Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Expatrio (Bloke Hesap)

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
rammsteinLBR

Re: Expatrio (Bloke Hesap)

Mesaj gönderen rammsteinLBR » Pzt Tem 19, 2021 2:54 pm

keinproblem yazdı: Pzt Tem 19, 2021 1:32 pm Siz ne yapmaya karar verdiniz? tekrar tlye çevirmeyi denesem bayağı para kaybedeceğim gibi duruyor. :| O nedenle ben iş bankasından swift yapacağım sanırım mecbur. İş bankasının alacağı para belli ama expatrio ne kadar para kesecek onu bilmiyorum. İnşallah çok pahalıya patlamaz.

Western Union'a bak dedi kimisi ama pek bir faydası olur mu onun bilmiyorum.
Aynen zaten tlye çevirdikten sonra transferwise tekrardan €'ya çevircek burada bir miktar harcama olur extradan tlye çevirmek için bir de vergi var, onun yerine iş bankasından direkt swift yapmak mantıklı geliyor

mopneet

Mesaj gönderen mopneet » Pzt Tem 19, 2021 3:48 pm

Herkese selamlar,

Birilerinin sorusuna belki cevap olur, kafasında bir şeyler olulur diye kendi deneyimimi kısaca yazmak istedim.

Expatrio’da geçtiğimiz perşembe üyeliğimi açtım. Sağlık sigortasını da kapsayan paketi seçtim. Bloke hesaba para transferimi SWIFT ile yaptım. Transferwise’ın Mangopay’e gönderim kabul etmemesi sebebiyle o yöntem ihtimal dışıydı. Transfergo’yu vs. de hiç denemedim doğrusu.

Enpara’da halihazırda EUR olarak tuttuğum tutarı SWIFT ile gönderdim. Enpara işlem ücreti olarak 68,50 TL tahsil etti. Para ulaştığında ise 100€ buffer miktarın içerisinden 36,7€ daha eksildiğini gördüm. Toplam masrafın aşağı yukarı 45€ olduğunu söyleyebiliriz.

29 Temmuz’da vize randevum var. Artık Expatrio’dan alacağım sağlık sigortası, seyahat sigortası ve bloke hesap belgeleriyle başvuru yapmaya gideceğim. Umarım sıkıntısız hallolacaktır.

Herkese iyi şanslar.

gizemx

Mesaj gönderen gizemx » Prş Tem 22, 2021 12:05 pm

Arkadaşlar merhaba, Expatrio'dan hesabı açtım . Transfergo aracılığıyla para transferi yapacağım.
En erken gönderim tarihi 26 Temmuz diyor. Daha hızlı göndermenin bir yolu yok mudur? Benim vize görüşmem 30 Temmuz'da olacak yetişmeyebilir mi acaba diye düşündüm.

Juraine

Mesaj gönderen Juraine » Prş Tem 22, 2021 12:15 pm

gizemx yazdı: Prş Tem 22, 2021 12:05 pm Arkadaşlar merhaba, Expatrio'dan hesabı açtım . Transfergo aracılığıyla para transferi yapacağım.
En erken gönderim tarihi 26 Temmuz diyor. Daha hızlı göndermenin bir yolu yok mudur? Benim vize görüşmem 30 Temmuz'da olacak yetişmeyebilir mi acaba diye düşündüm.
30 temmuzdaysa randevunuz hiçbir sıkıntı yaşamazsınız. Ben de transfergo ile expatrio’ya gönderim yaptım. Söylediği tarihte hesaba para ulaştı ve birkaç saat içerisinde vize görüşmesine götürülmesi gereken bloke hesap onayını paylaştılar.

halime09

Mesaj gönderen halime09 » Prş Tem 22, 2021 4:56 pm

gizemx yazdı: Prş Tem 22, 2021 12:05 pm Arkadaşlar merhaba, Expatrio'dan hesabı açtım . Transfergo aracılığıyla para transferi yapacağım.
Expatrio'ya güven olmaz. Benim 72 saatte hesabımı açamadılar. Araya giren haftasonunu eklediğimizde 5 günü buldu hesabı açmaları. Biraz kafalarına göre hareket ediyorlar. Maillere zaten cevap yok. Şimdiki aklım olsa, fintiba açardım. App'leri filan da var. Daha hızlı ve ilgililer gibi geliyor.

gizemx

Mesaj gönderen gizemx » Prş Tem 22, 2021 5:35 pm

halime09 yazdı: Prş Tem 22, 2021 4:56 pm Expatrio'ya güven olmaz. Benim 72 saatte hesabımı açamadılar. Araya giren haftasonunu eklediğimizde 5 günü buldu hesabı açmaları. Biraz kafalarına göre hareket ediyorlar. Maillere zaten cevap yok. Şimdiki aklım olsa, fintiba açardım. App'leri filan da var. Daha hızlı ve ilgililer gibi geliyor.
Valla benim Expatrio'dan hesap açılış onayım 2-3 saat içerisinde geldi. Pztesi de transferi yapacağım umarım yetişir. Fintiba daha pahalı diye tercih etmedim açıkçası. Trustpilot üzerinde baya olumsuz yorum da gördüm Fintiba için. Bol şans size de :)

halime09

Mesaj gönderen halime09 » Prş Tem 22, 2021 6:29 pm

gizemx yazdı: Prş Tem 22, 2021 5:35 pm Valla benim Expatrio'dan hesap açılış onayım 2-3 saat içerisinde geldi. Pztesi de transferi yapacağım umarım yetişir. Fintiba daha pahalı diye tercih etmedim açıkçası. Trustpilot üzerinde baya olumsuz yorum da gördüm Fintiba için. Bol şans size de :)
Teşekkürler, zaten benim sıkıntı para transferinden sonra bloke hesap onay mailinin gelmesi bu kadar sürmüştü.

keinproblem

Mesaj gönderen keinproblem » Pzt Tem 26, 2021 1:58 pm

Arkadaşlar, annem istenilen miktardan 100euro fazlasını yollamış garanti olsun diye :S :roll:

Ama sitede fazla para için "you should not" diye belirtmişler özel olarak. Bu fazladan yollanan 100 euro ne olur acaba? Benim gibi istenilen miktardan fazla yollamış olan var mı daha önce? Gidince ilk parayı çekişte o fazladan parayı verir mi yoksa onu direkt şimdi geri mi yollar, ne olur merak ettim.

Teşekkürler

meltemszg

Mesaj gönderen meltemszg » Pzt Tem 26, 2021 2:41 pm

paranın yattığı ilk ay fazla para da size havale ediliyor diye biliyorum. Yine de websitesindeki contact kısmından siz sorun bence .

umuto35

Mesaj gönderen umuto35 » Pzt Tem 26, 2021 9:41 pm

Arkadaşlar merhaba, Expatrio Value için başvuru yolladım, bloke hesabı aktive etmek için araya süre giriyor önden yapın diye okumuştum. Bana direk your TK insurance ready diye bir mail geldi, Versicherungsbescheinigung yollamışlar direk. Ben AT/11 ile AOK üzerinden yaptırmayı planlıyordum, hatta AT11 belgemi yollamak üzereydim AOK'a mail ile. Hiç bir kredi kartı, banka transferi vs. olmadan nasıl direk başlatıldı bu policy? Pasaport fotoğrafını bile atmadım daha. Ne yapmalıyım bu durumda? Bunu tamamen ignorelayıp AOK'ya belgelerimi atabilir miyim?

Cem Seymen

Mesaj gönderen Cem Seymen » Sal Tem 27, 2021 12:35 pm

iyi de value package'a başvurduysan o sağlık sigortası dahil zaten. AT11 var ise Value package başvurmaman lazım, sadece bloke hesap açman gerekiyor. Mail atıp sade Bloke hesaba çevirt onu bence. Onlar seni vizeye evrak sunabilmen için sisteme kaydediyorlar direkt o sebeple hemen onayı geliyor. Sen AT11 ile AOK'ya evraklarını yolla, burdakini de revize ettir en iyisi.

gizemx

Mesaj gönderen gizemx » Çrş Tem 28, 2021 11:27 am

gizemx yazdı: Prş Tem 22, 2021 5:35 pm Valla benim Expatrio'dan hesap açılış onayım 2-3 saat içerisinde geldi. Pztesi de transferi yapacağım umarım yetişir. Fintiba daha pahalı diye tercih etmedim açıkçası. Trustpilot üzerinde baya olumsuz yorum da gördüm Fintiba için. Bol şans size de :)
Parayı transfergo aracılığıyla Expatrio'ya pztesi günü yolladım, bugün para hesaba geçmiş ve bloke hesap onayı geldi.

Hüseyincelik

Mesaj gönderen Hüseyincelik » Cum Tem 30, 2021 11:06 am

Expatrio ile bloke hesabı Almanya'ya gitmeden aktif hale getirme şansımız var mı acaba denemiş olan?

revelo

Mesaj gönderen revelo » Pzt Ağu 02, 2021 1:10 pm

hayır anca Almanya'ya vardıktan sonra aktif hale getirebiliyorsunuz.

physio_

Mesaj gönderen physio_ » Cum Ağu 06, 2021 3:25 pm

merhaba expatrio uzerinden girilen tutarda bir degisiklik yapamiyoruz degil mi? ben degistiremiyorum. luxemburgtaki banka hesap bilgleri swift kodu falan olusturuldu. ama ben hicbir ucret yatirmadim. fintibayi kullanmak istiyorum. bunun icin expatrio kullanmasam, benden ucret alinir mi? bilen var mi.

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Mesaj gönderen tunuzn » Cum Ağu 06, 2021 3:57 pm

physio_ yazdı: Cum Ağu 06, 2021 3:25 pm merhaba expatrio uzerinden girilen tutarda bir degisiklik yapamiyoruz degil mi? ben degistiremiyorum. luxemburgtaki banka hesap bilgleri swift kodu falan olusturuldu. ama ben hicbir ucret yatirmadim. fintibayi kullanmak istiyorum. bunun icin expatrio kullanmasam, benden ucret alinir mi? bilen var mi.
Değiştirebiliyorsun.

gizemx

Mesaj gönderen gizemx » Cum Ağu 06, 2021 5:13 pm

physio_ yazdı: Cum Ağu 06, 2021 3:25 pm merhaba expatrio uzerinden girilen tutarda bir degisiklik yapamiyoruz degil mi? ben degistiremiyorum. luxemburgtaki banka hesap bilgleri swift kodu falan olusturuldu. ama ben hicbir ucret yatirmadim. fintibayi kullanmak istiyorum. bunun icin expatrio kullanmasam, benden ucret alinir mi? bilen var mi.
kullanıcı portalına girdikten sonra blocked account sekmesine tıkla, additional basic sum yazan yerin sağında hemen rakamı revize etme yeri var ordan değiştirebilirsin.

physio_

Mesaj gönderen physio_ » Cum Ağu 06, 2021 5:18 pm

gizemx yazdı: Cum Ağu 06, 2021 5:13 pm kullanıcı portalına girdikten sonra blocked account sekmesine tıkla, additional basic sum yazan yerin sağında hemen rakamı revize etme yeri var ordan değiştirebilirsin.
ben additional basic sum eklemistim. onu silemiyorum. sadece aylik cekmek istedigim miktari degistirebiliyorum ki onun zaten 861 olmasi lazim. yine de additional basic sum miktarini degistiremedim.

gizemx

Mesaj gönderen gizemx » Cum Ağu 06, 2021 5:25 pm

physio_ yazdı: Cum Ağu 06, 2021 5:18 pm ben additional basic sum eklemistim. onu silemiyorum. sadece aylik cekmek istedigim miktari degistirebiliyorum ki onun zaten 861 olmasi lazim. yine de additional basic sum miktarini degistiremedim.
Additional basic sum' ın yanında böyle bi kalem işareti var. Ona tıkladıktan sonra bi pencere açılıyor , oraya aylık ne kadar olarak revize etmek istediğini ve kaç aylık istediğini giriyosun tekrardan.

physio_

Mesaj gönderen physio_ » Cum Ağu 06, 2021 5:27 pm

gizemx yazdı: Cum Ağu 06, 2021 5:25 pm Additional basic sum' ın yanında böyle bi kalem işareti var. Ona tıkladıktan sonra bi pencere açılıyor , oraya aylık ne kadar olarak revize etmek istediğini ve kaç aylık istediğini giriyosun tekrardan.
evet dediginizi anladim. ama bununla sadece aylik cekmem gereken miktar degisiyor. additonal basic sum degismiyor, ben ilk basta additional basic sum olarak 60 euro girmistim ve bunu iptal etmek istiyorum. hesabimda fazladan olmasini istedigim para yani. bu aylik almam gereken meblayi degistirdigimde bile degismiyor. yani ben 60 euro fazladan yatirmak zorundayim bunu degistiremedigim icin.