Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Expatrio (Bloke Hesap)

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
meltemszg

Re: Expatrio (Bloke Hesap)

Mesaj gönderen meltemszg » Pzt Tem 05, 2021 12:29 pm

KEINEBEGRENZUNG yazdı: Cmt Tem 03, 2021 5:59 pm Arkadaşlar benim şartlı kabulum var yani önce dil kursunu tamamlayıp sonra üniversiteye başlayacağım ve bildiğiniz üzere dil kursunda özel sağlık sigortası gerekiyor. Dün expatrio'dan hesap açmaya çalıştım fakat son aşamaya geldiğimde sürekli şöyle bir hata verdi ve açamadım: Value Package Error: Health Insurance is missing. Value Package kullanmadığımda bile bu hatayı veriyor ve hatada belirttiği gibi health insurance eksik değil, yazılım kaynaklı bir hataymış gibi geldi bana. Böyle bir durum yaşayan varsa ve üstesinden geldiyse yardımcı olabilir mi?
Bu yüzden fintibaya yöneldim, dün hesap açtım orda böyle bir sorun yaşamadım fakat hala yüklediğim pasaport fotosunun ve pasaportla çekindiğim selfienin onaylamasını yapıyor beklemede yani(waiting for verification). Bloke hesap miktarını göndermem için gereken hesap bilgilerini göndermedi henüz. Bu prosedür expatrio'da da var mı, pasaportun fotosunun yüklenmesi ve pasaportla olan selfie fotosunun yüklenmesi?
hayır Expatrio'da sadece pasaportun ilk sayfasının fotosunu yüklüyorsunuz. Eğer hata almaya devam ediyorsanız önce sadece bloke hesap açmayı deneyin sonra sağlık sigortasını da portalın içerisinden ekleyebiliyorsunuz.

Kullanıcı avatarı
KEINEBEGRENZUNG

Mesaj gönderen KEINEBEGRENZUNG » Pzt Tem 05, 2021 8:52 pm

Hallettim Expatrio'dan problem kalmadı benim gibi bir hatayı alan arkadaşlar için geçici ve yazılımla ilgili bir hata. Benim durumumda sekmeleri tamamen kapatıp yeniden açsam da düzelmemişti ben de bu olmayacak heralde diyip zaman kaybetmemek adına fintibadan açmıştım ancak 1 gün sonra tekrar Expatrio'yu denedim açıldı ve belgeler daha hızlı yüklendi yani expatrio'yu kullanıyorum transfer için sorun yok şuan. Paket: bloke hesap + özel sağlık sigortası, seyahat sağlık sigortası.
"Insubordination may only be the evidence of a strong mind"

Cem Seymen

Mesaj gönderen Cem Seymen » Çrş Tem 07, 2021 11:57 am

Buradaki yorumları okuduktan sonra Pazartesi günü Expatrio'dan bloke hesabımı açtım, akşam onayı geldi ve Salı günü para havalesi yaptım Transfer go ile. Bugün ise paranın hesaba geçtiğini belirten onayı yollamışlar. 3 günde tüm süreci halletmiş oldum.
Eğer süreçle alakalı yardıma ihtiyaç duyan arkadaşım varsa destek olabilirim.

halime09

Mesaj gönderen halime09 » Çrş Tem 07, 2021 1:10 pm

Hesap açılırken ki seçeneklerden birini yanlış işaretlemişim, sorun olur mu? Şartlı kabulle giderken ne hangi öğrencilik türü seçilecek?

Cem Seymen

Mesaj gönderen Cem Seymen » Çrş Tem 07, 2021 3:50 pm

sanmıyorum çok sıkıntı olacağını, sadece işaretleme yapınca ona uygun bir sağlık sigortası karşına çıkarıyor.
şartlı kabulle alakalı ayrı bir kısım yok, üniversite/yüksek lisans/dil okulu/erasmus/staj vs seçeneklerinden birini işaretliyorsunuz

halime09

Mesaj gönderen halime09 » Prş Tem 08, 2021 12:55 am

1 gün oldu halen hesap açılış işlemleri bitmedi. Parayı göndermek için haftasonuna kalırsak nasıl olacak?

Cem Seymen

Mesaj gönderen Cem Seymen » Prş Tem 08, 2021 11:44 am

24 saatte açıyorlar normalde eksik evrak yoksa.
+49 (0) 30 25557415 müşteri hizmetleri bi de onu dene istersen

canon

Mesaj gönderen canon » Cum Tem 09, 2021 12:14 pm

Merhaba arkadaşlar,
Expatrio üzerinde dün bloke hesap açtım.Hesabım Lüksemburgda gözüküyor.Almanya vizesi alırken sıkıntı olur mu.Paranın transferi için transferwise kullanmaya çalıştım.'Şu anda bu alıcıya yapılan transferleri kabul edemiyoruz' hatası aldım.Transfergo ile transfer yapsam sıkıntı olur mu?

revelo

Mesaj gönderen revelo » Cum Tem 09, 2021 12:37 pm

transfergo ile yapabilirsiniz sorun yok. Iban da Luksemburg gozukuyor evet ama normal zaten Avrupa içindeysen nerede olduğu farketmediği için.

halime09

Mesaj gönderen halime09 » Cum Tem 09, 2021 8:49 pm

Expatrio gerçekten berbat bir hal almış durumda. Maillere cevap vermiyorlar. 1 haftadır bloke hesap belgesi alamadık. Vize randevusuna yetişmiyor evrağımız. Bu forumda çok övüyorlar ama fintiba çok daha hızlı belli ki. Tavsiye etmiyorum.

Cem Seymen

Mesaj gönderen Cem Seymen » Pzt Tem 12, 2021 1:00 pm

websitesinin içindeki contact kısmından da yazabilirsin 24 saate dönüyorlar.
Evrak eksiğin olmasın? Hesap açılışı onaylandıktan sonra portala girip hangi ülkeden ödeme yapacağını vs seçip ilerlemen gerekiyor. Ondan sonra IBAN bilgileri içeren dosyayı indiriyosun. Bu kısmı ben de atlamıştım maille döndüler bilgi vermek için

gesundheit

Mesaj gönderen gesundheit » Sal Tem 13, 2021 8:17 pm

Merhaba,
Garanti BBVA üzerinden cuma günü swift yaptım ancak 4 gündür para Belçika'daki aracı bankada bekliyor. Yarın vize görüşmem var. Hesabı açtığıma dair belgeyi ve Garanti Bankası dekontunu sunsam olur mu?

revelo

Mesaj gönderen revelo » Çrş Tem 14, 2021 4:09 pm

bence parayı yolladığınız bankaya son durumu bi sorun. Genelde maks 5 iş günü diyorlar.
Facebook sayfalarında dekont ve 05 nolu belge ile giden birkaç kişi görmüştüm. Eğer vize görüşmesi çok uzak tarihe ertelenecekse yarın gidip en azından onu sunmayı deneyebilirsin. Bu arada para gece bile ulaşsa Expatrio 06 onayını otomatik gönderiyor. Umarım yetişir :/

canon

Mesaj gönderen canon » Çrş Tem 14, 2021 6:51 pm

Expatrioda bloke hesapta bulunan parayı Almanyaya gidince nasıl çekebiliriz?Bu konuda tecrübesi olan var mı?

keinproblem

Mesaj gönderen keinproblem » Prş Tem 15, 2021 2:45 pm

arkadaşlar, benim trde iş bankasında bloke hesap için gerekli para zaten euro olarak duruyordu. Şimdi gördüm ki nispeten daha uygun olan transfergo/transferwise falan tlyi transfer ediyormuş. Bu durumda euro olan parayı tl'ye mi çevirmem daha mantıklı yoksa swiftle direkt iş bankasındaki euroyu yollamak mı? en ucuz nasıl halledilir ki? Bu konuda bayağı bilgisizim yardımcı olursanız sevinirim.

canon

Mesaj gönderen canon » Prş Tem 15, 2021 2:48 pm

keinproblem yazdı: Prş Tem 15, 2021 2:45 pm arkadaşlar, benim trde iş bankasında bloke hesap için gerekli para zaten euro olarak duruyordu. Şimdi gördüm ki nispeten daha uygun olan transfergo/transferwise falan tlyi transfer ediyormuş. Bu durumda euro olan parayı tl'ye mi çevirmem daha mantıklı yoksa swiftle direkt iş bankasındaki euroyu yollamak mı? en ucuz nasıl halledilir ki? Bu konuda bayağı bilgisizim yardımcı olursanız sevinirim.
Is bankasindan expatriodaki hesaba swift yapabilirsiniz bendeki miktara gore 20 dolar kesti sizin gonderceginiz miktara gore degisir

revelo

Mesaj gönderen revelo » Prş Tem 15, 2021 2:54 pm

keinproblem yazdı: Prş Tem 15, 2021 2:45 pm arkadaşlar, benim trde iş bankasında bloke hesap için gerekli para zaten euro olarak duruyordu. Şimdi gördüm ki nispeten daha uygun olan transfergo/transferwise falan tlyi transfer ediyormuş. Bu durumda euro olan parayı tl'ye mi çevirmem daha mantıklı yoksa swiftle direkt iş bankasındaki euroyu yollamak mı? en ucuz nasıl halledilir ki? Bu konuda bayağı bilgisizim yardımcı olursanız sevinirim.
Bankaya göre değişiyor da 20 dolar civarı kesiliyo genelde bankalar arası transferde. Transfergo da 6-7 TL alıyor diye biliyorum.
TL'ye çevireceğin kur iyiyse Transfergo'dan TL göndermek daha mantıklı duruyor

revelo

Mesaj gönderen revelo » Prş Tem 15, 2021 2:55 pm

canon yazdı: Çrş Tem 14, 2021 6:51 pm Expatrioda bloke hesapta bulunan parayı Almanyaya gidince nasıl çekebiliriz?Bu konuda tecrübesi olan var mı?
banka hesabı açıyosun Almanya'da (N26 olabilir) sonra IBAN'ı Expatrio portala giriyosun Almanya'ya vardıktan sonra

rammsteinLBR

Mesaj gönderen rammsteinLBR » Prş Tem 15, 2021 6:30 pm

Aynı durumdayım

keinproblem

Mesaj gönderen keinproblem » Pzt Tem 19, 2021 1:32 pm

rammsteinLBR yazdı: Prş Tem 15, 2021 6:30 pm Aynı durumdayım
Siz ne yapmaya karar verdiniz? tekrar tlye çevirmeyi denesem bayağı para kaybedeceğim gibi duruyor. :| O nedenle ben iş bankasından swift yapacağım sanırım mecbur. İş bankasının alacağı para belli ama expatrio ne kadar para kesecek onu bilmiyorum. İnşallah çok pahalıya patlamaz.

Western Union'a bak dedi kimisi ama pek bir faydası olur mu onun bilmiyorum.