Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize icin dil belgesi fotokopisi hakkinda yardim

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Oxeon

Vize icin dil belgesi fotokopisi hakkinda yardim

Mesaj gönderen Oxeon » Çrş Ağu 21, 2019 10:14 pm

Arkadaslar merhaba
Sertfikam muhtemelen haftaya gelecek ve konsolosluktan tasdik icin alabilecegim en erken randevu 15 eylul gozukuyor ki bu benim icin cok gec bir tarih. Vize basvurusu sirasinda 2 adet fotokopi vermem gerekiyor bu fotokopileri tasdikletmen sart mi? Bilgisi olan yardimci olabilirse cok sevinirim tesekkurler.

Kullanıcı avatarı
sanatpb

Re: Vize icin dil belgesi fotokopisi hakkinda yardim

Mesaj gönderen sanatpb » Çrş Ağu 21, 2019 11:42 pm

Ben gittiğimde ne olur ne olmaz diye belgelerin orjinallerini, onaylı apostilli tercümeleri ve tasdikli belgeleri de ayrı dosyayla sundum, bunlar ne diye sorduklarında söyledim ve gerek yok dedi bakmadı bile. Onun yerine onaysız fotokopileri aldılar tercümeleri de noter onaysız halini aldılar. Üzerlerinde sadece tercüme bürosunun damgası vardı. Sadece nüfus kayıt örneğinin orjinalini aldılar ve yine 2 oynasız fotokopi aldılar. Eksik belgeler oldugunda seni arayıp bu belgeleri getirmen lazım diye söylüyorlar. Ama seni arayıp belgen eksik git tasdiklet demeleri saçma tasdik zaten. konsoloslutka yapılan bir işlem. :D Muhtelemelen fotokopileri sundugunda kendileri onaylıyor.

Oxeon

Mesaj gönderen Oxeon » Prş Ağu 22, 2019 10:19 am

sanatpb yazdı: Çrş Ağu 21, 2019 11:42 pm Ben gittiğimde ne olur ne olmaz diye belgelerin orjinallerini, onaylı apostilli tercümeleri ve tasdikli belgeleri de ayrı dosyayla sundum, bunlar ne diye sorduklarında söyledim ve gerek yok dedi bakmadı bile. Onun yerine onaysız fotokopileri aldılar tercümeleri de noter onaysız halini aldılar. Üzerlerinde sadece tercüme bürosunun damgası vardı. Sadece nüfus kayıt örneğinin orjinalini aldılar ve yine 2 oynasız fotokopi aldılar. Eksik belgeler oldugunda seni arayıp bu belgeleri getirmen lazım diye söylüyorlar. Ama seni arayıp belgen eksik git tasdiklet demeleri saçma tasdik zaten. konsoloslutka yapılan bir işlem. :D Muhtelemelen fotokopileri sundugunda kendileri onaylıyor.
Hangi konsolosluga gittiginizi de sorabilir miyim acaba? Cok tesekkurer yorumunuz icin :)

Kullanıcı avatarı
sanatpb

Mesaj gönderen sanatpb » Prş Ağu 22, 2019 11:48 am

Ankara

Oxeon

Mesaj gönderen Oxeon » Prş Ağu 22, 2019 11:58 am

sanatpb yazdı: Prş Ağu 22, 2019 11:48 amAnkara
tekrardan cok tesekkurler