Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2019

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
yusufjosef

Re: Vize Ani Defteri - 2019

Mesaj gönderen yusufjosef » Prş Ağu 22, 2019 4:32 pm

Merhabalar arkadaslar. Durum güncellemesi yapiyorum. Konsolosluga atmis oldugum maile bir geri dönüs saglanmadi,bugün telefonla aradigimda hep mesgul caldi ve bu saatten sonra da konsolosluktan mail gelmez zaten. Anlayacaginiz bugün 42. günümdü ve bugün de bitmis oldu. Yarin tekrardan konsoloslugu aramaya calisacagim.

HopeComesFirst

Mesaj gönderen HopeComesFirst » Prş Ağu 22, 2019 5:06 pm

yusufjosef yazdı: Prş Ağu 22, 2019 4:32 pm Merhabalar arkadaslar. Durum güncellemesi yapiyorum. Konsolosluga atmis oldugum maile bir geri dönüs saglanmadi,bugün telefonla aradigimda hep mesgul caldi ve bu saatten sonra da konsolosluktan mail gelmez zaten. Anlayacaginiz bugün 42. günümdü ve bugün de bitmis oldu. Yarin tekrardan konsoloslugu aramaya calisacagim.
Bence haftaya elinize ulaşır çünkü orada en geç Eylül'ün ortasındaki sınav gününe kadar olmanız gerektiğini belirtmişsiniz, vize formuna da 1 Eylül yazdınız fakat genelde ne zaman orada olacaksanız o zamana veriyorlar. Misal 2. defa 75 euro ödeyen arkadaşa okul kayıt tarihinden 2 gün öncesinde başlayacak şekilde vize vermişlerdi, kendisi gidip erkene çektirtmiş. Sizin de durum böyle olabilir. Açıkcası en geç Çarşamba - Perşembe'ye kadar gelir. O tarihte gelmez ise asıl o zaman Eylül'ün ortasında sınav olduğunu belirtip ulaşmaya çalışın.

+ Konsolosluğa eğer Almanca mail atarsanız gün içinde bile dönüyorlar.
+ Mailinizi dilekçe formatında yazmanız lazım. Düzgün usulüne göre yazılmış Almanca dilekçe yazıp maile de sizin erken o tarihte olmanız gerektiğini gösteren dökümanlar ekleyip yollamanız gerek.

yaris

Mesaj gönderen yaris » Prş Ağu 22, 2019 6:10 pm

Arkadaşlar Vize için Antragsnummer yani Başvuru no nerede yazıyor?

4prometheus

Mesaj gönderen 4prometheus » Prş Ağu 22, 2019 7:19 pm

Arkadaşlar dün postaya verilen vizemi bugün 6 aylık olarak aldım. Herkese başarılar diliyorum, bekleyenler umarım bir an önce vizelerine kavuşur.
yusufjosef ilk alan sen olursun umarım, senin haberini bekliyorum.

yusufjosef

Mesaj gönderen yusufjosef » Prş Ağu 22, 2019 7:27 pm

4prometheus yazdı: Prş Ağu 22, 2019 7:19 pm Arkadaşlar dün postaya verilen vizemi bugün 6 aylık olarak aldım. Herkese başarılar diliyorum, bekleyenler umarım bir an önce vizelerine kavuşur.
yusufjosef ilk alan sen olursun umarım, senin haberini bekliyorum.
Hayirli ve ugurlu olsun,egitim hayatinizda basarilar diliyorum. Iyi dilekleriniz icin cok tesekkürler.

Kullanıcı avatarı
rodosto

Mesaj gönderen rodosto » Prş Ağu 22, 2019 8:30 pm

Canım acayip sıkılıyor şu vizenin hala gönderilmemiş olmasına ya. Hiçbir işimi yapamıyorum kafamda sadece bu mesele var. Bu forumu kontrol edip duruyorum birilerine çıkmış mı diye, UPS'e bakıp aynı "bulunamadı" mesajını almaktan içim çürüdü.

Siyah bayrakları çekmiş durumdayım bir cevap alana kadar.

Brkclkglu

Mesaj gönderen Brkclkglu » Prş Ağu 22, 2019 8:36 pm

rodosto yazdı: Prş Ağu 22, 2019 8:30 pm Canım acayip sıkılıyor şu vizenin hala gönderilmemiş olmasına ya. Hiçbir işimi yapamıyorum kafamda sadece bu mesele var. Bu forumu kontrol edip duruyorum birilerine çıkmış mı diye, UPS'e bakıp aynı "bulunamadı" mesajını almaktan içim çürüdü.

Benim de öyle. 45 gün oldu. Hayattan keyif alamıyorum resmen

Brkclkglu

Mesaj gönderen Brkclkglu » Prş Ağu 22, 2019 8:36 pm

rodosto yazdı: Prş Ağu 22, 2019 8:30 pm Canım acayip sıkılıyor şu vizenin hala gönderilmemiş olmasına ya. Hiçbir işimi yapamıyorum kafamda sadece bu mesele var. Bu forumu kontrol edip duruyorum birilerine çıkmış mı diye, UPS'e bakıp aynı "bulunamadı" mesajını almaktan içim çürüdü.

Benim de öyle. 45 gün oldu. Hayattan keyif alamıyorum resmen

suat1503

Mesaj gönderen suat1503 » Prş Ağu 22, 2019 8:53 pm

Arkadaşlar haftaya salı vize görüşmem var, okulun dil kursu kabul belgesi dışında tüm evraklarım hazır sayılır. Haftaya pazartesi ödeme makbuzunu göndereceklerini söylediler. Aklıma takılan soru makbuzla vize görüşmesine gidip daha sonra kabul belgesini getiririm dersem acaba vize konusunda sıkıntı olur mu ?

yusufjosef

Mesaj gönderen yusufjosef » Prş Ağu 22, 2019 9:12 pm

Sizin basvuru tarihiniz neydi acaba?

Kullanıcı avatarı
rodosto

Mesaj gönderen rodosto » Prş Ağu 22, 2019 9:31 pm

yusufjosef yazdı: Prş Ağu 22, 2019 9:12 pm Sizin basvuru tarihiniz neydi acaba?
Benim başvurum 29 Temmuz'daydı sizin kadar acı değil durumum sizi ve @Brkclkglu 'nu düşünemiyorum bile ne yaşıyorsunuz. Ama benim de uçağım bir hafta sonra çok tedirginleşiyorum.

Normalde her şeyi önceden hazırlayan bir insanım, her şeyi planlı yaparım. Bu vizenin son saniyeye kalması anksiyete krizine sokuyor beni adeta.

yusufjosef

Mesaj gönderen yusufjosef » Prş Ağu 22, 2019 10:03 pm

rodosto yazdı: Prş Ağu 22, 2019 9:31 pm Benim başvurum 29 Temmuz'daydı sizin kadar acı değil durumum sizi ve @Brkclkglu 'nu düşünemiyorum bile ne yaşıyorsunuz. Ama benim de uçağım bir hafta sonra çok tedirginleşiyorum.

Normalde her şeyi önceden hazırlayan bir insanım, her şeyi planlı yaparım. Bu vizenin son saniyeye kalması anksiyete krizine sokuyor beni adeta.
Konsolosluga mail atip söyleyin bu durumu. Ucak biletinizin oldugunu ve pasaportunuzun elinize ne zaman gececegini sorun,belki yanitlarlar.

Rigwald

Mesaj gönderen Rigwald » Prş Ağu 22, 2019 11:18 pm

HopeComesFirst yazdı: Prş Ağu 22, 2019 5:06 pm Bence haftaya elinize ulaşır çünkü orada en geç Eylül'ün ortasındaki sınav gününe kadar olmanız gerektiğini belirtmişsiniz, vize formuna da 1 Eylül yazdınız fakat genelde ne zaman orada olacaksanız o zamana veriyorlar. Misal 2. defa 75 euro ödeyen arkadaşa okul kayıt tarihinden 2 gün öncesinde başlayacak şekilde vize vermişlerdi, kendisi gidip erkene çektirtmiş. Sizin de durum böyle olabilir. Açıkcası en geç Çarşamba - Perşembe'ye kadar gelir. O tarihte gelmez ise asıl o zaman Eylül'ün ortasında sınav olduğunu belirtip ulaşmaya çalışın.

+ Konsolosluğa eğer Almanca mail atarsanız gün içinde bile dönüyorlar.
+ Mailinizi dilekçe formatında yazmanız lazım. Düzgün usulüne göre yazılmış Almanca dilekçe yazıp maile de sizin erken o tarihte olmanız gerektiğini gösteren dökümanlar ekleyip yollamanız gerek.
Hocam bu yanlış bir bilgilendirme. Çünkü benim 5 Temmuz'da başvurup 6 Agustos'da aldığım vizemin başlangıç tarihi 27 Eylül. Yusuf dostumun durumunda ufak bir gecikme var sanırım sadece o kadar. İnşallah gelecektir haftaya. Tamamen tesadüfi, geçen sene de bu tarihlerde bir arkadaş 20 günde aldı, biri 30 günde, birisi de 51 gün mü ne bekledi öyle aldı. Sebebini tahmin etmek mümkün değil...

yusufjosef

Mesaj gönderen yusufjosef » Prş Ağu 22, 2019 11:33 pm

Rigwald yazdı: Prş Ağu 22, 2019 11:18 pm Hocam bu yanlış bir bilgilendirme. Çünkü benim 5 Temmuz'da başvurup 6 Agustos'da aldığım vizemin başlangıç tarihi 27 Eylül. Yusuf dostumun durumunda ufak bir gecikme var sanırım sadece o kadar. İnşallah gelecektir haftaya. Tamamen tesadüfi, geçen sene de bu tarihlerde bir arkadaş 20 günde aldı, biri 30 günde, birisi de 51 gün mü ne bekledi öyle aldı. Sebebini tahmin etmek mümkün değil...
Umarim,degerli yorumun icin cok sagol. Gercekten gelmedikce stres yaptim ama kendimden de eminim eksik bir belge teslim etmedim ve eksik belge icin aranmadim. Umarim dediginiz gibi olur,degerli yorumun icin tekrardan tesekkürler.

Rigwald

Mesaj gönderen Rigwald » Prş Ağu 22, 2019 11:37 pm

yusufjosef yazdı: Prş Ağu 22, 2019 11:33 pm Umarim,degerli yorumun icin cok sagol. Gercekten gelmedikce stres yaptim ama kendimden de eminim eksik bir belge teslim etmedim ve eksik belge icin aranmadim. Umarim dediginiz gibi olur,degerli yorumun icin tekrardan tesekkürler.
Normal hocam çok zor beklemek. Ben de kafayı sıyırmak üzereydim, hiçbir şey yapamıyordum gün içinde. Allah yardımcınız olsun güzel haberler gelsin İnşallah...

Brkclkglu

Mesaj gönderen Brkclkglu » Prş Ağu 22, 2019 11:42 pm

Rigwald yazdı: Prş Ağu 22, 2019 11:37 pm Normal hocam çok zor beklemek. Ben de kafayı sıyırmak üzereydim, hiçbir şey yapamıyordum gün içinde. Allah yardımcınız olsun güzel haberler gelsin İnşallah...
Gerçekten çok sıkıntı. Ben dün sabah konsolosluğa telefonla ulaşıp durumu anlattım ama hala işlemde demişti. Eksik evrak vs sordum ama şu an öyle bir şey gözükmüyor dedi kadın, ne zaman çıkacağı hakkında da bilgi veremem dedi. Bana daha önce eksik evrak için mail atan kişiye durumu maille açıklarsan güzel olur dedi. Ben de öyle yaptım ama maile dönüş alamadım. Yarın sabah erkenden tekrar telefon edip durumu tekrar anlatacağım, 2 Eylülde okulumun başladığını, 31 inde biletimin olduğunu vs. Süreci hızlandırır mı bilmiyorum ama en azından boş oturmaktan iyidir. Günlerimiz heba oluyor sinir stresten 45 gün oldu insaf yani.

yusufjosef

Mesaj gönderen yusufjosef » Cum Ağu 23, 2019 12:08 am

Rigwald yazdı: Prş Ağu 22, 2019 11:37 pm Normal hocam çok zor beklemek. Ben de kafayı sıyırmak üzereydim, hiçbir şey yapamıyordum gün içinde. Allah yardımcınız olsun güzel haberler gelsin İnşallah...
Insallah. Tekrardan tesekkür ederim.

yusufjosef

Mesaj gönderen yusufjosef » Cum Ağu 23, 2019 12:10 am

Brkclkglu yazdı: Prş Ağu 22, 2019 11:42 pm Gerçekten çok sıkıntı. Ben dün sabah konsolosluğa telefonla ulaşıp durumu anlattım ama hala işlemde demişti. Eksik evrak vs sordum ama şu an öyle bir şey gözükmüyor dedi kadın, ne zaman çıkacağı hakkında da bilgi veremem dedi. Bana daha önce eksik evrak için mail atan kişiye durumu maille açıklarsan güzel olur dedi. Ben de öyle yaptım ama maile dönüş alamadım. Yarın sabah erkenden tekrar telefon edip durumu tekrar anlatacağım, 2 Eylülde okulumun başladığını, 31 inde biletimin olduğunu vs. Süreci hızlandırır mı bilmiyorum ama en azından boş oturmaktan iyidir. Günlerimiz heba oluyor sinir stresten 45 gün oldu insaf yani.
Kendiminkinden emin degilim cünkü benim eylül ortasinda sinavim ama sizin okul baslangicina az kalmis. Bence önümüzdeki hafta sali günü alacaksiniz.

Kullanıcı avatarı
fingerspitzengefuehl

Mesaj gönderen fingerspitzengefuehl » Cum Ağu 23, 2019 12:39 am

Merhaba,

ben çağrımı yenileyeyim. 26 Temmuz 9 Ağustos tarihleri arasında başvurusu sorunsuz bir şekilde kabul edilen ve de evrak teslimi tamamlanan arkadaşlar.
D Tipi Vize, Eğitim amaçlı gidecek olanlar Ağustos'un 29'una kadar güncel durumları ile ilgili bilgi verebilirler mi? Durumlarını bu başlıkta altında anlatabilirler mi?
Kölle Alaaf!
Kimim ben? : viewtopic.php?f=2&t=13686

idilge

Mesaj gönderen idilge » Cum Ağu 23, 2019 1:09 am

Arkadaşlar benim yine bir sorum olacak. at/11 belgem var 1 ekimde başlayacak. Garanti olması açısından bu tarihten önce başlayan bir seyahat sigortası da yaptırmayı düşünüyorum (1 ya da 3 aylık), vize geç çıkarsa vs. diye. Başlıkta yazılanları okudum, fakat iki türlü de yapan olmuş. Bu durumda yurtdışı seyahat sigortası mı, yurtdışı eğitim seyahat sağlık sigortası mı yaptırmak gerekli? at/11'i işletmeden önceki süreyi kapsayan bir sigorta için. Axa'dan yaptırmayı düşünüyorum. Tekrar sorulan bir soruysa kusura bakmayın şimdiden, iyi geceler.

Kilitli