Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Expatrio (Bloke Hesap)

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
peppybird

Re: Expatrio (Bloke Hesap)

Mesaj gönderen peppybird » Pzt Eyl 16, 2019 2:17 pm

Heisenbergg yazdı: Pzt Eyl 16, 2019 1:57 pm Anladım çok sağolun , hesap açılış onayı dün geldi bugün benden tekrar pasaport un kopyasını istediler . Siz nasıl yollamıştınız pasaport kopyasını ?
Rica ederim, hesap açılış aşamasında scan edip PDF olarak siteye yüklemiştim.

Heisenbergg

Mesaj gönderen Heisenbergg » Pzt Eyl 16, 2019 2:20 pm

peppybird yazdı: Pzt Eyl 16, 2019 2:17 pm Rica ederim, hesap açılış aşamasında scan edip PDF olarak siteye yüklemiştim.
Bende öyle yüklemiştim ancak sadece o kimlik kısmı gibi olan yeri scan etmiştim sanırsam o yüzden tekrar istediler

peppybird

Mesaj gönderen peppybird » Pzt Eyl 16, 2019 2:26 pm

Heisenbergg yazdı: Pzt Eyl 16, 2019 2:20 pm Bende öyle yüklemiştim ancak sadece o kimlik kısmı gibi olan yeri scan etmiştim sanırsam o yüzden tekrar istediler
Aslında onun yeterli olması lazım, komple 1 sayfa PDF olacak şekilde ayarlayıp tekrar deneyin isterseniz. Umarım hemen hallolur.

isarama

Mesaj gönderen isarama » Çrş Eyl 18, 2019 8:51 am

Selam, ben parayı yolladım ve onay maili geldi. Account buffer olarak yolladığımız 100 Euro herhalde geri gönderilmeyip hesapta kalacak, değil mi?

peppybird

Mesaj gönderen peppybird » Çrş Eyl 18, 2019 7:27 pm

isarama yazdı: Çrş Eyl 18, 2019 8:51 am Selam, ben parayı yolladım ve onay maili geldi. Account buffer olarak yolladığımız 100 Euro herhalde geri gönderilmeyip hesapta kalacak, değil mi?
Mesajlari alintilamadiginiz icin bir sey sordugunuzda göremiyorum, sans eseri gördüm bunu simdi. Masraflardan artan tüm para hesapta kalacak, ilk ödemede bize tahsil edilecek diye biliyorum.

isarama

Mesaj gönderen isarama » Çrş Eyl 18, 2019 8:13 pm

peppybird yazdı: Çrş Eyl 18, 2019 7:27 pm Mesajlari alintilamadiginiz icin bir sey sordugunuzda göremiyorum, sans eseri gördüm bunu simdi. Masraflardan artan tüm para hesapta kalacak, ilk ödemede bize tahsil edilecek diye biliyorum.
Evet unutmuşum alıntıyı. Ben sizden cevap gelene kadar onlara bir soruverdim de son aylıkla beraber yatıyormuş kalan meblağ...

peppybird

Mesaj gönderen peppybird » Çrş Eyl 18, 2019 9:00 pm

isarama yazdı: Çrş Eyl 18, 2019 8:13 pm Evet unutmuşum alıntıyı. Ben sizden cevap gelene kadar onlara bir soruverdim de son aylıkla beraber yatıyormuş kalan meblağ...
Bloke hesabinizin bulundugu firmaya göre degisiyor sanirim. Yanlis hatirlamiyorsam Coracle‘da ilk ödemede gerceklesecek diyordu.

Kullanıcı avatarı
fingerspitzengefuehl

Mesaj gönderen fingerspitzengefuehl » Cum Eyl 20, 2019 12:59 pm

Merhaba,

Bir güncelleme aktarmak istiyorum.
Expatrio'dan Monese banka hesabıma ilk ay direkt yattı. Depozito olan 100 Euro ise bir yanlış anlaşılma yüzünden maalesef yatırılmamış ama problemi kibarca ve hızlıca çözdüler. Yakın zamanda depozitom da yatacak ve de hiçbir kuruş eksilmeden! Yani Transferwise kullandığım için sadece 100 tl gibi bir aktarım ücreti ödemiştim (sizin durumda değişebilir) ama depozito, diğer geleneksel yollarda olduğu gibi Swift mesela, kesinti yapılmadı.

Yani arkadaşlar demem o ki, her şeyi bedavaya yaptırdım halimden memnunum.
Kölle Alaaf!
Kimim ben? : viewtopic.php?f=2&t=13686

bengurbagci

Mesaj gönderen bengurbagci » Çrş Eyl 25, 2019 4:21 pm

Arkadaşlar transferwise kullanlar için paranızı kesinlikle euro üzerinden yollamayın.TL ile havale yapacaksınız alıcının alacağı parayı euro yollayacağınız parayı Türk lirası seçiniz.Gerisi zaten sizi yönlendirecektir..Aksi takdirde benim gibi paranız 1 ay askıda kalır.Euro Euro sakın denemeyin.Uluslararası swift kodu şuan için kapalı acı bir tecrübeyle sabittir.

kristalize

Mesaj gönderen kristalize » Prş Eyl 26, 2019 11:26 am

ugur1coban yazdı: Cum Ağu 23, 2019 8:08 pm Ben at11 in fotokopisini gönderdim health insurance sınız iptal edilmiştir diye geri dönüş oldu. Ücret falan yok
Merhaba. ben de expatriodan hesap açmayı düşünüyorum. Tüm yazılanları okudum ama kafam karıştı. AT/11 belgem var. Bu durumda Expatrioda hangi tür hesabı açmak benim için daha uygun olur bilginiz var mı?

kristalize

Mesaj gönderen kristalize » Prş Eyl 26, 2019 11:34 am

Helen yazdı: Cum Ağu 23, 2019 12:18 am Mail attım şimdi. A/T 11 belgesini Türkiye den SGK dan alıyoruz ve Almanya da TK ya da AOK tan onaylatıp sigortadan muaf oluyoruz. Umarım sıkıntı çıkmaz , çok kötü oldu :|
Merhaba. ben de expatriodan hesap açmayı düşünüyorum. Tüm yazılanları okudum ama kafam karıştı. AT/11 belgem var. Bu durumda Expatrioda hangi tür hesabı açmak benim için daha uygun olur bilginiz var mı?

Helen

Mesaj gönderen Helen » Prş Eyl 26, 2019 1:48 pm

kristalize yazdı: Prş Eyl 26, 2019 11:34 am Merhaba. ben de expatriodan hesap açmayı düşünüyorum. Tüm yazılanları okudum ama kafam karıştı. AT/11 belgem var. Bu durumda Expatrioda hangi tür hesabı açmak benim için daha uygun olur bilginiz var mı?
Merhaba, daha sonra maille uğraşmak istemiyorsanız direk bloke hesap açmanız daha iyi olur. Ben value paketi Monese ile banka hesabımın hızlıca açılması için almıştım, tabii sağlık sigortasının paketin ayrılmaz bir parçası olduğunu bilmiyordum ilk zamanlar. Mail atıp sağlık sigortasından muaf olduğumu söyleyince TK sağlık sigortasını iptal ettiler fakat paketler arasındaki 49 € luk farkı ödemem gerekirmiş. Şu an hâlâ çekmediler o parayı, büyük ihtimalle de çekilmeyecek. Korktuğum kadar sorun olmadı yani. Banka hesabını da istiyorsanız Monese den kendiniz açabilirsiniz, öğrencilerden ücret alınmıyor zaten.

kristalize

Mesaj gönderen kristalize » Prş Eyl 26, 2019 1:57 pm

Helen yazdı: Prş Eyl 26, 2019 1:48 pm Merhaba, daha sonra maille uğraşmak istemiyorsanız direk bloke hesap açmanız daha iyi olur. Ben value paketi Monese ile banka hesabımın hızlıca açılması için almıştım, tabii sağlık sigortasının paketin ayrılmaz bir parçası olduğunu bilmiyordum ilk zamanlar. Mail atıp sağlık sigortasından muaf olduğumu söyleyince TK sağlık sigortasını iptal ettiler fakat paketler arasındaki 49 € luk farkı ödemem gerekirmiş. Şu an hâlâ çekmediler o parayı, büyük ihtimalle de çekilmeyecek. Korktuğum kadar sorun olmadı yani. Banka hesabını da istiyorsanız Monese den kendiniz açabilirsiniz, öğrencilerden ücret alınmıyor zaten.
Tamamdır çok teşekkür ederim.

aleynato

Mesaj gönderen aleynato » Cum Ara 06, 2019 11:19 pm

Merhaba. Expatrio Value package almayı düşünüyorum. AT-11 belgesi alamıyorum bu yüzden Incoming ve TK sigortalarına ihtiyacım var. Expatrionun sitesinde net bir fiyat bilgisine ulaşamadım. Value Package için aylık ödemem gereken ücreti bana açıkça yazabilir misiz. Gerçekten bilgi fazlalığı yüzünden kafam aşırı karışmış durumda 😞 Şimdiden teşekkür ederim!

erenahmet95

Mesaj gönderen erenahmet95 » Prş Ara 12, 2019 1:04 pm

merhaba , bir şey sormak istiyorum, bir üniversiteden dil okulu davetiyesi aldım , fakat farklı bir şehirde dil okulu için gideceğim. Expatrio'da hesap açarken eğitim göreceğiniz yer kısmı vardı , burada dil okulunun ismi olmadığı için davetiye gönderen üniversitenin adını girdim bir sorun olur mu bu ?

ikinci olarak sağlık sigortasını allieanz'dan 1 yıllık 30000 euro teminatlı eğitim seyehat sigortası yaptırdım 65 euro karşılıgında ek olarak Dr.Walter falan yaptırmaya gerek var mı ?

erenahmet95

Mesaj gönderen erenahmet95 » Pzt Ara 16, 2019 2:38 pm

fingerspitzengefuehl yazdı: Cum Eyl 20, 2019 12:59 pm Merhaba,

Bir güncelleme aktarmak istiyorum.
Expatrio'dan Monese banka hesabıma ilk ay direkt yattı. Depozito olan 100 Euro ise bir yanlış anlaşılma yüzünden maalesef yatırılmamış ama problemi kibarca ve hızlıca çözdüler. Yakın zamanda depozitom da yatacak ve de hiçbir kuruş eksilmeden! Yani Transferwise kullandığım için sadece 100 tl gibi bir aktarım ücreti ödemiştim (sizin durumda değişebilir) ama depozito, diğer geleneksel yollarda olduğu gibi Swift mesela, kesinti yapılmadı.

Yani arkadaşlar demem o ki, her şeyi bedavaya yaptırdım halimden memnunum.
hocam merhaba transferwise'dan para göndereceğim hesap bilgileri :
aşağıdaki gibi değil mi ? acil cevap verebilir misiniz ?
Alacaklı adı
Birleşik Ödeme Hizmetleri
IBAN
TR16 0010 3000 0000 0012 9823 25

erenahmet95

Mesaj gönderen erenahmet95 » Çrş Ara 18, 2019 11:46 am

ziraat bankasından transferwise'a parayı gönderdim. Fakat Referans numarası denen numarayı yazacak bir yer yoktu bende açıklama kısmına ekledim referans numarasını. inşallah bir problem çıkmaz .

jteashuas

Mesaj gönderen jteashuas » Sal Ara 24, 2019 9:05 pm

Arkadaşlar merhaba ben de Expatrio’dan bloke hesap açacağım fakat henüz siteye kayıt olmadım. Kayıt olup parayı göndereceğim ama noelden dolayı bankalar kapalı sanırım, işlemim uzar mı? Yoksa direkt yılbaşından sonrayı mı beklemeliyim?

erenahmet95

Mesaj gönderen erenahmet95 » Sal Ara 24, 2019 9:23 pm

jteashuas yazdı: Sal Ara 24, 2019 9:05 pm Arkadaşlar merhaba ben de Expatrio’dan bloke hesap açacağım fakat henüz siteye kayıt olmadım. Kayıt olup parayı göndereceğim ama noelden dolayı bankalar kapalı sanırım, işlemim uzar mı? Yoksa direkt yılbaşından sonrayı mı beklemeliyim?
Hocam mail atmışlardı günler ile ilgili. Ek olarak ekledim. Transferwise ile 5 saate tüm işlem tamamlandi bende.
Dosya ekleri
Screenshot_20191224-212142.jpg

jteashuas

Mesaj gönderen jteashuas » Sal Ara 24, 2019 10:23 pm

Tamamdır hocam çok sağolun bir de bu Transferwise'de parayı gönderirken tutarı yazdıktan sonra yanında kilit işareti var. Ona basmama gerek yok değil mi? Zaten 100 euro fazladan buffer alıyor Expatrio. Bu kilit anladığım kadarıyla kuru sabitliyor. Bilginiz var mı?
123456666.png