Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

6 Aylık Erasmus Staj Sigortası

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
rindorika

6 Aylık Erasmus Staj Sigortası

Mesaj gönderen rindorika » Çrş Tem 17, 2019 4:49 pm

Arkadaşlar merhaba,

Almanyada Erasmus stajı ile 6 ay Kaiserslautern Teknik Ünivesitesi'nde staj yapacağım. Ulusal vize sigortası için belirtilen bir maddede şöyle yazıyor:
"Birçok poliçede, sigorta 90 günü aşan süreler için geçerli olsa bile, sigorta kapsamının en fazla 92 günlük, tekli seyahatler sonrasında ve/veya ikametin Almanya’ya alınmasıyla sona ereceğine dair ibareler yer almaktadır. Bu sigortalar kabul edilmemektedir."

Axa sigorta 92 gün şartını sağlamıyor. 6 aya 90 euro istedi.
Allianz sigorta istenen şartları yerine getiriyor. 6 aya 197 euro istedi.

Bir diğer maddede şöyle yazıyor:
"Üniversite eğitimi (öncesinde dil kursu eğitimini kapsamayan) ve çalışma amaçlı vize başvurularında (eş ve çocuklar dahil) Almanya’ya giriş tarihi itibariyle 15 gün geçerliliği bulunan sigortalar yeterli olmaktadır."

Erasmus stajı eğitim kısmına mı giriyor? Axa sigorta yapsam benim için yeterli olur mu?

Cevaplarsanız sevinirim.

rindorika

Re: 6 Aylık Erasmus Staj Sigortası

Mesaj gönderen rindorika » Prş Tem 18, 2019 8:36 pm

Pazartesi konsoloslukta ulusal vize görüşmem var. Axa sigortaya 88 euroya 194 gün sigorta yaptım. 92 gün sonra teminat sıkıntısı yine var. AT11 belgesi de aldım zaten. Artık şansımı deneyeceğim. Cevap vermeyenler olarak hepinize teşekkür ederim. :D :D

dilerbatu

Re: 6 Aylık Erasmus Staj Sigortası

Mesaj gönderen dilerbatu » Pzr Ağu 06, 2023 3:39 pm

Sonuç ne oldu ?