Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vizede dil kursu sorunu??

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
sametbasli

Vizede dil kursu sorunu??

Mesaj gönderen sametbasli » Sal Ağu 20, 2019 12:11 pm

Arkadaşlar vizede dil kursuna dair kayıt belgesini göstermemiz zorunlu peki Almanyada bir dil kursuyla anlaştık diyelim ama ücreti vermedik sadece ön kayıt ,vizeyi alıp gidincede ücreti vericem diyelim bu sorun olurmu? sonuçta kimsenin vize alması garanti değil kurs ücreti yanabilirde :D ?

Kullanıcı avatarı
sanatpb

Re: Vizede dil kursu sorunu??

Mesaj gönderen sanatpb » Sal Ağu 20, 2019 5:39 pm

Benim kaydolduğum dil kursunda normal şartlarda kurs başlamadan kaydını iptal ettiğinde yüksek bir ücret kesip kalanını iade ediyorlar. Ama vize reddi yediğinde bunu kanıtladıgın zaman sadece 20€ ücret kesip, kalanını iade ediyorlar. Ben 3 kur 1400€ ödedim. Bunun yanında 20€ hiçbirşey. Bir dil kursunu daha incelemiştim. Aşağı yukarı aynı durum söz konusu

sametbasli

Mesaj gönderen sametbasli » Sal Ağu 20, 2019 6:47 pm

Sencefe fazla pahalı değilmii dahaa uygun bulamazmıyızz dediğin rakammm çok fazlas geldi bana:(

Kullanıcı avatarı
sanatpb

Mesaj gönderen sanatpb » Sal Ağu 20, 2019 9:49 pm

kurstan kursa değişir ama benim gittigim kursta birden fazla kura birden yazılmana, yazılsan da üç kurun parasını birden vermene gerek yok. Maksat konsoloslukta yalandan 1 kura kaydolup daha sonra okumayıp almanyada çalışır gibi gözükmesin diye son seviyeye kadar kaydoldum.

ynsemreozzturk

Mesaj gönderen ynsemreozzturk » Sal Ağu 20, 2019 10:39 pm

Benim sormak istediğim birşey var dil kursu vize si için her hangi bir okuldan ön kabul veya kabul almiş olmak gereklimidir ? sadece dil kurus ile anlaşsak ve bunu belgelendirsek dil kursu vizesine başvurumuz ne olur ?

4prometheus

Mesaj gönderen 4prometheus » Sal Ağu 20, 2019 10:46 pm

ynsemreozzturk yazdı: Sal Ağu 20, 2019 10:39 pm Benim sormak istediğim birşey var dil kursu vize si için her hangi bir okuldan ön kabul veya kabul almiş olmak gereklimidir ? sadece dil kurus ile anlaşsak ve bunu belgelendirsek dil kursu vizesine başvurumuz ne olur ?
Dil kursunda ön kabul şartı yok. Özel bir Almanca kursuna kayıt yaptırmış olman lazım. Ön başvuru değil, kayıt yaptırmış olman lazım, aksi taktirde kolay kolay vize vermezler.

ynsemreozzturk

Mesaj gönderen ynsemreozzturk » Sal Ağu 20, 2019 11:11 pm

4prometheus yazdı: Sal Ağu 20, 2019 10:46 pm Dil kursunda ön kabul şartı yok. Özel bir Almanca kursuna kayıt yaptırmış olman lazım. Ön başvuru değil, kayıt yaptırmış olman lazım, aksi taktirde kolay kolay vize vermezler.
Amcam wuppertal de bir tekel büsesi işletiyor. oradan bana bir kurs ayarlıyacak kurs süresi yüksek bir kurs yani bu şekilde işlem yapabiliyorum değil mi ? Almancam hiç yok suan youtuba'dan dersler izliyorum ve öğreniiyorum. Bu bir etkenmidir dostum

4prometheus

Mesaj gönderen 4prometheus » Sal Ağu 20, 2019 11:27 pm

ynsemreozzturk yazdı: Sal Ağu 20, 2019 11:11 pm Amcam wuppertal de bir tekel büsesi işletiyor. oradan bana bir kurs ayarlıyacak kurs süresi yüksek bir kurs yani bu şekilde işlem yapabiliyorum değil mi ? Almancam hiç yok suan youtuba'dan dersler izliyorum ve öğreniiyorum. Bu bir etkenmidir dostum
Konsolosluğun sitesinde yazdığına göre Almanya’da bir özel dil kursuna kaydolduktan sonra vize başvurusu yapma hakkınız var. Bunun için, yasal olarak dil bilmek gibi bir zorunluluk yok. Fakat konsolosluk çoğu zaman dil seviyenizin B1 olmasını istiyor, hatta bu yüzden birçok kişiye Red veriyor. Sebep olarak ise B1 seviyesine kadar kendi ülkenizde öğrenmenin daha hızlı ve kolay olduğunu savunuyor olmaları.
Eğer vize ihtimalinizi yüksek tutmak istiyorsanız güzel hazırlanmış bir niyet mektubu, CV, uluslararası geçerliliği olan bir Almanca B1 sertifikası ile Almanya'da özel bir kurs için vize alma olasılığınız çok daha yüksek olacaktır.
Ama ilk yazdığım gibi bunlar zorunlu değil, sitede yazana göre dil bilme zorunluluğunuz yok.

ynsemreozzturk

Mesaj gönderen ynsemreozzturk » Çrş Ağu 21, 2019 12:04 am

4prometheus yazdı: Sal Ağu 20, 2019 11:27 pm Konsolosluğun sitesinde yazdığına göre Almanya’da bir özel dil kursuna kaydolduktan sonra vize başvurusu yapma hakkınız var. Bunun için, yasal olarak dil bilmek gibi bir zorunluluk yok. Fakat konsolosluk çoğu zaman dil seviyenizin B1 olmasını istiyor, hatta bu yüzden birçok kişiye Red veriyor. Sebep olarak ise B1 seviyesine kadar kendi ülkenizde öğrenmenin daha hızlı ve kolay olduğunu savunuyor olmaları.
Eğer vize ihtimalinizi yüksek tutmak istiyorsanız güzel hazırlanmış bir niyet mektubu, CV, uluslararası geçerliliği olan bir Almanca B1 sertifikası ile Almanya'da özel bir kurs için vize alma olasılığınız çok daha yüksek olacaktır.
Ama ilk yazdığım gibi bunlar zorunlu değil, sitede yazana göre dil bilme zorunluluğunuz yok.
Anladım teşekkürler. Biraz araştırdım bende bütün kursların kayıt raihleri geçmiş dışarıdan öğrenip gitmek de yetrli olur ama bu bize göre anladim sağolun :)