Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bloke hesap olmaksızın, Türkiye'deki hesap ekstreleriyle geçim sağlama kanıtı

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
isarama

Bloke hesap olmaksızın, Türkiye'deki hesap ekstreleriyle geçim sağlama kanıtı

Mesaj gönderen isarama » Pzr Eyl 15, 2019 8:51 pm

Merhabalar arkadaşlar,

5 gün sonra iş arama vizesi almak üzere konsolosluğa gideceğim. Belgeleri tekrar gözden geçirirken maddi kaynaklarla ilgili şu maddeyi gördüm:
Geçiminizi sağlayabildiğinizi gösteren belge (örneğin hesap ekstreleri)
İkamet Yasası’nın 66.-68. maddeleri uyarınca, Almanya’da Yabancılar Dairesi’nde düzenlenmiş
olan bir taahhütnameyi ibraz ettiğinizde, üzerinde ikamet amacı olarak “iş arama” ve “maddi
yeterlilik kanıtlanmıştır” notlarının bulunması gerekmektedir. “Maddi yeterlilik inandırıcı
bulunmuştur” notu genelde yeterli değildir. Bloke hesabı açma opsiyonu da mevcuttur. (bkz. 25
no`lu Bilgi Notu)
Buraya bakarak, Türkiye'deki bir bankada hesabımda bulunan 853 Euro x 6 Ay kadar bir miktarı göstermem yeterli olur anlamı çıkarıyorum. Çok mu iyimser düşünüyorum?

sametbasli

Re: Bloke hesap olmaksızın, Türkiye'deki hesap ekstreleriyle geçim sağlama kanıtı

Mesaj gönderen sametbasli » Pzt Eyl 16, 2019 2:32 am

isarama yazdı: Pzr Eyl 15, 2019 8:51 pm Merhabalar arkadaşlar,

5 gün sonra iş arama vizesi almak üzere konsolosluğa gideceğim. Belgeleri tekrar gözden geçirirken maddi kaynaklarla ilgili şu maddeyi gördüm:

Buraya bakarak, Türkiye'deki bir bankada hesabımda bulunan 853 Euro x 6 Ay kadar bir miktarı göstermem yeterli olur anlamı çıkarıyorum. Çok mu iyimser düşünüyorum?
Merhaba göç yasası daha onaylanmadıki? ve nasıl başvuru yapmayı düşünüyorsun almancan hangi seviyede?

isarama

Re: Bloke hesap olmaksızın, Türkiye'deki hesap ekstreleriyle geçim sağlama kanıtı

Mesaj gönderen isarama » Pzt Eyl 16, 2019 5:44 am

32 nolu bilgi notu açıklıyor. Almancam B2

peppybird

Mesaj gönderen peppybird » Pzt Eyl 16, 2019 9:49 am

Bilgi notları güncel değil ve Türkiye'deki hesapları dikkate almıyorlar diye biliyorum ama iş arama vizesinde belki farklı olabilir.