Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ulusal vize formu

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
zeitung

Re: Ulusal vize formu

Mesaj gönderen zeitung » Cmt Kas 16, 2019 1:26 pm

ROHAT yazdı: Cmt Eki 12, 2019 9:31 pm Merhaba,
3 gün sonra Almanya aile birleşimi için vize randevum var. Başvuru formuna gidiş tarihi istedikleri için gidiş tarihimi 20.12.2019 tarihi olarak belirttim. Yani yaklaşık 2.5 ay kadar sonrası. Ulusal vize maksimum 3 ay içinde sonuçlanıyor. Gidiş tarihini vize sonuçlanma tarihini gözönünde bulundurduğumuz zaman değiştirmem gerekiyor mu? 3 ay kadar sonrası 30.01.2020 olarak yazmam daha mı doğru olur.
Ayrıca vize onaylandıktan ne kadar zaman sonra Almanya'ya gitmem gerekiyor. Belli bir süresi var mı? Vize onaylandıktan 15 sonra ya da 30 gün sonra gibi.
Teşekkürler iyi çalışmalar dilerim
Gayet iyi bir tarih yazmışsın bence. Vize başvurun onaylandıktan sonra eğer vizen başlamışsa (zaten pasaporta vurulan vizenin üstünde yazar) istediğin gün gidebilirsin.

kayragns.7

Re: SPRACHKURS MU STUDİUM OLARAK MI?

Mesaj gönderen kayragns.7 » Çrş Ara 18, 2019 10:04 pm

Arkadaşlar merhaba. Almanya’dan Halle Üniversitesi’nden Master öncesi DSH-Kursuna sınav için “Zulassungbescheid” aldım. Mektupta “studium” olarak başvurun yazıyor. 18 Şubat’ta sınava çağırıyorlar. Ancak o sınavı geçemezsem diye başka bir almanca kursuna da yazıldım. Böyle yapabileceğimiz söylediler. Peki ulusal vize başvurusunda hem “studium” hem de “sprachkurs” a başvuruyu mu işaretlemeliyim?
Bilgisi olan yazabilir mi? Teşekkürler.

Bekop

Re: Ulusal vize formu

Mesaj gönderen Bekop » Çrş May 10, 2023 10:40 pm

zeyno1662 yazdı: Sal Ağu 27, 2019 4:55 pm Merhaba,
Anlamadığım bir nokta var dil kursu için ulusal vize başvurusunda bulunuyorum,bu formun ilk sayfasında seyahat belgesinin numarası vb. Altında İkamet belgesi veya eşdeğer belge no diye bir bölüm var. Bu başvuruda bulunanlar oraya ne yazılması gerektiğini söyleyebilir mi, türkiye dışında ikamet ettiğim bir yer yok, Almanya için de ikamet belgesini oraya gittikten sonra almıyor muyuz? Yardımcı olursanız sevinirim.
Merhaba, orada yazılan ikametgah numarası Türkiye'de ki ikametgahin değil mi?