Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Turkiye\'deki Danismanlik Firmalari

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
izzy

Mesaj gönderen izzy » Pzr Eyl 23, 2012 6:08 pm

Bende ELT ile gorusmustum tabi sadece meraktan. 2500 euro danismanlik ucreti aldiklarini 7000 kusur dil kursu oldugunu soylediler. Soyledikleri okullardan bazilari sifir almanca ile kabul vermiyordu, bunlar sifir almancayla kabul vermez dedigimde biz anlasmaliyiz falan dediler ama hala nasil sartli kabul aliyorlar anlamis degilim.

konigubu

Mesaj gönderen konigubu » Cum Eki 05, 2012 11:34 pm

su marmarali hatun benden tam 4000 euro istemisti
pesssssss

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Cmt Eki 06, 2012 1:25 pm

[quote]konigubu tarafindan yazilan metin:

pesssssss[/quote]

Aman dikkatli olalim cevremizi iyice bilgilendirmek bizim de sorumlugumuz...Zamaninda bizde o yollardan gectik
So geht nicht !

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Eki 25, 2012 3:02 pm

[quote]konigubu tarafindan yazilan metin:

pesssssss[/quote]

3-4 yil oncesine gore 1000 Euro zam yapmis....O bayan yakinda mahkemelik olacak ;)
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

ideen12

Mesaj gönderen ideen12 » Cum Eki 26, 2012 1:33 am

istenen paralari verecek durumda olanlar var demekki bayan o paralari kazaniyor ve istiyor. alan memun veren memun sikinti yok kadin 3 kagitcilikta yapmiyor. veremezsin o parayi arastirir baska yer bulur ordanda isini halledebilirsin bence burda kisinin afise edilmesi yanlis

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Eki 27, 2012 12:50 am

[quote]ideen12 tarafindan yazilan metin:

istenen paralari verecek durumda olanlar var demekki bayan o paralari kazaniyor ve istiyor. alan memun veren memun sikinti yok kadin 3 kagitcilikta yapmiyor. veremezsin o parayi arastirir baska yer bulur ordanda isini halledebilirsin bence burda kisinin afise edilmesi yanlis[/quote]

Afise edilmesinde hukuken ve ahlaken bir sakinca yok.Durumu olan elbette verebilir , ama biz burada durumu olan insanlarin kaziklanmasina goz yumacak degiliz.Zengin fakir ayrimi yapmayiz.

Ben size acik acik soyluyorum o 4000 Euro\'nun 2000 Euro\'su HIT EÐITIM\'e gidiyorsa yarisida kendi cebine gidiyordur...
Bu yuzden yakinda dava acilacak ve bunun delilleride var , bizzat ben biliyorum faturalari ;)

ideen12

Mesaj gönderen ideen12 » Cmt Eki 27, 2012 1:23 am

ben bayani tanimam herhangi bir isim olmadi para verip isini yapmadigi kisiler sikayetci ise normaldir fakat para verip isi olup sonra burayi bulup bayani 3 kagitci diye yargilamak yanlis. varmis parasi vermistir
ornek: duisburgda gelinlik al fiyatlar 2000 1500 euro civari ayni urun kolnde baska biryerde 300 euro 5 kat fark var duisburdaki gelincilerin hep 3 kagitcimi degil arz talep meselesi benim gorusum
varsayalim bende ogrenci danismanligi yapayim 50 euro o zaman site 350 euro yapiyor ozaman burasi uc kagitcimi oluyor. 7 kat fark var.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Eki 27, 2012 1:59 am

[quote]ideen12 tarafindan yazilan metin:

ben bayani tanimam herhangi bir isim olmadi para verip isini yapmadigi kisiler sikayetci ise normaldir fakat para verip isi olup sonra burayi bulup bayani 3 kagitci diye yargilamak yanlis. varmis parasi vermistir
ornek: duisburgda gelinlik al fiyatlar 2000 1500 euro civari ayni urun kolnde baska biryerde 300 euro 5 kat fark var duisburdaki gelincilerin hep 3 kagitcimi degil arz talep meselesi benim gorusum
varsayalim bende ogrenci danismanligi yapayim 50 euro o zaman site 350 euro yapiyor ozaman burasi uc kagitcimi oluyor. 7 kat fark var.[/quote]

Yahu nasil bir mantik bu ? Para vermis olabilir , isleri yolunda da gitmis olabilir ancak ugradigi haksizligi sonradan farketmis birisinin yaptigi uyarilarin neresi yanlis ?

Duisburg\'da 2000 Euro\'ya gelinlik alan birisi , ayni gelinligi Koln\'de 300 Euro\'ya bulsa bu kisinin hukuken dolandiricilik ve haksiz kazanc sucundan dava acma hakki var.

Senin bunu normal gormen \'\' enaylik \'\' olmus olur. Bunuda burada herkese normalmis gibi gostermeye yonelik aciklamar yapman \'\'aptallik\'\' olur.

Iste malesef senin gibi dusunen insanlar yuzunden Turk Buku\'nde bir lahmacun 50 TL , hemen yaninda ki halk yerinde ise 0.50 Kurus.Bunu normal gorenlere ne diyim , beyin bedava.

izzy

Mesaj gönderen izzy » Cmt Eki 27, 2012 5:46 am

Ucretsiz olan okul icin yillik ucreti sukadar diyorsa bu gupe gunduz dolandiriciliktir. Eger 3500 euroluk dil kursu icin 7500 euro diyorsa yine buda dolandiriciktir. Egerki kurs ucreti 3500 euro kurs komisyon olarak 100.000 euro aliyorum dese bile dolandiricik degildir, paran varsa verirsin ama bu senin enayi oldugun gercegini degistirmez.

ideen12

Mesaj gönderen ideen12 » Cmt Eki 27, 2012 11:39 am

[Yahu nasil bir mantik bu ? Para vermis olabilir , isleri yolunda da gitmis olabilir ancak ugradigi haksizligi sonradan farketmis birisinin yaptigi uyarilarin neresi yanlis ?]
isim vermek 3 kagitci diye nitelendirmek yanlis hizmeti kimden aldigini ve fiyati soyleyebilir istatistiki acidan iyi. memun kalmadigini gene ifadeeder. mesale tayod hakkinda
dolandirici olduklarini ben bu site sayesinde ogrendim.

[Duisburg\'da 2000 Euro\'ya gelinlik alan birisi , ayni gelinligi Koln\'de 300 Euro\'ya bulsa bu kisinin hukuken dolandiricilik ve haksiz kazanc sucundan dava acma hakki var.]

ticaretin bir suru faktoru var onlari buraya yazamam gerekli surede memun kalmaza zaten iade sansi var.sure gecsin vercegim deyim satrune bile iade edemiyorsun birak gelinlikciyi
iyi ben gelinlik alimiyim dugun bitsin aynisini kolnde ucuza bulayi gidip dava acayim. aldin urunun iade suresi gecsin internete ucuza bul saturune iade etde goreyim.

[Senin bunu normal gormen \'\' enaylik \'\' olmus olur. Bunuda burada herkese normalmis gibi gostermeye yonelik aciklamar yapman \'\'aptallik\'\' olur.]

ben seni tanimam sen beni fakat burda bana hakaret ediyorsun ve bu bayandan hizmet almis ve memun olan herkes sana gore "enayi nedir:Fazla bon, avanak, et kafali, budala"
sonra diyorsun ki sen burda insanlara kendi fikrini soyluyorsun sen "aptalsin: sifat Zekâsi pek gelismemis, zekâ yoksunu, alik, ahmak, alik salik"

[Iste malesef senin gibi dusunen insanlar yuzunden Turk Buku\'nde bir lahmacun 50 TL , hemen yaninda ki halk yerinde ise 0.50 Kurus.Bunu normal gorenlere ne diyim , beyin bedava.]

turkbuku olayi adam seni zorluyormu orda yemen konusunda fiyatim bu ister gel ister gelme parasi olan var( parasini nasil kullanacagina senmi benmi karar verecegim)
ve gidip ordan o hizmeti aliyor. benim lahmacuna ayiracak okadar param yok gitmiyorum bukadar. ortada dizayn faktoru de varbundan dolayi fiyat farki normal sokaktan aldigin lahmacunla kiyaslayamazsin
bile. basit olay turkiye anahaber gundemini mesgul edecek 1-2 gun haber tartisma programlarinda konusulacak kadar populer konu. milleti uyutmak icin bisey bulacaklar.
garip hesaplayacak 750 maasla 15 lahmacun vaybe sonra hayallerle yasayacak ulke gercekleri haberlerde olmayacak

[Ucretsiz olan okul icin yillik ucreti sukadar diyorsa bu gupe gunduz dolandiriciliktir. Eger 3500 euroluk dil kursu icin 7500 euro diyorsa yine buda dolandiriciktir.]

dil kursudan gonderdikleri ogrenci basina dil kursundan komisyon aliyorlar zaten senin vatandasla sozlesmen var ise fiyatlar orda yaziyor geldin burda isler farkli kursdan belge alir
gerekli islemi yaparsin. onunda ona gore hazirligi vardir. 4000 komisyon aliyorum diye kursla anlasmasi vardir.
caliskan bir vatandasasan para vermek istemiyorsan kursu kendin bul kendin kaydol verme para.
okul ucreti nedir komisyon nedir sozleme yapmis birimisiniz yada bu tartisdigimiz vatandas yapiyormu bilmiyorum onun icin sana net yanit veremiyorum.

izzy

Mesaj gönderen izzy » Cmt Eki 27, 2012 2:18 pm

3000 euroluk kursun 3-4000 euro komisyonu olmaz, ayrica komisyon normal fiyatin bir kismini araci firmanin almasidir. Bunlari gec okul ucreti olmayan bir ulkede okul ucreti istiyor adamlar, daha hala dolandiricilik degil diyorsun. Sen olayin odak noktasini kacirmissin. Dolandiricilik; sadece parayi aldiktan sonra hizmet vermeyip kacmak degildir, vermedigin bir hizmeti vermis gibi gosterip para talep etmekte dolandiriciliktir.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Eki 27, 2012 3:46 pm

ideen12 ,bende seni tanimam , tek fark ; ben insan sarrafiyim...Aksini iddia edebilir misin ? Lutfen dikkatli oku hakaret etmedim ,kinayeli konustum.

Ayrica sen hala neyin savunmasini yapiyorsun ? \'\' Kiroyum ama para bende \'\' diyen insanlari mi savunuyorsun yoksa Inek Saban\'a Bogazici Koprusu\'nu satmaya calisanlari mi ? Yoksa Inek Saban\'in enayiligini mi ?
Danismanlik icin 3000 Euro odeyen birisine , calistigi sirket adina fatura\'da 1500 Euro hizmet aldim diye gosterip senin odedigin diger 1500 Euro\'nun fisini , makbuzunu sana vermeyen birinden bahsediyoruz yukarida...Magdurlar var diyorum , ben biliyorum diyorum ,gordum diyorum ...

Sen daha kalkmis burda kimin neyin savunmasini yapiyorsun cok ozur dilerim ama malesef anlayamiyorum ?
1500 Euro\'nun faturasini veremeyen birisi hakkinda konusuruz burada.

Haklilik payin var soylediklerinde ancak bu basliga uymuyor soylediklerin.Baska bir baslikta olsa desteklerdim.

ideen12

Mesaj gönderen ideen12 » Sal Oca 29, 2013 10:04 am

[ideen12 ,bende seni tanimam , tek fark ; ben insan sarrafiyim...Aksini iddia edebilir misin ? Lutfen dikkatli oku hakaret etmedim ,kinayeli konustum.]
kinaye Dusunuleni dolayli(endirekt) olarak anlatan soz

[Ayrica sen hala neyin savunmasini yapiyorsun ? \'\' Kiroyum ama para bende \'\' diyen insanlari mi savunuyorsun yoksa Inek Saban\'a Bogazici Koprusu\'nu satmaya calisanlari mi ? Yoksa Inek Saban\'in enayiligini mi ?
Danismanlik icin 3000 Euro odeyen birisine , calistigi sirket adina fatura\'da 1500 Euro hizmet aldim diye gosterip senin odedigin diger 1500 Euro\'nun fisini , makbuzunu sana vermeyen birinden bahsediyoruz yukarida...Magdurlar var diyorum , ben biliyorum diyorum ,gordum diyorum ...]

senin tadinigin madurlar gercekten magdur iseler belge ile islerini mahkemeye tasiyip kaybettiklerin zamanin parasini bile talep eder ve alir
herhangi birseyi veya kisiyi savunmuyorum insanlari afise ederken 3 kagitci kelimesi yanlis. vatandas tembel arastirma yapmiyor parasi var gidiyor
isini yaptiriyor. sonra burda isin daha ucuza veya kendi halledebilcegini farketiyor.cok para odemeyeyim ya dolandirilmisim aslinda dolandirilmadi aldigi yerdeki
ucret basta bellimiydi is bitti cok para verdim kadin dolandirici yanlis. magdur arkadaslar var diyorsun 1500 euro az para degil belgesiz adam babasina bile
guvenip elden para vermez. "havale eft turu yollar kullanilir " yada belgesiz kacak gocek is yapiyordur. yarin bana para vermedi dese nasil belgeleyecek dogrumu yada hic vermedi yalan soyluyor nasil inanacaksin.
senin birebir tanisikligin olmus olabilir kendi tecrube ve gorduklerine gore yaziyor olabilirsin fakat belgesiz sekilde 3 kagitci demek yanlis
yarin vatandasin biri baska bir ortamda senin adini dile getirip benzeri bisey yapti varsayalim hos olurmu.

[Sen daha kalkmis burda kimin neyin savunmasini yapiyorsun cok ozur dilerim ama malesef anlayamiyorum ?
1500 Euro\'nun faturasini veremeyen birisi hakkinda konusuruz burada.]

Vergi Denetim Kurulu ver sikayetiniyap 40 gun icinde kontrol etmek zorundalar ipligini pazara cikarsin belgele yayinla belgeni boyle dolandirildim de. insanlari bilgilendir o vatandasta kendi ismiyle birdaha is yapamaz. bu turkiyede sadece belgelersin ve internete ozaman cok rahat herseyi yazarsin

dolandirildik diyen vatandaslar tek savunma hakki var oda " kisinin algilama yetenegi zayifligindan yararlanarak dolandirildim " der fakat isin sonucunda
almanyaya gelmis isi bitmis biri yaparsa islem basariyla sonuclandigi icin kaybeder. fakat danismandan yerlestirme basarisiz olursa verdigi parayi faizi ile geri alir.

bundan sonra bu konu hakkinda herhangi bir yorum yapmayacagim

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Oca 29, 2013 10:11 am

Arkadaslar, ilk olarak Tayod olarak tanidigimiz daha sonra Tayom olan ve sonraki surecte insanlari dolandirdiklari icin farkli farkli isimlerle yeni firma acmak zorunda kalan kurum calisanlari bu sefer de German Education Service ismiyle yine "Hannover de" ortaya cikti. Daha once bir cok ogrenciyi kandiran ve kaziklayan bu kisilere yine dikkat edin siz de magdur olmayin.

Hannover de hangi kurstan daha fazla komisyon aliyorlarsa sizi onlara yonlendiriyorlar. Bu aslinda cok fazla etik olmayan bir durum degil.

Daha once ogrencileri dolandirmak icin ucretli telefon hattindan, 500 euro luk tercume paketine kadar denenmedik yontem birakmayan bu sahislarin bu seferki cesaretlerini gozlerimde gordugumde bu sefer nutkum tutuldu diyebilirim. :)

" Hannover Universitesinin kabulunun kopyasini yapip ogrencilere kabul diye satiyorlar". Hannover universitesinin amblemi yerine kendi firmalarinin isimlerini koyuyorlar ve "sahte kabul belgesinde" ogrencinin Hannover universitesinde okuyabilecegi yaziyor. Bir cok ogrenci konsoloslukta bu tur bir sorun yasadi vizeyle ve red yiyenler de cok oldu.

Kokeni yillara dayanan ve ilk olarak kendilerini Tayod le gosteren ve daha sonra 10 kez isim degistiren ve son olarak German Education Service ismini alan bu kuruma karsi dikkat edin.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

kuti

Mesaj gönderen kuti » Çrş Oca 30, 2013 2:43 pm

arkadaslar armadee grandee sirketi ve hannoverda yasayan yabanci ogrenciler baskani ilhan tarafindan DOLANDIRILDIM.. 6 aydir hannoverda onlar yuzunden cekmedigim dert kalmadi ve en sonundada sagligim bozuldu hastahanede yattim. bu ilhan denilen sahisla ve armadee grandee adli sirketle onceden is yapan arkadaslar bana yazabilirlerse cok iyi olur.. haftaya hem hem almanyada hem tr de dava aciyorum.

kuti

Mesaj gönderen kuti » Çrş Oca 30, 2013 2:47 pm

arkadaslar o ilhan denilen sahsin ve ARMADEE GRANDEE sirketin bana yaptiklarini haftaya paylasacagim direk actigim davayi paylasagim .

zgsrdr

Mesaj gönderen zgsrdr » Çrş Oca 30, 2013 3:47 pm

izmirde de var armade grande ben gitmistim ancak hem istedikleri para hicbir islem yapmadan(2500€)cok fazla gelmisti hemde oyle bir anlatiyolar ki sanki seni almanyaya cip takip gonderiyorlar herseyi biliyosun hic sikinti yasamiyosun herseyi onlar hallediyomus gibi utopik bicimde anlatiyorlar. Bana soyledikleri komik geldigi icin bir daha gitmedim ama firsat kampanyasi yaptik vs diye defalarca aradilar ve mesaj yolladilar.bir arkadasim gitti hannovere bu firma ile ancak sikayetini duymadim.bende onun tavsiyesi uzerine gittim ancak onumde ornek olmasina ragmen tercihim olmadi.bilgilendirme olmadigi gibi bilgileri oldugunu da dusunmuyorum.
ee:lan

Rockuiem

Mesaj gönderen Rockuiem » Prş Oca 31, 2013 4:21 am

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar, ilk olarak Tayod olarak tanidigimiz daha sonra Tayom olan ve sonraki surecte insanlari dolandirdiklari icin farkli farkli isimlerle yeni firma acmak zorunda kalan kurum calisanlari bu sefer de German Education Service ismiyle yine "Hannover de" ortaya cikti. Daha once bir cok ogrenciyi kandiran ve kaziklayan bu kisilere yine dikkat edin siz de magdur olmayin.

[/quote]

bir de baya iyi bir alanadi(domain) almislar. tavsiyem google\'da aratin ama tiklamayin, her tiklamanizda bir baska kisinin dolandirilmasina araci olabilirsiniz.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Oca 31, 2013 10:08 am

Adamlar ellerinden gelse merkeli de kendi calisanlari gibi gosterecekler. Sitelerinde Acik ogretim kazanan ogrencilerin bile direk olarak universite okuyacaklari yaziyor. Kesinlikle yanlis bilgi. Sahte universite kabulu duzenlemekten zaten arkadasin basi bayagi yanacak. ;)
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

kuti

Mesaj gönderen kuti » Prş Oca 31, 2013 6:29 pm

arkdaslar armada grandee sirketi telefonlarima bile cikmiyor artik. dunde kufur ettiler telefonda. en kisa surede tr ye gidip mahkemeye verecegim onlari.