Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

1 sayfalık red mesajı studenkolleg kalktı diyene inanmayın:)

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
sametbasli

1 sayfalık red mesajı studenkolleg kalktı diyene inanmayın:)

Mesaj gönderen sametbasli » Cum Eyl 13, 2019 5:44 pm

Sehr geehrte(r) Abdul Samet Basli,
Berlin, den 13.09.2019
Sie haben sich an einer oder an mehreren uni-assist Hochschulen beworben. Deshalb haben wir Ihre Unterlagen überprüft und möchten Ihnen nun das Resultat der Überprüfung mitteilen:
Uni des Saarlandes - Bachelor (KB) - Geschichtswissenschaften Leider konnten wir Ihren Antrag nicht an die Hochschule weiterleiten.
Begründung:
Mit Ihrer Vorbildung können Sie nicht direkt an einer deutschen Hochschule studieren. Sie müssen vorher die Feststellungsprüfung an einem Studienkolleg in Deutschland absolvieren. Diese Hochschule bietet jedoch kein Studienkolleg an. Informationen über Studienkollegs in Deutschland finden Sie unter www.studienkollegs.de
Für die Bearbeitungskosten erhalten Sie ein Guthaben. Das Guthaben können Sie für weitere Bewerbungen verwenden. Stellen Sie dazu im uni-assist Online-Portal einen neuen Antrag. Sie möchten sich das Guthaben auszahlen lassen? Dann überweisen wir Ihnen den Betrag auf ein Konto Ihrer Wahl.
Mehr Informationen: www.uni-assist.de/bewerben/kosten-zahle ... utschrift/
Bitte beachten Sie, dass uni assist ausländische Bildungsnachweise nach den Richtlinien der Zentralstelle für ausländisches Bildungswesen (ZaB) bewertet.
Die Richtlinien der ZaB geben vor, dass der Abschluss einer türkischen berufsbildenden Schule in Kombination mit der türkischen Hochschulaufnahmeprüfung nur zur Hochschulzugangsberechtigung zum Studienkolleg führen.
Informationen zur Bewertung finden Sie unter anabin.kmk.org - Schulabschlüsse mit Hochschulzugang (Türkei) - Meslek Lisesi Diplomasi - TUR-BV09 (Böyle bir mesaj aldım ne anlama geliyor?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: 1 sayfalık red mesajı studenkolleg kalktı diyene inanmayın:)

Mesaj gönderen Physiker » Cum Eyl 13, 2019 8:09 pm

Salakca bir baslik olmus. Acik lise bitirenler icin kalkiyor dedik, ama hangi üniversiteler acik liseleri direk kabul ediyor bilmiyoruz henüz. Kanun daha yeni. Ama „Meslek lisesi veya imam hatip“ bitirenler Studienkolleg den muaf DEGILLER. Ilk okul cocuguna anlatir gibi de anlatiyoruz cogu seyi aslinda.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Lopster

Mesaj gönderen Lopster » Cmt Eyl 14, 2019 3:55 pm

Meslek lisesi yada İmamhatip bitiren insanla, Anadolu-Fen Lisesi bitiren kişi arasında tamamlanması gereken bir eğitim farkı olmalı değil mi Samet ? İnsanlar boşuna 4 yıl dirsek çürütmüyor fen liselerinde

sametbasli

Mesaj gönderen sametbasli » Cmt Eyl 14, 2019 4:25 pm

Lopster yazdı: Cmt Eyl 14, 2019 3:55 pm Meslek lisesi yada İmamhatip bitiren insanla, Anadolu-Fen Lisesi bitiren kişi arasında tamamlanması gereken bir eğitim farkı olmalı değil mi Samet ? İnsanlar boşuna 4 yıl dirsek çürütmüyor fen liselerinde
1 yıl burda önlisans bölümü okudum ona rağmen studenkolleg den muaf olmamam ilginç tuhafıma gitti

Bilker

Mesaj gönderen Bilker » Sal Eyl 17, 2019 2:18 am

Physiker yazdı: Cum Eyl 13, 2019 8:09 pm Salakca bir baslik olmus. Acik lise bitirenler icin kalkiyor dedik, ama hangi üniversiteler acik liseleri direk kabul ediyor bilmiyoruz henüz. Kanun daha yeni. Ama „Meslek lisesi veya imam hatip“ bitirenler Studienkolleg den muaf DEGILLER. Ilk okul cocuguna anlatir gibi de anlatiyoruz cogu seyi aslinda.
:D :D :D :D :D :D :D

dogakdm

Mesaj gönderen dogakdm » Sal Eyl 17, 2019 6:30 pm

sametbasli yazdı: Cmt Eyl 14, 2019 4:25 pm 1 yıl burda önlisans bölümü okudum ona rağmen studenkolleg den muaf olmamam ilginç tuhafıma gitti
Açıktanmı mezun oldun yoksa imam hatip yada meslek mi? Bende bu aralar ösym ye hazırlanmak için anadoludan açığa geçmeyi düşünüyodum ama şimdi vazgeçtim riskli sanırım

Kullanıcı avatarı
sanatpb

Mesaj gönderen sanatpb » Çrş Eyl 18, 2019 12:42 am

dogakdm yazdı: Sal Eyl 17, 2019 6:30 pm Açıktanmı mezun oldun yoksa imam hatip yada meslek mi? Bende bu aralar ösym ye hazırlanmak için anadoludan açığa geçmeyi düşünüyodum ama şimdi vazgeçtim riskli sanırım
"Schulabschlüsse mit Hochschulzugang (Türkei) - Meslek Lisesi Diplomasi" burdan yola cikarak arkadasin meslek lisesi mezunu oldugunu düsünüyorum