Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2019

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
wonderwallmt

Re: Vize Ani Defteri - 2019

Mesaj gönderen wonderwallmt » Prş Eyl 19, 2019 8:41 pm

yusufjosef yazdı: Prş Eyl 19, 2019 6:48 pm Ben gecen 250 kere aradim ve 251 de ulasabildim.Gitmenin bir cözüm olacagini düsünmüyorum cünkü kendimi aciklamama bile firsat vermezler yani iceri almazlar,dilekce verecek olsam da isleme alinmasi cok uzun sürecek ve yine kacacak sinav.O yüzden sabah 7.50 den itibaren aramaya baslayacagim.
Hocam gercekten cok uzucu olmus sizinki. Bayagidir bekliyordunuz. Ben gecenlerde ausländerbehördeyi aradim ama bana konsolosluga sor demislerdi. Yalniz benden nerdeyse isim soyisim disinda bilgi almadi ve bence bakmafi da bilgisayardan aradigim yer. Simdi 2 sorum var eger cevaplarsaniz sevinirim hocam,pazartesi dil kursum basliyor. Dil kursum kucuk bir yerde en yakin yerdeki ausländerbehördeyi aradim ama acaba dogru yeri nasil bulabilirim,ya burasi degilse nerden bulabilirim.
Bir de 4 aylik vizeye basvurdim ben, simdi vizem gec gelecek diye bana belki 3 aylik verme ihtimalleri var mi acaba ?

yusufjosef

Mesaj gönderen yusufjosef » Prş Eyl 19, 2019 8:55 pm

wonderwallmt yazdı: Prş Eyl 19, 2019 8:41 pm Hocam gercekten cok uzucu olmus sizinki. Bayagidir bekliyordunuz. Ben gecenlerde ausländerbehördeyi aradim ama bana konsolosluga sor demislerdi. Yalniz benden nerdeyse isim soyisim disinda bilgi almadi ve bence bakmafi da bilgisayardan aradigim yer. Simdi 2 sorum var eger cevaplarsaniz sevinirim hocam,pazartesi dil kursum basliyor. Dil kursum kucuk bir yerde en yakin yerdeki ausländerbehördeyi aradim ama acaba dogru yeri nasil bulabilirim,ya burasi degilse nerden bulabilirim.
Bir de 4 aylik vizeye basvurdim ben, simdi vizem gec gelecek diye bana belki 3 aylik verme ihtimalleri var mi acaba ?
Öncelikle görüsmede verdiginiz adresin bagli oldugu ausländerbehörde yi arayin ama akrabaniz varsa direk gönderin daha iyi,eger orasi degilse söylerler zaten.Ben mail attim söylemediler fakat akrabam gidince söylediler.Sonra orda hallediyorlar zaten.Eger yanlis yerdeyse akrabaniz orda halledebilir.Vize konusunda inanin bir bilgim yok.

wonderwallmt

Mesaj gönderen wonderwallmt » Prş Eyl 19, 2019 9:04 pm

yusufjosef yazdı: Prş Eyl 19, 2019 8:55 pm Öncelikle görüsmede verdiginiz adresin bagli oldugu ausländerbehörde yi arayin ama akrabaniz varsa direk gönderin daha iyi,eger orasi degilse söylerler zaten.Ben mail attim söylemediler fakat akrabam gidince söylediler.Sonra orda hallediyorlar zaten.Eger yanlis yerdeyse akrabaniz orda halledebilir.Vize konusunda inanin bir bilgim yok.
Hocam maalesef akrabam yok, kendim aradim ama dogru durust yanit alamadim,konsoloslugu arayin diye soyleyip gecti memur. Konsolosluga ulasmaya calisayim ben mecburen artik, bir arkadasimin vizesini zamaninda kurs telefonu acmamis diye 60 70 gün bekletmislerdi, sonra arayinca bunu ancak ogrenebilmisti. Kimse haber de vermemis. Insallah en yakin zamanda alirsiniz,cok sagolun bilgiler icin de

yusufjosef

Mesaj gönderen yusufjosef » Prş Eyl 19, 2019 9:19 pm

wonderwallmt yazdı: Prş Eyl 19, 2019 9:04 pm Hocam maalesef akrabam yok, kendim aradim ama dogru durust yanit alamadim,konsoloslugu arayin diye soyleyip gecti memur. Konsolosluga ulasmaya calisayim ben mecburen artik, bir arkadasimin vizesini zamaninda kurs telefonu acmamis diye 60 70 gün bekletmislerdi, sonra arayinca bunu ancak ogrenebilmisti. Kimse haber de vermemis. Insallah en yakin zamanda alirsiniz,cok sagolun bilgiler icin de
Rica ederim. Arayin böyle sürekli,pes etmeyin.Ben gecen 250 kere aradim ve sonunda ulastim.

wonderwallmt

Mesaj gönderen wonderwallmt » Cum Eyl 20, 2019 2:43 am

yusufjosef yazdı: Prş Eyl 19, 2019 9:19 pm Rica ederim. Arayin böyle sürekli,pes etmeyin.Ben gecen 250 kere aradim ve sonunda ulastim.
Arayacagim hocam yok dediginiz gibi pes etmemek lazim, cok sagolun :)

yusufjosef

Mesaj gönderen yusufjosef » Cum Eyl 20, 2019 8:46 am

Selamlar arkadaslar.Durum güncellemesi yapiyorum.Az önce konsoloslukla görüstüm ve hicbir gelisme elde edemedim.Yabancilar subesinden yanit gelmeden islem yapamayiz dediler,mail atin dediler fakat ben zaten mail attim.Bu sürenin normal olmadigini söylediler ve ben belgelerimin farkli bir yere iletildigini söyleyince de herhangi bir tepki yoktu.Acikcasi elim kolum bagli bir sekilde,mail ve telefonla bu isi halletmeye calisiyorum.Belgelerin takibini konsolosluk yapmasi gerekirken ben yapiyorum acikcasi.

kdemir

Mesaj gönderen kdemir » Cum Eyl 20, 2019 9:04 am

yusufjosef yazdı: Cum Eyl 20, 2019 8:46 am Selamlar arkadaslar.Durum güncellemesi yapiyorum.Az önce konsoloslukla görüstüm ve hicbir gelisme elde edemedim.Yabancilar subesinden yanit gelmeden islem yapamayiz dediler,mail atin dediler fakat ben zaten mail attim.Bu sürenin normal olmadigini söylediler ve ben belgelerimin farkli bir yere iletildigini söyleyince de herhangi bir tepki yoktu.Acikcasi elim kolum bagli bir sekilde,mail ve telefonla bu isi halletmeye calisiyorum.Belgelerin takibini konsolosluk yapmasi gerekirken ben yapiyorum acikcasi.
BVA'yı ara.
https://www.bva.bund.de/DE/Das-BVA/Aufg ... _node.html

suat1503

Mesaj gönderen suat1503 » Cum Eyl 20, 2019 9:49 am

wir bitten Sie noch folgende Unterlagen nachzureichen:

- Neue Verpflichtungserklärung (Leistungsfähigkeit/Bonität nachgewiesen) oder Sperrkonto mit den üblichen Konditionen

- Wohnraumnachweis bzw. Erklärung, wo der Wohnsitz in Deutschland beabsichtigt ist

- Sprachzertifikat oder schriftliche Begründung, warum bislang keine Sprachkenntnisse erworben wurden

Arkadaşlar bugün konsolosluktan mail geldi. Benim şartlı kabulum var 2. maddeyi pek anlayamadım orada neyi kastediyor açıklayabilecek olan var mı? Bu sene universite sinavina hazirlandim sertifika alamadim ama yazin dil ogrenmeye basladim dilekce yazmayi dusunuyorum onunla alakali.

Oxeon

Mesaj gönderen Oxeon » Cum Eyl 20, 2019 10:12 am

suat1503 yazdı: Cum Eyl 20, 2019 9:49 am wir bitten Sie noch folgende Unterlagen nachzureichen:

- Neue Verpflichtungserklärung (Leistungsfähigkeit/Bonität nachgewiesen) oder Sperrkonto mit den üblichen Konditionen

- Wohnraumnachweis bzw. Erklärung, wo der Wohnsitz in Deutschland beabsichtigt ist

- Sprachzertifikat oder schriftliche Begründung, warum bislang keine Sprachkenntnisse erworben wurden

Arkadaşlar bugün konsolosluktan mail geldi. Benim şartlı kabulum var 2. maddeyi pek anlayamadım orada neyi kastediyor açıklayabilecek olan var mı? Bu sene universite sinavina hazirlandim sertifika alamadim ama yazin dil ogrenmeye basladim dilekce yazmayi dusunuyorum onunla alakali.
almanyada nerede kalacağınıza dair kanıt istiyorlar

suat1503

Mesaj gönderen suat1503 » Cum Eyl 20, 2019 10:25 am

Teşekkürler. Peki yurt başvurusu olan bir belge göndersem kabul olur mu yoksa ev kiraladığımı mı göstermem gerekir?

Oxeon

Mesaj gönderen Oxeon » Cum Eyl 20, 2019 10:34 am

kdemir yazdı: Çrş Eyl 18, 2019 12:44 pm BVA orada bulunuyor. Vize gelişmelerini takip eden yer. Konsolosluk-Yabancılar Şubesi'ni izliyor.
Burdan ulaşabilirsin.
https://www.bva.bund.de/DE/Das-BVA/Aufg ... _node.html
kölnü Schweigefristverfahren için aradığımda konsolosluğunuza sormanız gerekiyor dediler, normal mi?

Kullanıcı avatarı
_cylon_

Mesaj gönderen _cylon_ » Cum Eyl 20, 2019 11:06 am

Merhaba herkese ve başvurlarınızda başarılar. Bugün sabahtan başvurumu teslim ettim. Süreçle ilgili bir konuyu sizlere danışmak istedim. Doktora eğitimi için Almanya'ya gideceğim. Gelecek yıl Ağutos sonuna kadar şu an Türkiye'de çalıştığım üniversite ise bana maaşımı burs olarak vermeye devam edecek. Mülakat sırasında bununla ilgili yazıyı gören görevli "Size araştırmacı vizesi verelim, daha kısa sürede çıkar avantajı olur" dedi. Bu vize ile öğrenci olabileceğimi, okula kayıt yaptırabileceğimi de belirtti. Bu vize türünü hiç bilmediğim için öğrenci vizesi düzenlenmesini talep ettim ve çalıştığım kurumla ilişkimin Ağustos 2020 itibariyle sonlanacağını belirtmem sonrasında başvurumu öğrenci vizesi olarak aldılar. Konsolosluk sitesinde Araştırmacı Vizesi olarak bir kategori bulamadım. Alman makamlarının sitelerinde ise ilgili vize türü ile ilgili muğlak bilgilere rastladım. Başvurumu verdim artık bir değişiklik söz konusu değil ama önerilmiş olan bu araştırmacı vizesi nedir ve öğrenci vizesinden çalışma koşulları ve oturum uzatmada avantajı/dezavantajı var mıdır? Cevaplarınız için çok teşekkürler.

Adüll

Mesaj gönderen Adüll » Cum Eyl 20, 2019 12:07 pm

Merhaba arkadaşlar ben de24 Temmuz da başvuru yaptım ve hâla bekliyorum dün kuzenim yabancılar polisini aramış ve dosyam orda yokmuş nerdeyse 60 gün olacak o hâlde işlem görmemiş mi 😔 bu konuda fikri olan var mı

yusufjosef

Mesaj gönderen yusufjosef » Cum Eyl 20, 2019 12:12 pm

Adüll yazdı: Cum Eyl 20, 2019 12:07 pm Merhaba arkadaşlar ben de24 Temmuz da başvuru yaptım ve hâla bekliyorum dün kuzenim yabancılar polisini aramış ve dosyam orda yokmuş nerdeyse 60 gün olacak o hâlde işlem görmemiş mi 😔 bu konuda fikri olan var mı
Merhaba dostum.Ayni sey benim basima geldi ve 71 gündür bekliyorum ama yabancilar subesine belgelerim gitmedigi icin 71 gündür islem görmemis.Bugün konsoloslugu aradim hatalarini söyledim ve epey bir konustum,iceriye bu durumu bildirdiklerini söyledi ve yabancilar subesinden haber geldigi taktirde hemen verebileceklerini söylediler.Anlayacagin baya bir ugrastim.Bu durumunu öncelikle yabancilar subesine ilet ve belgelerini istesinler,daha sonra konsoloslugu ara ve hatalarini bildir.Gerisi beklemek.

Masterstudy

Mesaj gönderen Masterstudy » Cum Eyl 20, 2019 2:33 pm

Merhaba arkadaşlar. Ben İngilizce yüksek lisans kabuluyle 16 Eylül'de İstanbul'dan başvuruda bulundum. Evraklarım tamdı. Ancak kafama takılan birşeyi danışmak istiyorum. Kabul aldığım okul, lisans eğitimim İngilizce olduğu için dil belgesi istemedi. Ancak mart ayına kadar Almanca A1 belgesi vermek zorundayım yoksa kaydım silenecek. Konsolosluk randevum güzel gecti ama dil konusu sıkıntı olur mu? Okuldan aldığım İngilizce dil belgesi dışında herhangi bir dil belgesi sunmadım. Bu şekilde kabul alıp da vize başvurusu yapmış olan arkadaşlar bilgilendirirse beni çok sevinirim. Bu arada burda burda yazılanların çok faydası oldu. Sadece konsolosluk vize mülakatı konusunda biraz olumsuz konuşulmuş gitmeden fazlaca gerilmiştim :) ama oradaki görevli bayan cok cana yakın ve güler yüzlüydü, tabi denk gelinen kişiye göre değişir belki bilemiyorum, ama hiç gerilmeyin. Süreçle ilgili sorusu olan olursa da elimden geldiğince yardımcı olurum.

cakir95

Mesaj gönderen cakir95 » Cum Eyl 20, 2019 4:21 pm

Herkese Selamlar
Visa sı gelenlere hayırlı olsun bekleyenelere ise sabır diliyorum ve umarım en kısa amanda visa surecleri olumlu sekilde sonuclanır

Bir suredir takip ediyorum burayı visa bekeleyenler genelde yanıt 1 2 gun oncesinde geldi ve suana kadar gordugum kadarıyla ucusunu kacıran olmadı. Bir istisna olarak Josef adlı arkadasın vize surecinde problem olmus . Simdi ben de sizlerin tecrubelerinden yola cıkarak vize islemlerinın gidilecek tarihe gore degerlendirildiğini dusundum cunku gitmelerine 4 hafta 5 hafta kalan kişilerin vizeleri basvuralarını gidis tarihlerinden 2-3 ay once yapanlardan daha erken geldi.

Sanırım benim durumum bu meseleyi acıklıga kavusturacak zira 25 agustosta vize gorusmesine girdim ve 24 Eylulde Almanyada olmam gerektigini soyledim Sigortamı (AT 11) bu sebeple 20 Eylulden itibaren baslattım. Konsolosluk gorevlisi 20 sinde baslattıgımı sorunca 24 unde Almanyada olmam lasım bu nedenle 1 2 gun erken gidbilirim dedim. Belgelerimi aldı eksik belgem bardı mail et dedi gorusme bitti ve konsolosluktan ayrıldım. Eksik belgeyi hazırladım fakat ok tan 30 agustos gelmiş a ve araya hafta sonu girmişti u nedenle mailim konsolosluga 2 Eylulde ulasmıs olamalı 3 Eylulde ise konsolosluk tarafında arandım ve belgelerimin tam oldugu taradıma bildirildi.

Bugun 20 Eylul ve mesai bitimine sadece dakikalae kaldı ve hala vizemden haber yok ve bugun icinde kargoya verilmes ise normail sartlarda 23 eylul sabah 6 da olan ucagıma binemeyecegim. Yani tarihlere dikkat ediyolar tarzında yaptıgımız cıkarımların hepsi sadece iyimser birer yorum yada bir tesaduften ibaret olmus olacak.
Tabiki henuz hersey bitmiş degil ve sanırım nihai sonuc UPS nin bilgileri ge girmesinden kaynaklı bu aksam saat 7-10 arasında belli olacak. Bana sorarsanız vizenin zamanında geleceğini hiç düşünmüyorum. Tek tesellim elimde bulunan ve içinde gecerli schengen vizesi olan bir onceki ve iptal edilmemiş pasaportumla Almanyaya turist olarak girebilecek olmam. Eger vizem ben gittikten sonra gelir ise de pasaportu almak için tekrardan Turkiyeye donecem veya pasaportu posta ile Almanyaya gonderip ucuz bir ucak bileti ile Schengeni terk edip girişimi bu sefer egitim vizesi ile yapacagım.

Sanırım daha once benim yaptıgımı yapan kimse olmamıstır. Eger yapılmıs ise bana haber verirseniz sevinrim

Sorular
1- Sice bir onceki iptal edilmemiş ve içerisinde gecerli bir schengen vizesi olan pasaportumla Almanyaya girişte sorun yasar mıyım? Sistemde 2 tane pasaporta sahip oldugum gorunur mu? Yada baska sorunlar cıkar mı ?
2-Sizce schengenden cıkıs yapmadan yabancılar ofisi ile konusarak içerisinde giriş damgası olmayan pasaportumla anmeldung yapıp oturuma basvuru yapailir miyim?
3- Schengen uyesi olmayan bir ulkeye ucak bileti alır ve almayadan cıkıs yaparsam ve ucusa yapmayı reddedip tekrar almanyaya yeni pasaportumla girmek istersem ne olur?Buradaki amacım turist vizesi ile cıkıs yapıp egitim vizesi ile giriş yapmak.

Adüll

Mesaj gönderen Adüll » Cum Eyl 20, 2019 7:35 pm

yusufjosef yazdı: Cum Eyl 20, 2019 12:12 pm Merhaba dostum.Ayni sey benim basima geldi ve 71 gündür bekliyorum ama yabancilar subesine belgelerim gitmedigi icin 71 gündür islem görmemis.Bugün konsoloslugu aradim hatalarini söyledim ve epey bir konustum,iceriye bu durumu bildirdiklerini söyledi ve yabancilar subesinden haber geldigi taktirde hemen verebileceklerini söylediler.Anlayacagin baya bir ugrastim.Bu durumunu öncelikle yabancilar subesine ilet ve belgelerini istesinler,daha sonra konsoloslugu ara ve hatalarini bildir.Gerisi beklemek.
Teşekkür ederim , Pazartesi günü sabahtan şansımı deneyeceğim durumdan haberdar ederim 😕

wonderwallmt

Mesaj gönderen wonderwallmt » Cum Eyl 20, 2019 8:01 pm

Arkadaslar iyi aksamlar herkese, bugun aradim konsoloslugu ve bugun veya pazartesi vize verilir dediler. baktim simdi ups kargodan yola cikmis cok sukur. Normalde 23 unde kurs basliyor gorunuyor, 22 sinden itibaren vermisler diye soylendi bana. Tam bir ay once basvurmustum ve kurs baslangic tarihinin hemen oncesinde geldi. Yani en azindan benim durumumda vize baslangicindan jemen once gonderilmis oldu. Eksik belge istenmisti ayrica Incoming krankenversicherung ile ilgili onu mail ile yolladim. Insallah basta yusuf hocamin olmak uzere, bekleyen herkesin vizesi olumlu sekilde kisa surede gelir. Forumdan bu surecte gercekten her asamada faydalandim,herkese cok tesekkurler.

Lemonate

Mesaj gönderen Lemonate » Cum Eyl 20, 2019 8:38 pm

wonderwallmt yazdı: Cum Eyl 20, 2019 8:01 pm Arkadaslar iyi aksamlar herkese, bugun aradim konsoloslugu ve bugun veya pazartesi vize verilir dediler. baktim simdi ups kargodan yola cikmis cok sukur. Normalde 23 unde kurs basliyor gorunuyor, 22 sinden itibaren vermisler diye soylendi bana. Tam bir ay once basvurmustum ve kurs baslangic tarihinin hemen oncesinde geldi. Yani en azindan benim durumumda vize baslangicindan jemen once gonderilmis oldu. Eksik belge istenmisti ayrica Incoming krankenversicherung ile ilgili onu mail ile yolladim. Insallah basta yusuf hocamin olmak uzere, bekleyen herkesin vizesi olumlu sekilde kisa surede gelir. Forumdan bu surecte gercekten her asamada faydalandim,herkese cok tesekkurler.
merhaba, acaba krankenversicherung'unuzu mail ilemi gonderdiniz yoksa kendiniz mi teslim ettiniz? kendiniz teslim ettiyseniz sonra teslim ettim mesaji attiniz mi? onlar da bir sekilde geri donus yaptilar mi?

yusufjosef

Mesaj gönderen yusufjosef » Cum Eyl 20, 2019 8:42 pm

wonderwallmt yazdı: Cum Eyl 20, 2019 8:01 pm Arkadaslar iyi aksamlar herkese, bugun aradim konsoloslugu ve bugun veya pazartesi vize verilir dediler. baktim simdi ups kargodan yola cikmis cok sukur. Normalde 23 unde kurs basliyor gorunuyor, 22 sinden itibaren vermisler diye soylendi bana. Tam bir ay once basvurmustum ve kurs baslangic tarihinin hemen oncesinde geldi. Yani en azindan benim durumumda vize baslangicindan jemen once gonderilmis oldu. Eksik belge istenmisti ayrica Incoming krankenversicherung ile ilgili onu mail ile yolladim. Insallah basta yusuf hocamin olmak uzere, bekleyen herkesin vizesi olumlu sekilde kisa surede gelir. Forumdan bu surecte gercekten her asamada faydalandim,herkese cok tesekkurler.
Hocam cok sevindim.Burda birlikte bekledik kac kisiyle.Hayatinizda basarilar ve mutluluklar dilerim ve iyi dilekleriniz icin de tesekkür ederim.

Kilitli