Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize almak

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
omerust61

Vize almak

Mesaj gönderen omerust61 » Pzt Eyl 16, 2019 9:27 pm

merhaba. Ben bu vizenin gelme zamanıyla ilgili çok endişeliyim. goethe A2 sertifikası ile basvuru yapmayı planlıyorum. okuduğum kadarıyla vizenin gelma zamnı tam olarak belli olmuyor ama 60+ günleri görüyürum ve endişeleniyorum. bilgi verir misiniz ?

Kullanıcı avatarı
eylulugvn

Re: Vize almak

Mesaj gönderen eylulugvn » Çrş Eyl 18, 2019 12:46 am

Kesinlikle değişebilecek bir süre.Ben başvurduğum tarihte 5 hafta demişti gişedeki görevli siz başvurduğunuzda bu ortama süreye ne derler bilmiyorum fakat o dedikleri tarihte çıkmama ihtimali de var. Başvuru şartlarınız, yeterliliğiniz, gideceğiniz yer, sizinle aynı anda vize talebinde bulunanların yoğunluğu gibi bir sürü etken var dil belgesinin etkinliği konusunda bir fikrim yok. Hatta ve hatta benzer koşullarla başvurup vize alış tarihleri arasında fark olan da var.
Umudunuzu kaybetmeyin panik olmayın evraklarınızı eksiksiz hazırlayıp olabildiğince erken başvurmaya bakın.
deutsches bier ist gesünder als brokkoli :!: