Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Expatrio (Bloke Hesap)

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Re: Expatrio (Bloke Hesap)

Mesaj gönderen Expatrio » Cum Şub 23, 2024 12:49 pm

admslv1 yazdı: Cum Şub 23, 2024 8:15 am Merhaba. Almanya tarafından bloke hesap artışı konusunda mail aldım. Bloke hesabı arttırıp 06 belgesinde o miktarın(22416 Euro) yazması için ne yapmam gerekiyor? Şuan 16200 küsür var hesabımda ve 16008 gözüküyor bufferi kesip. Eksik olan miktarı atsam yeterli olur mu? Yardımcı olursanız çok sevinirim.
artışın sizden talep edildiği emaili service@expatrio.com adresine iletip, manuel olarak revizenin yapılmasını talep etmeniz gerekiyor. Şu anda 06 dosyanız oluşturduğu için revizeyi siz gerçekleştiremiyorsunuz. Revize destek ekibi tarafından yapıldıktan sonra ilk yaptığınız gibi bir ödeme talebi açıp, arada kalan tutarı transfer etmeniz lazım.
Expatrio Value Package ile birlikte artık Banka Hesabı da ücretsiz!
Artık oturum izni ve ikametgah gerekmeden Bloke Hesaptaki paranıza anında ulaşabilirsiniz. :o
Hemen başvurun: https://www.expatrio.com/tr/german-bank-account

admslv1

Mesaj gönderen admslv1 » Cum Şub 23, 2024 1:20 pm

Expatrio yazdı: Cum Şub 23, 2024 12:49 pm artışın sizden talep edildiği emaili service@expatrio.com adresine iletip, manuel olarak revizenin yapılmasını talep etmeniz gerekiyor. Şu anda 06 dosyanız oluşturduğu için revizeyi siz gerçekleştiremiyorsunuz. Revize destek ekibi tarafından yapıldıktan sonra ilk yaptığınız gibi bir ödeme talebi açıp, arada kalan tutarı transfer etmeniz lazım.
Çok teşekkürler bilgi için. Söylemiş olduğunuz mail adresine dediğiniz gibi mail attım. Revize gelince eksik miktarı göndereceğim. İşlem benim için biraz acil olduğu için hızlandırma şansınız var mıdır?
TU Darmstadt - Mechanics Master
İzmir 41F
Başvuru Tarihi: 01.12.2023
Görüşme Tarihi: 10.01.2024
Başvuru Sahibinin Vize Geliş Tarihi: 13.03.2024
Eşin Vize Geliş Tarihi: 13.03.2024

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Pzt Mar 11, 2024 6:01 pm

admslv1 yazdı: Cum Şub 23, 2024 1:20 pm Çok teşekkürler bilgi için. Söylemiş olduğunuz mail adresine dediğiniz gibi mail attım. Revize gelince eksik miktarı göndereceğim. İşlem benim için biraz acil olduğu için hızlandırma şansınız var mıdır?
maalesef hızlandırma ile alakalı bir şey yapamıyoruz, ancak paranız hesaba geçer geçmez otomatik olarak Bloke Hesap onayı kullanıcı portalına yükleniyor olacak ve size de maille bunun bilgilendirilmesi yapılacak.
Artık oturum izni ve ikametgah gerekmeden Bloke Hesaptaki paranıza anında ulaşabilirsiniz. :o

zynp

Mesaj gönderen zynp » Prş Mar 14, 2024 10:35 am

Merhaba, benim vizem çıktı ama hala Türkiyedeyim. Haftaya gitmeyi düşünüyorum. Almanya'ya gelmeden bloke hesabı aktive edebilir miyim? Revoluttan hesap açtım ama parayı gönderemiyorum.
40F İstanbul

Randevu Talep: 27 Kasım 2023
Randevu Atama: 5 Ocak 2024
Randevu tarihi: 31 Ocak 2024
Eksik Evrak Maili: 13 Şubat 2024
Dijital İletim: 13 Şubat 2024
Vize geliş: 13 mart 2024

Dortmund

taskincan

Mesaj gönderen taskincan » Prş Mar 14, 2024 2:54 pm

Merhabalar, Expatriodan value paket satın aldım. Bloke hesaba para yatırdım onun formu gelince direkt vizeye çıktı alıp götürebiliyorum evet ama sağlık sigortaları konusunda 3 tane belge indirdim ama bunlar preliminary yazıyor ve bunlar herhangi bir para yatırmadan direkt geldiler. Vize sağlık sigortası için bu 3 belgeyi vizeye götürmem yeterli midir? Bunun dışında benim vize belgelerim genel olarak İngilizce özgeçmişim, motivasyon mektubum vesair. İngilizce evrakları almancaya çevirmem gerekli mi?

zynp

Mesaj gönderen zynp » Cum Mar 15, 2024 10:47 am

taskincan yazdı: Prş Mar 14, 2024 2:54 pm Merhabalar, Expatriodan value paket satın aldım. Bloke hesaba para yatırdım onun formu gelince direkt vizeye çıktı alıp götürebiliyorum evet ama sağlık sigortaları konusunda 3 tane belge indirdim ama bunlar preliminary yazıyor ve bunlar herhangi bir para yatırmadan direkt geldiler. Vize sağlık sigortası için bu 3 belgeyi vizeye götürmem yeterli midir? Bunun dışında benim vize belgelerim genel olarak İngilizce özgeçmişim, motivasyon mektubum vesair. İngilizce evrakları almancaya çevirmem gerekli mi?
Siz Almanya'ya gitmeden mi aktive ettiniz? Kimlik doğrulama için video görüşmesi yapamıyorum bir türlü.
40F İstanbul

Randevu Talep: 27 Kasım 2023
Randevu Atama: 5 Ocak 2024
Randevu tarihi: 31 Ocak 2024
Eksik Evrak Maili: 13 Şubat 2024
Dijital İletim: 13 Şubat 2024
Vize geliş: 13 mart 2024

Dortmund

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Pzt Mar 18, 2024 5:21 pm

zynp yazdı: Prş Mar 14, 2024 10:35 am Merhaba, benim vizem çıktı ama hala Türkiyedeyim. Haftaya gitmeyi düşünüyorum. Almanya'ya gelmeden bloke hesabı aktive edebilir miyim? Revoluttan hesap açtım ama parayı gönderemiyorum.
Merhaba, aktivasyon yapmanız için Almanya'ya giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Pzt Mar 18, 2024 5:23 pm

taskincan yazdı: Prş Mar 14, 2024 2:54 pm Merhabalar, Expatriodan value paket satın aldım. Bloke hesaba para yatırdım onun formu gelince direkt vizeye çıktı alıp götürebiliyorum evet ama sağlık sigortaları konusunda 3 tane belge indirdim ama bunlar preliminary yazıyor ve bunlar herhangi bir para yatırmadan direkt geldiler. Vize sağlık sigortası için bu 3 belgeyi vizeye götürmem yeterli midir? Bunun dışında benim vize belgelerim genel olarak İngilizce özgeçmişim, motivasyon mektubum vesair. İngilizce evrakları almancaya çevirmem gerekli mi?
Merhaba, sağlık sigortası belgeleri henüz Almanya'ya gelip aktivasyon yapmadığınız için ön onay şeklinde veriliyor. Bir tek seyahat sağlık sigortası koşulsuz sunuluyor. Ancak bunlar vize görüşmeniz için yeterlidir.

admslv1

Mesaj gönderen admslv1 » Çrş Mar 20, 2024 1:37 pm

Expatrio yazdı: Pzt Mar 18, 2024 5:21 pm Merhaba, aktivasyon yapmanız için Almanya'ya giriş yapmış olmanız gerekmektedir.
Ben de aynı durumdayım. Revoluttan hesap açtım ve gittiğim zaman direkt bloke hesaptan para çekebilmek istiyorum. Neden Almanya'da olmamız gerekiyor aktif edebilmek için? Vizemiz ile aktif edemez miyiz?
İzmir 41F

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Prş Mar 21, 2024 9:39 am

admslv1 yazdı: Çrş Mar 20, 2024 1:37 pm Ben de aynı durumdayım. Revoluttan hesap açtım ve gittiğim zaman direkt bloke hesaptan para çekebilmek istiyorum. Neden Almanya'da olmamız gerekiyor aktif edebilmek için? Vizemiz ile aktif edemez miyiz?
Bloke hesabın mantığı Almanya'daki finansal durumunuzu güvence altına almak olduğu için, yalnızca Almanya'ya giriş yapıldıktan sonra yapabilirsiniz aktivasyonu.

Vantune

Mesaj gönderen Vantune » Çrş Mar 27, 2024 10:39 am

Arkadaşlar selam, expatrio ile Eur olarak belirtilen ibana gönderim yapacağım ama ne olur ne olmaz diye sormak istedim. Eur ile gönderim yapanlar Aion bank’e gönderim yapıyor değil mi? Aynı şekilde ödeme yapan biri var mı?

Canbey34

Mesaj gönderen Canbey34 » Çrş Mar 27, 2024 11:02 am

Vantune yazdı: Çrş Mar 27, 2024 10:39 am Arkadaşlar selam, expatrio ile Eur olarak belirtilen ibana gönderim yapacağım ama ne olur ne olmaz diye sormak istedim. Eur ile gönderim yapanlar Aion bank’e gönderim yapıyor değil mi? Aynı şekilde ödeme yapan biri var mı?
Evet doğru bizde ona yapmıştık. Zaten hesap sizin adınıza

Vantune

Mesaj gönderen Vantune » Çrş Mar 27, 2024 11:33 am

Canbey34 yazdı: Çrş Mar 27, 2024 11:02 am Evet doğru bizde ona yapmıştık. Zaten hesap sizin adınıza
Teşekkür ederim. Açıklama kısmına referans kodumu ve ismimi yazdım, yeterli olur değil mi? Ekstra bir şey yazmamı isteyen bir yazıyla karşılaşmadım.

admslv1

Mesaj gönderen admslv1 » Sal Nis 02, 2024 4:23 pm

Merhaba. Almanya'ya bu sabah vardım ve bloke hesabı aktif etmek istiyorum. Henüz anmeldung yapmadığım için vergi numaram yok. Revoluttan litvanya iban'ı ile hesap açmıştım ve hazirana kadar vergi numaramı girmemi istiyor. Vergi numarası girmeden expatrio hesabımı revolute bağlasam ödeme alır mıyım?
İzmir 41F

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Prş Nis 04, 2024 10:41 am

admslv1 yazdı: Sal Nis 02, 2024 4:23 pm Merhaba. Almanya'ya bu sabah vardım ve bloke hesabı aktif etmek istiyorum. Henüz anmeldung yapmadığım için vergi numaram yok. Revoluttan litvanya iban'ı ile hesap açmıştım ve hazirana kadar vergi numaramı girmemi istiyor. Vergi numarası girmeden expatrio hesabımı revolute bağlasam ödeme alır mıyım?
evet alabilirsiniz.

bengin35

Mesaj gönderen bengin35 » Cmt Nis 13, 2024 3:49 pm

Arkadaşlar merhaba expatrio ile almanyada hesabımı açtım. Henüz adresim olmadığı için türkiyedeki adresimi istedi o şekilde yaptım . Oluşturduğu dekont bilgileri ile transfer işlemi yapmam gerektiğini söylüyor , tr adresim dekont bilgisinde yalnızca sokak ve kapı no olarak yazıyor. Alıcı kısmına kendimi ve oluşturulan ibanımı yazdım banka bilgileri otomatik çıktı zaten. Tek kafama takılan adres kısmında bankayı mı yazmalıyım yoksa dekont bilgileri kısmındaki gibi sadece sayı olarak sokak ve kapı no mu yazmalıyım? Veya türkiyedeki gibi açık adres olarak mı yazmam gerekir? Ayrıca vize görüşmem 24 nisanda , 06 belgemin yetişmeme ihtimalinden korkuyorum bunu en hızlı ne şekilde halledebilirim yardımcı olabilen olursa çok çok sevinirim

Kaplan

Mesaj gönderen Kaplan » Pzr Nis 14, 2024 4:50 pm

"İlk öğrenim yılındaki masraflarınızı ne şekilde karşılayacağınıza dair belge.
Öğrencinin aylık kullanımı için Federal Eğitim Teşvik Kanunu (BAföG) ile
belirlenmiş tavan meblağın hazır bulunması gerekmektedir. [Not: Gerekli olan
finansman limitleri için https://tuerkei.diplo.de/tr-de/service/ ... Einreise/-
/2307308 internet sayfasından bilgi alabilirsiniz]. Aşağıdaki seçeneklerden birini
tercih edebilirsiniz:
1. Almanya’daki bir bankada açılmış bloke hesaba (“Sperrkonto”,
https://tuerkei.diplo.de/tr-de/service/ ... #content_4)
teminat ödemesi
2. Almanya’daki bir yabancılar dairesine sunulmuş, İkamet Kanunu’nun 66.-68.
maddelerine göre bir taahhütname (Verpflichtungserklärung).
Taahhütnamede “Bonität nachgewiesen” (ödeme gücü kanıtlanmıştır) ibaresi
yer almalıdır ve Almanya’daki kalış amacı olarak “Studium” (Üniversite
eğitimi) veya “Sprachkurs und Studium” (Dil kursu ve üniversite eğitimi)
belirtilmiş olmalıdır."

Sperkonto/Bloke hesabı açarsak ikinci maddedeki şeye gerek olmuyor değil mi? Emin olmak için soruyorum.

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Pzt Nis 15, 2024 5:12 pm

bengin35 yazdı: Cmt Nis 13, 2024 3:49 pm Arkadaşlar merhaba expatrio ile almanyada hesabımı açtım. Henüz adresim olmadığı için türkiyedeki adresimi istedi o şekilde yaptım . Oluşturduğu dekont bilgileri ile transfer işlemi yapmam gerektiğini söylüyor , tr adresim dekont bilgisinde yalnızca sokak ve kapı no olarak yazıyor. Alıcı kısmına kendimi ve oluşturulan ibanımı yazdım banka bilgileri otomatik çıktı zaten. Tek kafama takılan adres kısmında bankayı mı yazmalıyım yoksa dekont bilgileri kısmındaki gibi sadece sayı olarak sokak ve kapı no mu yazmalıyım? Veya türkiyedeki gibi açık adres olarak mı yazmam gerekir? Ayrıca vize görüşmem 24 nisanda , 06 belgemin yetişmeme ihtimalinden korkuyorum bunu en hızlı ne şekilde halledebilirim yardımcı olabilen olursa çok çok sevinirim
Merhaba, para transferi yaparken IBAN ve Reference Text bilgileri doğru girildiyse paranız sorunsuz geçer.
Hemen transfer yaparsanız 24 Nisan'a yetişir rahatlıkla.

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Pzt Nis 15, 2024 5:13 pm

Kaplan yazdı: Pzr Nis 14, 2024 4:50 pm "İlk öğrenim yılındaki masraflarınızı ne şekilde karşılayacağınıza dair belge.
Öğrencinin aylık kullanımı için Federal Eğitim Teşvik Kanunu (BAföG) ile
belirlenmiş tavan meblağın hazır bulunması gerekmektedir. [Not: Gerekli olan
finansman limitleri için https://tuerkei.diplo.de/tr-de/service/ ... Einreise/-
/2307308 internet sayfasından bilgi alabilirsiniz]. Aşağıdaki seçeneklerden birini
tercih edebilirsiniz:
1. Almanya’daki bir bankada açılmış bloke hesaba (“Sperrkonto”,
https://tuerkei.diplo.de/tr-de/service/ ... #content_4)
teminat ödemesi
2. Almanya’daki bir yabancılar dairesine sunulmuş, İkamet Kanunu’nun 66.-68.
maddelerine göre bir taahhütname (Verpflichtungserklärung).
Taahhütnamede “Bonität nachgewiesen” (ödeme gücü kanıtlanmıştır) ibaresi
yer almalıdır ve Almanya’daki kalış amacı olarak “Studium” (Üniversite
eğitimi) veya “Sprachkurs und Studium” (Dil kursu ve üniversite eğitimi)
belirtilmiş olmalıdır."

Sperkonto/Bloke hesabı açarsak ikinci maddedeki şeye gerek olmuyor değil mi? Emin olmak için soruyorum.

Evet Expatrio'dan bloke hesap açmanız durumunda gerek kalmıyor.

Kaplan

Mesaj gönderen Kaplan » Pzt Nis 15, 2024 8:35 pm

Expatrio yazdı: Pzt Nis 15, 2024 5:13 pm Evet Expatrio'dan bloke hesap açmanız durumunda gerek kalmıyor.
Peki Türkiye'deyken nasıl hesap açıyoruz buradan? Yoksa buradaki bir bankadan açtırabiliyor muyuz?