Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize için Phd zorunluluğu

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
dogakdm

Vize için Phd zorunluluğu

Mesaj gönderen dogakdm » Cum Ağu 02, 2019 6:28 pm

Merhaba arkaşadlar
quora da almanya hakkında bazı yazılar okurken orda phd yapmış hindistanlı birinin yazısına denk geldim, ona sorulan sorulardan birine politikwissenschaft bölümü okuduktan sonra vizeni uzatmak için phd yapma zorunluluğu olduğunu yazmış,bu doğrumu ve bütün bölümlerde geçerlimi? İlk defa duydum ve saçma geldi. Yani orda 1.5 yıllık çalışma izni almak için phd mi yapmak gerekiyor?
Bir de immigrationbürolarında 1,5 yıllık izin içinde bulduğunuz işi mezun olduğunuz bölümle ilgili olsada reddediyorlarmış okuduğunuz bölüme uygun olmadığını söyleyip, sadece orda kalmamanız için. Bu aşamalardan geçmiş biri varmı?

lilas

Re: Vize için Phd zorunluluğu

Mesaj gönderen lilas » Cmt Ağu 03, 2019 11:07 am

hiç böyle bir şeye denk gelmemiştim. umarım en kısa zamanda cevaplar gelir, meraklandım.

hunterqb

Mesaj gönderen hunterqb » Cmt Ağu 03, 2019 3:54 pm

Öyle bir durum yok.
Hitnli/Paki arkadaşlar genel olarak abartmayı ve konuları farklı olarak anlatmayı severler.
Konunun arkasinda başka birsey vardır.
Öğrenci olarak vizenizi okul süresince uzatirsiniz ekonomik durumunuz güvenli ve derslerinizi geçtiğiniz sürece tabi.
Okul bitince max. 18 ay is arama vizesi verilir is bulamazsanız uzatılmaz.
Is bulursanız sözleşmenizin süresine göre oturum uzatılır ve belirli yıl dolmuşsa sınırsız oturum alınır.
Selamlar.

dogakdm

Mesaj gönderen dogakdm » Cmt Ağu 03, 2019 4:21 pm

He iyi tamam o zaman

lilas

Mesaj gönderen lilas » Prş Eki 01, 2020 9:54 pm

hunterqb yazdı: Cmt Ağu 03, 2019 3:54 pm Öyle bir durum yok.
Hitnli/Paki arkadaşlar genel olarak abartmayı ve konuları farklı olarak anlatmayı severler.
Konunun arkasinda başka birsey vardır.
Öğrenci olarak vizenizi okul süresince uzatirsiniz ekonomik durumunuz güvenli ve derslerinizi geçtiğiniz sürece tabi.
Okul bitince max. 18 ay is arama vizesi verilir is bulamazsanız uzatılmaz.
Is bulursanız sözleşmenizin süresine göre oturum uzatılır ve belirli yıl dolmuşsa sınırsız oturum alınır.
Selamlar.
Peki bu 18 ay içinde bulduğumuz işin tamamen kendi işimizle ilgili olması mı gerekiyor? Ben işletme&bilgisayar karışımı bir bölüm (Wirtschaftsinformatik) okuyorum mesela, işletme alanından girdiğimde onaylanmıyor mu? Teşekkürler.