Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

AT11 Baslangic Suresi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
yusufjosef

AT11 Baslangic Suresi

Mesaj gönderen yusufjosef » Cmt Haz 29, 2019 10:55 am

Herkese selamlar. Baslikta belirttigim konu hakkinda bir sorumm var. At11 alirken baslangic tarihinin Vize randevu tarihim olmasi gerektigi soylendi ve temmuzdan ocagin 15 ine 6 aylik AT11 verildi. Okulum Ekim 7 de basliyor Subat ayinda bitiyor. Vizede bu konu hakkinda bir sorun yaparlar mi sizce? Simdiden fikir ve bilgilerini paylasanlara tesekkurlerimi sunuyorum. Iyi gunler.

John

Re: AT11 Baslangic Suresi

Mesaj gönderen John » Cmt Haz 29, 2019 1:57 pm

yusufjosef yazdı: Cmt Haz 29, 2019 10:55 am At11 alirken baslangic tarihinin Vize randevu tarihim olmasi gerektigi soylendi.
Hangi gerizekalı söyledi sana onu? Tamamen yalan bilgi. 2016 Ağustos ayında vizeye başvurmuştum, AT-11'im 3 aylıktı ve Eylül-Kasım arasını kapsıyordu. Sonra okula başlayınca 6 aylık aldım, Ekim'den Martın sonuna kadar. Yani, yalan bilgi. Git bir daha SGK'ya, Ekimden başlayan AT-11 al 6 aylık. Vizede sorun çıkmaz. Vizenin başlangıcı ve bitişi de hatta Ekim-Mart arası olur. Allah yolunu açık etsin, kolay gelsin. Eğer planın Eylül ayında gidip biraz gezmekse o yalan olur. Mümkünse sana (eğer verirlerse tabi) Eylül-Şubat arası versinler AT-11'ini ama bu durumda bile, vizenin Eylül-Şubat arası olacağının garantisi yok. Ekim-Şubat verebilir konsolosluk böyle bir risk var, 1 aylık da özel seyahat sağlık sigortası yaptır diyebilirler Mart ayı için. Normalde semester Almanya'da Ekim-Mart arasıdır.

yusufjosef

Mesaj gönderen yusufjosef » Cmt Haz 29, 2019 4:49 pm

John yazdı: Cmt Haz 29, 2019 1:57 pm Hangi gerizekalı söyledi sana onu? Tamamen yalan bilgi. 2016 Ağustos ayında vizeye başvurmuştum, AT-11'im 3 aylıktı ve Eylül-Kasım arasını kapsıyordu. Sonra okula başlayınca 6 aylık aldım, Ekim'den Martın sonuna kadar. Yani, yalan bilgi. Git bir daha SGK'ya, Ekimden başlayan AT-11 al 6 aylık. Vizede sorun çıkmaz. Vizenin başlangıcı ve bitişi de hatta Ekim-Mart arası olur. Allah yolunu açık etsin, kolay gelsin. Eğer planın Eylül ayında gidip biraz gezmekse o yalan olur. Mümkünse sana (eğer verirlerse tabi) Eylül-Şubat arası versinler AT-11'ini ama bu durumda bile, vizenin Eylül-Şubat arası olacağının garantisi yok. Ekim-Şubat verebilir konsolosluk böyle bir risk var, 1 aylık da özel seyahat sağlık sigortası yaptır diyebilirler Mart ayı için. Normalde semester Almanya'da Ekim-Mart arasıdır.
Oncelikle yardiminiz icin tesekkürler. Görüstüm ve bu sefer de Temmuz 15 Subat 15 arasi verdiler. Bu uygun mudur sizce ? Ben de Almanya ya gittikten sonra ögrenci belgemi gönderdigim taktirde 1 senelik verilecegi söylendi. Güzel dilekleriniz icin de ayrica tesekkür ederim. Iyi günler dilerim.

yusufjosef

Mesaj gönderen yusufjosef » Cmt Haz 29, 2019 5:22 pm

Dediklerine göre önceki AT11 im eylül subatmis fakat ben doldurmus oldugum kagida Boyle yazmamistim sonra kontrol edip Siz 15 Temmuz da basvuracaksaniz size 15 Temmuz 15 Subat veriyorum dedi. Zaten ögrenci belgenizi alip tekrar basvurdugunuzda 1 senelik verecegiz dedi.

John

Mesaj gönderen John » Pzr Haz 30, 2019 11:51 am

yusufjosef yazdı: Cmt Haz 29, 2019 4:49 pm Oncelikle yardiminiz icin tesekkürler. Görüstüm ve bu sefer de Temmuz 15 Subat 15 arasi verdiler. Bu uygun mudur sizce ? Ben de Almanya ya gittikten sonra ögrenci belgemi gönderdigim taktirde 1 senelik verilecegi söylendi. Güzel dilekleriniz icin de ayrica tesekkür ederim. Iyi günler dilerim.
şubatın 15'ine kadar döneceksen uygun. Sen vizeyi aldıktan sonra 1 senelik verse bir şey farketmez ki, senin erasmusun zaten 6aylıkmış.

yuzigu

Mesaj gönderen yuzigu » Sal Tem 02, 2019 1:21 pm

AT11 belgesinin başlangıç tarihi okul döneminin başladığı gün mü olmalı? Yoksa başka bir tarih mi olmalı?

John

Mesaj gönderen John » Sal Tem 02, 2019 9:22 pm

Bilmem.