Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Goethe kurs sistemi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
debbie

Goethe kurs sistemi

Mesaj gönderen debbie » Sal Tem 30, 2019 4:10 pm

Merhaba arkadaşlar, şu ana kadar yaptığım araştırmalar sonucunda, vizeye ya da üniversiteye ön kabul için başvurmadan önce mutlaka türkiye'de almanca kursu almam gerektiğini anladım.
Goethe ile alakalı gitmiş olan ve hala giden arkadaşlara bir takım sorularım olacak.

1. Seviyelerin kendi içlerinde bölündüğünü gördüm. Mesela A1 seviyesi A1.1 ve A1.2 şeklinde bölünmüş. Seviye ücreti olan 1600,00 tl'yi hem A1.1 hem de A1.1 için ayrı ayrı olarak mı ödüyoruz, yoksa A1 seviyesinin tamamı için tek seferde 1600,00 tl mi ödüyoruz?

2. Bir seviyenin 8 hafta sürdüğü yazılıyor, yine yukarıda detaylandırdığım gibi tek başına A1 seviyesi mi 8 hafta sürüyor yoksa A1.1 seviyesi 8 hafta A1.2 seviyesi 8 hafta olmak üzere sadece A1 seviyesini 16 haftada mı bitiriyoruz?

3. Son olarak koşullarından ötürü şansı düşük biri için hangi seviyenin bitirilmesini önerirsiniz?

Emre_

Re: Goethe kurs sistemi

Mesaj gönderen Emre_ » Sal Tem 30, 2019 4:40 pm

Merhaba
Evet seviyeler kendi içinde bölünmüş olarak verilir standart kurslarda. A1 için iki kur geçmeniz lazım ki o da 16 hafta sürer. Standart kursa baktıysanız 1600tl sadece A1.1 için, A1.2 için de yine 1600tl ödemek gerekiyor. Yoğun kurs seçenekleri de var eğer vaktiniz uyuyorsa. A1 i tek bir kurda verebiliyorsunuz öyle olunca ama güncel halinin süresi ve ücreti nedir bilmiyorum. Tam olarak planınız nedir bilmediğimden şu seviyeyi öğrenin demek doğru olmaz. Ayrıca işin o kısmı da çok değişiyor. Hiç bilmeden sıfırdan gidip orada öğrenmek için başvurup kabul alan da var , almancası belirli bir seviyeye gelmiş olsa bile başvurusu geri çevrilenler de var. En önemli nokta niyetinizin ne olduğu ve buna uygun bir şey yaptığınız sanırım.

debbie

Mesaj gönderen debbie » Sal Tem 30, 2019 5:13 pm

Emre_ yazdı: Sal Tem 30, 2019 4:40 pm Merhaba
Evet seviyeler kendi içinde bölünmüş olarak verilir standart kurslarda. A1 için iki kur geçmeniz lazım ki o da 16 hafta sürer. Standart kursa baktıysanız 1600tl sadece A1.1 için, A1.2 için de yine 1600tl ödemek gerekiyor. Yoğun kurs seçenekleri de var eğer vaktiniz uyuyorsa. A1 i tek bir kurda verebiliyorsunuz öyle olunca ama güncel halinin süresi ve ücreti nedir bilmiyorum. Tam olarak planınız nedir bilmediğimden şu seviyeyi öğrenin demek doğru olmaz. Ayrıca işin o kısmı da çok değişiyor. Hiç bilmeden sıfırdan gidip orada öğrenmek için başvurup kabul alan da var , almancası belirli bir seviyeye gelmiş olsa bile başvurusu geri çevrilenler de var. En önemli nokta niyetinizin ne olduğu ve buna uygun bir şey yaptığınız sanırım.
1 kur için 3200,00 tl yani. aşırı pahalıymış gerçekten. yoğun kursu isterdim ama 3bin tl diyor. tek bir 3 bin tl mi yoksa 6 bin tl mi olacak onu bilemedim. aslında koşullara uyuyorum tek sıkıntı yaşımın 31 olması. o yüzden sanırım en az b1'i bitirmiş olmamı isteyecekler o da b1 kuru 3e ayrıldığı için totalde 7 kur almam ve 11.200 tl yi havale yapmam gerekecek. çok büyük sıkıntı

Emre_

Mesaj gönderen Emre_ » Sal Tem 30, 2019 5:24 pm

Her bir seviyeyi geçtikçe kurs kaydınız yenileniyor. Ücreti tek seferde ödemiyorsunuz yani seviye seviye. Diyelim ki A1 yoğuna kaydoldunuz 3000 tlyi alıyorlar, seviye sonunda kuru geçtiğinize dair sınav oluyorsunuz. Ondan sonra devam etmek isterseniz A2ye yine baştan kayıt oluyormuş gibi form dolduruyorsunuz. İnternet üzerinden alıyorlar zaten kayıtları, sadece verdikleri hesaba kayıt öncesi parayı yatırmanız lazım. Yaşla ilgili kısmı bilmiyorum ama 30 yaşında başvurup yüksek için kabul alan birini tanıyorum. Yapmak istediğiniz şey için gerçekten isteğiniz ve altyapınız varsa yaş buna büyük bir engel değil aslında. Amacınız , planlarınız mantıklı ve iyi kurulduysa neden olmasın kötü düşünmemek lazım.

debbie

Mesaj gönderen debbie » Sal Tem 30, 2019 6:24 pm

Emre_ yazdı: Sal Tem 30, 2019 5:24 pm Her bir seviyeyi geçtikçe kurs kaydınız yenileniyor. Ücreti tek seferde ödemiyorsunuz yani seviye seviye. Diyelim ki A1 yoğuna kaydoldunuz 3000 tlyi alıyorlar, seviye sonunda kuru geçtiğinize dair sınav oluyorsunuz. Ondan sonra devam etmek isterseniz A2ye yine baştan kayıt oluyormuş gibi form dolduruyorsunuz. İnternet üzerinden alıyorlar zaten kayıtları, sadece verdikleri hesaba kayıt öncesi parayı yatırmanız lazım. Yaşla ilgili kısmı bilmiyorum ama 30 yaşında başvurup yüksek için kabul alan birini tanıyorum. Yapmak istediğiniz şey için gerçekten isteğiniz ve altyapınız varsa yaş buna büyük bir engel değil aslında. Amacınız , planlarınız mantıklı ve iyi kurulduysa neden olmasın kötü düşünmemek lazım.
teşekkürler. hamburgda yaşayan ve bana yardımcı olacak arkadaşım da aynı bu şekilde söylüyor. elimden geleni yapacağım yine olmazsa almanca öğrenmiş olurum.

Emre_

Mesaj gönderen Emre_ » Sal Tem 30, 2019 9:05 pm

debbie yazdı: Sal Tem 30, 2019 6:24 pm teşekkürler. hamburgda yaşayan ve bana yardımcı olacak arkadaşım da aynı bu şekilde söylüyor. elimden geleni yapacağım yine olmazsa almanca öğrenmiş olurum.
Rica ederim , umarım istediğiniz gibi olur.

Beu99

Mesaj gönderen Beu99 » Prş Ağu 01, 2019 8:43 am

debbie yazdı: Sal Tem 30, 2019 5:13 pm 1 kur için 3200,00 tl yani. aşırı pahalıymış gerçekten. yoğun kursu isterdim ama 3bin tl diyor. tek bir 3 bin tl mi yoksa 6 bin tl mi olacak onu bilemedim. aslında koşullara uyuyorum tek sıkıntı yaşımın 31 olması. o yüzden sanırım en az b1'i bitirmiş olmamı isteyecekler o da b1 kuru 3e ayrıldığı için totalde 7 kur almam ve 11.200 tl yi havale yapmam gerekecek. çok büyük sıkıntı
Merhaba,Kızım şu an Goethe Enstitü yoğun A1 e gidiyor.Yoğun a1 Program a1.1 ve a1.2 yi kapsıyor 8hafta 2500 tl.