Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2019

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Mnrl89

Re: Vize Ani Defteri - 2019

Mesaj gönderen Mnrl89 » Sal Eki 15, 2019 7:17 pm

Vizemizin durumunu, şu anda nerede olduğunu nereden öğreniyorsunuz?

Euphrates

Mesaj gönderen Euphrates » Sal Eki 15, 2019 7:40 pm

Merhabalar,
4 Eylülde İstanbul Konsolosluğundan Öğrenci Adayı Vizesine başvurdum. Bugün 40. gün görüşmem gayet güzel geçmişti. Gişelerdeki kişiler değişiyor mu bilmem o gün 1. Gişede oturan hanımefendiyle konuşmuştum gayet güler yüzlüydü. Bana ne okumak istediğimi, neden bu şehir vb. sorular sordu. En sonunda da sen gidene kadar çıkar vizen meraklanma dedi. Ancak bugün gitmem gerekiyordu. Dil kursu da 28'inde başlayacak olan kura erteledi kursu Bir biletim yandı. Bu arada bekleme sürecinde de bir ara miktar yetersiz geldi onun yüzünden biraz gecikme yaşandığını zannediyorum. Aynı zamanda sanırım Bremen yabancılar dairesi biraz yavaş çalışıyor. Umarım herkes vizesine kavuşur en kısa zamanda. Hepinize iyi akşamlar

Peace

Mesaj gönderen Peace » Sal Eki 15, 2019 8:52 pm

Arkadaşlar selam herkese.. Daha önce doktora yapma niyeti ile (yani TR’de lisans ve yüksek lisans yapan biri olarak) öncelikle Almanca dil kursuna kaydolma amacıyla ulusal vizeye başvuran oldu mu? Eğer olduysa vize süreci nasıldı? Red veya kabul durumunuz nasıldı?
Bir de dil kursuna kaydolduğum üniversitede doktoraya devam etmeyeceğimi, Frankfurttaki bir üniversitede doktora yapmak istediğimi çünkü çalışmak istediğim hocanın Frankfurtta olduğunu belirttim. Bu farklı okulda devam etme durumuna taktıklarını söylüyorlar sizce de takılabilecek bir mesele mi?
Teşekkürler ve sevgiler

dmnn

Mesaj gönderen dmnn » Sal Eki 15, 2019 9:10 pm

Euphrates yazdı: Sal Eki 15, 2019 7:40 pm Merhabalar,
4 Eylülde İstanbul Konsolosluğundan Öğrenci Adayı Vizesine başvurdum. Bugün 40. gün görüşmem gayet güzel geçmişti. Gişelerdeki kişiler değişiyor mu bilmem o gün 1. Gişede oturan hanımefendiyle konuşmuştum gayet güler yüzlüydü. Bana ne okumak istediğimi, neden bu şehir vb. sorular sordu. En sonunda da sen gidene kadar çıkar vizen meraklanma dedi. Ancak bugün gitmem gerekiyordu. Dil kursu da 28'inde başlayacak olan kura erteledi kursu Bir biletim yandı. Bu arada bekleme sürecinde de bir ara miktar yetersiz geldi onun yüzünden biraz gecikme yaşandığını zannediyorum. Aynı zamanda sanırım Bremen yabancılar dairesi biraz yavaş çalışıyor. Umarım herkes vizesine kavuşur en kısa zamanda. Hepinize iyi akşamlar
merhaba. bende senin durumundayım malesef . bana da güler yüzlü davranıp vizemin yetişeceğini söylediler ama malesef 48. günüm hala bekliyorum ne olacağı belirsiz bir şekilde

Malong

Mesaj gönderen Malong » Çrş Eki 16, 2019 1:46 am

:evil: :evil: :o
Arkadaşlar merhaba, geçen yıl kasım ayında ilk defa ulusal vizeye (dil kursu + üniversite) ankara büyükelçiliğinden başvurdum. Üniversite kabulum ve herhangi bir dil sertifikam yoktu. Almancayı almanyada öğrenmek istediğimi belirttim. Gişedeki kadın bu şartlarda vizenin çıkma ihtimali çok düşük olduğunu, hatta senin yerinde olsam yeşil pasaportun var gider almanyada a1 alır en azından öyle başvururum gibi şeyler söyledi ama yinede şansımı denemek için başvurdum ve 3 gün gibi kısa bi sürede ret mektubum elime ulaştı. Üniversite kabulum ve dil sertifikam olmadığından bahsetmişler ve maksimum 9ay vize verebiliriz bu sürede dil eğitimini tamamlayıp üniversiteye geçeceğini mümkün görmüyoruz, ayrıca ülkenizde dil eğitimi alabilirsiniz gibi birtakım şeyler. Bu mektuptan hemen sonra 1 ay kadar kendim a1 çalışıp Goethe-Institutte sınava girip a1 sertifikası aldım. Ardından Goethe nin yoğunlaştırılmış A2 kursuna kaydolmak istedim. Sabah 9 da olan kayda 7de gitmeme rağmen önümde 50kişi kuyruk oluşmuştu. Tek 1 A2 yoğun sınıfı açmalarından ve yarısından fazlasını A1 den geçen öğrencilerin doldurmasından dolayı 3-4 kişi kaydolduktan sonra doldu. Böyle olunca ben de alternatif aramaya başladım ve ankara üniversitesinin sunduğu tömer dil kursunda a2 normal (3ay) eğitim alıp sınavı başarıyla geçtim. Ardından konsolosluktaki kadını dinleyip Mart ayında almanyaya dil kursuna gittim ancak seviye tespit sınavında a2 sertifikam olmasına rağmen b1 e yeterli olmadığını ve avrupa birliği dışında aldığım kursların 1 kur aşağıdan sayıldığını söylediler. Kursun ücretini peşin ödemiş olduğum için a2 kursunu tekrar yaptım ve sınavı başarıyla geçtim. Bu süreçte üniversitelere başvurdum ardından Haziran ayının sonlarına doğru Türkiye’ye döndüm. 5 Ağustosta Tu Dortmund’dan kabul geldi. (Zuladsungbescheid) Ardından vize için gerekli belgeleri , garantörlük vs, topladıktan sonra 4 ekim tarihinde tekrar Ankara büyükelçiliğinde ulusal vizeye başvurdum. (Dil kursu + üniversite) Gişedeki kadın bu sefer farklıydı, belgelerime baktı, neden bu bölümü seçtiğimi vs sordu. Görüşmenin sonunda “bence belegelerde bi eksik yok ama son karar tabii amirimin. Buradan belgeler Dortmunda yollanacak minimum 1 ay sürer.” dedi. 11 ekim tarihli ret mektubu, dün 15 ekim tarihinde elime ulaştı. Yani 7 gün (5iş günü) sürmüş toplam ve buradan anlıyoruz ki almanyaya gönderilmemiş bile. Ret cevabında şöyle yazıyor: Ilk yazidaki benzer seyler yazmislar. Türkiye de de gerekli dil egitimini görebilirsiniz. Ve ne kadar cok temel bilginiz varsa almanya da kursa gitmenin o kadar mantikli oldugunu söylemisler.

07.11.2018 de almancayla alakali bir belge sunmamistiniz. Simdi ise Goethe den A1 Sertifikasi sunmussunuz. Ilk basvuruyla bu zamana kadar da ne yaptiginizla alakali bir bildirim yapmadiniz. Bu yüzden A1 icin bir yila yakin bir süre harcadaginiz icin Motivasyonunuz icin ve Okuma kabiliyetiniz hakkinda süphelerimiz var diyor.

Berlinde mahkemeye verebilir veya Ankara da tekrar inceletebilirsiniz diyor.

Bos bos yatmissin diyorlar yani 1 yilda tek A1 yapmissin yaziyor yazida. A2 sertifikalarımı görmemişler ya da görmezden gelmişler.

Böyle bir durumla karşılaşan var mı, sizce nasıl bir itiraz mektubu yazmalıyım?

Peace

Mesaj gönderen Peace » Çrş Eki 16, 2019 11:59 am

Malong yazdı: Çrş Eki 16, 2019 1:46 am :evil: :evil: :o
Arkadaşlar merhaba, geçen yıl kasım ayında ilk defa ulusal vizeye (dil kursu + üniversite) ankara büyükelçiliğinden başvurdum. Üniversite kabulum ve herhangi bir dil sertifikam yoktu. Almancayı almanyada öğrenmek istediğimi belirttim. Gişedeki kadın bu şartlarda vizenin çıkma ihtimali çok düşük olduğunu, hatta senin yerinde olsam yeşil pasaportun var gider almanyada a1 alır en azından öyle başvururum gibi şeyler söyledi ama yinede şansımı denemek için başvurdum ve 3 gün gibi kısa bi sürede ret mektubum elime ulaştı. Üniversite kabulum ve dil sertifikam olmadığından bahsetmişler ve maksimum 9ay vize verebiliriz bu sürede dil eğitimini tamamlayıp üniversiteye geçeceğini mümkün görmüyoruz, ayrıca ülkenizde dil eğitimi alabilirsiniz gibi birtakım şeyler. Bu mektuptan hemen sonra 1 ay kadar kendim a1 çalışıp Goethe-Institutte sınava girip a1 sertifikası aldım. Ardından Goethe nin yoğunlaştırılmış A2 kursuna kaydolmak istedim. Sabah 9 da olan kayda 7de gitmeme rağmen önümde 50kişi kuyruk oluşmuştu. Tek 1 A2 yoğun sınıfı açmalarından ve yarısından fazlasını A1 den geçen öğrencilerin doldurmasından dolayı 3-4 kişi kaydolduktan sonra doldu. Böyle olunca ben de alternatif aramaya başladım ve ankara üniversitesinin sunduğu tömer dil kursunda a2 normal (3ay) eğitim alıp sınavı başarıyla geçtim. Ardından konsolosluktaki kadını dinleyip Mart ayında almanyaya dil kursuna gittim ancak seviye tespit sınavında a2 sertifikam olmasına rağmen b1 e yeterli olmadığını ve avrupa birliği dışında aldığım kursların 1 kur aşağıdan sayıldığını söylediler. Kursun ücretini peşin ödemiş olduğum için a2 kursunu tekrar yaptım ve sınavı başarıyla geçtim. Bu süreçte üniversitelere başvurdum ardından Haziran ayının sonlarına doğru Türkiye’ye döndüm. 5 Ağustosta Tu Dortmund’dan kabul geldi. (Zuladsungbescheid) Ardından vize için gerekli belgeleri , garantörlük vs, topladıktan sonra 4 ekim tarihinde tekrar Ankara büyükelçiliğinde ulusal vizeye başvurdum. (Dil kursu + üniversite) Gişedeki kadın bu sefer farklıydı, belgelerime baktı, neden bu bölümü seçtiğimi vs sordu. Görüşmenin sonunda “bence belegelerde bi eksik yok ama son karar tabii amirimin. Buradan belgeler Dortmunda yollanacak minimum 1 ay sürer.” dedi. 11 ekim tarihli ret mektubu, dün 15 ekim tarihinde elime ulaştı. Yani 7 gün (5iş günü) sürmüş toplam ve buradan anlıyoruz ki almanyaya gönderilmemiş bile. Ret cevabında şöyle yazıyor: Ilk yazidaki benzer seyler yazmislar. Türkiye de de gerekli dil egitimini görebilirsiniz. Ve ne kadar cok temel bilginiz varsa almanya da kursa gitmenin o kadar mantikli oldugunu söylemisler.

07.11.2018 de almancayla alakali bir belge sunmamistiniz. Simdi ise Goethe den A1 Sertifikasi sunmussunuz. Ilk basvuruyla bu zamana kadar da ne yaptiginizla alakali bir bildirim yapmadiniz. Bu yüzden A1 icin bir yila yakin bir süre harcadaginiz icin Motivasyonunuz icin ve Okuma kabiliyetiniz hakkinda süphelerimiz var diyor.

Bos bos yatmissin diyorlar yani 1 yilda tek A1 yapmissin yaziyor yazida. A2 sertifikalarımı görmemişler ya da görmezden gelmişler.

Bence resmi kanalla sunacağın itiraz mektubunda Türkiye sürecinde dil öğrenmek adına neler yaptığını yukarıda belirttiğim gibi belirt. A1 sertifikanı, A2 katılım belgeni (Ankara Üni’den) yine Almanya’da A2 eğitim gördüğüne dair belgeleri ibraz et. Ek olarak Almanca öğrenmek adına bir ton emek verdiğini ve dili öğrenmeyi çok istediğini belirt.

Malong

Mesaj gönderen Malong » Çrş Eki 16, 2019 2:57 pm

Peace yazdı: Çrş Eki 16, 2019 11:59 am Bence resmi kanalla sunacağın itiraz mektubunda Türkiye sürecinde dil öğrenmek adına neler yaptığını yukarıda belirttiğim gibi belirt. A1 sertifikanı, A2 katılım belgeni (Ankara Üni’den) yine Almanya’da A2 eğitim gördüğüne dair belgeleri ibraz et. Ek olarak Almanca öğrenmek adına bir ton emek verdiğini ve dili öğrenmeyi çok istediğini belirt.
Sorun şu ki bu dediğiniz bütün sertifikalarımı ibraz etmiştim. Cv’mde de belirtmiştim hangi tarih aralığında ne yaptığımı. Ben de üstteki yazdığım gibi tüm detayları ile yazayım diyorum. Teşekkürler

cerenzung

Mesaj gönderen cerenzung » Çrş Eki 16, 2019 4:29 pm

cerenzung yazdı: Çrş Eki 02, 2019 2:44 pm Merhaba arkadaşlar,

vizemi beklerken anımı yazayım dedim, yardımcı olabilmek açısından. Ankara'dan başvurdum çünkü Ankara'da oturuyorum ve yüksek lisans için başvurdum vizeye. Öncelikle daha üniversiteden haber gelmeden önce o kadar korkuyordum ki vizem yetişmez diye çünkü eylül ayına girmek üzereydik ve forumda gördüğüm kadarıyla çoğu kişi 1 ay sonraya alabiliyordu vize randevusunu. Sonra forumdakilere de sordum ve onların da önerisiyle üniden haber gelmeden iData'yı aradım. Parayı falan yatırmanız gerekiyor bunun için(49 lira) işte ağustosun ortasında aradım sanırım. iData'da görevli hanfendiyle telefonda konuştum randevu için ve bana hemen o 2 gün sonraya randevu verebileceğini söyledi. Şok olmuştum, hiç beklemiyordum. Sonra 10 eylül ya da 15 eylülün daha iyi olacağını söyledim ama Ankarada'da randevuyu ertelemek mümkün değil. Ya gideceksiniz ya da paranız yanacak, yine 49 lira ödeyeceksiniz. Sonra emin olmadığım için hanfendi bana üniversiteden cevap gelince aramamın daha iyi olacağını söyledi, bunun da mümkün olduğunu bilmiyordum mesela. Sonra tamam dedim ve yeniden beklemeye başladım. 7 eylülde üniversiteden o cevap geldi... Şartlı kabul değildi öncelikle, çünkü testdaf sınavına girmiştim. Neyse sonraki gün yine idatayı aradım ve bu sefer bi sonraki güne randevuyu verdiler ki asla yetişemezdim ben de 18 eylüle randevu aldım. Çünkü daha bloke hesap falan açmamıştım, hiçbir belgem neredeyse hazır değildi.

Sonra 9unda da üniversitenin bir belgeyi gözden kaçırdığı, bir belgeyi daha göndermem gerektiğini aksi halde kaydımı yapamayacağımı öğrendiğim bir mail aldım. Hemen ertesi gün o evrakları tamamladım, almancaya çevirmeyle falan 11 inde sanırım üniye belgelerimi gönderdim. Yani belgelerim tam olsaydı bile vize görüşmesi için, ortaya bu pürüz çıkacaktı. O yüzden 1 hafta sonraya falan almak garanti yol bence, arkadaş tavsiyesi olsun.

Neyse 18 i randevum vardı, çok heyecanlıydım Testdafım olduğu için ( 5 4 4 4) kesinnn benle almanca konuşacaklar diyordum. Hiç de istemiyodum açıkçası o heyecanla bi de almanca konuşmak, ana dil candır. Sonra sabah hazırlanıp gittik konsolosluğa, girişi biraz hapishanede yakınını görmeye gelmişsin izlenimi yaratıyor. Hiiiiç hayal ettiğim gibi değildi yani. Ben çok farklı düşünmüştüm ama neyse. Şimdi yanınıza 75 euro harici türk lirası almanız çok önemli, ups için. Benden 20 lira aldılar ama ankara dışı 23 mü ne bilmiyorum yanımdaki aile birleşimi için gelenlerden 23 aldılar sanırım. Ama kesin bilgi değiil bu, unuttum yani. Neyse siz bi 25 30 alın yanınıza.

Girdim içeri önce biri görüşmeye girmeden evraklarınızı kontrol ediyor, düzenliyor, fotokopisi azsa fotokopi yapıyor falan. Fotokopi de paralı tabiii. Benim sadece pasaportumun fotokopisini ha bi de kargo poşetinin fotokopisini çekti.1.50 türk lirası verdim sanırım. Aradan 15 gün geçtiği için parayı tam hatırlayamıyorum.

Sonra sıra numarası aldım 17 idi. 14 teydi sıra sanırım ben beklerken. 15 girdi dil belgesi yoktu çıktı. 16 girdi uzun kaldı biraz o çıkmadan başka odanın kapısında ta daaa 17 numara yandı. Ben! Girdim içeri. Tüm belgelerimi verdim. Yüksek lisans mı falan diye sordu. Sonra belgelerimi kontrol etti. Testdaf belgeme bakıp yani seviyen ne dedi. b2-c1 arası dedim. Sonra bana belgelerimin asıllarını verdi. Şimdi sana formalite olarak sormam gereken sorular var dedi. Ve başladı. Liseye ne zaman girdin, ne zaman mezun oldun? Üniversiteye ne zaman girdin? Üniversite sınavına kaç kez girdin? Üni kaç seneydi, ne zaman bitirdin? Üni bitince ne yaptın? Almanya' da akraban var mı ? İngilizcen nasıl, hangi seviyede? Hah bu arada hiç almanca konuşmadık.

Hepsine cevap verdikten sonra 75 euro ücreti istedi ve 4-5 haftaya gelir vizen dedi. Ben tam tekmil nüfus kaydımı yanlış götürdüm sanıyordum çünkü girişte gördüğüm insanların upuzundu o kağıtta yer alanlar, bende sadece 1 satır vardı dedim aha da yanlış aldın belgeyi. Onu sordum memura, eksik belgem olsaydı söyler miydiniz dedim. Evet söylerdim yok eksik belgen dedi. Bakalım şimdi de bekliyorum. Gelince de buraya yazacağım, söz!

Belki çok detaylı yazdım ama gitmeden önce biraz neyle karşılaşacağını bilmek güzel oluyor, hazırlıklı oluyor insan. Umarım size yardımcı olur bu yazdıklarım. Hepinize iyi şanslar, başarılar.
selamlar yeniden bugün aldim vizemi, elimde. master icin gidiyorum ama Sprachkurs-Studien Visum yaziyor. Bir yanlışlık yok değil mi??

dmnn

Mesaj gönderen dmnn » Çrş Eki 16, 2019 5:17 pm

Merhabalar , ben 50 gün önce ulusal vizeye başvurdum , dil okulumun başlangıç tarihi geçti ve bana bugün yeni okul kaydınızı getirin diye mail geldi konsolosluktan. Yeni kaydım malesef Ocak ayında ve bu uzun bir süreç olacak benim için. Daha önce böyle bir durumla karşılaşan oldu mu ? olduysa hangi tarihe verdiler vizeyi ve ne kadar daha beklerim acaba bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.

ata93

Mesaj gönderen ata93 » Çrş Eki 16, 2019 7:04 pm

dmnn yazdı: Sal Eki 15, 2019 5:40 pm merhaba vizeniz sonuçlandı mı acaba ?
hyr maalesef. kursu 1 ay erteledim. bekliyorum öylesine. bugün BVA ya mail attim. böyle döndüler. yarın berlini arayacagim.

:arrow: der elektronische Visa-Antrag ist im System erfasst worden.

Die Labo Berlin ist die zuständige Ausländerbehörde.

Die originalen Antragsunterlagen wurden nach Berlin weitergeleitet.

Dort befindet sich der Antrag in Bearbeitung.

Bei Rückfragen können Sie sich an die Ausländerbehörde wenden.

ulas361

Mesaj gönderen ulas361 » Çrş Eki 16, 2019 9:20 pm

ata93 yazdı: Çrş Eki 16, 2019 7:04 pm hyr maalesef. kursu 1 ay erteledim. bekliyorum öylesine. bugün BVA ya mail attim. böyle döndüler. yarın berlini arayacagim.

:arrow: der elektronische Visa-Antrag ist im System erfasst worden.

Die Labo Berlin ist die zuständige Ausländerbehörde.

Die originalen Antragsunterlagen wurden nach Berlin weitergeleitet.

Dort befindet sich der Antrag in Bearbeitung.

Bei Rückfragen können Sie sich an die Ausländerbehörde wenden.
Tamam iyi hoşda mesela benim evraklarda gelsenkirchene gitmiş orası ne maillere cevap veriyo ne teli açıyo. Konsolosluk gelsenkirchenden gelicek onayı bekliyoruz diyo. 2 hafta içinde çıkmazsa ausbildung başlangıcını kaçırıcam . Elim kolum bağlı oturuyorum.

Mnrl89

Mesaj gönderen Mnrl89 » Prş Eki 17, 2019 12:25 pm

15 Eylül'de İstanbul Konsolosluğu'ndan başvurduğum vizem bugün 6 aylık olarak elime geçti. Gişedeki kadın en az 3 hafta sürer dediydi aşağı yukarı tuttu tahmini. Gidiş yerim Berlin. Bu arada kimseye gereksiz ümit vermek istemiyorum ama 30 yaşında lisans başvurularına da demek ki kabul geliyormuş sitede yazan %99 red alırsınız yazısı biraz abartı olmuş sanki. Sormak istedikleriniz varsa beklerim.

Habocuk

Mesaj gönderen Habocuk » Prş Eki 17, 2019 1:01 pm

Mnrl89 yazdı: Prş Eki 17, 2019 12:25 pm 15 Eylül'de İstanbul Konsolosluğu'ndan başvurduğum vizem bugün 6 aylık olarak elime geçti. Gişedeki kadın en az 3 hafta sürer dediydi aşağı yukarı tuttu tahmini. Gidiş yerim Berlin. Bu arada kimseye gereksiz ümit vermek istemiyorum ama 30 yaşında lisans başvurularına da demek ki kabul geliyormuş sitede yazan %99 red alırsınız yazısı biraz abartı olmuş sanki. Sormak istedikleriniz varsa beklerim.
30 yaşındamısın ve dil seviyen nedir ?

Mnrl89

Mesaj gönderen Mnrl89 » Prş Eki 17, 2019 1:05 pm

Evet 30 yaşındayım, meteoroloji bölümüne bachelor olarak başvurdum (lise mezunuyum). TestDAF'ım var DSH2 (sanırsam) seviyesinde, 5-5-4-4.

rulman

Mesaj gönderen rulman » Prş Eki 17, 2019 1:59 pm

Merhaba arkadaşlar. Pek çok yerde dil kursu tarihini baz alarak ona uygun şekilde vize verildiğini okumuştum. Ama forumda birkaç arkadaşın dil kursu tarihi epey geçmiş, ertelemek zorunda kalmışlar. Ben de dil kursuna gideceğim ve bu konuda çok tedirginim 4 Kasım'da başlıyor kurs. Sizce mail atmalı, aramalı mıyım konsolosluğu? Konsolosluktaki kadın bana senin süreç kabul olur, hızlı gelir rahat ol vb. şeyler söylemişti.

rulman

Mesaj gönderen rulman » Prş Eki 17, 2019 2:04 pm

dmnn yazdı: Çrş Eki 16, 2019 5:17 pm Merhabalar , ben 50 gün önce ulusal vizeye başvurdum , dil okulumun başlangıç tarihi geçti ve bana bugün yeni okul kaydınızı getirin diye mail geldi konsolosluktan. Yeni kaydım malesef Ocak ayında ve bu uzun bir süreç olacak benim için. Daha önce böyle bir durumla karşılaşan oldu mu ? olduysa hangi tarihe verdiler vizeyi ve ne kadar daha beklerim acaba bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.
Sonrasında lisans için mi başvurmuştunuz?

rulman

Mesaj gönderen rulman » Prş Eki 17, 2019 2:06 pm

Malong yazdı: Çrş Eki 16, 2019 1:46 am :evil: :evil: :o

Hocam merhaba. Ben de aynı şekilde kabul ve dil belgesi olmaksızın başvurdum lakin bana epey olumlu davrandılar. Yaşınız kaç acaba o yüzden mi böyle bir muamele göstermişler?

Malong

Mesaj gönderen Malong » Prş Eki 17, 2019 2:18 pm

rulman yazdı: Prş Eki 17, 2019 2:06 pm Hocam merhaba. Ben de aynı şekilde kabul ve dil belgesi olmaksızın başvurdum lakin bana epey olumlu davrandılar. Yaşınız kaç acaba o yüzden mi böyle bir muamele göstermişler?
Asıl merak ettiğim bu seneki başvuruma gelen ret mektubu, bunun hakkında bi fikriniz var mı?

2018 kasım başvurusunu aslında özet geçtim, daha bir çok saygısız söylemde bulundu, çok küçük ihtimal vize çıkması yine de başvurmak istiyor musun diyor evet diyorum zengin misin diyor, 3 gün sonra beni hatırlarsın diye ekliyor vsvs daha bir sürü şey. 19 yaşımdaydım kasım 2018 de başvururken.

dmnn

Mesaj gönderen dmnn » Prş Eki 17, 2019 3:45 pm

rulman yazdı: Prş Eki 17, 2019 2:04 pm Sonrasında lisans için mi başvurmuştunuz?
Hayır dil okulu ve sonrasında Yüksek lisans için başvurmuştum hocam.

rulman

Mesaj gönderen rulman » Prş Eki 17, 2019 4:09 pm

Malong yazdı: Prş Eki 17, 2019 2:18 pm Asıl merak ettiğim bu seneki başvuruma gelen ret mektubu, bunun hakkında bi fikriniz var mı?

2018 kasım başvurusunu aslında özet geçtim, daha bir çok saygısız söylemde bulundu, çok küçük ihtimal vize çıkması yine de başvurmak istiyor musun diyor evet diyorum zengin misin diyor, 3 gün sonra beni hatırlarsın diye ekliyor vsvs daha bir sürü şey. 19 yaşımdaydım kasım 2018 de başvururken.
Gerçekten çok saygısızca bir durum olmuş. Bu kadar da söylenmez yok artık. Maalesef red mektubu hakkında bir fikrim yok ben de yeniyim bu işlerde. Çok geçmiş olsun şuan ne yapıyorsunuz peki gitmekten vaz mı geçtiniz?

Kilitli