Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanca Tercüme Hakkında Yardım

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
deagerz

Almanca Tercüme Hakkında Yardım

Mesaj gönderen deagerz » Pzr Ağu 25, 2019 2:27 pm

İyi günler. Almanya'da 3 tane üniversiteye Şartlı Kabul başvurusu yapacağım. Bu üç üniversitede kendisi başvuru kabul ediyor.
Gerekli belgelerin noter onayını ve apostillerini yaptırdım. Üç farklı üniversiteye başvuracağım için de konsolosluktan çoğaltacağım.
Her belgenin noter onaylı Almanca tercümesini bir kere yaptırdığımda bu tercümeleri ücretsiz bir şekilde çoğaltabilir miyim yoksa tercüme yaptırdığım yerden her belgeyi 3 kere çoğaltmasını mı istemeliyim? Şimdiden Teşekkürler.

hakanmetn

Re: Almanca Tercüme Hakkında Yardım

Mesaj gönderen hakanmetn » Pzr Ağu 25, 2019 4:13 pm

Dostum, yapacağın tek şey noter onaylı olan belgelerin renksiz fotokopilerini istediğin sayıda fotokopi çektir. Ankara daki büyük elçilik öğrenci olarak gideceklerden para almıyor. Dilediğin sayıda onaylatabilirsin. Yalnız orijinal belgeleri de yanında götürmeyi unutma!

deagerz

Mesaj gönderen deagerz » Pzr Ağu 25, 2019 7:43 pm

hakanmetn yazdı: Pzr Ağu 25, 2019 4:13 pm Dostum, yapacağın tek şey noter onaylı olan belgelerin renksiz fotokopilerini istediğin sayıda fotokopi çektir. Ankara daki büyük elçilik öğrenci olarak gideceklerden para almıyor. Dilediğin sayıda onaylatabilirsin. Yalnız orijinal belgeleri de yanında götürmeyi unutma!
Teşekkür ederim. Konsolosluk tercümeleri çoğaltmıyor diye duymuştum ama yanlış duymuşum demekki

hakanmetn

Mesaj gönderen hakanmetn » Pzr Ağu 25, 2019 8:33 pm

Dediğim şekilde, sen tercümesi yapılmış veyahut noter onaylı belgelerini orjinalleri ile birlikte götür. Fotokopileri orada onaylarlar 😉👍

deagerz

Mesaj gönderen deagerz » Pzt Ağu 26, 2019 4:06 pm

hakanmetn yazdı: Pzr Ağu 25, 2019 8:33 pm Dediğim şekilde, sen tercümesi yapılmış veyahut noter onaylı belgelerini orjinalleri ile birlikte götür. Fotokopileri orada onaylarlar 😉👍
Bir şey daha sormak istiyorum. Ben diplomayı onaylattım noterden, fotokopisini alacağım. Direk diplomayı mı yoksa noterin çıkarttığı aslı gibidir belgesini mi fotokopi çekeceğim?

hakanmetn

Mesaj gönderen hakanmetn » Pzt Ağu 26, 2019 4:29 pm

Diplomanın yarısı İngilizce değil miydi? Eğer yarısı İngilizce ise boşa onaylatmışsın. Direk onu fotokopi çektir. Orada orijinalini götür. Fotokopileri onaylarlar.
Aksi halde noterde onaylatmış olduklarını fotokopi çektir ve yine orijinali ile birlikte konsolosluğa git. 👍

deagerz

Mesaj gönderen deagerz » Pzt Ağu 26, 2019 5:25 pm

hakanmetn yazdı: Pzt Ağu 26, 2019 4:29 pm Diplomanın yarısı İngilizce değil miydi? Eğer yarısı İngilizce ise boşa onaylatmışsın. Direk onu fotokopi çektir. Orada orijinalini götür. Fotokopileri onaylarlar.
Aksi halde noterde onaylatmış olduklarını fotokopi çektir ve yine orijinali ile birlikte konsolosluğa git. 👍
Maalesef, tamamı Türkçe. Teşekkür ederim tekrardan

hakanmetn

Mesaj gönderen hakanmetn » Pzt Ağu 26, 2019 6:28 pm

Rica ederim