Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2019

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
kgultekinn

Re: Vize Ani Defteri - 2019

Mesaj gönderen kgultekinn » Cum Mar 15, 2019 11:55 pm

heqel yazdı: Cum Mar 15, 2019 8:43 pm Yaşadığınız her şeyin aynısını yaşadım. Ankara elçiliğinde:)
Hatta sahip olduğumuz belgeler, hansa merkur tavsiyesi, sağlık sigortasının kabul edilmemesi vesaire hepsini ben de yaşadım.
peki sonuç? (:

heqel

Mesaj gönderen heqel » Cmt Mar 16, 2019 12:00 am

kgultekinn yazdı: Cum Mar 15, 2019 11:55 pm peki sonuç? (:
Sonuç, 6 hafta edecek bekleyeli. Görünürde bir şey yok maalesef. Her hafta ‘bu hafta gelir umarım’ umuduyla başlıyor. Zaten kurs tarihim geçeli 11 gün oldu. Başka dil okulu bulmam gerek. Öyle işte. Sonuç bir avuç sıkıntı 😄

kgultekinn

Mesaj gönderen kgultekinn » Cmt Mar 16, 2019 12:11 am

heqel yazdı: Cmt Mar 16, 2019 12:00 am Sonuç, 6 hafta edecek bekleyeli. Görünürde bir şey yok maalesef. Her hafta ‘bu hafta gelir umarım’ umuduyla başlıyor. Zaten kurs tarihim geçeli 11 gün oldu. Başka dil okulu bulmam gerek. Öyle işte. Sonuç bir avuç sıkıntı 😄
yani sen denilenleri düzelttiğinden beri mi altı hafta geçti?

garip ya. sıfır almanca bilgisiyle başvuran arkadaşım aynı sigorta ile başvurdu ve 6 aydır berlin'de. benim b1 belgem var; ama yokuşa sürüyorlar. her şeyi geçtim diplomamı n'apacaksın?

heqel

Mesaj gönderen heqel » Cmt Mar 16, 2019 1:29 am

kgultekinn yazdı: Cmt Mar 16, 2019 12:11 am yani sen denilenleri düzelttiğinden beri mi altı hafta geçti?

garip ya. sıfır almanca bilgisiyle başvuran arkadaşım aynı sigorta ile başvurdu ve 6 aydır berlin'de. benim b1 belgem var; ama yokuşa sürüyorlar. her şeyi geçtim diplomamı n'apacaksın?
Denilenleri düzelttiğimden bu yana 5 hafta geçti. Benim de A1,A2,B1 Goethe sertifikalarım vardı. Bloke hesap da açmıştım fintibadan. Bu hafta gelir herhalde diye umuyordum ama gelmedi. Umutlarımızı bir sonraki haftaya sakladık hadi inşallah 😄 ikimiz için de olumlu ve hayırlı cevaplar bekliyorum:))

kgultekinn

Mesaj gönderen kgultekinn » Cmt Mar 16, 2019 12:33 pm

heqel yazdı: Cmt Mar 16, 2019 1:29 am Denilenleri düzelttiğimden bu yana 5 hafta geçti. Benim de A1,A2,B1 Goethe sertifikalarım vardı. Bloke hesap da açmıştım fintibadan. Bu hafta gelir herhalde diye umuyordum ama gelmedi. Umutlarımızı bir sonraki haftaya sakladık hadi inşallah 😄 ikimiz için de olumlu ve hayırlı cevaplar bekliyorum:))
ben o zaman umudu kesip iş aramaya başlayayım:)

Mardersahi

Mesaj gönderen Mardersahi » Cmt Mar 16, 2019 1:29 pm

Merhaba.
Sonunda ben Temmuzdan beri uğraştım, nihayetinde 11.03 tarihinde İstanbulda konsolosluğa gittim.
B1 Belgem(Hören ve Lesen)
Kurs belgem
Garantör belgem ve banka dökümanım(banka dökümanıma gerek yokmuş)
Üni mimarlık kabul mektubum ile başvuruda bulundum. (TU Dortmund. Architektur)
Öğrenim geçmişim biraz sallantıdaydı, yani okul değiştirdim 2 kez. Ama Mimarlık için sertifikalarım, çalışma belgelerim, referans mektuplarım vardı. ÇOK heyecanlıydım, kadın çok kibar davrandı. İngilizce bilgimi sordu. Almanca kendimi tanıtması istedi. Heyecandan biraz konuşabildim. Almanca bilgimi sordu A2-B1 arasındayım dedim. İngilizcemi sordu B1'im dedim. Durumumu anlamak için tekrar tekrar sordu her şeyi. Almanya'da okuyacağım bölümden dört ders saymamı istedi. 3 saydım. Yeterli dedi. Diğerini boş bırakırız yaptı.
Sonrasında da 4 hafta sonunda vizeniz gelir pasaportunuzun size ulaşması 5. Haftayı bulur dedi. Biliyorum onu hesaplayarak başvurdum dedim teşekkür ettim.
Umarım hayırlısı olur.

heqel

Mesaj gönderen heqel » Cmt Mar 16, 2019 7:25 pm

Mardersahi yazdı: Cmt Mar 16, 2019 1:29 pm Merhaba.
Sonunda ben Temmuzdan beri uğraştım, nihayetinde 11.03 tarihinde İstanbulda konsolosluğa gittim.
B1 Belgem(Hören ve Lesen)
Kurs belgem
Garantör belgem ve banka dökümanım(banka dökümanıma gerek yokmuş)
Üni mimarlık kabul mektubum ile başvuruda bulundum. (TU Dortmund. Architektur)
Öğrenim geçmişim biraz sallantıdaydı, yani okul değiştirdim 2 kez. Ama Mimarlık için sertifikalarım, çalışma belgelerim, referans mektuplarım vardı. ÇOK heyecanlıydım, kadın çok kibar davrandı. İngilizce bilgimi sordu. Almanca kendimi tanıtması istedi. Heyecandan biraz konuşabildim. Almanca bilgimi sordu A2-B1 arasındayım dedim. İngilizcemi sordu B1'im dedim. Durumumu anlamak için tekrar tekrar sordu her şeyi. Almanya'da okuyacağım bölümden dört ders saymamı istedi. 3 saydım. Yeterli dedi. Diğerini boş bırakırız yaptı.
Sonrasında da 4 hafta sonunda vizeniz gelir pasaportunuzun size ulaşması 5. Haftayı bulur dedi. Biliyorum onu hesaplayarak başvurdum dedim teşekkür ettim.
Umarım hayırlısı olur.
Tebrik ederim. Ben de Temmuz’dan bu yana uğraşıyorum ve şubatın ilk haftası, B1 sertifikamı aldım ve 8 şubatta başvurdum. Büyük rahatlıktı:) Umarım hayırlısı olur sizin için.
Ancak, yanlış anlamanızı istemem ama, sanırım sertifikanız yok. B1 sonucunuz var anladığım kadarıyla. Çünkü sertifikanızın olması için tüm bölümler geçmiş olmanız lazım diye biliyorum.

lelwal

Mesaj gönderen lelwal » Pzr Mar 17, 2019 11:02 pm

Ben geçen sene iki kere öğrenci vizesi'ne başvurdum. İki sefer de bütün requirementleri yerine getirmeme rağmen red aldım. İlk red aldığımda elimde herhangi bi dil belgem bulunmuyordu. Ancak ikinci sefer başvurduğumda elimde Telc A2 dil sertifikası vardı ancak, halihazırda türkiyede lisans eğitimime devam etmemden ve dil belgemin yeterli seviyede olmamasından dolayı Almanya ya okumaya gitmem konusunda ilgili Auslanderbehörde yi inandırmamışım. Üzerine Türk olan etnik kökenimden dolayı Afgan ve Suriyeli mültecileri de okullara kabul ettiklerinden dolayı kontenjanlarının az olduğundan bahsetmişler. Ve bu muameleyi bloke hesaba 9bin € yatırmama rağmen. Yani herhangi bi' ödenekten para talep etmeyeceğimi kanıtladım. Bu arada başvurduğun okul Nordrhein- Westfalen eyaletinde. Bu seferde B2 dil sertifikası ile başvuracağım inşallah bu sefer alabilirim. Alamazsamda Almanya haricinde ielts 6.5 puan veya tekrar almanca b2 dil sertifikası ile eğitim veren başka kurumlar önerebilecek varmı? Ve her ne olursa olsun öneri de bulunabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

heqel

Mesaj gönderen heqel » Pzr Mar 17, 2019 11:06 pm

lelwal yazdı: Pzr Mar 17, 2019 11:02 pm Ben geçen sene iki kere öğrenci vizesi'ne başvurdum. İki sefer de bütün requirementleri yerine getirmeme rağmen red aldım. İlk red aldığımda elimde herhangi bi dil belgem bulunmuyordu. Ancak ikinci sefer başvurduğumda elimde Telc A2 dil sertifikası vardı ancak, halihazırda türkiyede lisans eğitimime devam etmemden ve dil belgemin yeterli seviyede olmamasından dolayı Almanya ya okumaya gitmem konusunda ilgili Auslanderbehörde yi inandırmamışım. Üzerine Türk olan etnik kökenimden dolayı Afgan ve Suriyeli mültecileri de okullara kabul ettiklerinden dolayı kontenjanlarının az olduğundan bahsetmişler. Ve bu muameleyi bloke hesaba 9bin € yatırmama rağmen. Yani herhangi bi' ödenekten para talep etmeyeceğimi kanıtladım. Bu arada başvurduğun okul Nordrhein- Westfalen eyaletinde. Bu seferde B2 dil sertifikası ile başvuracağım inşallah bu sefer alabilirim. Alamazsamda Almanya haricinde ielts 6.5 puan veya tekrar almanca b2 dil sertifikası ile eğitim veren başka kurumlar önerebilecek varmı? Ve her ne olursa olsun öneri de bulunabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
Hocam merhaba
Hangi şehrin auslaenderbehördesi bu? Büyük ayıp etmişler ya

heqel

Mesaj gönderen heqel » Pzt Mar 18, 2019 1:11 am

lelwal yazdı: Pzr Mar 17, 2019 11:02 pm Ben geçen sene iki kere öğrenci vizesi'ne başvurdum. İki sefer de bütün requirementleri yerine getirmeme rağmen red aldım. İlk red aldığımda elimde herhangi bi dil belgem bulunmuyordu. Ancak ikinci sefer başvurduğumda elimde Telc A2 dil sertifikası vardı ancak, halihazırda türkiyede lisans eğitimime devam etmemden ve dil belgemin yeterli seviyede olmamasından dolayı Almanya ya okumaya gitmem konusunda ilgili Auslanderbehörde yi inandırmamışım. Üzerine Türk olan etnik kökenimden dolayı Afgan ve Suriyeli mültecileri de okullara kabul ettiklerinden dolayı kontenjanlarının az olduğundan bahsetmişler. Ve bu muameleyi bloke hesaba 9bin € yatırmama rağmen. Yani herhangi bi' ödenekten para talep etmeyeceğimi kanıtladım. Bu arada başvurduğun okul Nordrhein- Westfalen eyaletinde. Bu seferde B2 dil sertifikası ile başvuracağım inşallah bu sefer alabilirim. Alamazsamda Almanya haricinde ielts 6.5 puan veya tekrar almanca b2 dil sertifikası ile eğitim veren başka kurumlar önerebilecek varmı? Ve her ne olursa olsun öneri de bulunabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
A2 belgesi ile tu vienna ile uni vienna'ya havada karada gidersiniz bu arada hocam. vize konusunda da Almanya'dan çok daha rahatmış, duyduğuma göre.

bariscoskun30

Mesaj gönderen bariscoskun30 » Pzt Mar 18, 2019 8:44 am

7 Şubat'ta İstanbul'dan başvurmuş olduğum vize için 39. güne girdim ve 14 Mart'taki son kayıt tarihini kaçırdım. Bu yüzden okuldan (Paderborn Üniversitesi) 10 günlük daha ek süre talep etmiştim. 25 Mart'taki dil sınavına kadar ek süre verdiler. Az önce konsolosluğu aradığımda ise "Pasaportunuz müdürlükte" bilgisini verdiler ama bunun ne anlam ifade ettiğini anlamadım. Bu konuyla ilgili tecrübesi olan ya da aydınlatabilecek olan var mıdır? Herkese teşekkür ederim.

heqel

Mesaj gönderen heqel » Pzt Mar 18, 2019 9:58 am

8 şubatta Ankara elçiliğinden başvurmuş olduğum vizenin sonucu olumlu oldu. 6 aylık multi vizemi almış bulunmaktayım. Foruma teşekkür eder, bekleyenlere sabırlı ve umutlu olmalarını dilerim :)

drcihat

Mesaj gönderen drcihat » Pzt Mar 18, 2019 10:05 am

kgultekinn yazdı: Cum Mar 15, 2019 3:17 pm 13 mart çarşamba dil kursu için vize başvurusu yaptım. belgelerimin içinde bir tek cv eksikti. onu maille yollayacağım; fakat birkaç şey daha istendi benden. mesela görüşmeyi yaptığım kişi ingilizce seviyemi ve belgemin olup olmadığını sordu. ielts belgem var dediğimde onu da maille at dedi. ayrıca üniversite diplomamı da istediler nedense.

fintiba'dan bloke hesap açmıştım. bunun dışında, yanında kalacağım kişi garantör belgesi de yolladı; fakat belgede sprachkurs ibaresi bulunmadığından kabul edilmedi. yenisini istediler. onun da çıkıp çıkmayacağı belli değil. ayrıca yaptırdığım seyahat sağlık sigortamı da kabul etmeyip "hansa merkur" adlı şirketle görüşüp onlardan online bir sağlık sigortası yaptırmam istendi.

işin garibi bundan altı ay önce bir arkadaşım tek kelime almanca bilmemesine ve benimle aynı sigortayı yaptırmasına rağmen vizeyi aldı ve şu an berlin'de dil okuluna gidiyor. benim b1 dil sertifikam var, bloke hesabım ve garantör belgem var. yine de benden fazla fazla şeyler isteniyor. benzer şeyleri yaşayan oldu mu aranızda?
Merhabalar hocam.Sağlık sigortanızı nerden yaptırmıştınız?
Bir de diploma aslını mı verdiniz yoksa türkçe fotokopisi yeterli oldu mu?

rwthsheb

Mesaj gönderen rwthsheb » Pzt Mar 18, 2019 10:48 am

Almanya disinda onerebilecegim Politecnico di Milano olabilir. ODTU egitim dilinin ingilizce olmasini kabul edip 0 dil sinaviyla kabul ettiler arkadaslarimi. Vizede bir sorun yasamadilar hatirladigim kadariyla. Orada da 6000 Euro civari bir para gostermek gerekiyor sanirim. Ama bloke gibi degil de anne babamin maasi yeterli duzeyde diye kanitlamak acisindan.

timecodem

Mesaj gönderen timecodem » Pzt Mar 18, 2019 12:20 pm

bugün konsolosluğu aradığımda dosyanız müdürde denildi.
başka birşey söylenmedi. 3-4 güne kadar belli olunur dedi.
Dosyalar müdüre gitmesi iyi birşey mi ?

Hypsia

Mesaj gönderen Hypsia » Pzt Mar 18, 2019 12:26 pm

timecodem yazdı: Pzt Mar 18, 2019 12:20 pm bugün konsolosluğu aradığımda dosyanız müdürde denildi.
başka birşey söylenmedi. 3-4 güne kadar belli olunur dedi.
Dosyalar müdüre gitmesi iyi birşey mi ?
Mudurluk inceliyor butun vizeleri. Erasmus olanlarinki direkt mudurlukten hemen onaylaniyor ama digerlerini bilmiyorum

bariscoskun30

Mesaj gönderen bariscoskun30 » Pzt Mar 18, 2019 12:49 pm

heqel yazdı: Pzt Mar 18, 2019 9:58 am 8 şubatta Ankara elçiliğinden başvurmuş olduğum vizenin sonucu olumlu oldu. 6 aylık multi vizemi almış bulunmaktayım. Foruma teşekkür eder, bekleyenlere sabırlı ve umutlu olmalarını dilerim :)
Tebrik ederim, hayırlı olsun dostum. Darısı başımıza...

heqel

Mesaj gönderen heqel » Pzt Mar 18, 2019 12:51 pm

bariscoskun30 yazdı: Pzt Mar 18, 2019 12:49 pm Tebrik ederim, hayırlı olsun dostum. Darısı başımıza...
İnşallah hepinizin vizesi olumlu sonuçlanır. Ben beklemekten kendimi yemiştim ama siz sabırlı olun :) 38 günde geldi vizem

josnin

Mesaj gönderen josnin » Pzt Mar 18, 2019 1:30 pm

heqel yazdı: Pzt Mar 18, 2019 9:58 am 8 şubatta Ankara elçiliğinden başvurmuş olduğum vizenin sonucu olumlu oldu. 6 aylık multi vizemi almış bulunmaktayım. Foruma teşekkür eder, bekleyenlere sabırlı ve umutlu olmalarını dilerim :)
Hayirli olsun. Kendim almis kadar sevindim. Umarim egitim hayatiniz ve Almanya‘da ki süreciniz basarili ve güzel gecer😄

heqel

Mesaj gönderen heqel » Pzt Mar 18, 2019 1:30 pm

josnin yazdı: Pzt Mar 18, 2019 1:30 pm Hayirli olsun. Kendim almis kadar sevindim. Umarim egitim hayatiniz ve Almanya‘da ki süreciniz basarili ve güzel gecer😄
Çok teşekkür ederim. Çok sağolun ☺️

Kilitli