Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2019

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ugur1coban

Re: Vize Ani Defteri - 2019

Mesaj gönderen ugur1coban » Sal Tem 23, 2019 4:57 pm

yusufjosef yazdı: Pzt Tem 22, 2019 9:30 am Merhaba. Bölümünüz tamamen ingilizce oldugu icin belki istenmeyebilir. Ama benim arkadasimin da egitim araligi vardi ve bir kere de vize reddi almisti. B1 sertifikasi alip tekrar basvurdu ve 28 gün kadar sonra vizesi geldi. Ama bu arkadasin bölüm almancaydi,sizin ingilizce. Ama a2 kurs katilim yerine,a2 Goethe Zertifikat‘i daha cok faydaniza olacagida bir kesin. Kusurabakmayin tam yardimci olamadim bölümünüzün %100 ingilizce olmasindan dolayi.
Düzeltiyorum. Kur belgesi demissin galiba Zertifikat yani. Bölümün de ingilizce ve 7 ielts var demissin. Yani konsolosluk senden acik acik istemeyebilir ama b1 Zertifikat‘in baya avantaj sagladigi da bir kesin. Umarim daha önce %100 ingilizce lisansa giden biri görür ve cevap verir size. Ama bana iyi gibi geldi a2 ve ielts belgeniz var sonucta.
Yani arkadaşım dil okulu için a2 ile gitti bu ayın başında ve o da resmi bir zertifikat almamıştı, sözlü olarak kontrol etmişler gerçekten a2 mi diye bu yüzden 5 dk almanca sorular sormuşlar yani zertifikat olması çok mühim değil. Okuldan kesin kabul alacağım, almancam da zaten sıfır değil ve ıelts var ne kadar oran verirsin bu duruma? Sizin arkdaşınız Almanca için gittiyse hazırlık okuyacak o kısım öyle çünkü ancak B1 ile başlarsa bir sene sonunda c1 oluyorlar ki üniversite için mecburi seviye. Benimkisi tamamen İngilizce ve ben 2018 in Ocak ayında İngiltere'den Dünya 200'üncüsü 3 üniversiteden kabul aldım. Aslında 1 sene boşluk bırakmayacaktım ama enflasyon yüzünden gidemedim. Bana yollanan kabul emaillerini, belgelerimi vizeye gönderirken neden 1 yıl boşluk bıraktığımı açıklama yazısı olarak verirsem, boşluğun sebebini gösterir ve Avrupa standartlarını karşılayabilen bir öğrenci statüsü yaratırım diye düşünüyorum. Ne dersin?

yusufjosef

Mesaj gönderen yusufjosef » Sal Tem 23, 2019 6:15 pm

ugur1coban yazdı: Sal Tem 23, 2019 4:57 pm Yani arkadaşım dil okulu için a2 ile gitti bu ayın başında ve o da resmi bir zertifikat almamıştı, sözlü olarak kontrol etmişler gerçekten a2 mi diye bu yüzden 5 dk almanca sorular sormuşlar yani zertifikat olması çok mühim değil. Okuldan kesin kabul alacağım, almancam da zaten sıfır değil ve ıelts var ne kadar oran verirsin bu duruma? Sizin arkdaşınız Almanca için gittiyse hazırlık okuyacak o kısım öyle çünkü ancak B1 ile başlarsa bir sene sonunda c1 oluyorlar ki üniversite için mecburi seviye. Benimkisi tamamen İngilizce ve ben 2018 in Ocak ayında İngiltere'den Dünya 200'üncüsü 3 üniversiteden kabul aldım. Aslında 1 sene boşluk bırakmayacaktım ama enflasyon yüzünden gidemedim. Bana yollanan kabul emaillerini, belgelerimi vizeye gönderirken neden 1 yıl boşluk bıraktığımı açıklama yazısı olarak verirsem, boşluğun sebebini gösterir ve Avrupa standartlarını karşılayabilen bir öğrenci statüsü yaratırım diye düşünüyorum. Ne dersin?
Merhaba. Ben burda sana oran vererek yanlis yönlendirmek istemem acikcasi. Sadece mantiksal bakiyorum olaya ve bence gayet ikna edici bir profilin var cünkü ielts puanin gercekten iyi ve bölümün %100 ingilizce bunun yani sira almanca sertifikan da var a2. Bana yeterli geldi. Fakat herhangi bir oran veremem bu tamamen yanlis olur. Ingiltereden aldigin kabullerin de bir fayda sagliyip saglayamayacagi konusunda bir sey söyleyemem fakat motivasyon yazinda neden bir sene aralik biraktigini güzel bir sekilde acikladigin taktirde neden olmasin :) basarilar.

ugur1coban

Mesaj gönderen ugur1coban » Sal Tem 23, 2019 6:43 pm

yusufjosef yazdı: Sal Tem 23, 2019 6:15 pm Merhaba. Ben burda sana oran vererek yanlis yönlendirmek istemem acikcasi. Sadece mantiksal bakiyorum olaya ve bence gayet ikna edici bir profilin var cünkü ielts puanin gercekten iyi ve bölümün %100 ingilizce bunun yani sira almanca sertifikan da var a2. Bana yeterli geldi. Fakat herhangi bir oran veremem bu tamamen yanlis olur. Ingiltereden aldigin kabullerin de bir fayda sagliyip saglayamayacagi konusunda bir sey söyleyemem fakat motivasyon yazinda neden bir sene aralik biraktigini güzel bir sekilde acikladigin taktirde neden olmasin :) basarilar.
Teşekkür ediyorum öyleyse 😊 tabii bölüm olarak devletleri cezbeden bir bölüm fizik, onun da etkisi olur tabii kim fizik okuyor ki adamlara bomba yapacak uzay yarışında öne çıkarak bilim adamı yetişsin 😂😂 çünkü yabancı kaynaklarda ülkenin ihtiyacı doğrultusunda da kabul alma şansın olduğu yazıyordu. Çok sorun olacağını sanmıyorum ben de tekrar teşekkür ederim sağolasın.

yusufjosef

Mesaj gönderen yusufjosef » Sal Tem 23, 2019 6:46 pm

ugur1coban yazdı: Sal Tem 23, 2019 6:43 pm Teşekkür ediyorum öyleyse 😊 tabii bölüm olarak devletleri cezbeden bir bölüm fizik, onun da etkisi olur tabii kim fizik okuyor ki adamlara bomba yapacak uzay yarışında öne çıkarak bilim adamı yetişsin 😂😂 çünkü yabancı kaynaklarda ülkenin ihtiyacı doğrultusunda da kabul alma şansın olduğu yazıyordu. Çok sorun olacağını sanmıyorum ben de tekrar teşekkür ederim sağolasın.
Tabii degisik faktörlerde rol oynuyor vize konusunda,haklisin. Rica ederim yardimci olabildiysem ne mutlu bana :D

killbill

Mesaj gönderen killbill » Cum Tem 26, 2019 12:40 pm

Merhaba 3 Temmuz da Ankara da vize randevum vardı eğitim vizesi. Bugün, 26 Temmuz da UPS mesaj attı gönderiniz konsolosluktan teslim alındı diye. Bu kadar kısa sürede vizeyi vermiş olabilirler mi acaba?? Çok heyecanlıyım açıkçası. Randevudaki memur belgeler tam demişti 🤔

amira

Mesaj gönderen amira » Cum Tem 26, 2019 1:12 pm

killbill yazdı: Cum Tem 26, 2019 12:40 pm Merhaba 3 Temmuz da Ankara da vize randevum vardı eğitim vizesi. Bugün, 26 Temmuz da UPS mesaj attı gönderiniz konsolosluktan teslim alındı diye. Bu kadar kısa sürede vizeyi vermiş olabilirler mi acaba?? Çok heyecanlıyım açıkçası. Randevudaki memur belgeler tam demişti 🤔
Eğitim vizesi 3-4 haftada sonuçlanan bir vize diyebilirim tecrübelerime/okuduklarıma dayanarak. Belgelerinizde eksik yoksa ve görüşmeniz olumlu geçtiyse vizeniz çıkmıştır muhtemelen :) Yine de pasaportun teslim anına kadar heyecan sürüyor :D

killbill

Mesaj gönderen killbill » Cum Tem 26, 2019 1:19 pm

amira yazdı: Cum Tem 26, 2019 1:12 pm Eğitim vizesi 3-4 haftada sonuçlanan bir vize diyebilirim tecrübelerime/okuduklarıma dayanarak. Belgelerinizde eksik yoksa ve görüşmeniz olumlu geçtiyse vizeniz çıkmıştır muhtemelen :) Yine de pasaportun teslim anına kadar heyecan sürüyor :D
Umarım olumludur:) bekliyorum bakalım :)

saarlad

Mesaj gönderen saarlad » Cum Tem 26, 2019 2:47 pm

Arkadaşlar benim de sorum şu şekilde, yaklaşık bir buçuk ay oldu başvuralı, yakında iki haftalığna gitmem gereken bir iş seyahati var, pasaportumu ödünç almam lazım, nasıl bir yol izlemem gerekiyor ?

ugur1coban

Mesaj gönderen ugur1coban » Cmt Tem 27, 2019 11:59 am

amira yazdı: Çrş Tem 10, 2019 11:32 am Herkese merhaba, artık eğitim vizemi almış bulunuyorum. Bu süreci yaşayan herkese kolaylık ve sabır dileyerek tecrübelerimden biraz bahsetmek istiyorum.

Almanya'ya gitme sebebim yüksek lisans eğitimi ve eğitim %100 İngilizce. Çoğunuzun da bildiği gibi Ulusal Vize randevusu sadece idata'yı aranarak alınıyor. İlk önce vize başvuru ücretini havale yaptım (telefondan kredi kartıyla da ödeyebiliyorsunuz. ) ve randevu aldım.

Vize sürecinde yaptığım ilk iş https://tuerkei.diplo.de/blob/1794498/e ... m-data.pdf dökümanını defalarca okumak oldu. Peki bu belgeleri nasıl hazırladım?
  • Almanca dilinde eksiksiz olarak doldurulmuş ve başvuru sahibi tarafından imzalanmış iki adet başvuru formu ve İkamet Yasası’nın 54. Maddesine göre gerekli ek belge ---> Bu formu dolduruyorsunuz, konsolosluk sitesinde mevcut ayriyeten idata mail de atıyor.
  • Pasaport ve vesikalıklar ---> Bunlar zaten klasik
  • Motivasyon yazısı ---> Neden Almanya'ya gitmek istiyorum ve neden yüksek lisans yapmak istiyorum temalı 1 sayfalık İngilizce bir motivasyon mektubu yazdım.
  • Eksiksiz ve ayrıntılı özgeçmiş ---> İngilizce CV'min çıktısını aldım.
  • Diploma, öğrenci belgesi vs. ---> Ben mezun olduğum için diplomamı(Aslı Gibidir onayıyla) ve transcriptimi götürdüm. Okulum bunları zaten İngilizce veriyordu dolayısıyla bunlar da İngilizce.
  • Kabul belgesi (“Zulassungsbescheid”) ---> Almanya'da kabul aldığım üniversiteden gelen kabul belgesinin Almanca ve İngilizce halini götürdüm.
  • Eğitim diline hakimiyeti gösterir belgeler ---> Eğitim dilim İngilizce olacağı için TOEFL skorumu götürmem yeterli oldu, herhangi bir Almanca dil belgesine ihtiyaç duymadım.
  • Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği. ---> E-devletten aldım. Türkçe götürdüm. Tam tekmilli vukuatlı olmasına dikkat edin!
  • 6 aylık sigorta süresini kapsayan SGK’dan yurt dışı sağlık sigortası---> Fintiba Plus yaptırdım. (Aşağıda bu konuyu daha detaylı açıklayacağım.)
  • Almanya’da öngördüğünüz öğrenim süresi boyunca öğrenim ve geçim masraflarının nasıl karşılanacağına dair belge. ---> Fintiba Plus (bloke hesap) yaptırdım.
Bu şekilde belgelerimi hazırladım. Sigorta mevzusuna gelecek olursak ilk önce Allianz seyahat sağlık sigortası yaptırdım ve Almanya'ya gidince sağlık sigortamı yaptırırım diye planladım ancak süreç öyle ilerlemedi. Almanya'dan yapılmış incoming insurance ile vizeye başvurulması gerekiyormuş ve Allianz sigortam bu şartları sağlamıyormuş. Dolayısıyla kalan belgelerimi teslim ettim ve sigorta belgem "eksik belge" olmuş oldu. Daha sonra Fintiba hesabımı Fintiba Plus'a yükselttirdim ve tekrar konsolosluğa gidip sigorta belgemi verdim. Yaklaşık 30 gün gibi bir süre içinde de vizemi almış oldum böylece.

Not: Bu süreç biraz kişisel bir süreç, benim Almanca dil belgesi götürmeme gerek yoktu başkasının İngilizce götürmesine gerek yoktur, ilerde başka belgeler gerekir gerekmez vs. Dolayısıyla burada yazdıklarımla kimseyi yanlış yönlendirmek istemem. Genel olarak hazırlıklarımı sizlerle paylaştım. Kolaylıklar dilerim.
Dostum sana da sorayım biraz tutuştum malum :D benim de başvurum var da reddedilmek gibi bir durum hangi şartlarda olur diye sorayım. ÖSYM puanım kararlarını değiştirir mi?

oguzhand

Mesaj gönderen oguzhand » Pzt Tem 29, 2019 1:25 am

Herkese merhaba,

%100 İngilizce bir yüksek lisans programı için Almanya'dan kabul aldım ve gecikmeden ulusal vize için başvuruda bulundum. IDATA'nın göndermiş olduğu 23 no.lu bilgi notunu okudum, forumda ve internette yer alan gönderileri inceledim ancak aklıma takılan bazı noktalar mevcut.

- Üniversite diplomamın İngilizce yeminli tercümesi (noter onaylı-apostili) elimde mevcut. Bu belgeyi konsolosluğa bu şekliyle verebilir miyim, yoksa Almanca tercümesini yaptırmam gerekir mi? Aynı şekilde tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneğinin de Almanca çevirisini almak gerekiyor mu, Türkçe yeterli olur mu?

- IELTS belgesinin orijinalini konsolosluk alıyor mu, yoksa yalnızca kopyaları mı alıyorlar vize görüşmesi sonrasında?

- Kabul mektubumun İngilizcesinin PDF kopyasını okul e-maille paylaştı, normal postayla da gönderdiklerini söylediler ancak orijinalinin ulaşmama ihtimaline karşı PDF kopyalar ile başvurmak mümkün müdür?

- AT11 kapsamında olmadığım için sağlık sigortası yaptırmam gerekmekte. AOK ile öğrenci sağlık sigortasını ancak Almanya'ya gidince yaptırabileceğimi öğrendim. Türkiye'den nasıl bir sağlık sigortası yaptırmam gerekiyor? En düşük maliyetli yol olarak ne önerirsiniz?

Konuyla ilgili tecrübesi olanlar deneyimlerini paylaşabilirse çok sevinirim.

yusufjosef

Mesaj gönderen yusufjosef » Pzt Tem 29, 2019 1:50 am

oguzhand yazdı: Pzt Tem 29, 2019 1:25 am Herkese merhaba,

%100 İngilizce bir yüksek lisans programı için Almanya'dan kabul aldım ve gecikmeden ulusal vize için başvuruda bulundum. IDATA'nın göndermiş olduğu 23 no.lu bilgi notunu okudum, forumda ve internette yer alan gönderileri inceledim ancak aklıma takılan bazı noktalar mevcut.

- Üniversite diplomamın İngilizce yeminli tercümesi (noter onaylı-apostili) elimde mevcut. Bu belgeyi konsolosluğa bu şekliyle verebilir miyim, yoksa Almanca tercümesini yaptırmam gerekir mi? Aynı şekilde tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneğinin de Almanca çevirisini almak gerekiyor mu, Türkçe yeterli olur mu?

- IELTS belgesinin orijinalini konsolosluk alıyor mu, yoksa yalnızca kopyaları mı alıyorlar vize görüşmesi sonrasında?

- Kabul mektubumun İngilizcesinin PDF kopyasını okul e-maille paylaştı, normal postayla da gönderdiklerini söylediler ancak orijinalinin ulaşmama ihtimaline karşı PDF kopyalar ile başvurmak mümkün müdür?

- AT11 kapsamında olmadığım için sağlık sigortası yaptırmam gerekmekte. AOK ile öğrenci sağlık sigortasını ancak Almanya'ya gidince yaptırabileceğimi öğrendim. Türkiye'den nasıl bir sağlık sigortası yaptırmam gerekiyor? En düşük maliyetli yol olarak ne önerirsiniz?

Konuyla ilgili tecrübesi olanlar deneyimlerini paylaşabilirse çok sevinirim.
Merhaba. Her konu hakkinda bilgim yok fakat elimden geldigince yardimci olmaya calisacagim. Nüfus kayit örnegini ceviri yaptirmadan götürdüm bir sorun olmadi. Konsolosluk benden hicbir orjinal belgeyi almadi. Nüfus kayit örnegim disinda. Bende PDF götürdüm belge ulasmadigi icin yine ayni sekilde sorun olmadi. Bildiklerim bu kadar umarim yardimci olabilmisimdir. Iyi günler ve basarilar dilerim.

a.ser

Mesaj gönderen a.ser » Pzt Tem 29, 2019 10:15 am

arkadaşlar merhaba bu sağlık sigortası muhabbeti aklımı çok karıştırdı. master için gidiyorum almanyaya.
at11 belgesi alamıyorum çünkü şuan çalışıyorum ve almanyaya gitmeden 100 gün öncesinde işten çıkmış olmam gerekliymiş.
şimdi bu durumda işten çıkıp almanyaya gittikten 100 gün sonra alabilirim belgeyi türkiyeden ama öncesinde sağlık sigortası yaptırmalıyım. fintiba plus hesabı açsam aylık ödemeleri iptal edebilir miyim at11 i aldıktan sonra? Daha önce benim durumumda olan var mı mu bu konuda? Nerden sigorta yaptırmalıyım? Fintiba plus'ta da 3 tane seçenek gördüm onlardan hangisini seçmem gerektiğini de bilmiyorum. Bu seçenekler hakkında bilgi verebilecek olan var mı şuan kabul edildiğim okul da benden posta yoluyla sağlık sigortamı göndermemi istiyor kayıt olabilmem için.

saarlad

Mesaj gönderen saarlad » Pzt Tem 29, 2019 11:51 am

Hocam ben Fintiba plus yaptım, 92 günlük seyahat sağlık sigortası veriyorlar orda, sağlık sigortasının yanında, yabancılar bürosu bunu reddetti! 180 günlük seyahat sağlık sigortası istedi yeniden.

Şöyle de mesaj attı:

vize işlemlerinize devam edilebilmesi için, aşağıda belirtilen evrakları tarafımıza ulaştırmanız gerekmektedir:

--Lütfen 21.09.2019 tarihinden itibaren geçerli 6 Ay süreyi kapsiyan Seyahat Saglik Sigortasi belgeleyin (92 Gün olmamasi gerekli)

a.ser

Mesaj gönderen a.ser » Pzt Tem 29, 2019 12:04 pm

devrimbcetin yazdı: Çrş Tem 17, 2019 9:33 am Merhaba arkadaşlar,

Dün vize görüşmeme girdim, FSU Jena'dan iktisat yüksek lisansı için kabul almıştım yanımda götürdüğüm belgeler;

(2 adet) Başvuru Formu
(2 adet) İkamet Yasası – Ek Belge
(Orijinal + 2 kopyası) Pasaport
(3 adet) Fotoğraf (2 fotoğraf yazıyor ama 3 istiyorlar)
(2 adet) Motivasyon Yazısı (Üniversiteye yazdığımı biraz değiştirdim)
(2 adet) Özgeçmiş
(Orijinal + 2 kopyası) Transkript
(Orijinal + 2 kopyası) Diploma
(Orijinal + 2 kopyası) Kabul Belgesi
(Orijinal + 2 kopyası) Dil Yeterliliği (Goethe A1.1 ve IELTS 7)
(2 adet) Nüfus Kayıt Örneği (İngilizce'ye çevirttirmedim)
(2 adet) Yurt Dışı Seyahat ve Sağlık Sigortası (A/T11 alamadığım ve AOK'dan da gitmeden yaptıramadığım için Bilgi Notu 20'deki gibi geçici olarak seyahat sigortası yaptırdım sadece)
(2 adet) Bloke Hesap (Fintiba)
(2 adet) Uçak Bileti
(2 adet) Diploma Supplementi (Bu çok şart değil ben belki lazım olur diye götürdüm)
Her bir fotokopiden ikişer adet ekstra fotokopi (ne olur ne olmaz)

Ankara Büyükelçiliğine gittim ama kapıda baya bir sıra vardı biraz telaş yaptım ama sonra sırayla alıyorlar bir sıkıntı olmuyor, girer girmez UPS kargodan kargo poşeti aldım, 20 lira tuttu. Kargo görevlisine mutlaka iki teslim alacak kişi ismi verin aklınızda bulunsun. Sonra evrak düzenleme için sıraya girdim orada da kargo poşetinin fotokopisini çekiyorlar 1.5 lira bozuk gerekiyor. Evraklarımı düzenlerken orjinallere kadın hiç bakmadı ilginç bir şekilde ayrıca uçak biletimi de almadı. Sıra hemen bana geldi girdiğimde parmak izi okuma cihazında ufak bir sıkıntı çıktı ama çok tatlı bir kadın vardı o yüzden beklerken benim de gerginliğim biraz hafiflemiş oldu. Bana sırasıyla "Okulu 4 yılda bitirmişsin galiba hazırlık var mıydı?" "Okul bittikten sonra şu ana kadar ne yaptın?" "Neden Almanya'da yüksek lisans yapmak istiyorsun?" "Yurtta mı kalacaksın?", "Okulun bitince ne yapmayı düşünüyorsun Almanya'da kalacak mısın?", "Almanya'da bir akraban var mı?", ve "Hiç almanca biliyor musun?" diye sordu. Benim bölümüm %100 İngilizce olsa da ben Goethe'den A1.1. belgesi almıştım okuldaki kursları A2den başladığı için. En son benim için her şey okey gözüküyor ama birkaç gün içinde olası eksik belge veya başka birkaç soru için seni arayabiliriz (bu arada numaramın güncel olup olmadığını sordu) eğer aramazsak belgelerini Almanya'ya göndermişiz demektir dedi.

16.07.2019 tarihinde görüşmeye girdim sonuçlarını sizlerle paylaşıyor olacağım. Bir sorusu olan olursa çekinmeden sorabilir. :)
(A/T11 alamadığım ve AOK'dan da gitmeden yaptıramadığım için Bilgi Notu 20'deki gibi geçici olarak seyahat sigortası yaptırdım sadece) demişsin hangi seyehat sigortasını yaptırdın ve kabul edildi mi

a.ser

Mesaj gönderen a.ser » Pzt Tem 29, 2019 12:22 pm

saarlad yazdı: Pzt Tem 29, 2019 11:51 am Hocam ben Fintiba plus yaptım, 92 günlük seyahat sağlık sigortası veriyorlar orda, sağlık sigortasının yanında, yabancılar bürosu bunu reddetti! 180 günlük seyahat sağlık sigortası istedi yeniden.

Şöyle de mesaj attı:

vize işlemlerinize devam edilebilmesi için, aşağıda belirtilen evrakları tarafımıza ulaştırmanız gerekmektedir:

--Lütfen 21.09.2019 tarihinden itibaren geçerli 6 Ay süreyi kapsiyan Seyahat Saglik Sigortasi belgeleyin (92 Gün olmamasi gerekli)
Üniversite eğitimi (öncesinde dil kursu eğitimini kapsamayan) ve çalışma amaçlı vize başvurularında (eş
ve çocuklar dahil) Almanya’ya giriş tarihi itibariyle 15 gün geçerliliği bulunan sigortalar yeterli
olmaktadır. yazıyor konsolosluğun sitesinde. siz eğitim için mi başvurmuştunuz ve kabul etmediler?

ahmetblack

Mesaj gönderen ahmetblack » Pzt Tem 29, 2019 2:30 pm

bana bir mail geldi bitte senden Sie uns an die allgemeine Mailadresse visa@ista.auswaertiges-amt.de eine aktuelle Sprachkursanmeldung. Die von Ihnen eingereichte bescheinigt einen Sprachkurs, der bereits am 1.7.2019 begonnen hätte. Mailde boyle yazıyor ne yapmam lazım

debbie

Mesaj gönderen debbie » Pzt Tem 29, 2019 2:58 pm

Arkadaşlar merhaba, ben 31 yaşındayım. Sitenin bilgi veren sayfalarında 30 yaş ve üstünün öğrenci vizelerinin %99 reddedileceği yazıyor. Bütün planımı programımı yapmıştım sürece başlayacaktım ki böyle bir yazı gördüm. Doğru mudur? Buradaki herkes 25-26 yaşında mı yani? Boğazım düğümlendi resmen, lütfen bilenler bilgi verebilir mi

Rigwald

Mesaj gönderen Rigwald » Pzt Tem 29, 2019 4:46 pm

ahmetblack yazdı: Pzt Tem 29, 2019 2:30 pm bana bir mail geldi bitte senden Sie uns an die allgemeine Mailadresse visa@ista.auswaertiges-amt.de eine aktuelle Sprachkursanmeldung. Die von Ihnen eingereichte bescheinigt einen Sprachkurs, der bereits am 1.7.2019 begonnen hätte. Mailde boyle yazıyor ne yapmam lazım
Hocam ne zaman başvurdun bilmiyorum ama hali hazırda 1 temmuzda başlayacak olan bir kurs kaydı vermişsin, ileri tarihlerde başlayabileceğini teyit eden güncel bir kurs kaydı istiyorlar.
Kurs mevzuatını iyi bilen birisi teyit ederse iyi olur...

Rigwald

Mesaj gönderen Rigwald » Pzt Tem 29, 2019 4:47 pm

debbie yazdı: Pzt Tem 29, 2019 2:58 pm Arkadaşlar merhaba, ben 31 yaşındayım. Sitenin bilgi veren sayfalarında 30 yaş ve üstünün öğrenci vizelerinin %99 reddedileceği yazıyor. Bütün planımı programımı yapmıştım sürece başlayacaktım ki böyle bir yazı gördüm. Doğru mudur? Buradaki herkes 25-26 yaşında mı yani? Boğazım düğümlendi resmen, lütfen bilenler bilgi verebilir mi
Önceki vize anı defterlerinde sizin yaşınızda çok kişi vizesini aldı gitti. Master için şansınız gayet yüksek, guzel bir cv ve niyet mektubu herşeyi kolaylaştırır. Denemekten zarar gelmez. Ikinci lisans için kesin konuşamam ama, bilmiyorum. Bir araştırın.

saarlad

Mesaj gönderen saarlad » Pzt Tem 29, 2019 4:48 pm

a.ser yazdı: Pzt Tem 29, 2019 12:22 pm Üniversite eğitimi (öncesinde dil kursu eğitimini kapsamayan) ve çalışma amaçlı vize başvurularında (eş
ve çocuklar dahil) Almanya’ya giriş tarihi itibariyle 15 gün geçerliliği bulunan sigortalar yeterli
olmaktadır. yazıyor konsolosluğun sitesinde. siz eğitim için mi başvurmuştunuz ve kabul etmediler?
Evet, yazıyor ama gel gör ki gelen istek bu şekilde oldu

Kilitli