Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Şartlı kabul de Dil kursu illaki üniversitelerde olmak zorundamı ?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
sametbasli

Şartlı kabul de Dil kursu illaki üniversitelerde olmak zorundamı ?

Mesaj gönderen sametbasli » Pzr Ağu 18, 2019 12:06 am

Merhabalar diyelimki bremen üniversitesine başvuru yaptım kabul aldım fakat ben üniversitelerin hazırlık kursuna gitmek istemiyorum devletin veya daha uygun kurs yerlerine gitmek istiyorum bu mümkünmüdür ?

Muhan

Re: Şartlı kabul de Dil kursu illaki üniversitelerde olmak zorundamı ?

Mesaj gönderen Muhan » Pzr Ağu 18, 2019 9:31 am

sametbasli yazdı: Pzr Ağu 18, 2019 12:06 am Merhabalar diyelimki bremen üniversitesine başvuru yaptım kabul aldım fakat ben üniversitelerin hazırlık kursuna gitmek istemiyorum devletin veya daha uygun kurs yerlerine gitmek istiyorum bu mümkünmüdür ?
Merhaba kardeşim benim araştırmalarıma göre vize verirken kayıt olduğun yeri de söylüyorsun dil kursları ve üniversiteler haftada 20 saat minumum olduğu için vize veriliyor fakat dediğin yerler devletin dil kursu olan kurumları esnek sanatlar haftada 3 4 saat olduğu için vize verilmiyor diye biliyorum konsolosluğu orda gerçekten almanca öğrenmeye gittiğine ikna edebilmen için dil kursları veya şartlı kabul aldığın yerde dil eğitimine devam etmelisin diğer taraflarda vize verilmiyor.

kubilayxahin

Mesaj gönderen kubilayxahin » Pzr Ağu 18, 2019 3:41 pm

Muhan yazdı: Pzr Ağu 18, 2019 9:31 am Merhaba kardeşim benim araştırmalarıma göre vize verirken kayıt olduğun yeri de söylüyorsun dil kursları ve üniversiteler haftada 20 saat minumum olduğu için vize veriliyor fakat dediğin yerler devletin dil kursu olan kurumları esnek sanatlar haftada 3 4 saat olduğu için vize verilmiyor diye biliyorum konsolosluğu orda gerçekten almanca öğrenmeye gittiğine ikna edebilmen için dil kursları veya şartlı kabul aldığın yerde dil eğitimine devam etmelisin diğer taraflarda vize verilmiyor.
Böyle bir sey yok. Ben sartli kabulümü Bremenden alip, dil kursuna Hamburgda gittim. Vize görüsmesinde dil kursuna baska yerde gitmesinin sebeplerini mantikli bir sekilde aciklarsa hicbir sikinti olmaz.

sametbasli

Mesaj gönderen sametbasli » Pzr Ağu 18, 2019 11:31 pm

Çok teşekkür ederim doğru dediğin forumu araştırdımda çoğu yer dediğini söyledi merak ettiğim şey illa herhangi bir okul olmak zorundamı yoksa sıradan normal yoğun dil kursu olan devlet yerleri vs demi oluyor ?

Muhan

Mesaj gönderen Muhan » Pzt Ağu 19, 2019 8:26 am

kubilayxahin yazdı: Pzr Ağu 18, 2019 3:41 pm Böyle bir sey yok. Ben sartli kabulümü Bremenden alip, dil kursuna Hamburgda gittim. Vize görüsmesinde dil kursuna baska yerde gitmesinin sebeplerini mantikli bir sekilde aciklarsa hicbir sikinti olmaz.
Kardeşim yazdığımı anlamadan öyle bişey yok demen garip açıkçası. Ben farklı yere gidemez illa kazandığı şehirde dil kursuna gider gibi bir şey yazmadım. Alman devletinin verdiği almanca eğitimi saat olarak dil kurslarından az olduğu için konsolosluk vize vermiyor dedim

Muhan

Mesaj gönderen Muhan » Pzt Ağu 19, 2019 8:32 am

sametbasli yazdı: Pzr Ağu 18, 2019 11:31 pm Çok teşekkür ederim doğru dediğin forumu araştırdımda çoğu yer dediğini söyledi merak ettiğim şey illa herhangi bir okul olmak zorundamı yoksa sıradan normal yoğun dil kursu olan devlet yerleri vs demi oluyor ?
Yoğun program veren bedava alman devletinin verdiği bir eğitim duymadım açıkçası sanırım yoktur öyle yerler eğer olsaydı almanyada ki dil kursları nereden ekmek yiyecek :) şaka Bi yana öyle bir yer duymadım çünkü devlet zaten o 3 4 saati vermesinin sebebi de hani evlenip gidenler falan eğitim dışı sebeplerden gidenlere bedava gelsin 3 4 saat alsında hayata bir yerden tutunsun diye temel seviyede öğretiyorlardır. Yani öyle tutupda goethe c1 c2 seviyesine getireceğini sanmıyorum açıkçası. Sen eğer dilden sonra okuyacaksan gerçekten o dili öğrenmen lazım çünkü senin olacağım sınıfta bir ton alman olacak doğal olarak 5 0 onlar önde başlayacak dilden dolayı. O yüzden diş kursuna yada şartlı kabul veren üniversitenin varsa oradaki dil kursuna kayıt olman senin için daha faydalı

sametbasli

Mesaj gönderen sametbasli » Pzt Ağu 19, 2019 12:02 pm

Yanlış anladınız ben bedava veren sadece devlet kurslarını kastedmedim okul dışında herhangi bir kurs olabilirmi onu kastediyorum :)

yusufjosef

Mesaj gönderen yusufjosef » Pzt Ağu 19, 2019 2:15 pm

sametbasli yazdı: Pzt Ağu 19, 2019 12:02 pm Yanlış anladınız ben bedava veren sadece devlet kurslarını kastedmedim okul dışında herhangi bir kurs olabilirmi onu kastediyorum :)
Merhaba. Okulun disinda yogun egitim veren bir kurs bulursan ve bu kursun haftalik ders saati konsoloslugun istedigi saati ya da daha fazlasini karsiliyorsa evet gidebilirsin fakat Volkshochschule idi galiba adi tam hatirlayamadim,burdaki kursa kayit yaptirip vize görüsmesinde kullanamazsin. Istenilen saat karsilanmiyor cünkü.

kubilayxahin

Mesaj gönderen kubilayxahin » Pzt Ağu 19, 2019 3:20 pm

Muhan yazdı: Pzt Ağu 19, 2019 8:26 am Kardeşim yazdığımı anlamadan öyle bişey yok demen garip açıkçası. Ben farklı yere gidemez illa kazandığı şehirde dil kursuna gider gibi bir şey yazmadım. Alman devletinin verdiği almanca eğitimi saat olarak dil kurslarından az olduğu için konsolosluk vize vermiyor dedim
Kusura bakma o zaman, amacim terslemek degildi. Aynen ilk belirttigin gibi anladim yazdigini.

Kullanıcı avatarı
sanatpb

Mesaj gönderen sanatpb » Pzt Ağu 19, 2019 10:42 pm

Bremen için soruyorsan, Bremen Üniversitesinin zaten kendi dil kursu yok. Sana şartlı kabul verdiklerinde bir özel dil kursuna kayıt yaptırman lazım. Semestr ücretini verip aynı anda Bremen üniversitesinde de kayıtlı görünüyorsun ve öğrenci haklarından yararlanabiliyorsun. Ama bu her dil kursu olmayan üniversiteler için geçerli değil. Mesela göttingen den kabul alıp özel dil kursuna gittiginde ögrencilik haklarından yararlanamazsın. Asıl soruna gelicek olursak açıkcası kendi dil kursları olan üniversitelerden kabul alınca özele yazılabilir misin bilmiyorum. Ama konsolosluk kesin böyle birşey yaptıgını soracaktır diye düşünüyorum. Ve tahminimce vereceğin cevabına ve diger faktörlere göre kabul ya da red vereceklerdir.