Mesaj gönderen zeitung » Sal Eyl 17, 2019 4:35 pm

@sulun038 merhabalar bir sorum olacaktı.
Dil kursu kabul belgesi(zulassungbescheid) dışında kurstan aldığımız ödeme makbuzunu da konsolosa götürmek zorunda mıyız? Yoksa onu götürmezsek de olur mu?

ezgi10

Mesaj gönderen ezgi10 » Sal Eyl 17, 2019 5:09 pm

zeitung yazdı: Sal Eyl 17, 2019 4:35 pm @sulun038 merhabalar bir sorum olacaktı.
Dil kursu kabul belgesi(zulassungbescheid) dışında kurstan aldığımız ödeme makbuzunu da konsolosa götürmek zorunda mıyız? Yoksa onu götürmezsek de olur mu?
Götürmek gerekiyor makbuzu, soruyorlar.

zeitung

Mesaj gönderen zeitung » Sal Eyl 17, 2019 5:20 pm

Peki kayıt 6 aylık ama ben 2 aylık ücretini yatırıp 2 aylık makbuzla gidersem sıkıntı olur mu? çünkü kurs ilk 2 ay ödeme zorunluluğu var diyor ama ben beğenmem ya da başka kursa geçerim diye 2 aydan fazla da ücret vermek istemiyorum.