Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

İngilizce Master başvuru şartları

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
utkuknr

İngilizce Master başvuru şartları

Mesaj gönderen utkuknr » Çrş Tem 17, 2019 10:48 am

Merhaba, Almanya'da ingilizce master yapabilmek için ön şartlar nedir acaba ? 2.46 gibi bi ünv ortalamasıyla herhangi bir ünv kabul almam mümkün mü ?

Rigwald

Re: İngilizce Master başvuru şartları

Mesaj gönderen Rigwald » Çrş Tem 17, 2019 12:55 pm

utkuknr yazdı: Çrş Tem 17, 2019 10:48 am Merhaba, Almanya'da ingilizce master yapabilmek için ön şartlar nedir acaba ? 2.46 gibi bi ünv ortalamasıyla herhangi bir ünv kabul almam mümkün mü ?
Bölümüne göre değişir. Başvurularda herşey not ortalaması değildir hocam. Gerçekten dolu, güzel bir cv in varsa, dil sınavı sonuçların iyiyse, atıyorum mesela bölüm İngilizce ve sen de IELTS den 7-8 gibi puanlar aldıysan bu seni öne çıkarır. Motivasyon mektubunu hakikatten nitelikli ve istekli olduğunu belirtir şekilde yazarsan öne atar seni. Bunu düşünerek kendini demoralize etme, ki ortalaman kötü değil, düz hesap 2.5.

Öncelikle iyi bir noterden (iyi diyorum çünkü kimisi adam çarpmaya çalışıyor hiç bir denetim yok başlarında) lise diploman + ösys yerleşme kağıdın + üni diplomanı çevirttir. Eğer üniversiteden alabiliyorsan diplomanı ve transkriptini ingilizce al, para vermene gerek kalmaz. Sonra onlara kaymakamlıktan apostil yaptır, ücretsiz. Scanning programlarıyla online ortama aktar ve başvurularını yap, güzel bir motivasyon mektubu yaz. Bazı üniler kendi otomasyonlarından başvuruyu ücretsiz alıyor, kimisi uni-assist ile alıyor o biraz tuzlu, başvuru başı 100-120 euroydu galiba. Bu linkten kendi bölümüne denk bölümlere bak, orada admission requirements kısmında yazar istenilen şeyler.

https://www.daad.de/deutschland/studien ... rammes/en/

utkuknr

Mesaj gönderen utkuknr » Çrş Tem 17, 2019 2:11 pm

Aslında içinde bulunduğum tam olarak şu şekilde ; Türkiye'deki bir vakıf üniversitesinde %100 ingilizce olarak elektrik-elektronik mühendisliği eğitimi aldım. Aktif olarakta 1,5 yıldır çalışıyorum. Master için Almanya'yı kafama koydum ancak önümde iki seçenek var. Birincisi İngiliz master kabulü almak. Ama henüz elimde bir TOEFL/IELTS notu yok. Eğer 2.46 gibi bir ortalamayla ve iyi bir sınav sonucuyla İngilizce Master kabulü alabilmem mümkün ise oturup TOEFL/IELTS kasmayı planlıyorum. Ama yok İngilizce Master için okul ortalamam düşük ise Türkiye'de bir en azından A1-A2 seviyesine kadar Almanca dil eğitimi alıp, küçük bir altyapıyla dil okuluna başlayıp akabinde Almanca Master eğitimine başvurmayı deneyeceğim. Ancak önceliğim fazlasıyla İngilizce. Bu konuda tecrübeli arkadaşların yönlendirmesiyle bu ikilemden çıkmayı planlıyorum :)

Rigwald

Mesaj gönderen Rigwald » Çrş Tem 17, 2019 7:50 pm

Gayet güzel hocam daha ne olsun... Azcık IELTS kas, ya da TOEFL hangisi tercihine kolay geliyorsa. Gir puanını al sonra başvur direkt.