Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

ÖSYM puanı geçerlilik süresi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Mardersahi

ÖSYM puanı geçerlilik süresi

Mesaj gönderen Mardersahi » Pzt May 06, 2019 3:53 pm

Merhaba ben 2016 ÖSYM sınavında 456 puan aldım
Ancak bu sene bana o puanın geçerli olmadığı tekrar sınava girmem söylendi ve doğal olarak daha düşük bir not aldım. İstediğim bölümün ncsini karşılamıyor.
Bu yüzden soruyorum.
Ben 2016daki sınav sonucum ile başvurabilir miyim

Kullanıcı avatarı
erennnsahin

Re: ÖSYM puanı geçerlilik süresi

Mesaj gönderen erennnsahin » Sal May 07, 2019 1:48 pm

Mardersahi yazdı: Pzt May 06, 2019 3:53 pm Merhaba ben 2016 ÖSYM sınavında 456 puan aldım
Ancak bu sene bana o puanın geçerli olmadığı tekrar sınava girmem söylendi ve doğal olarak daha düşük bir not aldım. İstediğim bölümün ncsini karşılamıyor.
Bu yüzden soruyorum.
Ben 2016daki sınav sonucum ile başvurabilir miyim

...Bilindiği üzere Almanya özellikle sanayi olmakla birlikte birçok alanda ve sektörde gelişmiş ülkeler arasında yer almaktadır. Almanya’da göreceğiniz lisans eğitimi öğrencilere kariyerleriyle alakalı birçok ayrıcalık sağlayıp, yol gösterecektir. Bu başvuruyu gerçekleştirmeden önce Türk vatandaşlarının Türkiye’de üniversite eğitimi görebilmeleri için gereken, ÖSYM tarafından uygulanan üniversiteye giriş sınavlarından (YGS/LYS) başarı elde etmeleri gerekmektedir. Sınavdan aldığınız puanla 4 yıllık bir lisans programını kazanmış olmalısınız. Kazandığınız üniversite devlet veya vakıf üniversitesi olabilmekte ve KKTC üniversiteleri de bu başvurularda kabul edilmektedir, ancak açık öğretim kazandıysanız başvurunuz kabul edilmemektedir. Başvurunuz kabul edildiği takdirde Türkiye’de kazandığınız bölümü veya bu bölüme denk olan başka bölümleri okuma hakkına sahip olursunuz. Öncelikle yapmanız gereken Almanya’da okumak istediğiniz üniversitelere başvuru yapmaktır. Başvurunuzu en geç 1 sene içinde yapmanız gerekmektedir, zira Almanya’da kazandığınız bölümün geçerliliği yalnızca 1 yıldır...

Kaynak ; http://www.almanyakonsoloslugu.com/alma ... te-egitimi

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: ÖSYM puanı geçerlilik süresi

Mesaj gönderen Physiker » Sal May 07, 2019 2:35 pm

erennnsahin yazdı: Sal May 07, 2019 1:48 pm ...Bilindiği üzere Almanya özellikle sanayi olmakla birlikte birçok alanda ve sektörde gelişmiş ülkeler arasında yer almaktadır. Almanya’da göreceğiniz lisans eğitimi öğrencilere kariyerleriyle alakalı birçok ayrıcalık sağlayıp, yol gösterecektir. Bu başvuruyu gerçekleştirmeden önce Türk vatandaşlarının Türkiye’de üniversite eğitimi görebilmeleri için gereken, ÖSYM tarafından uygulanan üniversiteye giriş sınavlarından (YGS/LYS) başarı elde etmeleri gerekmektedir. Sınavdan aldığınız puanla 4 yıllık bir lisans programını kazanmış olmalısınız. Kazandığınız üniversite devlet veya vakıf üniversitesi olabilmekte ve KKTC üniversiteleri de bu başvurularda kabul edilmektedir, ancak açık öğretim kazandıysanız başvurunuz kabul edilmemektedir. Başvurunuz kabul edildiği takdirde Türkiye’de kazandığınız bölümü veya bu bölüme denk olan başka bölümleri okuma hakkına sahip olursunuz. Öncelikle yapmanız gereken Almanya’da okumak istediğiniz üniversitelere başvuru yapmaktır. Başvurunuzu en geç 1 sene içinde yapmanız gerekmektedir, zira Almanya’da kazandığınız bölümün geçerliliği yalnızca 1 yıldır...

Kaynak ; http://www.almanyakonsoloslugu.com/alma ... te-egitimi
Yukardaki site resmi bir site degil, tamamiyle amatör ve bir cok yanlis bilgiyi barindan bir site. ÖSYM tercih sonucu bir cok üniversitede 10 yil gecerli, hatta bazi üniversitelerde sürekli gecerli.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com