Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

sömestiri kaçırmak, almanya'da başvurmak, reddedilmek

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
yevsey

sömestiri kaçırmak, almanya'da başvurmak, reddedilmek

Mesaj gönderen yevsey » Pzr Şub 03, 2019 11:04 am

merhaba. yaz sömestiri için udk'ya (üniversität der künste) başvurdum, başvurunun sonuçları şubat sonunda gelecek, ancak ikinci başvurumla birlikte kabul edileceğime inancım tam bu sebeple vize için neler yapabileceğime baktım ve öğrenci adayı vizesi başvurusunu gördüm. ancak elimde herhangi bir dil sertifikası olmadığı için başvuramıyorum. aslında yaklaşık 1,5 senedir kendi başıma almanca öğreniyordum ve bu süre içinde iki kez olmak üzere goethe'nin b2 sınavlarına girdim. çok yakın olmakla birlikte maalesef sertifikayı alamadım. şimdi b1 için sınava gireceğim, en yakın sınava girebileceğim zaman izmir'de ve sonuçlar 15 mart'ta açıklanıyor, ben de bu sebeple en erken 17 mart randevusunu alabileceğim konsolosluktan. bu başvurumun böyle gecikmesinin sebebi, benim onset üzerinden aldığım b2'yle okula başvurmamdı. okul bunu kabul ediyor ama haliyle konsolosluk etmiyor. konsolosluğa asgari bir sertifika gösterme zorunluluğu olabileceğini maalesef ki gözardı etmişim.

sorularım şunlardır:

1. 91 doğumluyum, yaşım 27, türlü sebeplerden bitmemiş ve uzamış bir üniversite hayatı var arkamda. udk'da başvurduğum bölümle yakından alakalı
bir bölümde okudum ve bitiremedim. ancak udk'nın ön şartlarından biri de böyle bir bölümden iki senelik transkript. aslında bu bölüme giren ve bu vizeye
başvuran çoğu yabancı öğrencinin böyle bir geçmişinin olması lazım. burada benim bu durumu bu haliyle komple okuyacaklar mıdır yoksa uzaktan bir işe yaramaz
30'larına yaklaşmış ve almanya'da da aynı şeyi yapacak bir imajım mı var? otorite karşısında vermiş olduğum imajın farkındayım da bu imajın dinamiklerini
insan haliyle kurduğumuz insan-olmayan birleşik ortaklıklara nasıl anlatacağız? (bu son kısma cevap opsiyonel)

2 ve aslında önemli olan sorum: benim hazirana kadar turistik vizem var, udk'dan kabul aldığım takdirde hiç sömestiri kaçırmadan almanya'ya gitsem, nisan'da
derslere başlasam ve sonra orada nihai öğrenci vizesi başvurumu yapsam olmuyor değil mi? illa buradan yapmam lazım?

3. bu forumda vize anıları kısmında geçen seneden bir arkadaşımızın reddedilme sebeplerini okurken kendisinin kış sömestiri için kayıtlandığını ama kış sömestirine
yetişmesinin imkanı olmadığı için vizesinin reddedildiğini gördüm. benim duruma benziyor (sömestirin açılmasına 13 gün varken vizeye başvuracağım). bu durum
bir istisna mıdır yoksa genel görülen bir şey midir? böyle bir hususta benim önceden okulun kendisinden alabileceğim bir yardım var mıdır?

okuduğunuz için çok teşekkür ediyorum. herkese iyi pazarlar ve tüm bu almanya'ya kadar olan ateşten tez kurtulmalar diliyorum. almanya'daki ateşte buluşmak üzere.

spawnnn13

Re: sömestiri kaçırmak, almanya'da başvurmak, reddedilmek

Mesaj gönderen spawnnn13 » Pzr Tem 07, 2019 5:54 pm

sonuçta ne yaptınız?merak ediyorum.Son durum nedir?

gokturktunahan

Re: sömestiri kaçırmak, almanya'da başvurmak, reddedilmek

Mesaj gönderen gokturktunahan » Sal Eki 08, 2019 11:11 pm

yevsey yazdı: Pzr Şub 03, 2019 11:04 am merhaba. yaz sömestiri için udk'ya (üniversität der künste) başvurdum, başvurunun sonuçları şubat sonunda gelecek, ancak ikinci başvurumla birlikte kabul edileceğime inancım tam bu sebeple vize için neler yapabileceğime baktım ve öğrenci adayı vizesi başvurusunu gördüm. ancak elimde herhangi bir dil sertifikası olmadığı için başvuramıyorum. aslında yaklaşık 1,5 senedir kendi başıma almanca öğreniyordum ve bu süre içinde iki kez olmak üzere goethe'nin b2 sınavlarına girdim. çok yakın olmakla birlikte maalesef sertifikayı alamadım. şimdi b1 için sınava gireceğim, en yakın sınava girebileceğim zaman izmir'de ve sonuçlar 15 mart'ta açıklanıyor, ben de bu sebeple en erken 17 mart randevusunu alabileceğim konsolosluktan. bu başvurumun böyle gecikmesinin sebebi, benim onset üzerinden aldığım b2'yle okula başvurmamdı. okul bunu kabul ediyor ama haliyle konsolosluk etmiyor. konsolosluğa asgari bir sertifika gösterme zorunluluğu olabileceğini maalesef ki gözardı etmişim.

sorularım şunlardır:

1. 91 doğumluyum, yaşım 27, türlü sebeplerden bitmemiş ve uzamış bir üniversite hayatı var arkamda. udk'da başvurduğum bölümle yakından alakalı
bir bölümde okudum ve bitiremedim. ancak udk'nın ön şartlarından biri de böyle bir bölümden iki senelik transkript. aslında bu bölüme giren ve bu vizeye
başvuran çoğu yabancı öğrencinin böyle bir geçmişinin olması lazım. burada benim bu durumu bu haliyle komple okuyacaklar mıdır yoksa uzaktan bir işe yaramaz
30'larına yaklaşmış ve almanya'da da aynı şeyi yapacak bir imajım mı var? otorite karşısında vermiş olduğum imajın farkındayım da bu imajın dinamiklerini
insan haliyle kurduğumuz insan-olmayan birleşik ortaklıklara nasıl anlatacağız? (bu son kısma cevap opsiyonel)

2 ve aslında önemli olan sorum: benim hazirana kadar turistik vizem var, udk'dan kabul aldığım takdirde hiç sömestiri kaçırmadan almanya'ya gitsem, nisan'da
derslere başlasam ve sonra orada nihai öğrenci vizesi başvurumu yapsam olmuyor değil mi? illa buradan yapmam lazım?

3. bu forumda vize anıları kısmında geçen seneden bir arkadaşımızın reddedilme sebeplerini okurken kendisinin kış sömestiri için kayıtlandığını ama kış sömestirine
yetişmesinin imkanı olmadığı için vizesinin reddedildiğini gördüm. benim duruma benziyor (sömestirin açılmasına 13 gün varken vizeye başvuracağım). bu durum
bir istisna mıdır yoksa genel görülen bir şey midir? böyle bir hususta benim önceden okulun kendisinden alabileceğim bir yardım var mıdır?

okuduğunuz için çok teşekkür ediyorum. herkese iyi pazarlar ve tüm bu almanya'ya kadar olan ateşten tez kurtulmalar diliyorum. almanya'daki ateşte buluşmak üzere.
Kardeşim b1 eksik modülle vize başvurun ne oldu ?