Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Konsolosluk onaylamıyor-yardim

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
heqel

Re: Konsolosluk onaylamıyor-yardim

Mesaj gönderen heqel » Prş Mar 07, 2019 1:32 am

Hypsia yazdı: Prş Mar 07, 2019 1:27 am Siz sigorta sirketine 30.000 euro teminatli schengen ulkeleri diyin onlar halleder.
Konsolosluk kabul etmiyor onu sanırım. Benim öyleydi 30k euroluk hatta Allianz’dan yaptırmıştım ve bunu kabul etmiyoruz dediler. Care Concept - Comfort yap dedi kadın sonra ben de baktım meğer at11 alabiliyormuşum, onu alıp hallettim. Allianz ı da iptal edip iade aldım

Hypsia

Mesaj gönderen Hypsia » Prş Mar 07, 2019 1:34 am

heqel yazdı: Prş Mar 07, 2019 1:32 am Konsolosluk kabul etmiyor onu sanırım. Benim öyleydi 30k euroluk hatta Allianz’dan yaptırmıştım ve bunu kabul etmiyoruz dediler. Care Concept - Comfort yap dedi kadın sonra ben de baktım meğer at11 alabiliyormuşum, onu alıp hallettim. Allianz ı da iptal edip iade aldım
Ben 2 tane ayri sigorta yaptirdim ozelden 30.000euro teminatli. Kabul edildi tarihlerine bakildi hatta bir tek. Orda herkes isini farkli yapiyor. Birinin dedigi digerini tutmuyor cidden. Bu comfort public sigorta miydi?

heqel

Mesaj gönderen heqel » Prş Mar 07, 2019 1:40 am

Hypsia yazdı: Prş Mar 07, 2019 1:34 am Ben 2 tane ayri sigorta yaptirdim ozelden 30.000euro teminatli. Kabul edildi tarihlerine bakildi hatta bir tek. Orda herkes isini farkli yapiyor. Birinin dedigi digerini tutmuyor cidden. Bu comfort public sigorta miydi?
Public mi emin değilim ve evet herkes işini farklı yapıyor. Normalde care concept i orada sağlık hizmeti almak için yapıyorlar, sadece vize için değil. Birde deutschstudent sitesinde görmüştüm ilkin. Sonra Konsolosluk çalışanı da Cconcept kabul ediyoruz dedi

hzor

Mesaj gönderen hzor » Prş Mar 07, 2019 8:28 am

Arkadaşlar sigorta yaptırırken seyehat sağlık sigortası değilde eğitim sağlık sigortası şeklinde yaptıracaksınız. Dediğim şekilde yaptırmadığınız takdirde her türlü 90 92 günlük süre kısıtı oluyor poliçelerde. Konsolosluğun tam olarak istediği ve sorun çıkarmaması için bu şart çünkü denk geldi mi eğer bütün poliçeyi inceliyorlar veya sonradan değiştir diye mail atabiliyorlar. Bir arkadaşımın 4 defa değiştirttiler sigortasını sırf bu yüzden. Genelde erasmus öğrencilerinin yaptırdığı sigorta ile aynı sigorta oluyor. Konsolosluğun istediği şekilde poliçe veren benim bildiğim firmalar, Ergo Sigorta, Sompo Japon ve Allinaz. Belki bunun dışında yapan firmalarda vardır ama ben şahsen bunları bulmak için çok stres ve emek harcadım açıkçası ve işi bilen bir sigortacıya denk gelmeniz lazım yoksa bilmiyorlar.

Whitebird

Mesaj gönderen Whitebird » Prş Mar 07, 2019 8:51 am

Hypsia yazdı: Çrş Şub 13, 2019 7:47 pm Ben gidip kendim teslim edecegim cunku maillere pek bakmiyorlar, guvenemedim. Siz yarin mutlaka ulasin, sorun varsa soylerler zaten. Ona gore hareket edersiniz.
Ludwig Maximilians Universitat - München. Sizin?
Hangi bölüm
Instagram weissvogell
Mail ingiltereprensi01@gmail.com (7-8 yıl önceki ergenlik ruh hali)

Hypsia

Mesaj gönderen Hypsia » Prş Mar 07, 2019 8:57 am

Whitebird yazdı: Prş Mar 07, 2019 8:51 am Hangi bölüm
Alman dili ve edebiyati / Germanistik

Whitebird

Mesaj gönderen Whitebird » Prş Mar 07, 2019 11:48 am

Hypsia yazdı: Prş Mar 07, 2019 8:57 am Alman dili ve edebiyati / Germanistik
Teşekkürler
Instagram weissvogell

kgultekinn

Mesaj gönderen kgultekinn » Prş Mar 07, 2019 12:29 pm

Hypsia yazdı: Prş Mar 07, 2019 1:27 am Siz sigorta sirketine 30.000 euro teminatli schengen ulkeleri diyin onlar halleder.
Ya o bahsettiğiniz sigorta benim yukarıda belirttiklerimi kapsamıyor işte :)

heqel

Mesaj gönderen heqel » Prş Mar 07, 2019 12:32 pm

hzor yazdı: Prş Mar 07, 2019 8:28 am Arkadaşlar sigorta yaptırırken seyehat sağlık sigortası değilde eğitim sağlık sigortası şeklinde yaptıracaksınız. Dediğim şekilde yaptırmadığınız takdirde her türlü 90 92 günlük süre kısıtı oluyor poliçelerde. Konsolosluğun tam olarak istediği ve sorun çıkarmaması için bu şart çünkü denk geldi mi eğer bütün poliçeyi inceliyorlar veya sonradan değiştir diye mail atabiliyorlar. Bir arkadaşımın 4 defa değiştirttiler sigortasını sırf bu yüzden. Genelde erasmus öğrencilerinin yaptırdığı sigorta ile aynı sigorta oluyor. Konsolosluğun istediği şekilde poliçe veren benim bildiğim firmalar, Ergo Sigorta, Sompo Japon ve Allinaz. Belki bunun dışında yapan firmalarda vardır ama ben şahsen bunları bulmak için çok stres ve emek harcadım açıkçası ve işi bilen bir sigortacıya denk gelmeniz lazım yoksa bilmiyorlar.
Ben Allianz’dan yaptım, kabul etmemişlerdi :/

kgultekinn

Mesaj gönderen kgultekinn » Prş Mar 07, 2019 2:11 pm

hzor yazdı: Prş Mar 07, 2019 8:28 am Arkadaşlar sigorta yaptırırken seyehat sağlık sigortası değilde eğitim sağlık sigortası şeklinde yaptıracaksınız. Dediğim şekilde yaptırmadığınız takdirde her türlü 90 92 günlük süre kısıtı oluyor poliçelerde. Konsolosluğun tam olarak istediği ve sorun çıkarmaması için bu şart çünkü denk geldi mi eğer bütün poliçeyi inceliyorlar veya sonradan değiştir diye mail atabiliyorlar. Bir arkadaşımın 4 defa değiştirttiler sigortasını sırf bu yüzden. Genelde erasmus öğrencilerinin yaptırdığı sigorta ile aynı sigorta oluyor. Konsolosluğun istediği şekilde poliçe veren benim bildiğim firmalar, Ergo Sigorta, Sompo Japon ve Allinaz. Belki bunun dışında yapan firmalarda vardır ama ben şahsen bunları bulmak için çok stres ve emek harcadım açıkçası ve işi bilen bir sigortacıya denk gelmeniz lazım yoksa bilmiyorlar.
Eğitim sağlık sigortası özel dil kursu öğrencilerini kapsamıyor diye biliyorum ben ama emin değilim.

hunterqb

Mesaj gönderen hunterqb » Prş Mar 07, 2019 6:03 pm

Herkese selam,

Internet çıktısı ıslak imza içermeyen belge tasdik edilmez bu kuraldır aksi bir şekilde yapılıyorsa onaylayan kişinin bilgisizligidir. Sadece ıslak imzalı belge tasdiklenir veya aslı gibidir kaşesi vurulur.

Sigorta işine gelirsek turist sigortasi yaptırabilirsiniz tabikide, önemli olan Avrupa Birliği kıstasları içinde olması sizden istenen bu sigortanın amacı Almanyaya geldiğinizde zorunlu olan sigortaya busvuracaginiz güne kadar sizi kapsaması sonrasında zaten Almanyadan bir sigortaya sahip olacaksınız.Bu sigorta hasta olup hastaneye gitmeniz için değil acil durumlar için Allah korusun, ayrica tabikide hastaneye gidersiniz fakat sigortasız olarak işleminiz yapılır faturaları siz kendi Turkiyedeki sigorta firmasından talep edersiniz fakat pahalı ve zor bir süreç olur.

2 yil önce Aksigorta'dan 6 aylik 74 liraya yaptırmıştım suan fiyatları nasıldır bilemem ama o zaman en uygun fiyat oradaydı.

heqel

Mesaj gönderen heqel » Prş Mar 07, 2019 6:05 pm

hunterqb yazdı: Prş Mar 07, 2019 6:03 pm Herkese selam,

Internet çıktısı ıslak imza içermeyen belge tasdik edilmez bu kuraldır aksi bir şekilde yapılıyorsa onaylayan kişinin bilgisizligidir. Sadece ıslak imzalı belge tasdiklenir veya aslı gibidir kaşesi vurulur.

Sigorta işine gelirsek turist sigortasi yaptırabilirsiniz tabikide, önemli olan Avrupa Birliği kıstasları içinde olması sizden istenen bu sigortanın amacı Almanyaya geldiğinizde zorunlu olan sigortaya busvuracaginiz güne kadar sizi kapsaması sonrasında zaten Almanyadan bir sigortaya sahip olacaksınız.Bu sigorta hasta olup hastaneye gitmeniz için değil acil durumlar için Allah korusun, ayrica tabikide hastaneye gidersiniz fakat sigortasız olarak işleminiz yapılır faturaları siz kendi Turkiyedeki sigorta firmasından talep edersiniz fakat pahalı ve zor bir süreç olur.

2 yil önce Aksigorta'dan 6 aylik 74 liraya yaptırmıştım suan fiyatları nasıldır bilemem ama o zaman en uygun fiyat oradaydı.
Bahsettiğiniz sigorta Ankara büyükelçiliği tarafından kabul edilmiyor. 6 aylık 250 liraya yapmıştım ben de Allianz’dan. En temizi konsolosluğa sormak

Hypsia

Mesaj gönderen Hypsia » Prş Mar 07, 2019 7:13 pm

kgultekinn yazdı: Prş Mar 07, 2019 12:29 pm Ya o bahsettiğiniz sigorta benim yukarıda belirttiklerimi kapsamıyor işte :)
Hicbiri karsilamiyor zaten:( sorun o

Whitebird

Mesaj gönderen Whitebird » Prş Mar 07, 2019 8:38 pm

Hypsia yazdı: Prş Mar 07, 2019 7:13 pm Hicbiri karsilamiyor zaten:( sorun o
XD
Instagram weissvogell

kgultekinn

Mesaj gönderen kgultekinn » Prş Mar 07, 2019 9:08 pm

Hypsia yazdı: Prş Mar 07, 2019 7:13 pm Hicbiri karsilamiyor zaten:( sorun o
e o zaman bunu bahane edip reddebilirler de? :D

hunterqb

Mesaj gönderen hunterqb » Prş Mar 07, 2019 9:15 pm

heqel yazdı: Prş Mar 07, 2019 6:05 pm Bahsettiğiniz sigorta Ankara büyükelçiliği tarafından kabul edilmiyor. 6 aylık 250 liraya yapmıştım ben de Allianz’dan. En temizi konsolosluğa sormak
Konsolosluk bilgi notu 1a'dan alıntı ve belge günceldir.

Ulusal Vize:
Sağlık sigortası poliçeleri Almanca veya İngilizce olarak ibraz edilmelidir. Sigorta şirketlerinin çoğu
belirtilen dillerde poliçe oluşturmaktadır. Schengen vizesi kapsamında düzenlenen sağlık sigortaları
ulusal vize için yeterli değildir. Birçok poliçede, sigorta 90 günü aşan süreler için geçerli olsa bile, sigorta
kapsamının en fazla 92 günlük, tekli seyahatler sonrasında ve/veya ikametin Almanya’ya alınmasıyla
sona ereceğine dair ibareler yer almaktadır. Schengen vizesi için yaptırılan standart seyahat sağlık
sigortası hizmetlerinin Almanya’daki yasal sigortaların kapsadığı hizmetler ile kıyaslanamayacağını ve bu
nedenle Almanya’daki yabancılar daireleri tarafından kabul edilmediğini dikkate alınız. Dolayısıyla tercih
etmiş olduğunuz sigorta kurumundan uzun süreli kalışlara uygun bir sigorta programı talep etmeniz
önerilir. Söz konusu sigorta paketleri –Almanya seyahati öncesinde de- kolayca temin edilebilmektedir.
Toplam bir yıla kadar Almanya’da kalmayı planlıyorsanız, Vize Bölümü tüm süreyi kapsayan bir vize
düzenleyebilmektedir. Bu durumda ibraz edilecek sağlık sigorta belgesinin tüm süreyi kapsadığından
emin olunuz. Bir yılı aşacak diğer uzun süreli ikametler için yapılan başvurularda ise (aile birleşimi hariç)
vizeler genelde 6 aylık düzenlenmektedir. Böylece bu sürenin tamamını kapsayan sigorta yeterli olacaktır.
Üniversite eğitimi (öncesinde dil kursu eğitimini kapsamayan) ve çalışma amaçlı vize başvurularında (eş
ve çocuklar dahil) Almanya’ya giriş tarihi itibariyle 15 gün geçerliliği bulunan sigortalar yeterli
olmaktadır. Sigorta belgesinin vize başvurusunda ibraz edilmesi gerekmektedir.
Tüm diğer durumlarda sağlık sigortası belgesi, vize işlemleri sonuçlandığında, vize tanzim edilmeden
önce ibraz edilmelidir.
Yukarıdaki bilgiler yönlendirme amaçlı hazırlanmıştır. Gerektiğinde sigorta kapsamlarını ilgilendiren ek
bilgiler talep edilebilmektedir. Bilgi notunun içeriği, oluşturulduğu tarihte güncel olan koşulları
yansıtmaktadır.

Konsolosluk bilgi notu 20'den alıntı.

Bazı durumlarda ulusal vize verilebilmesi için başvuru ile birlikte bir de seyahat sağlık
sigortası ibraz edilmelidir. Konuyla ilgili bilgi notlarımızdan ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.
Schengen ülkelerinde kalınacak toplam süre için geçerli olması gereken sigorta, olası bir
hastalık veya ölüm durumunda kişinin memleketine naklini ve tıbbi müdahale veya hastane
acil servis masraflarını kapsamalıdır. En az 30.000,- Euro teminatlı olması gerekmekte.
Sigorta poliçesinde yürürlüğe girmesi ve sona ermesi ile ilgili özellikle bir saat
belirtilmediyse, genellikle öğlen saat 12 kabul edilir. Dolayısıyla sadece günün yarısı
sigortalı olan bu günler için sigorta şartı yerine getirilmiş sayılmaz. Bir başka ifadeyle
örneğin 8 ila 13 Mart tarihlerinde seyahat etmek istiyorsanız, en az 7 Mart´tan 14 Mart´a
kadar geçerli bir seyahat sağlık sigortası ibraz etmeniz gerekmekte. Dönüş tarihlerinizle ilgili
bir esneklik öngörüyorsanız, sigortanızın geçerlilik süresini de bir kaç gün uzun tutmanızda
fayda var. Sigorta poliçesinin aslı ile birlikte fotokopisi de ibraz edilmeli. Poliçe aslı tekrar
geri verilecektir. Masrafları sonradan (sigortalının ülkesine geri döndükten sonra) karşılayan
seyahat sağlık sigortaları yeterli değildir. Belli bir yaştan sonra (ki bu yaş sınırı genellikle
65`tir) sigorta teminatlarında sınırlamaya giden sigortalar da kabul edilmemektedir. Vize
talebinin reddi halinde seyahat sağlık sigortası masrafının karşılanması mümkün değildir.
Yukarıda belirtili şartları yerine getiren tüm sigorta poliçeleri kabul edilmektedir.

Yukarıdaki hersey sizin policenizle birse onlara kibarca bu belgelerden alıntılar göstererek ibraz edin büyük ihtimalle yine is bilmeyen memur durumu.