Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2019

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Cerenzilan

Re: Vize Ani Defteri - 2019

Mesaj gönderen Cerenzilan » Prş Tem 18, 2019 7:11 pm

Merhaba arkadaşlar.15 Mayısta vize görüşmesine gittim herhangi bir dil belgem yoktu ama Türk Alman üniversitesinde okuyorum sadece hangi seviye olduğumu sordu.Garantör belgemde amaç ve süre kısmı eksikti.Garantör belgesini alıp benden eksiksiz bir şekilde yenisini istedi önce fotoğrafını gönder daha sonra aslını getirirsin dedi ben önce fotoğrafını mail yolu ile 27 mayısta gönderdim daha sonra belgenin aslını 17 haziranda götürdüm.Tabi araya bayram tatilide girdi.Ups ile görüştüm pasaportum halen konsoloslukta görünüyor. Toplam 8hafta oldu bir ses çıkmadı telefonla arıyorum düşmüyor.Sizce nasıl bir cevap alırım?nerden Bilgi alabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim

kitschoblina

Mesaj gönderen kitschoblina » Cmt Tem 20, 2019 4:16 pm

Cerenzilan yazdı: Prş Tem 18, 2019 7:11 pm Merhaba arkadaşlar.15 Mayısta vize görüşmesine gittim herhangi bir dil belgem yoktu ama Türk Alman üniversitesinde okuyorum sadece hangi seviye olduğumu sordu.Garantör belgemde amaç ve süre kısmı eksikti.Garantör belgesini alıp benden eksiksiz bir şekilde yenisini istedi önce fotoğrafını gönder daha sonra aslını getirirsin dedi ben önce fotoğrafını mail yolu ile 27 mayısta gönderdim daha sonra belgenin aslını 17 haziranda götürdüm.Tabi araya bayram tatilide girdi.Ups ile görüştüm pasaportum halen konsoloslukta görünüyor. Toplam 8hafta oldu bir ses çıkmadı telefonla arıyorum düşmüyor.Sizce nasıl bir cevap alırım?nerden Bilgi alabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim

Sorunun cevabını bilemiyoruma ama ben de 17 haziranda başvurmuştum, bugün teslim aldım pasaportumu vizem onaylanmıştı.Umarım seninde vizende sorunsuz bi şekilde ulaşır 🙏

cinecin

Mesaj gönderen cinecin » Cmt Tem 20, 2019 8:37 pm

herkese selamlar tekrar,

ptesi görüşmem var ve hafiften heyecan bastı, neden böyle oldu anlamıyorum :(

finbita'dan mail geldi cuma günü ve yazana göre almanya bloke hesap tutarını aylık 720 eurodan 850 euro (tam küsüratı hatırlayamadım) çıkartmış, ben halihazırda 720 euro üzerinden hesabımı oluşturup belgelerimi almıştım, şimdi ne yapacağım? ptesiye yetişebilecek bir durum değil, sizce sorun olur mu?

bir diğer sorum da belki bilginiz vardır; benim Almanya'da 3 yıllık turist vizem vardı, 2022'ye kadar (buna çok yanıyorum), yazılanlara göre 6 aylık öğrenci vizesi veriyorlar, bu durumda benim 3 yıllık vizeme ne olur, iptal mi edilir acaba?

son sorum: vize ücreti konusunda bazı yerlerde D tipi vize ücretsiz yazılmış, fikriniz var mı?

kdemir

Mesaj gönderen kdemir » Cmt Tem 20, 2019 9:04 pm

cinecin yazdı: Cmt Tem 20, 2019 8:37 pm herkese selamlar tekrar,

finbita'dan mail geldi cuma günü ve yazana göre almanya bloke hesap tutarını aylık 720 eurodan 850 euro (tam küsüratı hatırlayamadım) çıkartmış, ben halihazırda 720 euro üzerinden hesabımı oluşturup belgelerimi almıştım, şimdi ne yapacağım? ptesiye yetişebilecek bir durum değil, sizce sorun olur mu?

bir diğer sorum da belki bilginiz vardır; benim Almanya'da 3 yıllık turist vizem vardı, 2022'ye kadar (buna çok yanıyorum), yazılanlara göre 6 aylık öğrenci vizesi veriyorlar, bu durumda benim 3 yıllık vizeme ne olur, iptal mi edilir acaba?

son sorum: vize ücreti konusunda bazı yerlerde D tipi vize ücretsiz yazılmış, fikriniz var mı?
Görüşmen 1 Eylül'den önce olduğu için sıkıntı yok.

Rigwald

Mesaj gönderen Rigwald » Cmt Tem 20, 2019 9:28 pm

cinecin yazdı: Cmt Tem 20, 2019 8:37 pm herkese selamlar tekrar,

75 Euro hocam ücreti götürmeyi unutma sakın...

cinecin

Mesaj gönderen cinecin » Cmt Tem 20, 2019 9:33 pm

Rigwald yazdı: Cmt Tem 20, 2019 9:28 pm 75 Euro hocam ücreti götürmeyi unutma sakın...
teşekkürler, 3 yıllık vize iptal mi olur biliyor musunuz peki? bir de buradan maksimum 6 ay mı veriyorlar öğrenci vizesi için?

Rigwald

Mesaj gönderen Rigwald » Cmt Tem 20, 2019 9:46 pm

cinecin yazdı: Cmt Tem 20, 2019 9:33 pm teşekkürler, 3 yıllık vize iptal mi olur biliyor musunuz peki? bir de buradan maksimum 6 ay mı veriyorlar öğrenci vizesi için?
Öbür vize için bişey diyemeyeceğim hocam ama evet diğer konuları araştırdığım da 3-6 ay maximum. Çünkü oturma izni alınacağı için 6 aydan fazla olamıyor.

Enfarktüs

Mesaj gönderen Enfarktüs » Pzr Tem 21, 2019 1:08 am

Arkadaşlar artık bloke hesap zorunlu mu? Garantör belgesi yeterli değil mi? Ne diye garantör var o zaman? Garantörün de garantisini mi yapıyoruz anlamadım ki

Enfarktüs

Mesaj gönderen Enfarktüs » Pzr Tem 21, 2019 1:31 am

Enfarktüs yazdı: Pzr Tem 21, 2019 1:08 am Arkadaşlar artık bloke hesap zorunlu mu? Garantör belgesi yeterli değil mi? Ne diye garantör var o zaman? Garantörün de garantisini mi yapıyoruz anlamadım ki
Arkadaşlar acil cevaba ihtiyacım var. Ben garantörüme, garantör belgeme güvenerek gidecektim. 9.000€ gösterme zorunluluğu olup olmadığını teyit edebileceğim bir mail adresi ya da telefon numarası var mı?

yusufjosef

Mesaj gönderen yusufjosef » Pzr Tem 21, 2019 1:51 am

Enfarktüs yazdı: Pzr Tem 21, 2019 1:31 am Arkadaşlar acil cevaba ihtiyacım var. Ben garantörüme, garantör belgeme güvenerek gidecektim. 9.000€ gösterme zorunluluğu olup olmadığını teyit edebileceğim bir mail adresi ya da telefon numarası var mı?
Garantör belgesinin artik gecersiz oldugunu nerden okudun ?

Enfarktüs

Mesaj gönderen Enfarktüs » Pzr Tem 21, 2019 1:52 am

yusufjosef yazdı: Pzr Tem 21, 2019 1:51 am Garantör belgesinin artik gecersiz oldugunu nerden okudun ?
Hocam birkaç üstteki mesajda geçti, ben mi yanlış anladım yoksa? Bekleyin bulmaya çalışayım

"Arkadaslar merhaba, defalarca soylenmis ama ben yine belirtmek isterim. Taahhutname ve hesap dokumu secenegini artik kabul etmiyorlar. Bloke hesap konusunda zorunluluk gelmis gibi gorunuyor. Taahhutname secenegini dusunen arkadaslar bir an once bloke hesap acmayi dusunseler daha faydali olacaktir."

Alıntı tırnak içerisinde hocam. Buyrun.

yusufjosef

Mesaj gönderen yusufjosef » Pzr Tem 21, 2019 1:56 am

Enfarktüs yazdı: Pzr Tem 21, 2019 1:52 am Hocam birkaç üstteki mesajda geçti, ben mi yanlış anladım yoksa? Bekleyin bulmaya çalışayım

"Arkadaslar merhaba, defalarca soylenmis ama ben yine belirtmek isterim. Taahhutname ve hesap dokumu secenegini artik kabul etmiyorlar. Bloke hesap konusunda zorunluluk gelmis gibi gorunuyor. Taahhutname secenegini dusunen arkadaslar bir an once bloke hesap acmayi dusunseler daha faydali olacaktir."

Alıntı tırnak içerisinde hocam. Buyrun.
Hocam ben burda garantörlük ile ilgili herhangi bir yargiya rastlamadim acikcasi. Arkadas taahhütname ve hesap dökümü ile ilgili bilgi vermis.

Enfarktüs

Mesaj gönderen Enfarktüs » Pzr Tem 21, 2019 1:58 am

yusufjosef yazdı: Pzr Tem 21, 2019 1:56 am Hocam ben burda garantörlük ile ilgili herhangi bir yargiya rastlamadim acikcasi. Arkadas taahhütname ve hesap dökümü ile ilgili bilgi vermis.
Hocam, umarım dediğiniz gibidir. Umarım ben yanlış anlamış yanılıyorumdur. Ben tüm planımı Almanya üzerine yaptım çünkü (önümüzdeki sene başvuracağım). Eğer böyle bir şey olursa ...

yusufjosef

Mesaj gönderen yusufjosef » Pzr Tem 21, 2019 2:00 am

Enfarktüs yazdı: Pzr Tem 21, 2019 1:58 am Hocam, umarım dediğiniz gibidir. Umarım ben yanlış anlamış yanılıyorumdur. Ben tüm planımı Almanya üzerine yaptım çünkü (önümüzdeki sene başvuracağım). Eğer böyle bir şey olursa ...
Gayet iyi anliyorum. Fakat bir önceki sayfaya giderseniz orda garantörlüge güncel bir yöntem denildigini görebilirsiniz. Belki icinizi rahatlatir.

Rigwald

Mesaj gönderen Rigwald » Pzr Tem 21, 2019 2:07 am

Taahhütname başka, garantörlük başka. Taahhütname Türkiye'den sponsor olmak isteyen biri tarafından çıkarılan belge. Onu artık kabul etmiyorlar(mış) maalesef. Ama Verpflichtungserklärung da böyle bir şey yok. Gayet geçerli.

Enfarktüs

Mesaj gönderen Enfarktüs » Pzr Tem 21, 2019 2:38 am

Rigwald yazdı: Pzr Tem 21, 2019 2:07 am Taahhütname başka, garantörlük başka. Taahhütname Türkiye'den sponsor olmak isteyen biri tarafından çıkarılan belge. Onu artık kabul etmiyorlar(mış) maalesef. Ama Verpflichtungserklärung da böyle bir şey yok. Gayet geçerli.
Çok sağ olun hocam teşekkür ederim. Bir anda tereddüte düştüm. Hâlâ garantör belgesi tek başına geçerli, değil mi? Yani yanında herhangi bir bloke hesapta 9.000€ göstermek zorunda değiliz?

Bir de garantör belgesini almak için Almanya'daki tanıdığımızın hangi koşulları sağlaması gerekiyor, herhangi bir gelir aralığı var mıdır?
En son Enfarktüs tarafından Pzr Tem 21, 2019 2:40 am tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Enfarktüs

Mesaj gönderen Enfarktüs » Pzr Tem 21, 2019 2:39 am

yusufjosef yazdı: Pzr Tem 21, 2019 2:00 am Gayet iyi anliyorum. Fakat bir önceki sayfaya giderseniz orda garantörlüge güncel bir yöntem denildigini görebilirsiniz. Belki icinizi rahatlatir.
Hocam çok teşekkür ederim. Yüreğime su serpildi biraz. Hemen üstte sorduğum sorunun cevabını biliyor musunuz?

yusufjosef

Mesaj gönderen yusufjosef » Pzr Tem 21, 2019 11:06 am

Enfarktüs yazdı: Pzr Tem 21, 2019 2:39 am Hocam çok teşekkür ederim. Yüreğime su serpildi biraz. Hemen üstte sorduğum sorunun cevabını biliyor musunuz?
Rica ederim. Garantörün varsa para göstermene gerek yok. Güncellenen miktar ile galiba aylik sana 850 euro civari ayirabilecek biri olmasi lazim.

ugur1coban

Mesaj gönderen ugur1coban » Pzt Tem 22, 2019 2:57 am

yusufjosef yazdı: Prş Tem 11, 2019 3:53 pm Arkadaslar merhabalar. Sonunda ben de buraya yazabiliyorum bu süreci :) Bugün vize görüsmem vardi ve gerekli tüm evraklari eksiksiz bir sekilde götürdüm. Lisans icin basvuru yaptim ve b1 sertifikam var. Siegendan sartli kabulüm vardi ve onunla gittim. Hicbir sekilde almanca ya da ingilizce konusmamiz olmadi. Sadece dersleri saymami istedi benden ve bende 6 tane falan saydim saymaya devam ederken yeterli tamam dedi. Neden bu bölümü istedigimi ve nerede kalacagimi sordu. Daha yurt cikmadigi icin ben de dayimda kalacagim yurt cikinca yurda gececegim olmadi WG ye gececegim dedim. Kac saat dedi dayinla okul arasi ben de 1.30 saat dedim. Sonra tamam bu kadardi dedi tekrar sordum ben de almanca konusmama gerek var mi diye fakat yok tesekkürler dedi. Sizce yurt cikana kadar dayimin yaninda kalmam ve oranin da 1.30 saat uzaklikta olmasi sorun yaratir mi? Zaten egitimim baslayinca WG ye de gececegimi söyledim. Ve hic almanca konusmadik cok az bir sohbet gecti sadece belgelerimi bilgisayara girdi o kadar bu bir sorun mu?
Götürdügüm belgeleri ayrintili yaziyorum:
•Motivasyon yazim
•Lise diplomam
•A1-A2-B1 Goethe katilim sertifikalarim
•B1 Goethe Zertifikat
•Bloke hesap
•Lise transkriptim
•ÖSYM kazandi belgem
•Üniversite sartli kabulüm
•AT11
•Nüfus kayit örnegim
•Almanca CV
Herhangi bir sene kaybim yok. Gecen sene liseden mezun olup üniversiteyi kazandim ve direk Goetheye basladim. Sizce herhangi bir sorun gözüküyor mu? Cok az konustugumuz icin ne olup bittigini anliyamadim o süzden tedirgin oldum. Simdiden tesekkürler ve herkese basarilar.
Dostum ben de başvurucam Leipzig'de non NC İngilizce fizik lisansına ama 1 yıl ara verdim liseden sonra ve a2 Goethe kur belgesi aldım ve 7 ielts İngilizce belgesi edindim ve üniversite sınavına tekrar girdim. Acaba benden daha fazla birşey beklerler mi? Bölüm 100'de 100 İngilizce ve kontenjan boşluğu var yani non NC. Gidip de konsolosluk benden B1 Almanca istemezler değil mi? Ya da konaklayacağım yerin kesin olmasını ya da iyi bir eğitim başarısını. Çünkü bir kaç sitede eğitime ara verdiysen B1 almancan olmalı dediler falan bu da oraya gerçekten okumak isteği ile gittiğini kanıtlamak içinmiş, doğru mudur?

yusufjosef

Mesaj gönderen yusufjosef » Pzt Tem 22, 2019 9:30 am

ugur1coban yazdı: Pzt Tem 22, 2019 2:57 am Dostum ben de başvurucam Leipzig'de non NC İngilizce fizik lisansına ama 1 yıl ara verdim liseden sonra ve a2 Goethe kur belgesi aldım ve 7 ielts İngilizce belgesi edindim ve üniversite sınavına tekrar girdim. Acaba benden daha fazla birşey beklerler mi? Bölüm 100'de 100 İngilizce ve kontenjan boşluğu var yani non NC. Gidip de konsolosluk benden B1 Almanca istemezler değil mi? Ya da konaklayacağım yerin kesin olmasını ya da iyi bir eğitim başarısını. Çünkü bir kaç sitede eğitime ara verdiysen B1 almancan olmalı dediler falan bu da oraya gerçekten okumak isteği ile gittiğini kanıtlamak içinmiş, doğru mudur?
Merhaba. Bölümünüz tamamen ingilizce oldugu icin belki istenmeyebilir. Ama benim arkadasimin da egitim araligi vardi ve bir kere de vize reddi almisti. B1 sertifikasi alip tekrar basvurdu ve 28 gün kadar sonra vizesi geldi. Ama bu arkadasin bölüm almancaydi,sizin ingilizce. Ama a2 kurs katilim yerine,a2 Goethe Zertifikat‘i daha cok faydaniza olacagida bir kesin. Kusurabakmayin tam yardimci olamadim bölümünüzün %100 ingilizce olmasindan dolayi.
Düzeltiyorum. Kur belgesi demissin galiba Zertifikat yani. Bölümün de ingilizce ve 7 ielts var demissin. Yani konsolosluk senden acik acik istemeyebilir ama b1 Zertifikat‘in baya avantaj sagladigi da bir kesin. Umarim daha önce %100 ingilizce lisansa giden biri görür ve cevap verir size. Ama bana iyi gibi geldi a2 ve ielts belgeniz var sonucta.

Kilitli