Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2019

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Mnrl89

Re: Vize Ani Defteri - 2019

Mesaj gönderen Mnrl89 » Cum Eki 25, 2019 11:08 pm

cagdas1881 yazdı: Cum Eki 25, 2019 5:37 pm http://www.en.uni-muenchen.de/students/ ... ste_en.pdf
bu linkte 3. maddede "certified copy of university
entrance qualification" diyor.ÖSYM nin söylediğine göre 2010 senesinden sonra sınava girenlere ıslak imzalı ösym giriş belgesi gönderilmiyor(çünkü internette her zaman yüklü halde duruyor)
**şimdi ben notere gidip internetten çıkartığım ösym belgesine damga vurmasını istesem vurur mu(gördüğünüz gibi 3. maddede translation demiyor onu 4. maddede istiyor?

çeviri olmadan gösterdiğim ösym belgesine damga vurulur mu
teşekkürler
Ben ÖSYM (ya da ÖSYS hangisiyse artık) yerleşti belgemi internetten print edip çevirip noterden tasdiklemiştim.

Rigwald

Mesaj gönderen Rigwald » Cmt Eki 26, 2019 10:41 am

cagdas1881 yazdı: Cum Eki 25, 2019 5:37 pm http://www.en.uni-muenchen.de/students/ ... ste_en.pdf
bu linkte 3. maddede "certified copy of university
entrance qualification" diyor.ÖSYM nin söylediğine göre 2010 senesinden sonra sınava girenlere ıslak imzalı ösym giriş belgesi gönderilmiyor(çünkü internette her zaman yüklü halde duruyor)
**şimdi ben notere gidip internetten çıkartığım ösym belgesine damga vurmasını istesem vurur mu(gördüğünüz gibi 3. maddede translation demiyor onu 4. maddede istiyor?

çeviri olmadan gösterdiğim ösym belgesine damga vurulur mu
teşekkürler
Ben de yukarıdaki arkadaşın dediği gibi normal ais.ösym den güvenlik koduyla olan tek sayfa üniversite yerleşme sonuç sayfamın çıktısını aldım, notere götürdüm ve noterin yeminli çevirmenine çevirttirip damga vurdurttum. 100 lira civarı bir şey tutmuştu. Bütün Türkçe resmi belgeler için yapman gereken işlemler belli > 1. Tercüme 2. Noter Onayı 3. Apostil (Kaymakamlardan ücretsiz yaptırabiliyorsun)

cagdas1881

Mesaj gönderen cagdas1881 » Cmt Eki 26, 2019 9:45 pm

Rigwald yazdı: Cmt Eki 26, 2019 10:41 am Ben de yukarıdaki arkadaşın dediği gibi normal ais.ösym den güvenlik koduyla olan tek sayfa üniversite yerleşme sonuç sayfamın çıktısını aldım, notere götürdüm ve noterin yeminli çevirmenine çevirttirip damga vurdurttum. 100 lira civarı bir şey tutmuştu. Bütün Türkçe resmi belgeler için yapman gereken işlemler belli > 1. Tercüme 2. Noter Onayı 3. Apostil (Kaymakamlardan ücretsiz yaptırabiliyorsun)
hepinize çok teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için ancak benim gönderdiğim linkteki 3. madde ve 4. madde farklılar
*3. madde certified copy diyor ancak tercümesiz
4. maddede certified copy of translation diyor

yani ayrı ayrı istiyor hem orjinalini hep çevirisini
kafamaı karıştıran durum budur.. teşekkürler arkadaşlar

cagdas1881

Mesaj gönderen cagdas1881 » Cmt Eki 26, 2019 9:50 pm

yusufjosef yazdı: Cum Eki 25, 2019 6:09 pm Merhabalar.Ösym‘yi ararsaniz ya da posta gönderdiginizde dilekcenizde yurtdisi egitimi icin oldugunu belirtirseniz gönderiyolar.
kaç gün içinde göndermeyi yaparlar tahminen teşekkürler

Rigwald

Mesaj gönderen Rigwald » Cmt Eki 26, 2019 10:47 pm

cagdas1881 yazdı: Cmt Eki 26, 2019 9:45 pm hepinize çok teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için ancak benim gönderdiğim linkteki 3. madde ve 4. madde farklılar
*3. madde certified copy diyor ancak tercümesiz
4. maddede certified copy of translation diyor

yani ayrı ayrı istiyor hem orjinalini hep çevirisini
kafamaı karıştıran durum budur.. teşekkürler arkadaşlar
Hocam noter bir belgeyi onaylarken orijinaline de damga vuruyor merak etme, çeviri olduğunu belli etmek için. Yani hem 3 u hem 4 yerine getirmiş olacaksın noterde

AliEren

Mesaj gönderen AliEren » Cmt Eki 26, 2019 11:28 pm

Merhabalar 15 ekim sali günü ankara konsolosluğunda ulusal vizeye başvurdum. İçeri görüşmeye girdim. Herhangi bir dil sertifikam yoktu. Garantorum vardi. Clausthal şartlı lisans kabulüm vardi. İçerideki bayan liseden ne zaman mezun olduğumu sordu ben de bu sene dedim tamam dedi. Sonrasında neden Informatik dedi bende küçüklüğümden bari hayalim olduğunu belirttim tamam dedi. Sonrasinda, dil seviyen nedir dedi bende dil sertifikam olmadığını söyledim. O da peki kendini hangi seviyede görüyorsun dedi bende lisede görmüştüm a1 dedim tamam dedi. İngilizce seviyemi sordu bende ayni sekilde dedim onada tamam dedi. Sonra Almanyada akrabam varmi diye sordu evet dayim var dedim onun yaninda mi kalacaksın dedi evet dedim. Sonra tam olarak hedefin nedir uniyi bitirince ne yapmayi planliyorsun dedi. Bende kendi ülkemde çalışmayı planlıyorum ya da yüksek lisans dedim. O da yüksek lisansi nerede yapmayı düşünüyorsun dedi. Bende kendi ülkemde dedim. Tamam dedi. Türkiye de kayit yaptirdin mi üniversiteye dedi bende hayir diyince sebebini sordu bende Almanya'dan kabul alinca orada devam etmek istediğimi belirttim onada tamam dedi. Sonrasında işte parmak izi felan aldi tamam biz sana haber vericez dedi bende tamam dedim çıktım sizce olumsuz mu?

cmgns

Mesaj gönderen cmgns » Cmt Eki 26, 2019 11:31 pm

AliEren yazdı: Cmt Eki 26, 2019 11:28 pm Merhabalar 15 ekim sali günü ankara konsolosluğunda ulusal vizeye başvurdum. İçeri görüşmeye girdim. Herhangi bir dil sertifikam yoktu. Garantorum vardi. Clausthal şartlı lisans kabulüm vardi. İçerideki bayan liseden ne zaman mezun olduğumu sordu ben de bu sene dedim tamam dedi. Sonrasında neden Informatik dedi bende küçüklüğümden bari hayalim olduğunu belirttim tamam dedi. Sonrasinda, dil seviyen nedir dedi bende dil sertifikam olmadığını söyledim. O da peki kendini hangi seviyede görüyorsun dedi bende lisede görmüştüm a1 dedim tamam dedi. İngilizce seviyemi sordu bende ayni sekilde dedim onada tamam dedi. Sonra Almanyada akrabam varmi diye sordu evet dayim var dedim onun yaninda mi kalacaksın dedi evet dedim. Sonra tam olarak hedefin nedir uniyi bitirince ne yapmayi planliyorsun dedi. Bende kendi ülkemde çalışmayı planlıyorum ya da yüksek lisans dedim. O da yüksek lisansi nerede yapmayı düşünüyorsun dedi. Bende kendi ülkemde dedim. Tamam dedi. Türkiye de kayit yaptirdin mi üniversiteye dedi bende hayir diyince sebebini sordu bende Almanya'dan kabul alinca orada devam etmek istediğimi belirttim onada tamam dedi. Sonrasında işte parmak izi felan aldi tamam biz sana haber vericez dedi bende tamam dedim çıktım sizce olumsuz mu?
Merhaba, öncelikle inşallah vizen çıkar. Ben de 15 ekimde Ankara'da Master için başvuru yaptım karşılaşmış olabiliriz :) Senin başvurunda sıkıntı olabilecek tek şey dil sertifikası. B1'e önem veriyorlar en az. Dil kursuna kayıt yaptırmış mıydın ?

AliEren

Mesaj gönderen AliEren » Cmt Eki 26, 2019 11:35 pm

Evet yaptirdim

cagdas1881

Mesaj gönderen cagdas1881 » Cmt Eki 26, 2019 11:42 pm

Rigwald yazdı: Cmt Eki 26, 2019 10:47 pm Hocam noter bir belgeyi onaylarken orijinaline de damga vuruyor merak etme, çeviri olduğunu belli etmek için. Yani hem 3 u hem 4 yerine getirmiş olacaksın noterde
çok teşekkür ederim neden ayrı ayrı yazdıklarına anlam veremedim sizce bir sebebi var mıdır içime kurt düşürdü herifler :D

rulman

Mesaj gönderen rulman » Pzr Eki 27, 2019 2:00 am

AliEren yazdı: Cmt Eki 26, 2019 11:28 pm Merhabalar 15 ekim sali günü ankara konsolosluğunda ulusal vizeye başvurdum. İçeri görüşmeye girdim. Herhangi bir dil sertifikam yoktu. Garantorum vardi. Clausthal şartlı lisans kabulüm vardi. İçerideki bayan liseden ne zaman mezun olduğumu sordu ben de bu sene dedim tamam dedi. Sonrasında neden Informatik dedi bende küçüklüğümden bari hayalim olduğunu belirttim tamam dedi. Sonrasinda, dil seviyen nedir dedi bende dil sertifikam olmadığını söyledim. O da peki kendini hangi seviyede görüyorsun dedi bende lisede görmüştüm a1 dedim tamam dedi. İngilizce seviyemi sordu bende ayni sekilde dedim onada tamam dedi. Sonra Almanyada akrabam varmi diye sordu evet dayim var dedim onun yaninda mi kalacaksın dedi evet dedim. Sonra tam olarak hedefin nedir uniyi bitirince ne yapmayi planliyorsun dedi. Bende kendi ülkemde çalışmayı planlıyorum ya da yüksek lisans dedim. O da yüksek lisansi nerede yapmayı düşünüyorsun dedi. Bende kendi ülkemde dedim. Tamam dedi. Türkiye de kayit yaptirdin mi üniversiteye dedi bende hayir diyince sebebini sordu bende Almanya'dan kabul alinca orada devam etmek istediğimi belirttim onada tamam dedi. Sonrasında işte parmak izi felan aldi tamam biz sana haber vericez dedi bende tamam dedim çıktım sizce olumsuz mu?
Hocam gayet kabul edilebilir görülüyor yaşınız da küçük olduğundan dilin çok sıkıntı olacağını sanmıyorum. Tek sorum burada bir üniye yerleşmeden nasıl orada okuyabiliyorsunuz benim bildiğim burada herhangi bir yere yerleşme şartı vardı?

AliEren

Mesaj gönderen AliEren » Pzr Eki 27, 2019 4:33 am

Burada tercih yapmaniz yeterli uniye kayit yaptirmaya gerek yok yani.

Rigwald

Mesaj gönderen Rigwald » Pzr Eki 27, 2019 10:05 am

cagdas1881 yazdı: Cmt Eki 26, 2019 11:42 pm çok teşekkür ederim neden ayrı ayrı yazdıklarına anlam veremedim sizce bir sebebi var mıdır içime kurt düşürdü herifler :D
Genelde her belgenin orijinalini de isterler, ki normali de o. O yüzden yani. Ama zaten noter vurduğu damgayı ve imzayı hem orijinale hem de çeviriye vuruyor ki ne-neyin çevirisi anlaşılsın. Yapman gereken tek şey yukarda dediğim. 😁

rulman

Mesaj gönderen rulman » Pzr Eki 27, 2019 11:53 am

Arkadaşlar aklıma bir şey takıldı. 31 Ekim Perşembe günü Cadılar Bayramı başlangıcı. Bu durumda auslanderbehörde kaç gün tatil verir acaba, bu bizi etkiler mi?

duha

Mesaj gönderen duha » Pzr Eki 27, 2019 4:31 pm

Merhaba a2 sertifikası ile üniversitelerdeki kurslar için bide alabilir miyim özel kursa gitmek istemiyorum

rngnblggl

Mesaj gönderen rngnblggl » Pzr Eki 27, 2019 4:31 pm

:? herkese merhaba 27 eylül tarihinde yoğunlaştırılmış dil kursu için vize başvurusu yaptım.kursum 28 ekim yani yarın başlıyor.ups kargo ile iletişime geçip pasportumun hala konsoloslukta olduğunu öğrendim.bu durumda beklemelimiyim?yoksa konsoloslukla iletişimemi geçmeliyim?yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa sevinirim.

rulman

Mesaj gönderen rulman » Pzr Eki 27, 2019 4:39 pm

rngnblggl yazdı: Pzr Eki 27, 2019 4:31 pm :? herkese merhaba 27 eylül tarihinde yoğunlaştırılmış dil kursu için vize başvurusu yaptım.kursum 28 ekim yani yarın başlıyor.ups kargo ile iletişime geçip pasportumun hala konsoloslukta olduğunu öğrendim.bu durumda beklemelimiyim?yoksa konsoloslukla iletişimemi geçmeliyim?yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa sevinirim.
Hocam yarına yetişmez çünkü ups verilse bile genelde en az 1 gün sonra geliyor elinize. Bu durumda kursu en yakın tarihe ertelemek daha doğru görünüyor. Hangi konsolosluktan başvurmuştunuz bu arada?

rngnblggl

Mesaj gönderen rngnblggl » Pzr Eki 27, 2019 4:43 pm

rulman yazdı: Pzr Eki 27, 2019 4:39 pm Hocam yarına yetişmez çünkü ups verilse bile genelde en az 1 gün sonra geliyor elinize. Bu durumda kursu en yakın tarihe ertelemek daha doğru görünüyor. Hangi konsolosluktan başvurmuştunuz bu arada?
istanbuldan başvurdum beklemeliyim diyorsunuz yani .bir de dil kursu vizelerine red gelebiliyormuş.red olsaydı daha erken elime ulaşırdı diye düşünüyorum.bu kadar bekletmezlerdi sanırım .cevabınız için teşekkürler.

rulman

Mesaj gönderen rulman » Pzr Eki 27, 2019 4:45 pm

rngnblggl yazdı: Pzr Eki 27, 2019 4:43 pm istanbuldan başvurdum beklemeliyim diyorsunuz yani .bir de dil kursu vizelerine red gelebiliyormuş.red olsaydı daha erken elime ulaşırdı diye düşünüyorum.bu kadar bekletmezlerdi sanırım .cevabınız için teşekkürler.
Rica ederim ben de o gün istanbuldan başvurmuştum saat 10 belki karşılaşmışızdır 😁. Ben de hala bekliyorum dil kursuna başvurdum umarım red gelmez uzun süre oldu dediğiniz gibi redler max 10 günde geliyor yani öyle deneyimlemişler genelde.

rngnblggl

Mesaj gönderen rngnblggl » Pzr Eki 27, 2019 4:46 pm

belki karşılaşmışızdır benim 9:30 randevum.
En son rngnblggl tarafından Pzr Eki 27, 2019 4:54 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

rngnblggl

Mesaj gönderen rngnblggl » Pzr Eki 27, 2019 4:47 pm

rngnblggl yazdı: Pzr Eki 27, 2019 4:46 pm belki karşılaşmışızdır benim 9:30 randevum.
umarım red gelmez kimsenin vizesi. :D

Kilitli