Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

TU Berlin Propädeutikum- Aufnahmetest ile ilgili sorular

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
FranzSchubert

TU Berlin Propädeutikum- Aufnahmetest ile ilgili sorular

Mesaj gönderen FranzSchubert » Prş Tem 04, 2019 11:22 pm

Selam millet,
WiSe 2019-2020 için uni-assist üzerinden TUB'un Propädeutikum'una başvurmuştum, ve uni-assist'ten de onayımı aldım. Aslında hedefim direkt bölüme başlamaktı, ama TestDaF sonucumda 1 tane üç olduğu için bu mümkün olamadı (4-3-4-4 maalesef...). Şimdi üniversite tarafından bu kursa katılım gösterebilmem içen girmem gereken "Aufnahme" testi ile bilgiler verecek, ancak aklımda bazı sorular da yok değil.
Test bakıldığında çok kolay gözüküyor, ancak her ihtimale karşı bir sıkıntı çıkar ve sınavı yapamazsam, hazırlık bölümüne de bu sebeple başlayamazsam ne yapmam gerekiyor? Ortada kalacağım için hemen bir dil kursu falan mı aramam gerekecek? Vize alırken TUB'dan aldığım Zulassung belgesini göstereceğim için hazırlık bölümüne başlayamazsam vize konularında bir sıkıntı çıkar mı?
Şahsen okula bu konulara değinecek şekilde bir mesaj attım, ancak çok üstü kapalı bir cevap aldım, o yüzden sizlere de sormak istiyorum. Ayrıca gitme tarihim de yaklaştığı için heyecan ve bunun yanında da paranoya artmıyor değil :D :D Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

huseyinagbaht

Re: TU Berlin Propädeutikum- Aufnahmetest ile ilgili sorular

Mesaj gönderen huseyinagbaht » Pzt Oca 13, 2020 10:22 pm

Ben de 2020 yaz dönemi için başvurdum, aufnahmetest için davet edildim ama üniversitenin sayfasında ki örnek sınav bayağı basit. Sınav günü yaptığıniz test ile örnek testin zorluk seviyesi aynı mıydı?