Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ulusal D Tipi Vize "Anmerkungen" Yanlışlığı

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
hazelnut

Ulusal D Tipi Vize "Anmerkungen" Yanlışlığı

Mesaj gönderen hazelnut » Cmt Tem 27, 2019 1:29 pm

Öncelikle herkese merhaba.

Ekim (2019 )ayında Albert-Ludwigs-Universitat Freiburg'da yüksek lisansa başlayacağım. 23 Temmuz Salı günü Ankara Büyükelçiliği'nde vize görüşmemi tamamladım. Ardından 26 Temmuz Cuma günü UPS kargodan pasaportun elçilikten teslim alındığına dair mesaj geldi ve bugün (27 Temmuz Cumartesi) pasaportum elime ulaştı. Açıkçası bu kadar kısa sürede elime geçmesine şaşırdım çünkü arkadaşlardan duyduğum kadarıyla işlem süreci 1 ayı buluyordu, aynı zamanda da vize memuruna işlem süresini sordum ve 3 hafta civarı sürer dedi. Şunu da belirtmek isterim üniversite tarafından bana "Sichtvermerksverfahren" diye bir belge gönderildi. Bu belge de Auslanderbehörde tarafından verilen bir belgeymiş ve vize süresini 1-3 haftaya indiriyor dendi. Bunu da memura sorduğumda 3 hafta civarı sürer her türlü dedi. Ama D Tipi vize 3 günde gelmiş oldu.

Asıl problem şu noktada başladı. Basılan vizedeki tarihler, isim vs herşey doğru fakat "Anmerkungen" yani remarks, notlar bölümünde "Stipendiaten-Visum (ERASMUS) Besch. Nur Gem ..." yazmakta. Bunun üzerine Almanya'da şu anda yüksek lisans yapmakta olan bir arkadaşımla iletişime geçtim ve ona Ankara'dan verilen vizenin aynı bölümünde "Studienvisum Besch. Nur Gem ..." ibaresi yer alıyor. Sanırım bir yanlışlık oldu ve Erasmus öğrencisi olarak işlem yaptılar ve vize elime geçti. Bu bir problem yaratır mı sizce? Bu konuda daha önce bir deneyimi olan veya görüş bildireblihecel birileri varsa sevinirim.

Başarılar dilerim.

hunterqb

Re: Ulusal D Tipi Vize "Anmerkungen" Yanlışlığı

Mesaj gönderen hunterqb » Cmt Tem 27, 2019 5:57 pm

Böyle bir hata nasıl yapılmış gerçekten anlamak zor.
Master öğrencisisin erasmus değil hızlı bir şekilde konsolosluk ile iletişime geçmeni tavsiye ederim konsolosluk birsey olmaz derse işin üstüne düşeni tavsiye ederim yarın almanyada bu erasmus vizesi kardeşim uzatmam bunu diyebilirler işler çok zora girer.
Daha olay tazeyken üstüne dus.
Selamlar.