Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2019

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
kayaalik

Re: Vize Ani Defteri - 2019

Mesaj gönderen kayaalik » Prş Şub 21, 2019 7:02 pm

herr_sieben yazdı: Prş Şub 21, 2019 6:18 pm SANIRIM MOTİVASYON MEKTUBNNUZDA GAYET İYİ ANLATMANIZ GEREKECEK KENDİNİZİ
CÜNKİ EKSİK BAZI KONULAR BENCE
Neden eksik ki :) 23 nisanda wuppertalde yerleştirme sınavı var ve geç kalmamak adına ancak bu tarihte başvurmak mecburiyetindeyim vizeye. Ayrıca da Goethe'nin sınavı girmek istiyorum ki oraya gitmeden önce eksiklerimi görüp yerleştirme sınavı öncesi kendimi test etmiş olmak maksadındayım.

okaraca

Mesaj gönderen okaraca » Prş Şub 21, 2019 8:04 pm

Hocam kusura bakmayın da çok mantıksız yani yaptığınız şey, daha sınava girmemişsiniz sonuç yok siz vize başvurusuna gidiyorsunuz. Yani şu olsa yine anlarım sınavı geçmişsiniz ama hala sertifika yok elinizde yada sınavı yüzde 90 geçtiğinize inanıyorsunuz felan. Böyle olsa görüşme esnasında 10 gün sonra getireceğim diyebilirsiniz sertifikayı. Ama şu anda hiç bir mantısı yok yani böyle vizeye gitmenizin. Yani ben ordaki görevli olsam sizi kesinlikle terslerim bu nasıl iş felan derim yani.
kayaalik yazdı: Prş Şub 21, 2019 6:11 pm Evet. Hatta sınava girmeden gireceğim büyük olasılıkla. Kocaeli'de özel bir dil okulunda almış olduğum A2 almanca belgem dışında herhangi bir dil belgem olmayacak.

ferda

Mesaj gönderen ferda » Prş Şub 21, 2019 8:05 pm

dessaulu yazdı: Prş Şub 21, 2019 1:51 am 10 ocakta başvurdum bende, hala ses seda yok. Yarın konsolosluğu arıcam artık.
Haber alabildiniz mi?

dessaulu

Mesaj gönderen dessaulu » Prş Şub 21, 2019 8:32 pm

ferda yazdı: Prş Şub 21, 2019 8:05 pm Haber alabildiniz mi?
Malesef, email attım konsolosluğa. Aradım açmadılar. Yarın Almanya da ki bi arkadaşıma üniversitemin olduğu bölgenin yabancılar şubesini aratıcam bakalım :roll:

ferda

Mesaj gönderen ferda » Prş Şub 21, 2019 8:48 pm

dessaulu yazdı: Prş Şub 21, 2019 8:32 pm Malesef, email attım konsolosluğa. Aradım açmadılar. Yarın Almanya da ki bi arkadaşıma üniversitemin olduğu bölgenin yabancılar şubesini aratıcam bakalım :roll:
Hangi sehir bu arada merak ettim

Hypsia

Mesaj gönderen Hypsia » Prş Şub 21, 2019 8:50 pm

dessaulu yazdı: Prş Şub 21, 2019 8:32 pm Malesef, email attım konsolosluğa. Aradım açmadılar. Yarın Almanya da ki bi arkadaşıma üniversitemin olduğu bölgenin yabancılar şubesini aratıcam bakalım :roll:
12'ye kadar calisiyor vize bolumu. Mail atin, bana hemen cevap vermislerdi. Ama baya uzun sure olmus

Hypsia

Mesaj gönderen Hypsia » Prş Şub 21, 2019 8:53 pm

kayaalik yazdı: Prş Şub 21, 2019 7:02 pm Neden eksik ki :) 23 nisanda wuppertalde yerleştirme sınavı var ve geç kalmamak adına ancak bu tarihte başvurmak mecburiyetindeyim vizeye. Ayrıca da Goethe'nin sınavı girmek istiyorum ki oraya gitmeden önce eksiklerimi görüp yerleştirme sınavı öncesi kendimi test etmiş olmak maksadındayım.
Sinavdan yeterli puani alamazsaniz, her sey bosa gidecek ama. Bunu da goz onune alin bence.

Whitebird

Mesaj gönderen Whitebird » Prş Şub 21, 2019 8:53 pm

İnşallah vizeniz çıkar mutlu olursunuz
Instagram weissvogell
Mail ingiltereprensi01@gmail.com (7-8 yıl önceki ergenlik ruh hali)

kayaalik

Mesaj gönderen kayaalik » Prş Şub 21, 2019 9:14 pm

okaraca yazdı: Prş Şub 21, 2019 8:04 pm Hocam kusura bakmayın da çok mantıksız yani yaptığınız şey, daha sınava girmemişsiniz sonuç yok siz vize başvurusuna gidiyorsunuz. Yani şu olsa yine anlarım sınavı geçmişsiniz ama hala sertifika yok elinizde yada sınavı yüzde 90 geçtiğinize inanıyorsunuz felan. Böyle olsa görüşme esnasında 10 gün sonra getireceğim diyebilirsiniz sertifikayı. Ama şu anda hiç bir mantısı yok yani böyle vizeye gitmenizin. Yani ben ordaki görevli olsam sizi kesinlikle terslerim bu nasıl iş felan derim yani.
şartlı kabul belgem var ve ayrıca 5 aydan beri almanca öğreniyorum. sınav tarihinin açıklanması ile benim vizeye girmem gereken tarih uyuşmuyor. okulum oraya gidince yerleştirme testi yapacak burada makul olmayan anormal olan nedir :)

Hypsia

Mesaj gönderen Hypsia » Prş Şub 21, 2019 9:44 pm

kayaalik yazdı: Prş Şub 21, 2019 9:14 pm şartlı kabul belgem var ve ayrıca 5 aydan beri almanca öğreniyorum. sınav tarihinin açıklanması ile benim vizeye girmem gereken tarih uyuşmuyor. okulum oraya gidince yerleştirme testi yapacak burada makul olmayan anormal olan nedir :)
Almanca ogreniyorsunuz ama kanitlamaniz gerek bildiginiz seviyeyi. Istenen seviye ne bilmiyorum ama A2 isteniyor diye biliyorum. Ki universiteler B1-C1 istiyor genelde. Vize basvuru tarihinizden itibaren 1 ay icinde sinav sonucunuz aciklanirsa sorun olmaz. Ama aciklanmazsa olabilir. Orada almanca sozlu sinav yapiliyor zaten, orada belki gecerseniz izin verilebilir, ama buyuk ihtimal geri gonderileceksiniz eksik belgeden. Ve tamamlamaniz istenilecek bir ay icinde. :roll:

dessaulu

Mesaj gönderen dessaulu » Prş Şub 21, 2019 10:07 pm

Whitebird yazdı: Prş Şub 21, 2019 8:53 pm İnşallah vizeniz çıkar mutlu olursunuz
Teşekkür ederim, İnşallah. Email attım bakalım, yarın cevap gelir belki. İstanbuldan başvurdum, üniversitenin olduğu şehir Anhalt, Dessau.

rwthsheb

Mesaj gönderen rwthsheb » Prş Şub 21, 2019 11:17 pm

ferda yazdı: Çrş Şub 20, 2019 10:01 pm Ocak ayında basvurup vizeyi alan var mı ?
30 Ocak tarihinde başvurdum ben de. Biraz erken gerçi gelmesini şu günlerde beklemek için. Ama endişeyle beklemeye başladım :D

okaraca

Mesaj gönderen okaraca » Cum Şub 22, 2019 12:02 am

Biz cidden ülke olarak kuralları anlamıyoruz, sürekli laf ve söz ile halledebiliriz sanıyoruz herşeyi. Hocam şu söylediğiniz bile mantıksız, elinizde ispat olmadan isterseniz 18 aydır almanca çalışıyorum diye söyleyin karşınızdaki insan belkide vize almak için yalan söyleyebileceğiniz bir durumda neden size inansın?
kayaalik yazdı: Prş Şub 21, 2019 9:14 pm şartlı kabul belgem var ve ayrıca 5 aydan beri almanca öğreniyorum. sınav tarihinin açıklanması ile benim vizeye girmem gereken tarih uyuşmuyor. okulum oraya gidince yerleştirme testi yapacak burada makul olmayan anormal olan nedir :)

ferda

Mesaj gönderen ferda » Cum Şub 22, 2019 12:07 am

rwthsheb yazdı: Prş Şub 21, 2019 11:17 pm 30 Ocak tarihinde başvurdum ben de. Biraz erken gerçi gelmesini şu günlerde beklemek için. Ama endişeyle beklemeye başladım :D
Beklemek cidden cok stresli bir şey benim 5.hafta olcak yarın hala haber alamadım 🤣

okaraca

Mesaj gönderen okaraca » Cum Şub 22, 2019 12:07 am

Ayrıca farkındamısınız bilmiyorum ama vizeye giden herkesin zaten şartlı kabulü var zaten o belge olmadan vizeye gitmenin mantığı yok yani. Artı birşey katmıyor size kabul belgenizin olması

kayaalik

Mesaj gönderen kayaalik » Cum Şub 22, 2019 12:57 am

okaraca yazdı: Cum Şub 22, 2019 12:02 am Biz cidden ülke olarak kuralları anlamıyoruz, sürekli laf ve söz ile halledebiliriz sanıyoruz herşeyi. Hocam şu söylediğiniz bile mantıksız, elinizde ispat olmadan isterseniz 18 aydır almanca çalışıyorum diye söyleyin karşınızdaki insan belkide vize almak için yalan söyleyebileceğiniz bir durumda neden size inansın?
belki almanca konuştuğumda inanabilirler he..

rwthsheb

Mesaj gönderen rwthsheb » Cum Şub 22, 2019 1:03 am

ferda yazdı: Cum Şub 22, 2019 12:07 am Beklemek cidden cok stresli bir şey benim 5.hafta olcak yarın hala haber alamadım 🤣
Arkadaşlarıma sordum dün kimisi 24 günde, kimisi 60 günde almış vizesini. Pek belli değil sanırım 😁 Her saniye merak içinde bekliyorum ben de. Tek endişem laba geç kalmamak. Make-up falan alabilir miyim emin değilim çünkü.

burakrusen

Mesaj gönderen burakrusen » Cum Şub 22, 2019 1:11 am

okaraca yazdı: Cum Şub 22, 2019 12:07 am Ayrıca farkındamısınız bilmiyorum ama vizeye giden herkesin zaten şartlı kabulü var zaten o belge olmadan vizeye gitmenin mantığı yok yani. Artı birşey katmıyor size kabul belgenizin olması
Şimdi dostlar; kayaalik konsolosluğun şart koşmadığı bir sınava girmek istiyor anladığım kadarıyla ve bu sonucu konsolosluğa beyan etmek için vize görüşmelerinden sonra eksik belge adı kapsamında sonucunu konsolosluğuna vermesinde bence herhangi bir sorun yok.Onun için artı bir puan.Sonuçta orada almancasını test etmek isteyen yetkili onun almanca konuşarak bunu test edebilir diye düşünüyorum. Ayrıca bu arkadaşın bir dil kursuna gidip oradan a2 için yeterlilik belgesi aldığını okudum.Buda vize işlemleri için goethe sonuç belgesini sonradan ibraz etmesinde sıkıntı olmayacağını düşünüyorum. Zaten motivasyon mektubu ve cv si yeterince açıklayıcı ve yeterliyse konsolosluk zaten herhangi bir dil yeterliliği şartı istemiyor diye biliyorum. Bu kabul aldığı okul zaten dil yeterliliği sınavına davet ettiğinden mütevellit en azından 6 aylık dil okulu vizesi verilmesinde şahsen bir sıkıntı veya sorun göremedim. Eksiklerim veya yanlış bildiklerim konusunda beni düzeltirseniz sevinirim. Sevgiler Saygılar..

Hypsia

Mesaj gönderen Hypsia » Cum Şub 22, 2019 1:28 am

burakrusen yazdı: Cum Şub 22, 2019 1:11 am Şimdi dostlar; kayaalik konsolosluğun şart koşmadığı bir sınava girmek istiyor anladığım kadarıyla ve bu sonucu konsolosluğa beyan etmek için vize görüşmelerinden sonra eksik belge adı kapsamında sonucunu konsolosluğuna vermesinde bence herhangi bir sorun yok.Onun için artı bir puan.Sonuçta orada almancasını test etmek isteyen yetkili onun almanca konuşarak bunu test edebilir diye düşünüyorum. Ayrıca bu arkadaşın bir dil kursuna gidip oradan a2 için yeterlilik belgesi aldığını okudum.Buda vize işlemleri için goethe sonuç belgesini sonradan ibraz etmesinde sıkıntı olmayacağını düşünüyorum. Zaten motivasyon mektubu ve cv si yeterince açıklayıcı ve yeterliyse konsolosluk zaten herhangi bir dil yeterliliği şartı istemiyor diye biliyorum. Bu kabul aldığı okul zaten dil yeterliliği sınavına davet ettiğinden mütevellit en azından 6 aylık dil okulu vizesi verilmesinde şahsen bir sıkıntı veya sorun göremedim. Eksiklerim veya yanlış bildiklerim konusunda beni düzeltirseniz sevinirim. Sevgiler Saygılar..
Dil belgesi isteniliyor. Konsoloslukta kesin olarak Almanca sinav yapilmiyor, bana yapilmadi mesela. Ve belirlenen dil kurslari var konsolosluk tarafindan bunlardan biri de Goethe. Onlar disindaki belgeler kabul edilmiyor. Eksik belge ile tamamlar bence de durumunu aciklayip, daha sonra sinav sonucunu ogrenince getirecegini soyleyebilir ama soyle bir sorun var, o 1 ayi geciyorsa o zaman riskli. Sinav sonucunun vizeye basvurduktan 1 ay sonra aciklanmasi ve belgesini vermesi gerek.

burakrusen

Mesaj gönderen burakrusen » Cum Şub 22, 2019 1:40 am

Hypsia yazdı: Cum Şub 22, 2019 1:28 am Dil belgesi isteniliyor. Konsoloslukta kesin olarak Almanca sinav yapilmiyor, bana yapilmadi mesela. Ve belirlenen dil kurslari var konsolosluk tarafindan bunlardan biri de Goethe. Onlar disindaki belgeler kabul edilmiyor. Eksik belge ile tamamlar bence de durumunu aciklayip, daha sonra sinav sonucunu ogrenince getirecegini soyleyebilir ama soyle bir sorun var, o 1 ayi geciyorsa o zaman riskli. Sinav sonucunun vizeye basvurduktan 1 ay sonra aciklanmasi ve belgesini vermesi gerek.
Bence de yani tabiki konsoloslukta herhangi bi dil sınavı yapılmaz ama en azında almancaya ilgili olduğu ve temel olarak oturttuysa şayet bunu orda beyan edebilir. Tabiki goethe sınav sonuç belgesi büyük bir artı sonuçta.

Kilitli