Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Expatrio (Bloke Hesap)

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ozan-ozan

Re: Expatrio (Bloke Hesap)

Mesaj gönderen ozan-ozan » Cum Mar 24, 2023 9:40 pm

Merhabalar biz expatrio'dan bloke hesap ve sağlık sigortası satın aldık, sağlık sigortasını aktif etmeye başvurdum bana 48 saat beklememi söyledi. 48 saat sonra sağlık sigortam aktif olduğu takdirde benim bunu TK sistemine bildirmem gerekiyor mu? Üniversite benden ısrarla sağlık sigortamı aktif etmemi istedi eğer 48 saat sonra sigortam aktif olursa benim yapmam gereken birşey olacak mı yoksa expatrio bunu okula veya yetkili kurumlara benim için bildiriyor mu?

geflugel

Mesaj gönderen geflugel » Cum Mar 24, 2023 11:55 pm

Herkese merhaba, Expatrioya Halk Bankasından ödemeyi yolladım fakat para hesabıma iade edildi. Haftaya perşembe günü vize görüşmem var. 50€ da kesinti yaparak yatırmışlar. Bunun sebebi nedir? Bilen varsa yardımcı olabilir mi ?

Teacherrr

Mesaj gönderen Teacherrr » Cmt Mar 25, 2023 2:55 pm

ozan-ozan yazdı: Cum Mar 24, 2023 9:40 pm Merhabalar biz expatrio'dan bloke hesap ve sağlık sigortası satın aldık, sağlık sigortasını aktif etmeye başvurdum bana 48 saat beklememi söyledi. 48 saat sonra sağlık sigortam aktif olduğu takdirde benim bunu TK sistemine bildirmem gerekiyor mu? Üniversite benden ısrarla sağlık sigortamı aktif etmemi istedi eğer 48 saat sonra sigortam aktif olursa benim yapmam gereken birşey olacak mı yoksa expatrio bunu okula veya yetkili kurumlara benim için bildiriyor mu?
benim üniversite tk ya mail atıp onların sigorta kapsamı dışında bulunduğumuzu belirten bir belge mi mail mi ne almamızı onu üniversitye iletmemizi söylemişti

Teacherrr

Mesaj gönderen Teacherrr » Pzt Mar 27, 2023 3:05 am

burada yorum yazan herkese teşekkürler ben hesabımı oluşturdum yarın inşallah parayı göndereceğim davet kodum da, ilknurs1
ben de buradan birisinin kodunu kullandım. :)

Teacherrr

Mesaj gönderen Teacherrr » Pzt Mar 27, 2023 1:25 pm

Arkadaşlar her yere soruyorum ama acil cevap lazım vize görüşmem perşembe günü ailemi de sigortaya ekletmek istiyorum educare 24e mail attım dönmediler daha Expartriodaki 41 euro’luk plus paketini aldım aileyi eklemek içni uygun mudur? Değilse değiştirebilir miyim?

Gamzee

Mesaj gönderen Gamzee » Pzt Mar 27, 2023 1:44 pm

Teacherrr yazdı: Pzt Mar 27, 2023 1:25 pm Arkadaşlar her yere soruyorum ama acil cevap lazım vize görüşmem perşembe günü ailemi de sigortaya ekletmek istiyorum educare 24e mail attım dönmediler daha Expartriodaki 41 euro’luk plus paketini aldım aileyi eklemek içni uygun mudur? Değilse değiştirebilir miyim?
vertrag-d@dr-walter.com Bu adrese mail atabilirsiniz, sizin sigorta numaranız ile birlikte. 2 iş günü içinde dönüyorlar 😊

Teacherrr

Mesaj gönderen Teacherrr » Pzt Mar 27, 2023 6:48 pm

Expatrio yazdı: Çrş Mar 22, 2023 1:35 pm Merhaba, mümkün değil maalesef. Seyahat sağlık ayrı satılmıyor, Value package yanında hediye olarak veriliyor. Ancak aile bireylerinizi de Expatrio ile alacağınız TK sağlık sigortasına ekletebilirsiniz. Bunun için vertriebspartner@tk.de adresine yazmanız yeterli.
yazdım ama sonradan fark etmişim ben dr walterla sigortalandım 30 yaş üzeri olduğum için sigortam privat. öyle olunca da ekleniyor mu yoksa aileyi ekletince miktar artıyor mu? bugün transferi yapacaktım ama ailem sigortaya dahil olmadı maalesef. destek talebi oluşturdum ama 24 saat bekleyin dedi. bugün de cavap alamadım care24den. yetişmeyecek işlemlerim :(

Emirhan35

Mesaj gönderen Emirhan35 » Çrş Mar 29, 2023 11:45 am

Arkadaşlar merhana şu an almanyadayım ve bloke hesabımı aktifleştirmeye çalışıyorum fakat hala Expatrionun sitesine girdiğimde Upgrade in Progress yazıyor. Bunun çözümünü bilen var mıı ??

TalhaAltn

Mesaj gönderen TalhaAltn » Çrş Mar 29, 2023 11:53 am

Emirhan35 yazdı: Çrş Mar 29, 2023 11:45 am Arkadaşlar merhana şu an almanyadayım ve bloke hesabımı aktifleştirmeye çalışıyorum fakat hala Expatrionun sitesine girdiğimde Upgrade in Progress yazıyor. Bunun çözümünü bilen var mıı ??
Telefon ve mail bilgilerini güncellediğinde çözülüyor.

Emirhan35

Mesaj gönderen Emirhan35 » Çrş Mar 29, 2023 1:16 pm

TalhaAltn yazdı: Çrş Mar 29, 2023 11:53 am Telefon ve mail bilgilerini güncellediğinde çözülüyor.
telefon bilgimi güncelledim fakat durum hala aynı maalesef

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Çrş Mar 29, 2023 1:32 pm

Emirhan35 yazdı: Çrş Mar 29, 2023 1:16 pm telefon bilgimi güncelledim fakat durum hala aynı maalesef
Merhaba, bilgilerinizi güncelledikten sonra upgrade 2-3 gün sürebiliyor. Eğer düzelmemiş ise service@expatrio.com adresine yazabilirsiniz.

serkancapa

Mesaj gönderen serkancapa » Çrş Mar 29, 2023 10:51 pm

Expatrio yazdı: Çrş Mar 29, 2023 1:32 pm Merhaba, bilgilerinizi güncelledikten sonra upgrade 2-3 gün sürebiliyor. Eğer düzelmemiş ise service@expatrio.com adresine yazabilirsiniz.
24 Saatte onaylayacaklarını iddia ediyorlar fakat şu an vizemin bir an önce gelmesi için kalan tek şey bloke hesap yükseltme işlemi olmasına rağmen yaklaşık 2 gün oldu dönen eden yok. Bu aralar baya yavaşlar. Umarım yarın dönerler.

serkancapa

Mesaj gönderen serkancapa » Prş Mar 30, 2023 11:24 am

Arkadaşlar gerçekten fikirlerinize ihtiyacım var. Eşim üzerinden başvurduğumuz vize için konsolosluktan miktarı yükseltme talebinde bulunuldu. Bloke hesap tutarını artırmak için sistemden talep oluşturdum. Tüm iletişim bilgileri güncel ve aynı zamanda 3 ayrı maille durumu izah ettim. Okula yetişmesinin vizenin bir an önce gelmesinin tek yolu bunu hızlandırmak. Daha önce işlemler hızlı ilerliyordu fakat şu an bir yavaşlık söz konusu. Limiti onaylamaları lazım ki bir an önce Swift yapabileyim. Bu konuda ne yapabilirim? Süreci hızlandırmak mümkün mü?

celinelita

Mesaj gönderen celinelita » Prş Mar 30, 2023 2:07 pm

Merhaba hesabımı value package olmadan açmıştım şimdi nasıl yükseltebilirim?

Emirhan35

Mesaj gönderen Emirhan35 » Prş Mar 30, 2023 10:36 pm

Expatrio yazdı: Çrş Mar 29, 2023 1:32 pm Merhaba, bilgilerinizi güncelledikten sonra upgrade 2-3 gün sürebiliyor. Eğer düzelmemiş ise service@expatrio.com adresine yazabilirsiniz.
Hem size yazdım hem de bu maile yazdım 3 gün oldu artık biri yardımcı olsun da paramı çekeyim lütfen !!

Teacherrr

Mesaj gönderen Teacherrr » Cum Mar 31, 2023 9:27 am

Emirhan35 yazdı: Prş Mar 30, 2023 10:36 pm Hem size yazdım hem de bu maile yazdım 3 gün oldu artık biri yardımcı olsun da paramı çekeyim lütfen !!
Maalesef şansımıza bu aralar hiç cevap alamıyoruz 😞

maksic

Mesaj gönderen maksic » Cmt Nis 15, 2023 9:07 pm

Merhaba, expatriodan 1 yıllık bloke hesap açmıştım aylık 1334 euro, tüm ücretlerle toplam 16217 euro transfergo aracılığıyla gönderdim, herhangi bir sorun yaşamadım. Ancak şuan hesabımı aktive ettiğimde görüyorum ki hesabımda yalnızca 14829 euro görünüyor. Neden bu rakamın eksik olabileceğine dair şöyle bir açıklama yapılmış :

Sometimes banks charge additional transfer fees, this means we receive the remaining amount in your Blocked Account, which was less than the amount you transferred.
This is most likely due to the transaction fees and/or the Forex (foreign exchange) rate charged by your bank or intermediary bank.
Note: In order to avoid receiving fewer funds in your blocked account, please confirm the currency exchange rate (FX rate) and/or transfer fees with your bank or money transfer service provider prior to transferring the money.

Benim aylık yatırdığım miktardan daha fazla olan 1388 banka ücreti ŞAKA MI?

Benzer bir şey yaşayan var mı, bu nasıl bir banka ücreti?

Hala inanamıyorum, bir hata olmalı.

maksic

Mesaj gönderen maksic » Cmt Nis 15, 2023 9:23 pm

maksic yazdı: Cmt Nis 15, 2023 9:07 pm Merhaba, expatriodan 1 yıllık bloke hesap açmıştım aylık 1334 euro, tüm ücretlerle toplam 16217 euro transfergo aracılığıyla gönderdim, herhangi bir sorun yaşamadım. Ancak şuan hesabımı aktive ettiğimde görüyorum ki hesabımda yalnızca 14829 euro görünüyor. Neden bu rakamın eksik olabileceğine dair şöyle bir açıklama yapılmış :

Sometimes banks charge additional transfer fees, this means we receive the remaining amount in your Blocked Account, which was less than the amount you transferred.
This is most likely due to the transaction fees and/or the Forex (foreign exchange) rate charged by your bank or intermediary bank.
Note: In order to avoid receiving fewer funds in your blocked account, please confirm the currency exchange rate (FX rate) and/or transfer fees with your bank or money transfer service provider prior to transferring the money.

Benim aylık yatırdığım miktardan daha fazla olan 1388 banka ücreti ŞAKA MI?

Benzer bir şey yaşayan var mı, bu nasıl bir banka ücreti?

Hala inanamıyorum, bir hata olmalı.

sanırım aktive ettirdiğim için paranın ilk aylık kısmını hesabıma aktardı ve haftasonu olduğu için uzay boşluğunda süzülüyor bu para. bir an şok geçirdiğim için bunu düşünemedim ve banka harç ücreti sandım.

bu şaşkınlığım da burada kalsın, belki birileri de benim gibi şok yaşayıp bu yazıyı görüp rahatlar. diğerleri içinse biraz fıkra tadında bir eğlence olur umarım :)

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Çrş Nis 19, 2023 12:38 pm

maksic yazdı: Cmt Nis 15, 2023 9:23 pm sanırım aktive ettirdiğim için paranın ilk aylık kısmını hesabıma aktardı ve haftasonu olduğu için uzay boşluğunda süzülüyor bu para. bir an şok geçirdiğim için bunu düşünemedim ve banka harç ücreti sandım.

bu şaşkınlığım da burada kalsın, belki birileri de benim gibi şok yaşayıp bu yazıyı görüp rahatlar. diğerleri içinse biraz fıkra tadında bir eğlence olur umarım :)
evet haklısınız o kadar kesinti ücreti olamaz :) Transfer yapıldıktan sonra portaldaki rakam eksiliyor, ancak paranın hesaba geçmesi 2-3 iş günü sürebiliyor.

ezaks2

Mesaj gönderen ezaks2 » Çrş Nis 19, 2023 12:47 pm

Expatrio dan maillere dönüş alabilen var mı? Acil yazarsa çok sevinirim