Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yaş Problemi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
oldieslover23

Yaş Problemi

Mesaj gönderen oldieslover23 » Prş Mar 21, 2019 1:05 am

Merhaba. Ben 31 yaşındayım. Türkiye'de 2 yıllık meslek yüksekokulu mezunuyum. Mezun olalı da yaklaşık 5 yıl kadar falan oldu.

Bahsedeceğim konu şu: Sitede 30 yaş üstündeki birinin ne olursa olsun öğrenci vizesi alamayacağıyla ilgili bir yazı yazıyor.

Bahsi geçen yaş mevzusu ile ilgili yazının geçtiği link: https://www.deutschstudent.com/portfoli ... ci-vizesi/

Eğer TestAs'tan çok iyi bir puan alsam, almanca seviyem çok iyi olsa, olabilecek en iyi şekilde hazırlanarak vize mülakatına gitsem, sırf bu yaş mevzusundan ötürü bu bilgiye göre %99 reddedileceğim. Yani ben 31 yaşında bir birey olarak ne yaparsam yapayım vize alamıyorum bu bilgiye göre. Bu %99'a %100 diyebilriz kısaca.

O halde 30 yaş üstünde olup öğrenci vizesi almış kişilere ne demeli? Bazıları yaşına rağmen vizeyi alan kişilerin olduğunu söylüyor. Haydi beni geçtim, verdiğim linkte yüksek lisans yapacaklar için bile 30 yaşından sonra imkansız demişler.

Bugün bir danışmanlık şirketinden bilgi aldım. Açıkçası yaşımın çok da sıkıntı edilmeyeceğini, hadi 40 olsaydım belki sıkıntı olabileceğini söyledi görüştüğüm kişi. Herkes farklı bir şey söylüyor yani.

Merak ettiğim ise şu: Bu siteden 30 yaş üstü olup da öğrenci vizesi alan oldu mu? Veya bir şekilde alan tanıdığı olan biri var mı?

cvkogz

Re: Yaş Problemi

Mesaj gönderen cvkogz » Prş Mar 21, 2019 1:50 am

30 u birak 40 yaşa yakın alan var bildiğim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Mar 21, 2019 1:45 pm

Simdiye kadar cok az gördüm. Danismanlik sirketlerine bakarsak zaten hersey mümkün. Sadece myo mezunuysaniz, üzerinden 5 yil gectiyse sansiniz cok düsük.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

oldieslover23

Mesaj gönderen oldieslover23 » Prş Mar 21, 2019 11:35 pm

cvkogz yazdı: Prş Mar 21, 2019 1:50 am 30 u birak 40 yaşa yakın alan var bildiğim.
biraz daha ayrıntılı bilgi verebilir misin acaba?

oldieslover23

Mesaj gönderen oldieslover23 » Prş Mar 21, 2019 11:42 pm

Physiker yazdı: Prş Mar 21, 2019 1:45 pm Simdiye kadar cok az gördüm. Danismanlik sirketlerine bakarsak zaten hersey mümkün. Sadece myo mezunuysaniz, üzerinden 5 yil gectiyse sansiniz cok düsük.
Ben de düşük olarak görüyorum ama sırf yaş yüzünden neredeyse kesin şekilde alamamak da saçma geliyor nedense. Sonuçta robotla değil, bizim gibi bir insan ile yüz yüze mülakat yapacağız. bu yüzden onu bir şekilde olumlu yönde etkileyebilmemiz her daim mümkün. ayrıca birinden olumsuz yanıt alsak bile bir sonraki denemede belki başka bir konsolosluktaki vize memurunun onaylama ihtimali var. vize alımı bir çok değişkene bağlı bir durum durum olduğundan bazıları yaşı bu kadar önemsemeyebilir belki.

Bilker

Mesaj gönderen Bilker » Cum Mar 22, 2019 12:31 am

1- Karsidaki memurun vize kararina aslinda etkisi kocaman bir 0.

2- Evraklari inceleyip ön karari veren konsolosluktaki amirler.

3- 30 yas üzerinde simdiye kadar ön lisans bitirmis, bitireli de 5 sene olmus birine hemen iyi bir insan diye vize verme olasiliklari düsün.

4- O danismanlik firmalarinin Allah belasini versin, cok can yakti. Olmaz veya zor deseler sasardim zaten.

duisburger

Mesaj gönderen duisburger » Cum Mar 22, 2019 10:38 pm

Yani ön lisans egitimini bile Türkiye de 26 yasinda bitirebildiyseniz size neden egitim vizesi versinler? Lise normalde 18 yasinda bitiyor.
8 senede 2 yillik okul bitirmisin. Onu da bitireli 5 sene olmus. Lisansa baslayacaksin sifirdan. Yani normal lisansa baslama yasindan 14-15 sene sonra baslayacaksin.

Wolf123

Mesaj gönderen Wolf123 » Cmt Mar 23, 2019 5:05 pm

Hani durum pek de iç açıcı görünmese bile denemesi üni başvurusu, evrak tercumesi, evrak kargolamasi ve vize başvuru ücreti vs dahil assagi yukari 200 Euro tutar. (Halihazırda geçerli bir pasaportun yoksa 300€ civarı tutar) Eğer böyle bir isteğin ve buna ayırabileceğin yanarsa üzülmeyeceğin bi 200 Euro varsa bence bi başvuru yapabilirsin ve sonucunu da buraya yazarsın.

Masterkomm

Mesaj gönderen Masterkomm » Pzr Mar 24, 2019 1:13 am

Bilker yazdı: Cum Mar 22, 2019 12:31 am 1- Karsidaki memurun vize kararina aslinda etkisi kocaman bir 0.

2- Evraklari inceleyip ön karari veren konsolosluktaki amirler.

3- 30 yas üzerinde simdiye kadar ön lisans bitirmis, bitireli de 5 sene olmus birine hemen iyi bir insan diye vize verme olasiliklari düsün.

4- O danismanlik firmalarinin Allah belasini versin, cok can yakti. Olmaz veya zor deseler sasardim zaten.
1. ve 2. madde pek oyle degil sanki. yani amirler tum dosyalari ayrintili olarak inceliyor gibi gelmedi bana. mutlaka vize gorusmesindeki memurun etkisi vardir diye dusunuyorum.

duisburger

Mesaj gönderen duisburger » Pzr Mar 24, 2019 4:32 am

Masterkomm yazdı: Pzr Mar 24, 2019 1:13 am 1. ve 2. madde pek oyle degil sanki. yani amirler tum dosyalari ayrintili olarak inceliyor gibi gelmedi bana. mutlaka vize gorusmesindeki memurun etkisi vardir diye dusunuyorum.

Ilk 2 madde kesin olarak dogru. Vize görüsmesinde konustugunuz kisiler memur bile degil.

sedan

Mesaj gönderen sedan » Prş Şub 08, 2024 12:46 pm

@oldieslover23 arkadaşım ne yaptın acaba? Ben de ailem ile beraber 30+ yaşda göç etmeyi düşüyorum. Kendim önlisans bilgisayar programcılığı mezunuyum. Bir uniden şartlı kabul aldım. B1 seviye almanca sertifikam var ama seviye olarak daha yükseğim. IELTS için de 6,5 puanım var. Önlisans menzuniyetim 2016 yılı, liseden sonra matematik okurken benden öğretmen olmaz diyerek bırakmıştım. Matemetik okumaya çalışmam yüzünden liseden mezuniyet yılım ile önlisans mezuniyet arası bayağı var.
Neyse önlisans mezuniyet puanım 3,20. Diploma denkliğimi ihk fosa'dan yaptırdım (yarı denklik). Ayrıca yazılım uzmanı olarak 7 yıllık tecrübem var hala da çalışıyorum.
Şimdi burada arkadaşlar öyle bir olumsuz yazmış ki sanki sırf önlisans mezuniyetimiz var diye bu yaşımıza kadar hayatı bomboş yaşamışız gibi olmuş. Arkadaşlar önlisans mezunu olmak aptal olduğumuz anlamına gelmiyor aynı şekilde zibilyon tane lisans bölümünnün birisinden mezun olmak da zeka belirtisi değil.
Kariyerimde ilerleme konusunda diplomanın hep önüme çıktığını hissediyorum, biraz da lisans tamalayamamış olmanın verdiği bir huzursuızlukta var içimde. Kendimi geliştirmek, mesleki anlamda daha iyi yerlere gelebilmek için lisans okumak istiyorum tabii aynı zamanda Almanya'daki iş imkanları ve gelecek kurma fikri de cazip geliyor.
Olumsuz yazan arakadaşların elinde somut olarak red almış örnekler var mı? Ya da konuyu açan arkadaş ne yaptınız?
36F Ankara eşli (eş + 1 çocuk) başvuru - Erlangen
Başvuru tarihi - 30.01.2024
Randevu atama - ?
Evrak teslimi - ?
Evrakların iletimi - ?
Başvuru sahibi pasaport teslim -?
Eş pasaport teslim - ?

inspector44

Mesaj gönderen inspector44 » Prş Şub 08, 2024 11:13 pm

36 yaşımda vize aldım geçen yıl. Motivasyon mektubunda güzelce açıklayın.

Ssener

Mesaj gönderen Ssener » Cum Şub 09, 2024 4:17 pm

sedan yazdı: Prş Şub 08, 2024 12:46 pm @oldieslover23 arkadaşım ne yaptın acaba? Ben de ailem ile beraber 30+ yaşda göç etmeyi düşüyorum. Kendim önlisans bilgisayar programcılığı mezunuyum. Bir uniden şartlı kabul aldım. B1 seviye almanca sertifikam var ama seviye olarak daha yükseğim. IELTS için de 6,5 puanım var. Önlisans menzuniyetim 2016 yılı, liseden sonra matematik okurken benden öğretmen olmaz diyerek bırakmıştım. Matemetik okumaya çalışmam yüzünden liseden mezuniyet yılım ile önlisans mezuniyet arası bayağı var.
Neyse önlisans mezuniyet puanım 3,20. Diploma denkliğimi ihk fosa'dan yaptırdım (yarı denklik). Ayrıca yazılım uzmanı olarak 7 yıllık tecrübem var hala da çalışıyorum.
Şimdi burada arkadaşlar öyle bir olumsuz yazmış ki sanki sırf önlisans mezuniyetimiz var diye bu yaşımıza kadar hayatı bomboş yaşamışız gibi olmuş. Arkadaşlar önlisans mezunu olmak aptal olduğumuz anlamına gelmiyor aynı şekilde zibilyon tane lisans bölümünnün birisinden mezun olmak da zeka belirtisi değil.
Kariyerimde ilerleme konusunda diplomanın hep önüme çıktığını hissediyorum, biraz da lisans tamalayamamış olmanın verdiği bir huzursuızlukta var içimde. Kendimi geliştirmek, mesleki anlamda daha iyi yerlere gelebilmek için lisans okumak istiyorum tabii aynı zamanda Almanya'daki iş imkanları ve gelecek kurma fikri de cazip geliyor.
Olumsuz yazan arakadaşların elinde somut olarak red almış örnekler var mı? Ya da konuyu açan arkadaş ne yaptınız?

Merhaba öncelikle tebrikler,

Bende şartlı kabul için başvurmak istiyorum, A1 almanca sertifkasi ile yeterli olur mu acaba, 2019 lisans mezunuyum.
Siz hangi üniden aldınız ? bazı üniler daha kolay veriyormuş diye duydum ne kadar doğru bilmiyorum. ben bremen ve deisburg essen'e başvuracağım. Vize için öneriniz varmı, niyet mektubu falan.
Teşekkürler.

sedan

Mesaj gönderen sedan » Pzr Şub 11, 2024 6:52 pm

Ssener yazdı: Cum Şub 09, 2024 4:17 pm Merhaba öncelikle tebrikler,

Bende şartlı kabul için başvurmak istiyorum, A1 almanca sertifkasi ile yeterli olur mu acaba, 2019 lisans mezunuyum.
Siz hangi üniden aldınız ? bazı üniler daha kolay veriyormuş diye duydum ne kadar doğru bilmiyorum. ben bremen ve deisburg essen'e başvuracağım. Vize için öneriniz varmı, niyet mektubu falan.
Teşekkürler.
Merhaba şartlı kabul almak zor değil aslında. ana problem vize de çıkıyor. Şartlı kabul için biz gitmeyi istediğimiz bölgedeki tüm üniversitelerin sayfalarına baktık ve gerekliliklerini yazdık zaten yaz dönemi için sadece bir uni kayıt açmıştı, başvuru yaptık ve kabul verdiler.
Belgelerinizi doğru hazırlarsanız kabulde sorun yaşayacağınızı sanmıyorum. Biz bir bölge içinde kısıtlı olduğumuz için şu üniversite daha kolay veriyor diyemeyeceğim. Univerisitelerin uluslararası öğrenciler ofisine mail atarsanız da tüm sorularınıza cevap veriyorlar.
Randevu atama - ?
Evrak teslimi - ?
Evrakların iletimi - ?
Eş pasaport teslim - ?

Ssener

Mesaj gönderen Ssener » Sal Şub 13, 2024 4:04 pm

Teşekkürler, yaz dönemi için hangi üniversite idi? Referans mektubunuz varmıydı ? yani ben almasam eski ünideki hocalardan, kabulde kötü etkisi olur mu acaba. Birde illa üninin sizin için açtığı kursa gitmek mi gerekiyor acaba ?
yanıtlarınız içjn teşekkür ederim tekrar

glowingkakao

Mesaj gönderen glowingkakao » Sal Şub 27, 2024 6:37 pm

sedan yazdı: Prş Şub 08, 2024 12:46 pm @oldieslover23 arkadaşım ne yaptın acaba? Ben de ailem ile beraber 30+ yaşda göç etmeyi düşüyorum. Kendim önlisans bilgisayar programcılığı mezunuyum. Bir uniden şartlı kabul aldım. B1 seviye almanca sertifikam var ama seviye olarak daha yükseğim. IELTS için de 6,5 puanım var. Önlisans menzuniyetim 2016 yılı, liseden sonra matematik okurken benden öğretmen olmaz diyerek bırakmıştım. Matemetik okumaya çalışmam yüzünden liseden mezuniyet yılım ile önlisans mezuniyet arası bayağı var.
Ağzınıza sağlık. Sizin gibi 2016 önlisans mezunu arkadaşım için lisans başvurusu araştırmalarına yakın zamanda başladık ve bu yazdıklarınız bizi inanılmaz motive etti.
Lisans başvurularınız esnasında standart bir öğrenci adayından farklı olarak önlisansınıza dair sizden hangi belgeleri talep ettiklerini sorabilir miyim?
Umarım en kısa zamanda vizenizi alırsınız, sizi yakından takip ediyor olacağız :mrgreen:
41F İzmir iData -> Detmold
Randevu: 10 Ağustos
Dijital dosya teslimi: 31 Ağustos
Vize teslim: 10 Ekim (1 yıllık multi)
Vize başlangıç tarihi: 7 Ekim (istenen başlangıç tarihi 1 Eylül)

Stranger

Mesaj gönderen Stranger » Çrş Şub 28, 2024 2:36 pm

oldieslover23 yazdı: Prş Mar 21, 2019 1:05 am Merhaba. Ben 31 yaşındayım. Türkiye'de 2 yıllık meslek yüksekokulu mezunuyum. Mezun olalı da yaklaşık 5 yıl kadar falan oldu.

Bahsedeceğim konu şu: Sitede 30 yaş üstündeki birinin ne olursa olsun öğrenci vizesi alamayacağıyla ilgili bir yazı yazıyor.

Bahsi geçen yaş mevzusu ile ilgili yazının geçtiği link: https://www.deutschstudent.com/portfoli ... ci-vizesi/

Eğer TestAs'tan çok iyi bir puan alsam, almanca seviyem çok iyi olsa, olabilecek en iyi şekilde hazırlanarak vize mülakatına gitsem, sırf bu yaş mevzusundan ötürü bu bilgiye göre %99 reddedileceğim. Yani ben 31 yaşında bir birey olarak ne yaparsam yapayım vize alamıyorum bu bilgiye göre. Bu %99'a %100 diyebilriz kısaca.

O halde 30 yaş üstünde olup öğrenci vizesi almış kişilere ne demeli? Bazıları yaşına rağmen vizeyi alan kişilerin olduğunu söylüyor. Haydi beni geçtim, verdiğim linkte yüksek lisans yapacaklar için bile 30 yaşından sonra imkansız demişler.

Bugün bir danışmanlık şirketinden bilgi aldım. Açıkçası yaşımın çok da sıkıntı edilmeyeceğini, hadi 40 olsaydım belki sıkıntı olabileceğini söyledi görüştüğüm kişi. Herkes farklı bir şey söylüyor yani.

Merak ettiğim ise şu: Bu siteden 30 yaş üstü olup da öğrenci vizesi alan oldu mu? Veya bir şekilde alan tanıdığı olan biri var mı?
Merhaba ben önlisans kısmı için değil de sadece yaş kısmı için yorum yapacağım. Konunun açılma zamanı çok eski ama Bence kesinlikle herkes şansını denemeli içinizde kalmasın ret veriyorsa Almanya versin. 33 yaşında iki çocuk annesiyim lisans mezunuyum ve 10 yıllık öğretmenim. İkinci lisansı okumak için TU Dortmund dan şartlı kabul aldım ve B1 Telc belgesiyle Ankara konsolosluğuna yaptığım başvuruyu bekliyorum. Şimdiye kadar sessizlik süresinin son gününde bloke hesap limitinin artışı istendi. Belgeyi konsolosluğa bir hafta önce maille yolladım ve beklemeye devam ediyorum. Vize sonucum geldiğinde mutlaka bilgilendiririm.

sedan

Mesaj gönderen sedan » Sal Mar 05, 2024 12:37 am

glowingkakao yazdı: Sal Şub 27, 2024 6:37 pm Ağzınıza sağlık. Sizin gibi 2016 önlisans mezunu arkadaşım için lisans başvurusu araştırmalarına yakın zamanda başladık ve bu yazdıklarınız bizi inanılmaz motive etti.
Lisans başvurularınız esnasında standart bir öğrenci adayından farklı olarak önlisansınıza dair sizden hangi belgeleri talep ettiklerini sorabilir miyim?
Umarım en kısa zamanda vizenizi alırsınız, sizi yakından takip ediyor olacağız :mrgreen:
Merhaba, henüz vize atamasını bekliyoruz. Başvurumuz da zaten çok yeni.
Üniversite başvurusunda önlisans diplomamı ve transkriptimi de istemişlerdi ek olarak. Diğer belgeler tamamen aynı ÖSYM yerleştirme belgesi, lise diploması vs.
Randevu atama - ?
Evrak teslimi - ?
Evrakların iletimi - ?
Eş pasaport teslim - ?

güll

Mesaj gönderen güll » Çrş Mar 06, 2024 10:41 pm

arkadaşlar neden herkes yarım yarım yazmış?? vize başvurusunun kabulü için geçerli 2 madde var 1. si o okulu okuyacak donanıma sahip olmak 2. si maddi yönden sadece o okulu okumaya gittiğinizi ispatlamak
yani bu ne demek sen o okula başvuruyorsan çok iyi derecede almancan olması lazım ara versende vermesende sadece eğitim amacıyla gittiğine ikna etmen lazım ve o okulu okurken işçi olmak istemediğini maddi yönden de iyi durumda oldugunu göstermen gerekiyor. bunları yaparsan kabul alman mümkün ama zor çünkü son zamanlarda istatistiksel olarak baktıklarında yaşı ne kadar büyükse o kadar eğitimden ayrılıp işçi vizesine geçme oranı artmış bu yüzden vize almak zor. ayrıca lisansını bitiripte çalısmak için basvuranlarda da çok sayıda tutarsızlık olduğu görülmüş yani 1 yıl içinde %40 a yakını geri dönmüş meslek sahibiyken bu istatistikler yüzünden vize almak kabul almak zorlaştı yoksa almanyada da türkiyede de üniversite okumak için yaş sınırı yok. kendinizi referas mektubunda da muhattap oldugunuz kişilere de istikrarlı oldugunuzu ve niyetinizi guzel bi şekilde anlatmanız lazım yoksa onlarda haklılar türkiyede bile okumamış 5 netle uni ogrencisi olunabilen unileri bile bitirmemiş almanyanın zor şartlarında nasıl okuyacak fikri oluyor doğal olarak sizin amacınız bu önyargıyı belgeli bir şekilde kırmak yoksa almanyada okumaya gidenlerin vizelerinde çalısmaya gidenlere göre daha kolay vize veriliyor daha çabuk kabul geliyor çünkü almanya çalıstıracağı insanı eğiterek alıştırmak istiyor. lütfen bunu okuyanlar direk bir konuya at gözlükleriyle bakmasın bütün resmi görmeye çalışsın. ben 1 yıl frankfurt konsolosluugunda çalıstım (temizlik bölümünde 2020de) ordaki konuştuğum yetkililer hep aynı şeyi söylüyordu kalifiyeli eleman oldugunuzu yada olmak istediğinizi ispatlayın alalıım almanyanın çalısanlara ihtiyacı var biz yönetiriz siz çalışır paranızı alırsınız diye konusurlardı. umarım bu yazdıklarım sizin için açıklayıcı olmustur