Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Haziran'da başvurulara başlayan biri ne zaman Almanya'da olabilir?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
enes0

Haziran'da başvurulara başlayan biri ne zaman Almanya'da olabilir?

Mesaj gönderen enes0 » Prş Mar 14, 2019 9:30 pm

Selamlar.

Diğer açtığım konudan bağımsız olarak burada merak ettiğim konu; Haziran ortasında başvurulara başlayan B1 belgesine sahip bir öğrenci, kabul ve vizenin tamamlanmasının ardından ortalama olarak hangi ayda dil kursu için Almanya'da olur? Buna göre bir planlama çizmem gerekmekte, cevaplandırırsanız sevinirim. Teşekkürler.

rwthsheb

Re: Haziran'da başvurulara başlayan biri ne zaman Almanya'da olabilir?

Mesaj gönderen rwthsheb » Prş Mar 14, 2019 10:21 pm

enes0 yazdı: Prş Mar 14, 2019 9:30 pm Selamlar.

Diğer açtığım konudan bağımsız olarak burada merak ettiğim konu; Haziran ortasında başvurulara başlayan B1 belgesine sahip bir öğrenci, kabul ve vizenin tamamlanmasının ardından ortalama olarak hangi ayda dil kursu için Almanya'da olur? Buna göre bir planlama çizmem gerekmekte, cevaplandırırsanız sevinirim. Teşekkürler.
Hocam tahminen Kasım civarı falan Almanya'da olursunuz en geç diye düşünüyorum.

Heisenbergg

Mesaj gönderen Heisenbergg » Sal Mar 19, 2019 7:13 pm

rwthsheb yazdı: Prş Mar 14, 2019 10:21 pm Hocam tahminen Kasım civarı falan Almanya'da olursunuz en geç diye düşünüyorum.
Hocam ciddimisniz :shock: . Testdaf sonuçları 4temmuzda açıklanıyor bende kış dönemi için sonuçtan sonra direk başvurucaktım ama bu kadar sürdüğünü tahmin etmiyordum. Okullardan kabul ne kadar sürede geliyor ?

rwthsheb

Mesaj gönderen rwthsheb » Sal Mar 19, 2019 10:04 pm

Heisenbergg yazdı: Sal Mar 19, 2019 7:13 pm Hocam ciddimisniz :shock: . Testdaf sonuçları 4temmuzda açıklanıyor bende kış dönemi için sonuçtan sonra direk başvurucaktım ama bu kadar sürdüğünü tahmin etmiyordum. Okullardan kabul ne kadar sürede geliyor ?
Hocam kursunuz ne zaman başlıyor tam olarak? Ben normal master lisans eğitimi falan olarak düşünmüştüm ilk. Ben mesela Master a Ağustos sonunda başvurdum. Kabul Kasım 6 da geldi. Okul başlangıç 1 Nisan ama 30 Nisana kadar kayıt yapabiliyordum. 1 Nisana 90 günden fazla varsa vizeye de başvuramıyordum. 30 Ocakta başvurdum ben de.

İrem45

Mesaj gönderen İrem45 » Çrş Mar 20, 2019 11:29 am

rwthsheb yazdı: Sal Mar 19, 2019 10:04 pm Hocam kursunuz ne zaman başlıyor tam olarak? Ben normal master lisans eğitimi falan olarak düşünmüştüm ilk. Ben mesela Master a Ağustos sonunda başvurdum. Kabul Kasım 6 da geldi. Okul başlangıç 1 Nisan ama 30 Nisana kadar kayıt yapabiliyordum. 1 Nisana 90 günden fazla varsa vizeye de başvuramıyordum. 30 Ocakta başvurdum ben de.
Merhaba, siz hangi okula başvuru yapmıştınız?

rwthsheb

Mesaj gönderen rwthsheb » Çrş Mar 20, 2019 2:04 pm

İrem45 yazdı: Çrş Mar 20, 2019 11:29 am Merhaba, siz hangi okula başvuru yapmıştınız?
Hocam merhaba. RWTH Aachen benim.

Heisenbergg

Mesaj gönderen Heisenbergg » Sal Mar 26, 2019 8:38 am

rwthsheb yazdı: Sal Mar 19, 2019 10:04 pm Hocam kursunuz ne zaman başlıyor tam olarak? Ben normal master lisans eğitimi falan olarak düşünmüştüm ilk. Ben mesela Master a Ağustos sonunda başvurdum. Kabul Kasım 6 da geldi. Okul başlangıç 1 Nisan ama 30 Nisana kadar kayıt yapabiliyordum. 1 Nisana 90 günden fazla varsa vizeye de başvuramıyordum. 30 Ocakta başvurdum ben de.
Direk lisansa başvurucam.Dönem 1ekimde başlıyor

peppybird

Mesaj gönderen peppybird » Sal Mar 26, 2019 10:37 am

Heisenbergg yazdı: Sal Mar 26, 2019 8:38 am Direk lisansa başvurucam.Dönem 1ekimde başlıyor
Sonuçların açıklanmasını beklemekle çok vakit kaybediyoruz maalesef, ilk aşamada dil belgesi olmadan başvurmayı deneyin derim, belge gelince başvuru evraklarına eklenebilir belki. Öbür türlü çok zor olur. Ben Nisandaki TestDAF'ın sonuçları 1 Haziran'da açıklandığı için bile korkuyorum yetiştirememekten. O yüzden Şubat ayındakine girdim, sonuçlar bugün belli oluyor bakalım umarım Nisandakine girmeme gerek kalmaz :)