Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Fintiba halihazirda 853 Euro istiyor?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
yevsey

Fintiba halihazirda 853 Euro istiyor?

Mesaj gönderen yevsey » Cmt Tem 27, 2019 1:32 pm

Merhaba, Fintiba'dan bloke hesap acmaya calisiyorum. Tahmini gelis tarihim 30 Agustos, doğal olarak vizeye başvuru tarihim de 1 eylül oncesi. Ancak buna ragmen Fintiba aylık ödemede 720 euro yerine 853 euro istiyor. Onlara ulaşabileceğim herhangi bir mecra da göremedim. Boyle ödeyeceğiz herhalde artık 1 eylül sonrası demelerine ragmen? Ayni sekilde bu durumla karşılasan ve 720 euro olarak odeme yapan oldu mu?

Kullanıcı avatarı
eylulugvn

Re: Fintiba halihazirda 853 Euro istiyor?

Mesaj gönderen eylulugvn » Cum Ağu 09, 2019 1:30 pm

Bu konu için konsolosluğu aradım, vize randevum 20 ağustosta gidişim 12 eylül. 720 vize için yeterli 1 Eylül'e kadar (normalde garantörle de geçebildiğimiz bi süreç bu zaten)ama oturum izni için almanyaya gittiğinizde bu tarih 1 eylülden sonra olacaksa aradaki farkı beyan etmenizi isteyecekler diyor. Bloke hesap açılınca içine ekleme yapmak sorun olabilir bu yüzden Fintiba mağduriyet olmasın diye şimdiden bunu talep ediyor olabilir. Ben 1 eylülden sonra gideceğim ama orada bu işlemlerle uğraşmamak için şimdiden 853 olarak sürece başladım.
İsterseniz ankara konsolosluk kültür bölümünü arayın sorun durumu. ben 2 günde bir arıyorum. çok yardımcı oluyor telefondaki kadın :)
Bir de bir sorun olduğunda fintiba supporta URGENT diye mail atın web sitelerinden(2 günde)/veya facebook sayfasına yazın(3 saat içinde) çok yardımcı oluyorlar
deutsches bier ist gesünder als brokkoli :!:

ulkuton

Re: Fintiba halihazirda 853 Euro istiyor?

Mesaj gönderen ulkuton » Pzr Ağu 11, 2019 12:53 am

yevsey yazdı: Cmt Tem 27, 2019 1:32 pm Merhaba, Fintiba'dan bloke hesap acmaya calisiyorum. Tahmini gelis tarihim 30 Agustos, doğal olarak vizeye başvuru tarihim de 1 eylül oncesi. Ancak buna ragmen Fintiba aylık ödemede 720 euro yerine 853 euro istiyor. Onlara ulaşabileceğim herhangi bir mecra da göremedim. Boyle ödeyeceğiz herhalde artık 1 eylül sonrası demelerine ragmen? Ayni sekilde bu durumla karşılasan ve 720 euro olarak odeme yapan oldu mu?
Merhaba, benim de vize randevum 19 Ağustos'ta. Ben 720 Euro olarak kontrat oluşturdum, onla ilgili mail de geldi. Ama sonra ben 720ye göre yatırdığımda eksik kaldığı ile ilgili mail attılarım. Kontratımı 853 olarak değiştirmişler. Dolayısıyla sana da aynısı olur mu bilmiyorum ama 853 ile başlatmak daha iyi gibi