Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Expatrio (Bloke Hesap)

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Re: Expatrio (Bloke Hesap)

Mesaj gönderen Expatrio » Cum Ağu 12, 2022 11:08 am

Eylo yazdı: Prş Ağu 11, 2022 1:46 pm Merhaba, expatrioya gerekli parayı yatırdım ve expatriodan bloke hesap, sigorta ve seyahat sağlık sigortası yaptırdım. Gerekli belgeler hazır expatriodan ancak bu belgeleri yani vize randevusuna giderken götürmem gereken belgeleri inceliyordum ve seyahat sağlık sigortası dışındaki belgelerde herhangi bir imza kaşe ya da mühür olmadığını farkettim. Bu normal mi?
Merhaba, evet normal :)
Expatrio 28 Mart'ta İstanbul'da! Almanya'da eğitim konusundaki tüm şüphelerinizi gidermek için bu harika fırsatı kaçırmayın!
Kayıt formu: https://www.expatrio.com/tr/lp/expatrio ... ve-bulusma

izgi

Mesaj gönderen izgi » Cum Ağu 12, 2022 11:53 am

serden sait yazdı: Sal Tem 26, 2022 5:21 pm Arkadaslar merhaba cok acil yardima ihtiyacim var. Enparadan Expatrionun verdigi IBAN'a para gondermeye calisirken surekli gecersiz swift kodu diyor. TCCLGB3L swift kodunu kullaniyorum XXX felan ekleyerek de denedim ama bir turlu olmadi. Enpara ile iletisime geciyorum derdimi anlatiyorum ama hic yardimci olmadilar ugrasmiyorlar. Internette TCCLGB22XXX diye ayni bankaya ait bir swift kodu buldum. Buraya gondersem hallolur mu expatrio'ya vs. mail attim ama yardimci olacaklarini sanmiyorum pek. Daha once enparadan gonderenler hangi swift koduna gonderdi soyleyebilirler mi acaba?
Bu problemi nasıl çözdünüz acaba? Ben de aynı problemi yaşıyorum.

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Cum Ağu 12, 2022 2:08 pm

izgi yazdı: Cum Ağu 12, 2022 11:53 am Bu problemi nasıl çözdünüz acaba? Ben de aynı problemi yaşıyorum.
TCCLGB22XXX kullanarak gönderim yapabilirsiniz.
Expatrio 28 Mart'ta İstanbul'da! Almanya'da eğitim konusundaki tüm şüphelerinizi gidermek için bu harika fırsatı kaçırmayın!

Min.ozer
İletişim:

Mesaj gönderen Min.ozer » Cum Ağu 12, 2022 2:26 pm

merhaba arkadaşlar
transfergo aracılığı ile expatrio hesabıma para gönderdim fakat transfergo paranız gönderildi diye mail atsa da expatrioda görünmüyor. Bu aşamada ne yapmam gerekli?

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Cum Ağu 12, 2022 2:45 pm

Min.ozer yazdı: Cum Ağu 12, 2022 2:26 pm merhaba arkadaşlar
transfergo aracılığı ile expatrio hesabıma para gönderdim fakat transfergo paranız gönderildi diye mail atsa da expatrioda görünmüyor. Bu aşamada ne yapmam gerekli?
Merhaba, sistemden baktım , para gönderme talebini henüz dün açmışsınız zannedersem. Bu durumda biraz daha bekleyebilirsiniz.
Ek olarak dekontu service@expatrio.com adresine yollayıp durumunu sorabilirsiniz.

o0FREİ0o

Mesaj gönderen o0FREİ0o » Cum Ağu 12, 2022 3:29 pm

İş Bankasıyla swift yaptım.Sonra swift mesajını onlara ilettim.Tüm süreç 3 saatten biraz fazla sürdü.Yaklaşık 40 Euro kesinti oldu.

Min.ozer
İletişim:

Mesaj gönderen Min.ozer » Cum Ağu 12, 2022 3:47 pm

Expatrio yazdı: Cum Ağu 12, 2022 2:45 pm Merhaba, sistemden baktım , para gönderme talebini henüz dün açmışsınız zannedersem. Bu durumda biraz daha bekleyebilirsiniz.
Ek olarak dekontu service@expatrio.com adresine yollayıp durumunu sorabilirsiniz.
bilgilendirme için teşekkür ederim

Umut2003

Mesaj gönderen Umut2003 » Pzr Ağu 14, 2022 2:13 pm

Merhaba expatrio dan hesap açtım transfer için param Euro olduğu için hangi ödeme yöntemi daha mantıklı olur transwerwise mı yoksa swift mi? İkincisi banka bilgileri cohortgo Avusturya yazıyor alıcı banka London yazıyor refarans kısmını açıklamayamı yazacağız bu aracı bankaların ücretini nerden kesecekler ne kadar olur .ad soyad kısmına kendi adımızı mi yazacağız.bircok kişi mangopay ile gönderiyor benim banka bilgilerinde bir yanlışlık yok sanırım

serden sait

Mesaj gönderen serden sait » Pzt Ağu 15, 2022 5:09 pm

expatrio'ya girebilien var mi suan? hem mobilden hem siteden hesabima erisemiyorum hesabim silinmis gozukuyor.

berlin2022
İletişim:

Mesaj gönderen berlin2022 » Pzt Ağu 15, 2022 5:23 pm

serden sait yazdı: Pzt Ağu 15, 2022 5:09 pm expatrio'ya girebilien var mi suan? hem mobilden hem siteden hesabima erisemiyorum hesabim silinmis gozukuyor.
merhaba, ben de girmeye çalışırken hata aldım önüme kodlar vs çıkıyor.

Iceberg

Mesaj gönderen Iceberg » Sal Ağu 16, 2022 6:12 pm

Umut2003 yazdı: Pzr Ağu 14, 2022 2:13 pm Merhaba expatrio dan hesap açtım transfer için param Euro olduğu için hangi ödeme yöntemi daha mantıklı olur transwerwise mı yoksa swift mi? İkincisi banka bilgileri cohortgo Avusturya yazıyor alıcı banka London yazıyor refarans kısmını açıklamayamı yazacağız bu aracı bankaların ücretini nerden kesecekler ne kadar olur .ad soyad kısmına kendi adımızı mi yazacağız.bircok kişi mangopay ile gönderiyor benim banka bilgilerinde bir yanlışlık yok sanırım
Aynı sorun bende de oldu ya bir türlü işlem yapamadım. Cohort go ya gönderirken parayı ingiliz sterlinine falan dönüştürüyor yapamadım. Sen halledebildin mi?

Iceberg

Mesaj gönderen Iceberg » Sal Ağu 16, 2022 6:22 pm

Musto58 yazdı: Prş Tem 21, 2022 8:59 pm Selamlar, salı günü avustralya hesabına swift yaptım (hesapta dolar olduğu için), aynı gün benim hesaptan para düştü, dekontu sisteme yükledim fakat işlem hala sonuçlanmadı. Pazartesi sabah randevum var ve biraz stres oldum açıkçası. Yarına kadar tamamlanmazsa mecburen randevuyu erteleyeceğim. Benzer bir durum yaşayan var mıydı daha önceden?
Merhabalar bende aynı durumdayım hesabımda dolar var ve expatrio benden Avustralya hesabına göndermemi istiyor ancak gönderirken Avustralya dolarına çeviriyor nasıl hallettiniz bu sorunu ?

sibelzz

Mesaj gönderen sibelzz » Sal Ağu 16, 2022 8:15 pm

Arkadaslar merhaba,
Gecen hafta carsamba gunu Is Bankasi ile bloke hesabin bir kismini SWIFT yaptim, Is Bankasindan islem tamamlanmis gozukuyor fakat CohortGo paranin ulasmadigini iddia ediyor. Alici bilgilerinde hicbir hata yok coktan ulasmis olmasi lazimdi, asiri derecede panik olmus durumdayim paramin akibeti hakkinda hicbir bilgim yok. Boyle bir sey yasayan oldu mu? CohortGo 2 gunder bir ancak cevap veriyor, telefonlari da calismiyor ne yapacagimi sasirmis durumdayim

Iceberg

Mesaj gönderen Iceberg » Çrş Ağu 17, 2022 10:31 am

sibelzz yazdı: Sal Ağu 16, 2022 8:15 pm Arkadaslar merhaba,
Gecen hafta carsamba gunu Is Bankasi ile bloke hesabin bir kismini SWIFT yaptim, Is Bankasindan islem tamamlanmis gozukuyor fakat CohortGo paranin ulasmadigini iddia ediyor. Alici bilgilerinde hicbir hata yok coktan ulasmis olmasi lazimdi, asiri derecede panik olmus durumdayim paramin akibeti hakkinda hicbir bilgim yok. Boyle bir sey yasayan oldu mu? CohortGo 2 gunder bir ancak cevap veriyor, telefonlari da calismiyor ne yapacagimi sasirmis durumdayim
Bir sonuca ulaşabildiniz mi?

Iceberg

Mesaj gönderen Iceberg » Çrş Ağu 17, 2022 11:20 am

Fordakin yazdı: Pzt Tem 04, 2022 4:52 pm Merhabalar bugun euro hesabimla isbankasiyla swift islemini gerceklestirdim expatrio benden transfer sonrasi dekont istedi fakat is bankasi ingilizce dekont uretemiyormus :( Ben de swift messajini koydum. Is bankasindan kontrol ettigimde paranin ulastigini goruyorum fakat expatrioda bir degisiklik yok. Cuma gunu vize randevum var sizce cumaya kadar onay gelir mi? Tesekkurler
Bir sonuç alabildiniz mi aynı şekilde Türkçe üretiyorlar bankadan Türkçe dekontu koysak sıkıntı olur mu sizce?

Aslickr

Mesaj gönderen Aslickr » Çrş Ağu 17, 2022 11:48 am

Arkadaşlar fintibada hesap açmaya çalışıyorum. İsmi pasaporttaki gibi yazın diyorlar ama ismimde Türkçe karakterler var. Nasıl yazmalıyım? Türkçe karakterler olmadan mı? Türkçe karakterleri yazıp sıkıntı yaşayanlar var da.

mertheklaw

Mesaj gönderen mertheklaw » Çrş Ağu 17, 2022 3:26 pm

Merhaba, su an almanyadayım ve dil öğrencisi kabulüm var. Oturum iznine başvuracağım. 6 aylık bloke hesap yapma şansım var mı yoksa minimum bir yıl mı olmalı?

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Çrş Ağu 17, 2022 5:30 pm

mertheklaw yazdı: Çrş Ağu 17, 2022 3:26 pm Merhaba, su an almanyadayım ve dil öğrencisi kabulüm var. Oturum iznine başvuracağım. 6 aylık bloke hesap yapma şansım var mı yoksa minimum bir yıl mı olmalı?
Merhaba, 6 aylık başvurabilirsiniz.

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Çrş Ağu 17, 2022 6:00 pm

Iceberg yazdı: Çrş Ağu 17, 2022 11:20 am Bir sonuç alabildiniz mi aynı şekilde Türkçe üretiyorlar bankadan Türkçe dekontu koysak sıkıntı olur mu sizce?
Merhaba, Türkçe dekont Expatrio'ya yükleyebilirsiniz.

Iceberg

Mesaj gönderen Iceberg » Çrş Ağu 17, 2022 11:21 pm

Expatrio yazdı: Çrş Ağu 17, 2022 6:00 pm Merhaba, Türkçe dekont Expatrio'ya yükleyebilirsiniz.
Teşekkürler 🙏🏻