Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

dil kursu için açıklama

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
zeyno1662

dil kursu için açıklama

Mesaj gönderen zeyno1662 » Pzr Ağu 25, 2019 9:34 pm

Merhaba eylül ayında ulusal vize için randevum var dil kursu için. Dil kursunu bitirdikten sonra türkiyeye dönüp almanyada istediğim üniversite için hazırlıklara başlayacağım. Çevremdeki çoğu insan vize randevusunda çok orada okumak istediğini söyleme, işte senin orada kalacağını falan düşünürler, sadece dil kursu için gittğini söyle diyor. açıkçası tam emin olamadım üniveristeyi orda okumak istediğimi söylemeli miyim yoksa şimdilik sadece dil kursu için gittiğimi mi söylemeliyim, burdaki bir üniveristeye kaydım var onu da eklemeli miyim?

Vachtang

Re: dil kursu için açıklama

Mesaj gönderen Vachtang » Pzr Ağu 25, 2019 9:42 pm

zeyno1662 yazdı: Pzr Ağu 25, 2019 9:34 pm Merhaba eylül ayında ulusal vize için randevum var dil kursu için. Dil kursunu bitirdikten sonra türkiyeye dönüp almanyada istediğim üniversite için hazırlıklara başlayacağım. Çevremdeki çoğu insan vize randevusunda çok orada okumak istediğini söyleme, işte senin orada kalacağını falan düşünürler, sadece dil kursu için gittğini söyle diyor. açıkçası tam emin olamadım üniveristeyi orda okumak istediğimi söylemeli miyim yoksa şimdilik sadece dil kursu için gittiğimi mi söylemeliyim, burdaki bir üniveristeye kaydım var onu da eklemeli miyim?
Dil öğrenmenin amacı zaten Üniversite okumak genelde lisans eğitiminden fazla duracağınızı söylemeyin mesela 'Almanya'da okuyacağım okulu bitirdikten sonra kendi firmamı kurmak istiyorum Türkiye'de bundan dolayı Almanya'da edindiğim bağlantılar da önemli'' vs.. gibi cümleler kurabilirsiniz. Ben şahsen vize başvurumda Almanca kursu sonrasında Lisans eğitimi olarak başvurmuştum.

zeyno1662

Mesaj gönderen zeyno1662 » Pzt Ağu 26, 2019 5:52 am

Vachtang yazdı: Pzr Ağu 25, 2019 9:42 pm Dil öğrenmenin amacı zaten Üniversite okumak genelde lisans eğitiminden fazla duracağınızı söylemeyin mesela 'Almanya'da okuyacağım okulu bitirdikten sonra kendi firmamı kurmak istiyorum Türkiye'de bundan dolayı Almanya'da edindiğim bağlantılar da önemli'' vs.. gibi cümleler kurabilirsiniz. Ben şahsen vize başvurumda Almanca kursu sonrasında Lisans eğitimi olarak başvurmuştum.
Çok teşekkürler peki nasıl geçti vize başvurusu çok yüklendiler mi işte neden ülkende okumuyosun gibi falan?

dogakdm

Mesaj gönderen dogakdm » Pzt Ağu 26, 2019 8:05 am

zeyno1662 yazdı: Pzr Ağu 25, 2019 9:34 pm Merhaba eylül ayında ulusal vize için randevum var dil kursu için. Dil kursunu bitirdikten sonra türkiyeye dönüp almanyada istediğim üniversite için hazırlıklara başlayacağım. Çevremdeki çoğu insan vize randevusunda çok orada okumak istediğini söyleme, işte senin orada kalacağını falan düşünürler, sadece dil kursu için gittğini söyle diyor. açıkçası tam emin olamadım üniveristeyi orda okumak istediğimi söylemeli miyim yoksa şimdilik sadece dil kursu için gittiğimi mi söylemeliyim, burdaki bir üniveristeye kaydım var onu da eklemeli miyim?
İstediğin üni için hazırlık derken sınavla falan mı alıyor

zeyno1662

Mesaj gönderen zeyno1662 » Pzt Ağu 26, 2019 8:20 am

dogakdm yazdı: Pzt Ağu 26, 2019 8:05 am İstediğin üni için hazırlık derken sınavla falan mı alıyor
Hayır yani demek istediğim üniversite için hazırlıklar, başvuru belgelerinin toplanması vizeye tekrar müracat vb vb.

Vachtang

Mesaj gönderen Vachtang » Pzt Ağu 26, 2019 5:07 pm

zeyno1662 yazdı: Pzt Ağu 26, 2019 5:52 am Çok teşekkürler peki nasıl geçti vize başvurusu çok yüklendiler mi işte neden ülkende okumuyosun gibi falan?
Benim çok iyi geçti ve çok kısa sürdü belirli sorular soruldu tipik sorulardı bunlar da zaten .

zeitung

Mesaj gönderen zeitung » Prş Ağu 29, 2019 4:26 pm

Arkadaşlar merhaba, galiba bu başlık altında dil kursu vizesi için başvuran arkadaşlar var. Bende başvuru yapacağım, garantör belgem elime ulaştı, diğer belgeler de hemen hemen hazır gibi ama bir kaç sorum olacak belgeler ile ilgili, bana yardımcı olabilir misiniz acaba? Aylardır stres oldum yanlış bir belge ile gitmek istemiyorum onun için yardımcı olan arkadaşlara çok minnettar olacağım. Mail adresimi yazayım ben yardımcı olmak isteyen bana yazarsa çok mutlu olurum teşekkürler.
maestrosoyyo@hotmail.de