Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2019

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ahmetarif

Re: Vize Ani Defteri - 2019

Mesaj gönderen ahmetarif » Prş Ara 19, 2019 5:17 pm

itiraz dilekçesi yazsam bir sonuç elde edebilir miyim? Daha önce bu şekilde itiraz edenler var mı?

erenahmet95

Mesaj gönderen erenahmet95 » Prş Ara 19, 2019 5:34 pm

ahmetarif yazdı: Prş Ara 19, 2019 3:09 pm arkadaşlar merhaba ben 9 aralık 2019 da başvuruya gittim ankara ya dil okulu için. dil okulu kayıt belgem faturalar bloke hesap hepsi tamdı ama 1 hafta sonra red cevabı geldi.işte b1 alıp tekrar başvuru yapabilirsin dil seviyen yetersiz diye gerekçeler sunulmuş itiraz edebilir miyim ? dilekçe ye ne tarz şeyler yazmalıyım yardımcı olabilir misiniz?
Hocam gecmis olsun. Hangi dil belgesi ile basvurmustunuz? Agno falan etkiledi mi acaba ?

ahmetarif

Mesaj gönderen ahmetarif » Prş Ara 19, 2019 5:54 pm

a1 belgesi ile başvurdum. Ortalamalardan bahsetmemişler sadece kendi ülkende alabilirsin demişler.istersen b1 al tekrar başvur gibi şeyler yazmışlar

ahmetarif

Mesaj gönderen ahmetarif » Prş Ara 19, 2019 5:57 pm

a1 i az bulmuşlar anladığım kadarıyla bende tekrar bir itiraz dilekçesi yazmayı düşünüyorum da örnek bir dilekçe nasıl olmalalı ya da daha önce itiraz edenler nasıl yazmış ve sonucunda vize alabilmişler mi onu öğrenmek istemiştim

furkanbayrakli

Mesaj gönderen furkanbayrakli » Prş Ara 19, 2019 6:28 pm

Selamlar herkese. Yeni yasa olan 2020 işçi alımı ile ilgili bir soru soracaktım. Ben Türkiyede Radyo televizyon teknolojisi ön lisans mezunuyum. Duisburgtan yine benzer bir bölüm için Lisans okumaya şartlı kabul aldım ve dil kursu için Almanyaya geldim. Vizemi işçi vizesiyle değiştirme imkanı var mıdır? Türkiyede video içeriği üreten bir firmada çalıştım ve videographerim aslında.

enginteymur

Mesaj gönderen enginteymur » Prş Oca 02, 2020 11:24 pm

Merhaba arkadaşlar, ismim Engin. bugün (2 Ocak) yüksek lisans için vize başvurusunda bulundum. Yeditepe Görsel İletişim Tasarımı mezunuyum ve Siegen’da İngilizce İnsan Bilgisayar Etkileşimi yüksek lisansı için üniversiteden kabul aldım. Bugün vize başvurumu teslim alan hanımefendi gayet güler yüzlü idi ve bana neden bu bölümü seçtiğimi, neden Siegen Üniversitesi dedi. Çünkü kalacağım şehir Köln ve yolculuk 1,5 saat sürüyor üniversiteye. Ben de İstanbul’da bir yere 2 saatte gitmenin nimet olduğundan bahsettim ve gülerek çok haklısın dedi. Herhangi bir problem çıkmadı. Belgelerimin tam olduğunu, fakat konsolosluğun başvurandan farklı bir belge isteme yetkisine sahip olduğunu belirtti. Ayrıca başvurudan sonra yurt dışına çıktığım için pasaportum bana lazım dedim. Pasaportumu da teslim etmedim, ama başvuru işleme alınıyor pasaport olmasa bile. Konsolosluk çalışanları çok yoğundu. Arkada belge getir götür yapan çalışanlar vardı. Bir de burada her yazana canınızı sıkmayın, bu korkuyla ve gerilimle yaşanmaz gerçekten. Sevgiler ve saygılar.

erenahmet95

Mesaj gönderen erenahmet95 » Cum Oca 03, 2020 3:13 pm

Merhaba, 2 Ocak'ta Ankara'da vize görüşmesine girdim. Forum'daki evrak listesine göre belgelerimi topladım. Dil okulu daha sonra yüksek lisans için başvuruda bulundum.

TU Dortmund'dan dil okulu için davetiye almıştım. Ama dil okuluna Hannover'da kayıt oldum. TELC A2 belgem vardı. İçeriye girince ne için başvuruyorsun falan diye sordu daha sonra dil belgemi sordu kadın. TELC belgemi bulduktan sonra 7 soruluk kısa bir yazılı sınav yaptı. Sorular, Nerede Yaşıyorsun, Muzların rengi nedir ? Bir bank üzerinde oturan kişi sayısı? Anne Babanın Adı nedir ? En sevdiğiniz televizyon programının adı nedir ? Bu tarz sorulardı.

Belgelerimde eksiklik yoktu fakat, Dortmund'dan aldığım mektubun arkasında kayıt sırasında doldurulacak bir form vardı. Ben Dortmund'a kayıt olmadığım için o kısmı doldurmadım. görevli bu tarz şeylerde öğrencilerden daha çok dikkat istediklerini söyledi. Çelişkili falan dedi. Bende şuan için Dortmund üniversitesi ile bir ilişkimin olmadığı için doldurmadığımı söyledim.

Bir diğer takıldığı yer ise,

Niçin Hannover'a gitmek istediğimi sordu ? Bende Dortmund üniversitesinin bünyesinde bir yabancı dil okulu olmadığı için adaptasyon sürecini daha kolay atlatabilmek için akrabalarımın da olduğu Hannover'ı seçtim ,Dil okulundan sonra tekrar Dortmund'a gideceğimi söyledim. Kadın bu kısımıda çelişkili akrabalarının yanında nasıl dil öğreneceksin dedi :D Dİl okuluna gideceğim dedim orada kalmayacağım kiralık oda ya da WG bulacağım dedim :D . Dortmund'un bünyesinde bir dil okulunu olmadığını söyledim tamam anladım dedi. Motivasyon mektubunda'da belirtmiştim niçin dortmund olmadığını niçin Hannover'ı seçtiğimi. Anlamadım neden böyle dediğini.

Geriye yüksek lisans için hangi bölümü seçtiğimi niçin yüksek lisans yaptığımı Bu bölümü niçin seçtiğimi sordu. İleride ne yapacağımı sordu. Doktora yapabileceğimi söyledim. İlerisi için emin değilim dedim. Verdiği kağıdı imzaladım görüşme bitti 15 20 dk sürüyor.

Bloke Hesabımı Expatrio'dan yaptırdım. Sağlık sigortamı'da Alianz'dan 1 yıllık eğitim sigortası yaptırdım. Dil okulumu da A2.2,B1.1,B1.2 şeklinde aldım ilk olarak.

Hayırlısı artık. :)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Oca 07, 2020 2:09 am

Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kilitli