Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Türkiyeden almanyada kurs ayarlayabilirmiyiz veya bulan varmı ?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
sametbasli

Türkiyeden almanyada kurs ayarlayabilirmiyiz veya bulan varmı ?

Mesaj gönderen sametbasli » Cum Eyl 13, 2019 1:56 pm

Almanyada şartlı kabul ile vize alırken haftalık en az 18 saatlik kurs isteniyor bunun için almanyaya gid gel yapmaya gerek varmı yoksa türkiyeden sitelere girip uygun güzel bir almanca kursu bulabilirmiyiz ?

Lopster

Re: Türkiyeden almanyada kurs ayarlayabilirmiyiz veya bulan varmı ?

Mesaj gönderen Lopster » Cmt Eyl 14, 2019 3:58 pm

Sence bulabilir misin ?

kdemir

Mesaj gönderen kdemir » Cmt Eyl 14, 2019 4:03 pm

Lopster yazdı: Cmt Eyl 14, 2019 3:58 pm Sence bulabilir misin ?
Sakin :D . Bırak kendi hâline. Cevaplayan olmaz bu tür soruları zaten. Çok nadirdir.

ogzhnsnmn

Mesaj gönderen ogzhnsnmn » Cmt Eyl 14, 2019 4:13 pm

Kardeşim tanıdığın varsa Almanya’da o şekilde yaptırabilirsin.Ben bir arkadaşıma sordum orda doğup büyümüş Almancası süperdi.Nasıl bir kurs istediğimi yazdım özelliklerini belirttim internetten araştırıp 3-4 yerle iletişime geçti konuştu fiyat başlangıç tarihi vs aldı.Şartları en iyi uyan Kursu seçip başvuru yaptım Türkiye’den online.Birkaç gün Sonra ödeme bilgileri geldi parayı transfer ettim.Kurs kayıt belgesini mailden yolladılar.Sen hangi şehirde kurs almak istiyorsun?

jacksblues

Mesaj gönderen jacksblues » Pzr Eyl 15, 2019 3:14 pm

Adam gayet normal bir soru sormuş adam gibi cevap verebilecekken artistlik yapmayı mı tercih ediyorsunuz? Herkes sizin kadar tecrübeli olmak zorunda değil.
Oğuzhan'a teşekkürler ciddiye alıp bildiği kadarıyla açıklamış.
Ben internet üzerinden araştırıp dil kurslarını bir kaçıyla telefonla konuştum.Çoğu dil kursu kursa başlamadan önce sertifikan da olsa bir seviye tespite sokuyor seni.Buna göre kayıt olacağın sınıf belirleniyor o yüzden illa ki yüzyüze halletmekte fayda var.Ancak fiyatları araştırıp ona göre bir yere gidebilirsin ve ön Termin oluşturabilirsin.

peppybird

Mesaj gönderen peppybird » Pzt Eyl 16, 2019 10:04 am

jacksblues yazdı: Pzr Eyl 15, 2019 3:14 pm Adam gayet normal bir soru sormuş adam gibi cevap verebilecekken artistlik yapmayı mı tercih ediyorsunuz? Herkes sizin kadar tecrübeli olmak zorunda değil.
Oğuzhan'a teşekkürler ciddiye alıp bildiği kadarıyla açıklamış.
Ben internet üzerinden araştırıp dil kurslarını bir kaçıyla telefonla konuştum.Çoğu dil kursu kursa başlamadan önce sertifikan da olsa bir seviye tespite sokuyor seni.Buna göre kayıt olacağın sınıf belirleniyor o yüzden illa ki yüzyüze halletmekte fayda var.Ancak fiyatları araştırıp ona göre bir yere gidebilirsin ve ön Termin oluşturabilirsin.
Burayı google gibi kullanıp aklına takılan her soru için ayrı başlık açması çok rahatsız edici. Aynı soruları tekrar tekrar sormaktan o bıkmadı ama bizler aynı soruları görmekten biraz sıkıldık açıkçası.

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Pzt Eyl 16, 2019 10:56 am

peppybird yazdı: Pzt Eyl 16, 2019 10:04 am Burayı google gibi kullanıp aklına takılan her soru için ayrı başlık açması çok rahatsız edici. Aynı soruları tekrar tekrar sormaktan o bıkmadı ama bizler aynı soruları görmekten biraz sıkıldık açıkçası.
Konuya dahil olacam ama konu sahibinin yanlış birşey yaptığını düşünüyorsunuz yöneticiyi etiketleyebilirsiniz. Bu forumda insanlarla dalga geçmek kimsenin haddine değil.

peppybird

Mesaj gönderen peppybird » Pzt Eyl 16, 2019 11:14 am

dabadee yazdı: Pzt Eyl 16, 2019 10:56 am Konuya dahil olacam ama konu sahibinin yanlış birşey yaptığını düşünüyorsunuz yöneticiyi etiketleyebilirsiniz. Bu forumda insanlarla dalga geçmek kimsenin haddine değil.
Benim kimseyle dalga geçtiğim yok. Google veya bu forumun search butonunu kullanarak aradığı birçok soruya cevap bulabilir.
Her gün yeni bilgi edinmek için burayı okuyan insanların vakitlerini çalmaktan başka bir şey değil bu yapılan.

Bilker

Mesaj gönderen Bilker » Sal Eyl 17, 2019 2:15 am

Al bi tane daha :) Hangi sehirde kurs ariyorsan o sehirde kurs aramasi yapacaksin. Mesela google gibi bir arama motoru var. Cok az ilk okul seviyesinde ingilizce bilmen yeterli. Örnegin Berlin de arayacaksan google da German course Berlin diye arattir. Arama sonunda Berlin deki bütün almanca kurslarinin listesi cikar. O listedeki okullarin sitesine gir, kontakt diye bir bölüm olur. Kontakt, türkceden de anlayacagin gibi kontak anlamina geliyor. Orda mail adresi vardir. Sanirim mailin ne oldugunu biliyorsundur. Okulun mailine "i want to register myself for the German courses. Can you please help me by the registration?" diye yaz sana yardim ederler. Haa google kullanmayi bilmiyorsan onu da anlatalim. Cevabi tam anlamazsan google translate diye bir olay var. Translate tercüme demek. Google yine senin adina ceviri yapiyor.

jacksblues

Mesaj gönderen jacksblues » Çrş Eyl 18, 2019 7:32 pm

Arkadaşım adam zaten sizden gidin bana kurs bulun dememiş.Önce okuduğunuzu anlayın "translate tercüme demek" yazacağınıza.Adam bu konuda deneyimi olan var mı diye sormuş -ki bu forumun amacı bu değil mi zaten.Saçma bulursun soruyu cevap vermezsin veya site kurallarına aykırı bir şey bulursun şikayet edersin.Kimsenin avukatlığını yapmıyorum ama kimse de kimseyi burada ezecek hadde sahip değil.Eminim bi çoğunuz bu sitedeki insanların tecrübesinden yararlanmışsınızdır,başkaları basit bir şey sordu diye nedir bu ukala cevaplar anlam veremiyorum.Biz 10'larca insana hocalarımıza sağa sola danışarak bir şeyler öğrendik.Bunda yanlış bir şey yok beğenmiyorsan girme başlığa kalabalık etme.Kafamız şişiyor saçma sorulardan diyorsunuz , asıl sizin gibi insanların anlamsız yorumları yüzünden başlıklar bilgi kirliliği kaynıyor.Ayrıca Almanya'daki üniversitelerin ve dil okullarının çoğunun internet siteleri vasat.Istediği bilgiye ulaşmak için google'ı denemediğini nereden biliyorsunuz? Laf olsun diye konuşuyorsunuz işe yaramayacaksanız gürültü yapmayın bari.