Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize başlangıç tarihi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
debbie

Vize başlangıç tarihi

Mesaj gönderen debbie » Çrş Ağu 21, 2019 1:35 pm

Merhaba arkadaşlar, üniversite için dil kursu vizesi aldığımızda başlangıç tarihi vizenin verildiği tarih mi oluyor? ben mesela ağustosta başvurup vize başlangıcının aralıkta olmasını isteyebiliyor muyum kabul ediliyor mu?

Kullanıcı avatarı
rodosto

Re: Vize başlangıç tarihi

Mesaj gönderen rodosto » Çrş Ağu 21, 2019 2:28 pm

Vize başvurusunda Almanya'ya girmek istediğiniz tarih diye bir kısım var ama o girdiğiniz tarihe çıkmıyor her zaman vize.

debbie

Mesaj gönderen debbie » Çrş Ağu 21, 2019 5:08 pm

rodosto yazdı: Çrş Ağu 21, 2019 2:28 pm Vize başvurusunda Almanya'ya girmek istediğiniz tarih diye bir kısım var ama o girdiğiniz tarihe çıkmıyor her zaman vize.
hocam bugün sonuçlandı bugün mü başlatıyor mesela vizeyi? istediğimiz tarihe başlatmanın garanti bir yolu yok mu?

Kullanıcı avatarı
rodosto

Mesaj gönderen rodosto » Çrş Ağu 21, 2019 6:30 pm

Hayır vize belgesi gelince onun içinde yazıyormuş tarih. Bugün geldi bugün başlıyor diye bir şey yok. Onlar okulun, dil kursunun başlangıç tarihi ve sizin gitmek istediğiniz tarihe bakıyorlar ama yine de son takdir onların.

Anladığım kadarıyla erken başvurmanın mahsuru var mı diye soruyorsunuz. Yanlış anlamadıysam dil kursunuz aralıkta başlıyor. Sizin bu durumda erken başvurmanız daha iyi çünkü gidiş tarihinde hata varsa kendinizi açıklayacak ve düzelttirecek süreniz de olur.

berkanosfer

Mesaj gönderen berkanosfer » Çrş Ağu 21, 2019 10:32 pm

Üstteki arkadaşın dediği gibi, siz vizeye başvururken doldurduğunuz evraklarda soruyorlar zaten hangi aralıklarda seyahat etmek istediğinizi. Uygunsa ona göre o tarihlerde çıkıyor vize. Çok abes değilse talep ettiğiniz tarihler çıkma olasılığı yüksek. Google'a Almanya vizesi diye yazıp görsellerde aratın, orada zaten nasıl gözüktüğünü anlarsınız.

debbie

Mesaj gönderen debbie » Prş Ağu 22, 2019 10:27 am

Çok teşekkürler net anladım. vizem çıkarsa burdaki hayatımı komple kapatmak için 3 aya ihtiyacım var. vizem çıkar çıkmaz gidebilecek bir hayatım yok o yüzden arada zaman bırakıyor mu diye öğrenmek istedim.