Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2019

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Wolf123

Re: Vize Ani Defteri - 2019

Mesaj gönderen Wolf123 » Cum Şub 22, 2019 5:22 pm

Hypsia yazdı: Cum Şub 22, 2019 5:16 pm Bize belge gonderdiler iste onu verdim ama konsolosluk kalacaginiz sure boyunca sigorta yaptirmamiz gerektigini soyledi, ki o ozel sigortalar kabul edilmiyormus sanirim Almanya'da onceki sayfalarda yazmislardi. Gittigimde Krankenkasse'da kontrol ettirecegim gecerli mi diye. Hayir odemiyoruz, sadece donem harcini yatiriyoruz daha sonra okul kartimizi aliyoruz. Bu somestr'da gelen bir uygulama.
Geçerli olup olmadığı hakkında bir bilgim yok zaten ilk defa senden duydum ama varsa ve gecerliyse bile bu sömestr gelmiş diyorsun çok yeni bir uygulama ve sanirım sadece sizin üniversite özelinde. O yüzden konsolosluğa daha böyle bir bilgi gelmemiş olabilir.

Hypsia

Mesaj gönderen Hypsia » Cum Şub 22, 2019 5:46 pm

rwthsheb yazdı: Cum Şub 22, 2019 5:20 pm Hmm anladım, çok teşekkür ediyorum. Şimdi idata takip sitesine girdim pasaport no ve barkod no ile giriş yaptım ama sistemde böyle bir pasaport yoktur diyor. Neyse illa gelecek sonuçlar. Umarım herkesin vizesi çıkar ve bir oh çekeriz artık :D Bu stresle yaşamak cidden zor. Çıkarsa hemen burada sizinle paylaşacağım :)
Umarim hemen cikar *-*

ferda

Mesaj gönderen ferda » Cum Şub 22, 2019 10:10 pm

Bi e mail aldım berlin abh ye yazmak için otomatık cvap veren bir email cevapta göçmenlik basvurunuz elimize geçmedi sınavınızla değerlendirilcektir ve 12 haftayı bulabilir diyo ama yalnıs giden sehirle iletişim kurdugumda berline yolladıklarını 3 hafta önce söylemişlerdir ve bu dedigi sınav ne ben bunla ilgili bişey yapmadım cidden cok stresli ya

FREYA

Mesaj gönderen FREYA » Cmt Şub 23, 2019 3:04 pm

Merhaba arkadaşlar, buraya bu postu yazabilmek için üye oldum. 28 ocakta vize görüşmesine girmiştim. Yazmak istediğim şey şu, şartlı kabulüm var master için A2 seviyesinden dil sertifikam var ama Goethe institute falan değil bulunduğum şehirden yerel bir dil kursunun dil sertifikası. İşte konu tam olarak da bu, bu siteyi vize görüşmesine gitmeden önceki akşam gördüm birazcık incelemem ile defaatle belki onlarca defa sorulup hep de aynı şekilde yanıtlanmış "Goethe institut sertifikası yoksa vize alamazsın" mealinde yanıtlar hep. Bunları önceki akşam okuyunca dedim ben yüzde 90 alamam vize falan neyse vize görüşmesinde görevli memur sertifika sordu belgelerin arasında gösterdim özel dil okulunun sertifikasını gram lafı geçmedi neden Goethe değil vs. Konuştuk Almanca ve İngilizce (c1) sonrasında aldığım tepki "Almanca'nız A2 değil daha iyi burada insanlar heyecanlanır genelde" oldu. Tabi görüşme her yönüyle gayet iyi geçti. bugün itibariyle de pasaportum vizeyle birlikte ulaştı bekleyen herkese de sabır dilerim. Vize görüşmesine girecek ya da henüz başvuru yapacak kişiler illa ki görüyordur onlara; eğer kendinize, eğitim geçmişinize güveniyorsanız ve Almancanızın da gerçekten A2 olduğuna inanıyorsanız o kadar enseyi karartmayın Goethe sertifikam yok diye oldu mu oluyor.

alanwake

Mesaj gönderen alanwake » Cmt Şub 23, 2019 3:30 pm

FREYA yazdı: Cmt Şub 23, 2019 3:04 pm Merhaba arkadaşlar, buraya bu postu yazabilmek için üye oldum. 28 ocakta vize görüşmesine girmiştim. Yazmak istediğim şey şu, şartlı kabulüm var master için A2 seviyesinden dil sertifikam var ama Goethe institute falan değil bulunduğum şehirden yerel bir dil kursunun dil sertifikası. İşte konu tam olarak da bu, bu siteyi vize görüşmesine gitmeden önceki akşam gördüm birazcık incelemem ile defaatle belki onlarca defa sorulup hep de aynı şekilde yanıtlanmış "Goethe institut sertifikası yoksa vize alamazsın" mealinde yanıtlar hep. Bunları önceki akşam okuyunca dedim ben yüzde 90 alamam vize falan neyse vize görüşmesinde görevli memur sertifika sordu belgelerin arasında gösterdim özel dil okulunun sertifikasını gram lafı geçmedi neden Goethe değil vs. Konuştuk Almanca ve İngilizce (c1) sonrasında aldığım tepki "Almanca'nız A2 değil daha iyi burada insanlar heyecanlanır genelde" oldu. Tabi görüşme her yönüyle gayet iyi geçti. bugün itibariyle de pasaportum vizeyle birlikte ulaştı bekleyen herkese de sabır dilerim. Vize görüşmesine girecek ya da henüz başvuru yapacak kişiler illa ki görüyordur onlara; eğer kendinize, eğitim geçmişinize güveniyorsanız ve Almancanızın da gerçekten A2 olduğuna inanıyorsanız o kadar enseyi karartmayın Goethe sertifikam yok diye oldu mu oluyor.
Hayırlı olsun hocam vizeniz.Bende 28 ocakta başvurmuştum ve bugün kargo mesajı geldi,size cuma günü mü gelmişti mesaj? Ve son olarak istanbuldan mı başvurdunuz?

FREYA

Mesaj gönderen FREYA » Cmt Şub 23, 2019 3:36 pm

alanwake yazdı: Cmt Şub 23, 2019 3:30 pm Hayırlı olsun hocam vizeniz.Bende 28 ocakta başvurmuştum ve bugün kargo mesajı geldi,size cuma günü mü gelmişti mesaj? Ve son olarak istanbuldan mı başvurdunuz?
teşekkür ederim, umarım sizin de ulaşır olumlu. mesaj bu sabah geldi :) biraz geç kalmış ups her halde ama ben gece kontrol etmiştim pasaport yola çıkmıştı, öğleye doğru da geldi. Evet istanbuldan başvurdum.

Foreversince

Mesaj gönderen Foreversince » Cmt Şub 23, 2019 5:10 pm

Hayırlı olsun arkadaşlar. Bir sorum olacak; masraflar için bloke hesap mı yoksa garantör mü tercih ettiniz?

kayaalik

Mesaj gönderen kayaalik » Cmt Şub 23, 2019 5:30 pm

FREYA yazdı: Cmt Şub 23, 2019 3:04 pm Merhaba arkadaşlar, buraya bu postu yazabilmek için üye oldum. 28 ocakta vize görüşmesine girmiştim. Yazmak istediğim şey şu, şartlı kabulüm var master için A2 seviyesinden dil sertifikam var ama Goethe institute falan değil bulunduğum şehirden yerel bir dil kursunun dil sertifikası. İşte konu tam olarak da bu, bu siteyi vize görüşmesine gitmeden önceki akşam gördüm birazcık incelemem ile defaatle belki onlarca defa sorulup hep de aynı şekilde yanıtlanmış "Goethe institut sertifikası yoksa vize alamazsın" mealinde yanıtlar hep. Bunları önceki akşam okuyunca dedim ben yüzde 90 alamam vize falan neyse vize görüşmesinde görevli memur sertifika sordu belgelerin arasında gösterdim özel dil okulunun sertifikasını gram lafı geçmedi neden Goethe değil vs. Konuştuk Almanca ve İngilizce (c1) sonrasında aldığım tepki "Almanca'nız A2 değil daha iyi burada insanlar heyecanlanır genelde" oldu. Tabi görüşme her yönüyle gayet iyi geçti. bugün itibariyle de pasaportum vizeyle birlikte ulaştı bekleyen herkese de sabır dilerim. Vize görüşmesine girecek ya da henüz başvuru yapacak kişiler illa ki görüyordur onlara; eğer kendinize, eğitim geçmişinize güveniyorsanız ve Almancanızın da gerçekten A2 olduğuna inanıyorsanız o kadar enseyi karartmayın Goethe sertifikam yok diye oldu mu oluyor.
Çok sevindim hayırlı olsun. Şuan bende sizinle aynı durumdayım özel bir kurstan aldığım A2 ve şartlı kabul belgem var. 2 hafta sonra vize görüşmesine gideceğim. Bir kaç sorum var müsaadenizle.. Kalacağınız yer ve okul kayıdınız ile alakalı ayrıntılı bilgiler soruldu mu? Almanca ve İngilizce olan görüşme hangi konular üzerinden geçti ve eğer görevli memuru almanca olarak anlamazsak Können Sie langsamer bitte sprechen? diyebilirmiyiz :)

kardelen789

Mesaj gönderen kardelen789 » Cmt Şub 23, 2019 6:05 pm

kayaalik yazdı: Cmt Şub 23, 2019 5:30 pm Çok sevindim hayırlı olsun. Şuan bende sizinle aynı durumdayım özel bir kurstan aldığım A2 ve şartlı kabul belgem var. 2 hafta sonra vize görüşmesine gideceğim. Bir kaç sorum var müsaadenizle.. Kalacağınız yer ve okul kayıdınız ile alakalı ayrıntılı bilgiler soruldu mu? Almanca ve İngilizce olan görüşme hangi konular üzerinden geçti ve eğer görevli memuru almanca olarak anlamazsak Können Sie langsamer bitte sprechen? diyebilirmiyiz :)
+1
Vize görüşmeleriniz sırasında sizlere neler sordular ve nasıl cevaplar verdiğinizi lütfen yazabilir misiniz arkadaşlar ben de kısa zamanda vize görüşmesine gireceğim A2 Goethe sertifikam ve A2.2 ye kadar Goethe katılım belgem var, gerçekten zorluyolar mı? Almanca ne tarz sorular soruyorlar? =)

FREYA

Mesaj gönderen FREYA » Cmt Şub 23, 2019 6:28 pm

kayaalik yazdı: Cmt Şub 23, 2019 5:30 pm Çok sevindim hayırlı olsun. Şuan bende sizinle aynı durumdayım özel bir kurstan aldığım A2 ve şartlı kabul belgem var. 2 hafta sonra vize görüşmesine gideceğim. Bir kaç sorum var müsaadenizle.. Kalacağınız yer ve okul kayıdınız ile alakalı ayrıntılı bilgiler soruldu mu? Almanca ve İngilizce olan görüşme hangi konular üzerinden geçti ve eğer görevli memuru almanca olarak anlamazsak Können Sie langsamer bitte sprechen? diyebilirmiyiz :)
akrabam alman vatandaşı onun yanında kalacağım ilk sene sadece dil okulu süresince, bununla ilgili de ondan yazılı bir kağıt istedim imzalı çıktısını verdim ama gerek yok dediler. okulla ilgili olarak, neden orası? başka neresi olabilirdi? kalacağın şehir nerede, üniversitenin şehri nerede? Bölümdeki ilk sene dersleri sayar mısın? vs bunlar türkçe geçti. Almanca seviyemi sordu A2 olduğunu söyledim, İngilizce seviyemi sordu c1 olduğunu. Sonra almanca kendimi tanıtmamı istedi, burada biraz olağanın dışına çıkıp okuduğum-mezun olduğum bölümü mezuniyet tarihini ve almanyada master yapmak istediğimi söyledim almanca. sonra memur devam etti kardeşin var mı?, hobilerin neler? vs standart sorular. Almanca görüşme bitince bir de ingilizce alalım dedi, aynısını mı söyleyeyim dedim :) evet alalım aynısını dedi burada biraz daha interaktif geçti açıkçası neden Almanya vs. Bence anlamadığınız yer olunca sadece Bitte? bile deseniz olur.

Bakın her görüşme kendine münhasır olabilir, belki size neden goethe sertfikan yok diyebilirler ona bir şey demiyorum ama benim burada biraz kızdığım nokta bu konuda herkesin %100 kesin konuşması sertifikan Goethe değilse imkansız olmaz, kesinlikle olmaz, daha önce onlarca defa soruldu olmuyor vermiyorlar vize, artık a2 bile sökmüyor illa b1 lazım vs denmesi. Sonuç olarak bana denk gelmedi, sormadılar hiç sorun çıkarmadan 4 haftada yolladılar.

Whitebird

Mesaj gönderen Whitebird » Cmt Şub 23, 2019 6:41 pm

FREYA yazdı: Cmt Şub 23, 2019 6:28 pm akrabam alman vatandaşı onun yanında kalacağım ilk sene sadece dil okulu süresince, bununla ilgili de ondan yazılı bir kağıt istedim imzalı çıktısını verdim ama gerek yok dediler. okulla ilgili olarak, neden orası? başka neresi olabilirdi? kalacağın şehir nerede, üniversitenin şehri nerede? Bölümdeki ilk sene dersleri sayar mısın? vs bunlar türkçe geçti. Almanca seviyemi sordu A2 olduğunu söyledim, İngilizce seviyemi sordu c1 olduğunu. Sonra almanca kendimi tanıtmamı istedi, burada biraz olağanın dışına çıkıp okuduğum-mezun olduğum bölümü mezuniyet tarihini ve almanyada master yapmak istediğimi söyledim almanca. sonra memur devam etti kardeşin var mı?, hobilerin neler? vs standart sorular. Almanca görüşme bitince bir de ingilizce alalım dedi, aynısını mı söyleyeyim dedim :) evet alalım aynısını dedi burada biraz daha interaktif geçti açıkçası neden Almanya vs. Bence anlamadığınız yer olunca sadece Bitte? bile deseniz olur.

Bakın her görüşme kendine münhasır olabilir, belki size neden goethe sertfikan yok diyebilirler ona bir şey demiyorum ama benim burada biraz kızdığım nokta bu konuda herkesin %100 kesin konuşması sertifikan Goethe değilse imkansız olmaz, kesinlikle olmaz, daha önce onlarca defa soruldu olmuyor vermiyorlar vize, artık a2 bile sökmüyor illa b1 lazım vs denmesi. Sonuç olarak bana denk gelmedi, sormadılar hiç sorun çıkarmadan 4 haftada yolladılar.
Şimdiden başarılar vizen çok kısa sürede gelmiş
Instagram weissvogell
Mail ingiltereprensi01@gmail.com (7-8 yıl önceki ergenlik ruh hali)

ferda

Mesaj gönderen ferda » Cmt Şub 23, 2019 6:44 pm

FREYA yazdı: Cmt Şub 23, 2019 6:28 pm akrabam alman vatandaşı onun yanında kalacağım ilk sene sadece dil okulu süresince, bununla ilgili de ondan yazılı bir kağıt istedim imzalı çıktısını verdim ama gerek yok dediler. okulla ilgili olarak, neden orası? başka neresi olabilirdi? kalacağın şehir nerede, üniversitenin şehri nerede? Bölümdeki ilk sene dersleri sayar mısın? vs bunlar türkçe geçti. Almanca seviyemi sordu A2 olduğunu söyledim, İngilizce seviyemi sordu c1 olduğunu. Sonra almanca kendimi tanıtmamı istedi, burada biraz olağanın dışına çıkıp okuduğum-mezun olduğum bölümü mezuniyet tarihini ve almanyada master yapmak istediğimi söyledim almanca. sonra memur devam etti kardeşin var mı?, hobilerin neler? vs standart sorular. Almanca görüşme bitince bir de ingilizce alalım dedi, aynısını mı söyleyeyim dedim :) evet alalım aynısını dedi burada biraz daha interaktif geçti açıkçası neden Almanya vs. Bence anlamadığınız yer olunca sadece Bitte? bile deseniz olur.

Cok haklısın mesela ben b2 ile basvurdum Goethe değidli almanyadan bi okulda girdigim sınavdı

kardelen789

Mesaj gönderen kardelen789 » Cmt Şub 23, 2019 6:56 pm

Hayırlı olsun tekrardan, verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler. =) Yalnız sizin ingilizce seviyeniz C1 olduğu için ve almanca kendinizi iyi ifade edebildiğinizden ötürü vizenizi onaylamışlardır diye düşünüyorum istisnai bir durum çünkü yeni sisteme göre artık konsolosluklar site içinde de defalarca bahsedildiği üzere Goethe, ÖSD ve Telc gibi kurumlardan alınmış sertifikaları talep ediyor, bir bildikleri var ki böyle diyorlar. Elbette ki kimse kalkıp bu kurumlara para basmak istemez sonuçta almancayı kaliteli düzeyde ve daha cüzi rakamlarda verecek birçok kurum vardır Türkiye içinde. Ancak sitedeki yöneticilerin de üzerinde en çok durduğu konunun bu konu olduğunu düşünüyorum ve vizenin çıkmasını garantilemek için bu kurumlardan alınması gerektiğini söylüyolar.

Whitebird

Mesaj gönderen Whitebird » Cmt Şub 23, 2019 7:02 pm

kardelen789 yazdı: Cmt Şub 23, 2019 6:56 pm Hayırlı olsun tekrardan, verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler. =) Yalnız sizin ingilizce seviyeniz C1 olduğu için ve almanca kendinizi iyi ifade edebildiğinizden ötürü vizenizi onaylamışlardır diye düşünüyorum istisnai bir durum çünkü yeni sisteme göre artık konsolosluklar site içinde de defalarca bahsedildiği üzere Goethe, ÖSD ve Telc gibi kurumlardan alınmış sertifikaları talep ediyor, bir bildikleri var ki böyle diyorlar. Elbette ki kimse kalkıp bu kurumlara para basmak istemez sonuçta almancayı kaliteli düzeyde ve daha cüzi rakamlarda verecek birçok kurum vardır Türkiye içinde. Ancak sitedeki yöneticilerin de üzerinde en çok durduğu konunun bu konu olduğunu düşünüyorum ve vizenin çıkmasını garantilemek için bu kurumlardan alınması gerektiğini söylüyolar.
A2 dememişmi ya
Instagram weissvogell

kardelen789

Mesaj gönderen kardelen789 » Cmt Şub 23, 2019 7:04 pm

Whitebird yazdı: Cmt Şub 23, 2019 7:02 pm A2 dememişmi ya
Almanca A2, İngilizce C1 demiş.

Hypsia

Mesaj gönderen Hypsia » Pzr Şub 24, 2019 1:39 am

Sizin adiniza sevindim, hayirli olsun. Konsolosluk butun belgelerde farkililik yapabiliyor. Yani ben 1. gorevlideyim arkadasim 2 numarali gorevlideydi, ikimizin gidis donus tarihi ve hibe miktari zamani ayni olmasina ragmen bloke hesap miktari farkli istendi.
Mesajgönderen Mkyc01 » Sal Tem 25, 2017 4:01 am

Bu konu yüzünden bende red almıştım dil kursundan aldığım sertifika tanınmamıştı oysa sertifitika sınavına bosuna zaman ve para kaybı olmuycaktı bana kalırsa kesinlikle serfitika almaya çalış.Telc ve Ösd nin sınavlarınada bakabilirsin Goetheye ek olarak.

rwthsheb

Mesaj gönderen rwthsheb » Pzr Şub 24, 2019 9:45 pm

Vize çıktı çıkacak stresindeyken (Çarşamba 1 ay dolacak) şimdiden uçak bileti alalım diyor bir arkadaşım. Ben vizeyi görmeden almak istemiyorum. Sizin öneriniz nedir? Siz ne yaptınız?

Whitebird

Mesaj gönderen Whitebird » Pzr Şub 24, 2019 9:49 pm

rwthsheb yazdı: Pzr Şub 24, 2019 9:45 pm Vize çıktı çıkacak stresindeyken (Çarşamba 1 ay dolacak) şimdiden uçak bileti alalım diyor bir arkadaşım. Ben vizeyi görmeden almak istemiyorum. Sizin öneriniz nedir? Siz ne yaptınız?
Kesin çıkacağını düşünüyorsan al
Instagram weissvogell

rwthsheb

Mesaj gönderen rwthsheb » Pzr Şub 24, 2019 10:04 pm

Whitebird yazdı: Pzr Şub 24, 2019 9:49 pm Kesin çıkacağını düşünüyorsan al
Valla neye göre kesin neye göre değil bilemiyorum ben de. Teşekkür ederim😊

ferda

Mesaj gönderen ferda » Pzr Şub 24, 2019 10:17 pm

rwthsheb yazdı: Pzr Şub 24, 2019 9:45 pm Vize çıktı çıkacak stresindeyken (Çarşamba 1 ay dolacak) şimdiden uçak bileti alalım diyor bir arkadaşım. Ben vizeyi görmeden almak istemiyorum. Sizin öneriniz nedir? Siz ne yaptınız?
Zaten redleri bir hafta içinde yolluyorlar

Kilitli