Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya'ya girmiş arkadaşlara Almanya'daki ilk adım atış hakkında birkaç soru

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
rodosto

Almanya'ya girmiş arkadaşlara Almanya'daki ilk adım atış hakkında birkaç soru

Mesaj gönderen rodosto » Sal Ağu 20, 2019 5:07 pm

Şimdi vize beklentisindeyim de eğer çıkar da gidersem kafamda bazı sorular var ilk gün ne yapacağımla ilgili.

1) Şimdi ben yolumu yurdumu harita uygulaması olmadan bulamayan biriyim. Şimdi en azından ilk gün için kesinlikle mobil internete ihtiyacım olacak. Bunu uçaktan indiğim gibi havalimanı çevresinde halletme imkanın var mı? Siz nasıl gideceğiniz adresi, bineceğiniz treni, otobüsü buldunuz ilk günde? Bana okul ev ayarladı ama geliş saati belli olmayabiliyor havalimanındaki güvenlik kontrolleri yüzünden. Ev sahibini de arayabilmem ya da whatsapp'tan mesaj atabilmem lazım bilgi iletmem için, bu telefonsuzluk durumu hep kafamı karıştırmıştır.

2)Ahlaki ve etik tartışmaları bir yana, ben izlediğim dizi ve filmleri torrent ile indiren biriyim. Almanya'da bunu yapamayacağımın farkındayım fakat bilgisayarımda sezonlar dolusu dizi, film var arşivlenmiş durumda. Mesela Amerika'ya veya Kanada'ya girerken bilgisayarın şifresini alıp içindekilere bakıyorlar. Almanya'ya girişte de böyle bir durum mevcut mu? Korsan dizi, film ve oyunu bilgisayarımda görürlerse sıkıntı çıkarırlar mı çok merak ediyorum.

Şimdiden teşekkürler cevap vereceklere...

kubilayxahin

Re: Almanya'ya girmiş arkadaşlara Almanya'daki ilk adım atış hakkında birkaç soru

Mesaj gönderen kubilayxahin » Sal Ağu 20, 2019 5:15 pm

rodosto yazdı: Sal Ağu 20, 2019 5:07 pm Şimdi vize beklentisindeyim de eğer çıkar da gidersem kafamda bazı sorular var ilk gün ne yapacağımla ilgili.

1) Şimdi ben yolumu yurdumu harita uygulaması olmadan bulamayan biriyim. Şimdi en azından ilk gün için kesinlikle mobil internete ihtiyacım olacak. Bunu uçaktan indiğim gibi havalimanı çevresinde halletme imkanın var mı? Siz nasıl gideceğiniz adresi, bineceğiniz treni, otobüsü buldunuz ilk günde? Bana okul ev ayarladı ama geliş saati belli olmayabiliyor havalimanındaki güvenlik kontrolleri yüzünden. Ev sahibini de arayabilmem ya da whatsapp'tan mesaj atabilmem lazım bilgi iletmem için, bu telefonsuzluk durumu hep kafamı karıştırmıştır.

2)Ahlaki ve etik tartışmaları bir yana, ben izlediğim dizi ve filmleri torrent ile indiren biriyim. Almanya'da bunu yapamayacağımın farkındayım fakat bilgisayarımda sezonlar dolusu dizi, film var arşivlenmiş durumda. Mesela Amerika'ya veya Kanada'ya girerken bilgisayarın şifresini alıp içindekilere bakıyorlar. Almanya'ya girişte de böyle bir durum mevcut mu? Korsan dizi, film ve oyunu bilgisayarımda görürlerse sıkıntı çıkarırlar mı çok merak ediyorum.

Şimdiden teşekkürler cevap vereceklere...
Ben Almanya"da akrabalarim tarafindan karsilandim ama amerikada yalnizdim. Bunun icin türkiyedeki hattindan yurtdisinda kullanabilecegin bir paket temin edebilirsin tek seferlik. Ayrica gitmeden de gidecegin sehirdeki toplu ulasim uygulamasini indirirsen sana cok yardimci olur. Cogu uygulamada bulundugun yeri ve gidecegin yeri yaziyorsun, o sana hangi otobüs veya metroya binip nerede aktarma yapman gerektigini söylüyor.

Bilgisayar ve icerigi konusunda ise, sadece calisip calismadigina baktilar bende her seferde. Buraya kasa da getirdim laptop da getirdim hicbirinde de icini acip dosyalari karistirmadilar, icin rahat olsun.

Kullanıcı avatarı
rodosto

Re: Almanya'ya girmiş arkadaşlara Almanya'daki ilk adım atış hakkında birkaç soru

Mesaj gönderen rodosto » Sal Ağu 20, 2019 10:06 pm

Teşekkürler. Baktım Türk Telekomda bir aylık paket var 70 liraya 1GB 1000 dk mecbur alacağım artık. Biraz rahatladım daha gitmeden acayip tedirginleşmiştim ya oh be.