Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Goethe B1 da Schreiben için tavsiyeler

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Euphrates

Goethe B1 da Schreiben için tavsiyeler

Mesaj gönderen Euphrates » Prş Nis 18, 2019 10:17 am

Nisan başında girdiğim B1 sınavıda maalesef yazma bölümünden 52 ile kaldım bir sonraki sınavda bunu da vermem lazım ama hiçbir kalıp bilgisine sahip değilim.Yardımcı olabilecek kişilerden yardımlarını esirgememelerini rica ediyorum
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

herr_sieben

Re: Goethe B1 da Schreiben için tavsiyeler

Mesaj gönderen herr_sieben » Prş Nis 18, 2019 10:45 am

Euphrates yazdı: Prş Nis 18, 2019 10:17 am Nisan başında girdiğim B1 sınavıda maalesef yazma bölümünden 52 ile kaldım bir sonraki sınavda bunu da vermem lazım ama hiçbir kalıp bilgisine sahip değilim.Yardımcı olabilecek kişilerden yardımlarını esirgememelerini rica ediyorum
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler
taslak metin cok çalışman lazım

emncftci06

Mesaj gönderen emncftci06 » Prş Nis 18, 2019 12:35 pm

https://www.hueber.de/shared/uebungen/m ... 1/menu.php

https://www.hueber.de/shared/uebungen/m ... 2/menu.php

Bu linkteki unitelerde cok fazla taslak metin var.Kaliplarida zaten taslak metinleri okuyup yazarak ögrenirsin ;)
Not:Linki bilgisayardan acmalisin.Mobilde flash player calismiyor.Ilk once bilgisayarinda flash playerin yuklu oldugunu kontrol et yoksa yukle sonra linkler aciliri zaten ☺

mandalina

Mesaj gönderen mandalina » Prş Nis 18, 2019 6:14 pm

Ben de aynı sınava girdim. Tüm bölümlerden geçtim. Schreiben 3 bölümden oluşuyor bildiğiniz üzere. 3. bölüm de resmi bir mektup yazıyorsunuz. Konu hep farklı olsa da yazacağınız şeyler hep aynı aslında. Bir sebepten ötürü toplantıya,randevuye vs. gidemiyorsunuz. Ne çıkarsa benzer sebep gösterebilirsiniz. Mesela kardeşimi hastaneye götürmem gerektiği için gelemiyorum gibi, her şeye uyan bir sebep. Sınavdan önce grammer hatası olmadığından emin olduğunuz 40 punkt luk bir yazı hazırlayın derim.
2. Kısımda yani yorum kısmında belli kalıp cümleler var. onları kullanabildiğiniz yerlerde kullanın. Örneğin, meiner Meinung nach, Außerdem, ein weiterer Aspekt ist..., der Vorteil ist... gibi. ve genelde kelime bilgisi gerektiren bölüm bu bölüm oluyor. B1 de belli temalar var. Bunları internetten bulabilirsiniz.Burdan her tema için kelime grupları çıkabilirsiniz. 1. kısımda ise genelde yaşadığınız bir olayı veya tatil gibi şeyleri anlatıyorsunuz arkadaşınıza. Buda demek oluyor ki, kullanacağınız fiillerin Partizip 2 hallerini iyi bilmeniz gerekiyor. Benim genel olarak tavsiyem, emin olmadığınız şeyleri schreiben bölümünde yazmayın. Ve obwohl, deswegen, trotzdem gibi B1 kurunda öğrenilen bağlaçları bolca kullanın. ayrıca sınavdan önce bol bol schreiben yazın ve bunları hocanıza kontrol ettirin. Eğer kontrol ettirebileceğiniz hocanız yoksa ben elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. İyi çalışmalar

Euphrates

Mesaj gönderen Euphrates » Prş Nis 18, 2019 8:41 pm

Herkese cevapları için çok teşekkür ederim. Yine başka tavsiyelerde bulunacak kişiler de yazsarsa sevinirim hem bana hem de ileride girecek arkadaşlar için yardımcı bir başlık haline gelir.

perdesizbass

Mesaj gönderen perdesizbass » Sal Nis 23, 2019 2:05 am

Goethe b1 sınavını bilmiyorum ama b2 sınavına daha önce girdim. Yukarıdaki arkadaşların dediği gibi kalıp cümlelere çalışmalısınız, her duruma uyacak olan sebepler vs. bulun, örnek metinleri inceleyin, özellikle mit erfolg serisi kitaplarında tam puanlık örnekler oluyor, oradan kalıp cümleleri çıkarıp sakin kafayla metinler yazın ve bunları bilen birilerine kontrol ettirmeye çalışın özellikle kalıp cümleleri. Ve ayrıca her gün bir saatinizi ayırıp bir örnek schreiben yazmaya çalışın, 4-5 gün sonra artık yazmaya alıştığınızı daha hızlı düşünüp yazıya döktüğünüzü göreceksiniz.