Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanca öğrenmek

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
omerust61

Almanca öğrenmek

Mesaj gönderen omerust61 » Pzr Eyl 15, 2019 12:20 am

Merhaba. Ben goethe dil kursu için başvuru yaptım ama kontenjan olmadığı için giremedim. Bir sonraki kurs bildiğim kadarıyla 2 ay sonra va Almanyaya lisans eğitimi için gitmek istiyorum ve bu 2 ay boslukta almancamı nasıl gelistirebilirim pek emin degilim. ( Almancam baslangıc seviyesinde)

Kullanıcı avatarı
dabadee

Re: Almanca öğrenmek

Mesaj gönderen dabadee » Pzr Eyl 15, 2019 12:02 pm

Cidden kursa bukadar değer veriyormusun? A1-A2 için kursa gitmek para israfı. Bu iki kur için kursa gitmeye gerek bile yok! Tabi ben türkiyedeki kurslardan bahsediyorum. Ben sana ne yapabilirsin söyleyim, Hueber, pons gibi A1-A2 A1-B1 tarzı kitaplar alıp, hergün kendine yapacağın sayfaları, çalışmayı gün gün bölüp düzenli çalışırsan çok rahat gelişirsin. Ben şahsen öyle yaptım. Kursa gitmek istiyordum gitmedim. Kendi kendime 0 dan a2 yaptıktan sonra kursun para israfı olduğunu anladım. (Tekrar diyorum, türkiyedeki kurslardan bahsediyorum.) Annemde kurslarda uzun süre öğretmenlik yapmış. Yani bunu kafama göre yazmıyorum.

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Pzr Eyl 15, 2019 12:04 pm

A1-A2 için "deutsch als fremdsprache A1-B2 pons" bunu öneririm.
Kendisi tek başına seni 2 ayda çok iyi yerlere getirir.

omerust61

Mesaj gönderen omerust61 » Pzr Eyl 15, 2019 2:39 pm

Bu kitaplar full almanca baktığım kadarıyla çok sorun yaşar mıyım acaba bir de aldığın kitapların linkini atar mısın? Şimdiden teşekk<rler.

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Pzr Eyl 15, 2019 4:28 pm

omerust61 yazdı: Pzr Eyl 15, 2019 2:39 pm Bu kitaplar full almanca baktığım kadarıyla çok sorun yaşar mıyım acaba bir de aldığın kitapların linkini atar mısın? Şimdiden teşekk<rler.
Başlarda ingilizce anlatıyor. Basit, sade ve görsel olarak anlattıkları için çok daha rahat kavrarsın. Bu iki kaynaktan sonra Türk kaynaklarına dokunmassın bile çünkü türk kaynakları çok kötü. Resmen bildiğini unutturuyor :D
https://www.amazon.de/PONS-gro%C3%9Fe-S ... EW7BVFYMP3

https://www.amazon.de/%C3%9Cbungsgramma ... oks&sr=1-1