Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Expatrio (Bloke Hesap)

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
berliner89

Re: Expatrio (Bloke Hesap)

Mesaj gönderen berliner89 » Çrş Ağu 19, 2020 12:18 am

Merhaba, Bloke hesap hakkında, Bloke hesabı Almanyaya gittikten sonra mı açmam gerekir yoksa Türkiyede vize başvurumu yapmadan önce mi?
Vize için randevu alacağım ama bu konuda net bir cevap bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

doga

Mesaj gönderen doga » Çrş Ağu 19, 2020 12:30 am

berliner89 yazdı: Çrş Ağu 19, 2020 12:18 am Merhaba, Bloke hesap hakkında, Bloke hesabı Almanyaya gittikten sonra mı açmam gerekir yoksa Türkiyede vize başvurumu yapmadan önce mi?
Vize için randevu alacağım ama bu konuda net bir cevap bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.
merhaba, vize başvurusu için gerekli evraklara https://tuerkei.diplo.de/blob/2307228/b ... e-data.pdf buradan ulaşabilirsiniz. Bloke hesap için "Almanya’da bloke hesap „Sperrkonto“ hizmeti verilen herhangi bir bankaya teminat ödenmesi" böyle bir madde bulunuyor yani vize görüşmesine gitmeden önce hesabınızı açıp hasaba paranızı aktarmanız gerekiyor.

berliner89

Mesaj gönderen berliner89 » Çrş Ağu 19, 2020 12:44 am

doga yazdı: Çrş Ağu 19, 2020 12:30 am merhaba, vize başvurusu için gerekli evraklara https://tuerkei.diplo.de/blob/2307228/b ... e-data.pdf buradan ulaşabilirsiniz. Bloke hesap için "Almanya’da bloke hesap „Sperrkonto“ hizmeti verilen herhangi bir bankaya teminat ödenmesi" böyle bir madde bulunuyor yani vize görüşmesine gitmeden önce hesabınızı açıp hasaba paranızı aktarmanız gerekiyor.
Çok Teşekkürler.

schuhloeffel

Mesaj gönderen schuhloeffel » Pzr Şub 14, 2021 1:50 pm

arkadaşlar merhaba.
expatrio'da bloke hesap oluşturmak için onay aldım. parayı transferwise ile lüksemburgdaki belirttikleri bankaya göndermeye çalışıyorum ama "Şu anda bu alıcıya yapılan transferleri kabul edemiyoruz" şeklinde bir uyarı verdi. hem expatrio hem de transferwise'a durumu mail attım. ancak transferwise ile gönderemezsem hangi yöntemle göndermeliyim?

yunusemin

Mesaj gönderen yunusemin » Pzt Şub 15, 2021 12:07 pm

schuhloeffel yazdı: Pzr Şub 14, 2021 1:50 pm arkadaşlar merhaba.
expatrio'da bloke hesap oluşturmak için onay aldım. parayı transferwise ile lüksemburgdaki belirttikleri bankaya göndermeye çalışıyorum ama "Şu anda bu alıcıya yapılan transferleri kabul edemiyoruz" şeklinde bir uyarı verdi. hem expatrio hem de transferwise'a durumu mail attım. ancak transferwise ile gönderemezsem hangi yöntemle göndermeliyim?
Merhaba, aynı sorunu bende yaşıyorum bloke hesap açtım Expatriodan fakat TransferWise ile gönderemiyorum "Şu anda bu alıcıya yapılan transferleri kabul edemiyoruz" hatasını alıyorum. Bu sorunu aşabildiniz mi?

schuhloeffel

Mesaj gönderen schuhloeffel » Pzt Şub 15, 2021 3:18 pm

yunusemin yazdı: Pzt Şub 15, 2021 12:07 pm Merhaba, aynı sorunu bende yaşıyorum bloke hesap açtım Expatriodan fakat TransferWise ile gönderemiyorum "Şu anda bu alıcıya yapılan transferleri kabul edemiyoruz" hatasını alıyorum. Bu sorunu aşabildiniz mi?
merhaba, ben de sorunu hala çözemedim. aynı hatayı alıyorum. transferwise bu hesaba para gönderemiyoruz şeklinde döndü, expatrio da bu hesaptan ödeme alıyoruz normalde, transferwise ile halledin dedi.
yine halledebilirsem eğer yazarım. sen de bana bir gelişme olursa haber verir misin?

yunusemin

Mesaj gönderen yunusemin » Pzt Şub 15, 2021 4:35 pm

schuhloeffel yazdı: Pzt Şub 15, 2021 3:18 pm merhaba, ben de sorunu hala çözemedim. aynı hatayı alıyorum. transferwise bu hesaba para gönderemiyoruz şeklinde döndü, expatrio da bu hesaptan ödeme alıyoruz normalde, transferwise ile halledin dedi.
yine halledebilirsem eğer yazarım. sen de bana bir gelişme olursa haber verir misin?
TransferWise ile görüştüm Mangopay'e yapılan transferleri desteklemediklerini belirttiler. Geçen hafta bir arkadaşım TransferWise ile ödemesini gerçekleştirmişti.

Tek seçenek SWIFT yapmak gibi duruyor.

schuhloeffel

Mesaj gönderen schuhloeffel » Prş Şub 18, 2021 2:20 pm

yunusemin yazdı: Pzt Şub 15, 2021 4:35 pm TransferWise ile görüştüm Mangopay'e yapılan transferleri desteklemediklerini belirttiler. Geçen hafta bir arkadaşım TransferWise ile ödemesini gerçekleştirmişti.

Tek seçenek SWIFT yapmak gibi duruyor.
evet, ben swift çok pahalı tutar diye almanyada bir tanıdığıma transferwise ile aktardım. o da benim gönderdiğim tutarı mangopaye aktaracak.

yunusemin

Mesaj gönderen yunusemin » Prş Şub 18, 2021 3:47 pm

schuhloeffel yazdı: Prş Şub 18, 2021 2:20 pm evet, ben swift çok pahalı tutar diye almanyada bir tanıdığıma transferwise ile aktardım. o da benim gönderdiğim tutarı mangopaye aktaracak.
Anladım hocam. Ben Fintiba'dan hesap açtım, TransferWise ile gönderdim.

beethoven1

Mesaj gönderen beethoven1 » Prş Şub 18, 2021 8:38 pm

Merhabalar, ben de Expatrio'dan bloke hesap açtım, fakat bu parayı hangi şekilde göndersem bilemiyorum. Transferwise hakkında son zamanlarda olumsuz şeyler yazılıyor. Mangopay'e yapılan ödemeleri desteklemediklerini söylüyorlar, siz nasıl gönderdiniz Transferwise ile sorun yaşadınız mı? Transferwise ile mi yoksa mobil uygulamadan Swift ile mi göndersem, sizce hangisi daha mantıklı olur?
Ortalama ne kadar kesinti yapılır Swift ile?
Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

studi

Mesaj gönderen studi » Sal Mar 23, 2021 11:56 pm

Merhaba ben de expatrio ile bloke hesap açtım hesap onaylandıktan sonra parayı transfer ettim perşembe günü ve para cuma günü iletildi. Ama ben hala onay mailimi almadım sitede birçok kişinin bahsettiği banka seçimini( N26, Sparkasse vs.) gerçekleştirmeden yaptım acaba bu konuda bir hata mı yaptım yoksa normalde de bu kadar sürüyor mu? Birçok kişi 1-2 günde işlemlerini hallettiklerini yazmıştı.

beethoven1

Mesaj gönderen beethoven1 » Çrş Mar 24, 2021 12:26 am

Merhaba, N26 ya da Sparkasse'den kaynaklandığını sanmıyorum. Ben de bayağı bekledim. Durumu mail atıp onlara bildirmek en iyisi.

electronics.ege

Mesaj gönderen electronics.ege » Cum Mar 26, 2021 6:31 pm

jteashuas yazdı: Sal Ara 24, 2019 10:23 pm Tamamdır hocam çok sağolun bir de bu Transferwise'de parayı gönderirken tutarı yazdıktan sonra yanında kilit işareti var. Ona basmama gerek yok değil mi? Zaten 100 euro fazladan buffer alıyor Expatrio. Bu kilit anladığım kadarıyla kuru sabitliyor. Bilginiz var mı?

123456666.png
Başlık aşırı derecede kirlenmiş her şey iç içe. Öncelikle yukardaki arkadaşın bahsettiği gibi bir kilit resmi yok artık. Göndermek istediğiniz ücreti gidiyorsunuz. Tutar her 10 s de bir değişiyor. Kimi zaman 10.541 Euro yu geçiyor. Kimi zaman 10.541 Euro nun altına iniyor.
https://hizliresim.com/my45CO
Bu olayla nasıl başa çıkacağız anlamadım. 10 euro fazla mı göndereceğiz garanti olsun diye? Soruma cevap verirseniz sevinirim.

electronics.ege

Mesaj gönderen electronics.ege » Cmt Mar 27, 2021 4:47 am

bengurbagci yazdı: Çrş Eyl 25, 2019 4:21 pm Arkadaşlar transferwise kullanlar için paranızı kesinlikle euro üzerinden yollamayın.TL ile havale yapacaksınız alıcının alacağı parayı euro yollayacağınız parayı Türk lirası seçiniz.Gerisi zaten sizi yönlendirecektir..Aksi takdirde benim gibi paranız 1 ay askıda kalır.Euro Euro sakın denemeyin.Uluslararası swift kodu şuan için kapalı acı bir tecrübeyle sabittir.
Bu hala geçerli midir? Yarın transferweise a konuyla ilgili ayrıntılı bir mail atmayı düşünüyorum.

karlmarx

Mesaj gönderen karlmarx » Pzt Mar 29, 2021 1:30 pm

Merhaba,

Expatrio'daki bloke hesabımdan N26'ya aylık ödeme sağlanmış -henüz N26 hesabından göremedim bunu- ancak epey bir kesinti olmuş. Bunun nedenini bilen var mıdır? Mangopay kesintisi 79 Euro, Expatrio Ex kesintisi 14 Euro diyor. Bu ne anlama geliyor? Her gönderildiğinde bu şekilde kesinti mi olacak? Nasıl kurtulabilirim bundan?

electronics.ege

Mesaj gönderen electronics.ege » Pzt Mar 29, 2021 5:29 pm

karlmarx yazdı: Pzt Mar 29, 2021 1:30 pm Merhaba,

Expatrio'daki bloke hesabımdan N26'ya aylık ödeme sağlanmış -henüz N26 hesabından göremedim bunu- ancak epey bir kesinti olmuş. Bunun nedenini bilen var mıdır? Mangopay kesintisi 79 Euro, Expatrio Ex kesintisi 14 Euro diyor. Bu ne anlama geliyor? Her gönderildiğinde bu şekilde kesinti mi olacak? Nasıl kurtulabilirim bundan?
https://help.expatrio.com/hc/en-us/requests/new şuraya bir ingilizce yazı yazıp öğrenip sonucunu da bizimle paylaşırsanız seviniriz. Sabah bir mail attım öğlen cevap yazdılar. İletişim hızlı yani. Bunu burdaki kimse bilemez.

karlmarx

Mesaj gönderen karlmarx » Sal Mar 30, 2021 10:26 am

electronics.ege yazdı: Pzt Mar 29, 2021 5:29 pm https://help.expatrio.com/hc/en-us/requests/new şuraya bir ingilizce yazı yazıp öğrenip sonucunu da bizimle paylaşırsanız seviniriz. Sabah bir mail attım öğlen cevap yazdılar. İletişim hızlı yani. Bunu burdaki kimse bilemez.
Teşekkür ederim.

Gerekli bildirimi ilettim, bekliyorum. Bununla birlikte şunları sormak istiyorum, N26 hesabımdan Almanya'da bulunan bir banka hesabına para transferi yapmak istersem ne kadar ücret ödemek zorundayım? Para transferi için ücretler nelerdir? Fiziksel kart için 10 Euro bedel bulunuyor, açıkçası bunu ödemek istemiyorum, sanal olarak kartı kullanmak istersem ne gibi olanaklardan mahrum kalırım?

karlmarx

Mesaj gönderen karlmarx » Sal Mar 30, 2021 11:28 am

karlmarx yazdı: Pzt Mar 29, 2021 1:30 pm Merhaba,

Merhaba,

Bu kesinti, fazladan gönderdiğim ücretin N26 hesabına tekrar gönderilmesini içeriyor. Bir sorun yok, herhangi bir ücret kesilmedi. 79 Euro olan ücret ise, Expatrio'nun hesap ve işlem ücreti anlamına geliyor, tek seferde temin ediliyor ve bir sonraki ödemelere artık yansımıyor.

electronics.ege

Mesaj gönderen electronics.ege » Sal Mar 30, 2021 4:32 pm

karlmarx yazdı: Sal Mar 30, 2021 11:28 am Merhaba,

Bu kesinti, fazladan gönderdiğim ücretin N26 hesabına tekrar gönderilmesini içeriyor. Bir sorun yok, herhangi bir ücret kesilmedi. 79 Euro olan ücret ise, Expatrio'nun hesap ve işlem ücreti anlamına geliyor, tek seferde temin ediliyor ve bir sonraki ödemelere artık yansımıyor.
Expatrio ücreti aylık 5 eurodan senelik 60 euro.

Expatrio hesap açma ücreti 49 Euro. Ne yapsam ne etsem de 79 u bulamıyorum. Ama siz kontrol etmişseniz doğrudur :)

N26 basic(ücretsiz) olana baktığım zaman ise Master Card kabul eden ATM lerde sınırsız, diğer atmlerde "enjoy up to 3 free ATM withdrawals per month", ayda 3 kere. Paranı ATM den çekip kendi hesabına yatırabilirsin.

Kart istemiyor, tamamen online transfer içinse şöyle bir şey var sitelerinde "A wire transfer is the term for an electronic transfer between two bank accounts. It’s possible– but not very common– for European banks to charge a fee for domestic wire transfers". Online para gönderme genelde ücretsiz olur yazıyor.

karlmarx

Mesaj gönderen karlmarx » Çrş Mar 31, 2021 12:44 am

electronics.ege yazdı: Sal Mar 30, 2021 4:32 pm Expatrio ücreti aylık 5 eurodan senelik 60 euro.

Expatrio hesap açma ücreti 49 Euro. Ne yapsam ne etsem de 79 u bulamıyorum. Ama siz kontrol etmişseniz doğrudur :)

N26 basic(ücretsiz) olana baktığım zaman ise Master Card kabul eden ATM lerde sınırsız, diğer atmlerde "enjoy up to 3 free ATM withdrawals per month", ayda 3 kere. Paranı ATM den çekip kendi hesabına yatırabilirsin.

Kart istemiyor, tamamen online transfer içinse şöyle bir şey var sitelerinde "A wire transfer is the term for an electronic transfer between two bank accounts. It’s possible– but not very common– for European banks to charge a fee for domestic wire transfers". Online para gönderme genelde ücretsiz olur yazıyor.
6 aylık olduğunda 79 Euro'ya tekabül ediyor, 6 aylık olduğunu belirtmeyi unutmuşum. N26'da fiziksel kartı temin edebilmek için 10 Euro'luk teslimat ücretini ödemek istemiyorum, şu an sorunum bu. Öğrenci olunca 10 Euro ne yazık ki önemli oluyor. Teşekkür ederim.