Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bölüm yakınlığı koşulu ve Anadal/Yandal

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
sanatpb

Bölüm yakınlığı koşulu ve Anadal/Yandal

Mesaj gönderen sanatpb » Pzt Haz 03, 2019 11:09 am

Türkiyede Germanistik(alman dili ve edebiyatı) okuyorum ve Almanyada ki üniversitelerin de bu bölümüne başvuracağım. Ancak Türkiyedeki gibi bu bölümü tek başına okuyamıyorsun, yanına ya 2. anadal, yada 2 tane yan dal eklemek zorundayım ve Tarih bölümünü eklemek istiyorum. 2. anadal yada yandallar için de Türkiyede kabul edildiğin bölümüne yakın bölümler seçmelisin diye bir zorlama var mı? varsa Tarih yeterince yakın sayılıyor mudur?. Bu soruyu üniversiteye sordum, uni-assiste sor, biz ilgilenmiyoruz dediler. Uni asiste sordum, o da tekrar üniversiteye pasladı. DAAD'ye ilettim o da üniversiteye pasladı. Üniversiteye tekrar ilettim yine Uni-assiste sor dedi. Ben mi yanlış birşey yapıyorum anlamadım, bir de buraya sorayım dedim. Teşekkürler.

peppybird

Re: Bölüm yakınlığı koşulu ve Anadal/Yandal

Mesaj gönderen peppybird » Pzt Haz 03, 2019 7:34 pm

Üniversitelerin web sitelerinde Modulhandbuch veya Studienverlaufsplan gibi dosyalarinda bu bilgiler mevcut oluyor